Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Małee
Ja mam jeszcze pytanie do Pani Arlety Bolesty: Czy jeżeli proces sie już rozpoczął, tzn. powód został przesłuchany i jest wyznaczony dzień przesłuchania świadków, jest możliwe powołanie jeszcze jednego świadka? Dodam jeszcze, że osoba ta mieszka za granicą, dokładnie w Irlandii. Jeżeli byłaby taka możliwość, to czy mogłoby przesłuchanie tego świadka odbyć się tam na miejscu, w Irlandii. Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luśka56
proszę muszę z kimś pogadać mija rok od przyjęcia mojego pozwu do Diecezji Świdnickiej i cisza nic nie przychodzi. Podałam 3 powody w tym niedojrzałość psychiczna, wiek- maż nie miał ukończonych 21 lat (miał 19) dlatego też była potrzebna zgoda sądu.Ciągle myśle o tym jak to wszystko się potoczy, może znajdzie się jakaś bratnia dusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Małee, witam, oczywiście Świadek może zostac przesłuchany w msc. swojego pobytu, Sądy czynią to niejako automatycznie, ale ja jednak polecam wystosowanie oddzielnej prośby o to. Do momentu zakończenia postępowania dowodowego można proponować nowe środki dowodowe. Kłaniam się dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
Dziękuję bardzo za odpowiedz Pani Arletto. Czyli aby dana osoba została przesłuchana, powód musi napisać odpowiednie pismo do Sądu tak? Musi być ono uzasadnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
Małee u nas poki co sprawa dopiero zostala przyjeta, maz dostal skarge, odpowiedzial na nia/tak twierdzi twierdzi ze bedzie bral udzial, ale czy faktyczni tak badzie, nie wiem jeszcze nie znam terminu przesluchania nawet mi ksiadz z sadu biskupiego na samym poczatku powiedzial o tym co tu napisalam, ja podalam swiadkow tylko ze swojej strony a jak maz nie bedzie bral udzialu to sad wezwie swiadkow z jego strony (rodzice, rodzenstwo) swiadkow mozna zglaszac nawet w trakcie procesu, tez mi o tym ksiadz mowil (on sam zajmuje sie przesluchiwaniami swiadkow) jak czytam inne fora to rednio wezwania swiadkow na przesluchanie nastepuje po ok roku od przyjecia skrgi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carola1110
a prosze mi powiedziec ile sie czeka na pierwsze przesluchanie ja juz odeslalam zaiwadomienie o ustalenie sporu i teraz jak dalej to bedzie wygladało??? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Małee, witam ponownie: Sąd nie przesłucha np. Świadka - sam od siebie. To Strony winny podać Jego dane. Można uzasadnić. Ja, pisząc pozwy, tak czynię. Kłaniam się dr A. Bolesta adw. k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradnia Salomon
do Carola 1110: napisz w jakim trybunale toczy się Twoja sprawa, ponieważ okres od zawiązania sporu do przesłuchania pierwszego świadka jest różny dla każdego sądu. Co do zasady postępowanie toczy się w następującym schemacie: - przesłuchanie stron -przesłuchanie świadków -inne środki dowodowe w sprawie (np.opinia biegłego psychologa) -publikacja akt -uwagi obrońcy węzła małżeńskiego -wyrok Pamiętaj, żeby aktywnie uczestniczyć w każdym etapie procesowym od tego w dużej mierze będzie uzależniony wyrok w sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carola1110
DO PORADNIA SALOMON: Moja sprawa toczy sie w Radomiu, prosze napisac jak wyglada to pierwsze przesluchanie???? Bo rozumiem ze bede raz przesluchiwana czy wiecej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to okropne
a jak wygląda to a jak tamto, no bo ja chcę za darmo, bo potem musze mieć na wino na wesele, a to że płacą zusy i inne ceregiele to co mi tam, byle moja pupka była pełna, od jutra idę do sklepu i biorę towary za darmo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSu
Witam. Mam pytanie do Pani A Bolesty. Dostałam uwagi przewyrokowe OWM. Mam tu opisane 3 stany sprawy. W stanie faktycznym napisane jest że za ważnością zawartego małżenństwa mogą wskazywać... i wymienione są zeznania moje pozwanego i świadków. Z tego co czytam widzę sprzeczności w zeznaniach. Nawet kłamstwa. Biegły psycholog z tego co pamiętam napisał że można uzanać że oboje nie byliśmy przygotowani do małżeństwa. Jak odpowiedzieć na te uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Przedmówczyni, przykro mi, ale ten typ zapytania podpada pod odp. kancelaryjną. Na temat uwag obrońcy węzła mogę natomiast polecić swój artykuł: http://rozwody.wieszjak.pl/rozwod-koscielny/307606,Obronca-wezla-malzenskiego-w-procesie-koscielnym.html Pozdrawiam dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Dodam, iż zapraszam naturalnie do kontaktu prywatnego ze mną. Jeszcze raz pozdrawiam! dr A. Bolesta adw. k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
Do PORADNIA SALOMON: Moja sprawa toczy się w Lublinie. W pażdzierniku 2012 została złożono skarga, w lutym przesłuchanie powoda i pozwanego(pozwany nie stawił się), w kiwetniu są przesłuchiwani świadkowie i około czerwca biegły psycholog. Proszę mi powiedzieć jak dlugo to może trwać jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
Do taka.jedna.ja: U mnie, tzn u nas, wezwanie świadków jest już na kwiecień,a skarga została złożona w pażdzierniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
do Ona_59 jak długo czekałaś na wyrok z Ii instancji w Poznaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_59
do nedla W Gnieźnie trwało 2 lata, w Poznaniu prawie 4 lata. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
a czemu aż tak długo w Poznaniu. W II instancji zdaje się, że powinno być krócej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_59
Do nedla Moja II instancja w Poznaniu trwała tak długo, ponieważ zgłosiłam nowych świadków, pozwany również nie uczestniczył, nie odpowiadał na żadne wezwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradnia Rodzinna Salomon
do Carolla 1110: Przesłuchanie jest prowadzone indywidualnie to znaczy, że strony nie są ze sobą konfrontowane a tym samym nie będzie takiej sytuacji, że będzie pani jednocześnie przesłuchiwana ze swoim mężem. Ta forma przesłuchania daje nam komfort wypowiedzi, dzięki której unikniemy "prania brudów". Jeżeli jest Pani osobą wierzącą na początku przesłuchania złoży Pani przysięgę. Ważne jest, żeby w trakcie przesłuchania nie stresować się, być naturalnym. Pytania, które będą Pani zadawane są wcześniej skonstruowane. Pani odpowiedzi powinny potwierdzać tezy zawarte w skardze powodowej. Nie znamy charakteru Pani sprawy w przypadku bardziej szczegółowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za szczegóły
dziekujemy wystarczą nam te darmowe porady, nie ma co wydawać kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina1110
DO PORADNIA SALOMONA: A prosze mi jeszcze tylko powiedziec czy jak moj eks maz dostal kopie skargi to i czy ja tez dostane jego odpowiedz w tej sprawie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo to jest tak
jak chcesz za darmo się pytać to zadzwoń do sądu oni tam za darmochę nie pracują ale biorą kasiorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradnia Rodzinna Salomon
Do Carola 1110: Zarówno strona powodowa jak i pozwana ma pełne prawo do informacji odnośnie stanowiska reprezentowanego przez stronę przeciwną. Jeżeli w najbliższym czasie nie otrzyma Pani od sądu odpowiedzi pozwanego na Pani skargę powodową to proszę udać się do sądu w celu uzyskania takiej informacji. Może mieć miejsce taka sytuacja, że Pani mąż nie zabierze żadnego stanowiska w tej sprawie. Jeżeli nawet sąd nie zgodziłby się na udostępnienie Pani odpowiedzi męża to na etapie procesowym jakim jest publikacja akt będzie Pani miała możliwość z zapoznania się z wszelkimi dowodami jakie zostały zebrane w Pani sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
CArolina moj maz odpisal na moja skarge ja poki co jeszcze nic z sadu nie dostalam, za to slyszalam od innych osob ktore sa dalej w procesie ze jego odpowiedz zobacze na publikacji akt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolina1110
Do taka.jedna.ja Czyli teraz jak on odpisal na skarge to przyjedzie mi jakies zawiadomienie czy od razu na przesluchanie? Dlugo sie czeka od zlozenia skargi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
Do Poradnia Salomon: Czy możliwe jest składanie środków dowodowych w trakcie już trwającego procesu? Tzn po przesłuchaniu powoda, bo pozwany nie stawił się. Chodzi mi o nagranie głosowe i smsy potwierdzające zdradę i zawierające groźby. Będę wdzięczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te zerknij
na wczesniejsze posty a nie zadawaj pytań z uporem maniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
Zadaje, bo po prostu chce się dowiedzieć, nie musisz tego komentować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
Carolina nie jestem w stanie odp Ci na te pytania, bo nie jest az tak daleko :( moj maz na moja skarge czekal prawie miesiac , mial 15 dni na odpisanie czytalam rowniez na innych forach ze najczesciej czeka sie ok roku na przesluchanie od przyjecia skargi jak dostane jakas inf z sadu to napewno zaraz tu napisze moj maz napisal w odp ze nie zgadza sie z tym co ja napisalam a w wiekszosci napisal ze nie pamieta czy tak kiedys mowil/zrobil... oczywiscie na zlosc, no ale trudno, zobaczymy co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×