Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
Prowokacja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smerf Zgrywus
Dziękuję za porady typu, abym skorzystał z porady prawnika od prawa kanonicznego, bo to nie jest żadna porada. Tyle sam wiem, bo korzystałem do tej pory. Potrzebuję porady kogoś kto miał taką sytuację, że po stwierdzeniu nieważności małżeństwa musiał mu Ordynariusz wyrazić zgodę na ślub. Jak to wygląda? Gdzie się trzeba zgłosić? Proszę o odpowiedź kogoś kto ma konkretne doświadczenie w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu nie nadajesz się chłopie do małżeństwa. Mam nadzieję, że żadna kobieta się juz nie nabierze i nie popełni tego błedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgrywus a czego nie zrozumiałeś? już ci napisałam wyżej jak miał mój były mąż a Ty dalej pytasz o to samo :-o zgłaszasz się na testy i rozmowę do ordynariusza przeważnie jest to ordynariusz II instancji (chyba że wyrok dostałeś po nowemu tylko w I instancji) dzwonisz, umawiasz się na spotkanie trochę samodzielności.... jak dalej nie kumasz to zadzwoń do sądu który wydał ci wyrok i tam dopytaj, przez słuchawkę nikt nie gryzie.... było już masa poruszeń na tym temacie i wszyscy przechodzą podobną ścieżkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smerf Zgrywus
Dzięki! Mnie trzeba napisać wprost i teraz wiem, co zrobić. Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość10
witam.Proszę o odpowiedz gdy pozwana niezgłasza się na rozprawę to całe stwierdzenie nieważności przebiegnie szybciej ?O stwierdzenie nieważności staram się od października 2015.Jak narazie jeszcze niezostali przesłuchani świadkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widać te całe unieważnienia to jeden wielki cyrk. Wydaje się opinie nie widząc pozwanych, że byli rok, czy kilka lat temu niedojrzali. Jaja jak berety, w kabarecie takich rzeczy nie usłyszysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smerf Zgrywus
Do gość10: miałem taką sytuację, że druga strona nie chciała brać udziału w procesie. Podniosłem 5 powodów, żeby stwierdzić nieważność małżeństwa. Druga strona się nie stawiała. Na początku odbierała wezwania, a później już nie. Udowodniłem 2 tezy i "wina" była po mojej stronie, gdyż nie mogłem udowodnić winy drugiej strony, bo się nie stawiała. W sumie na dobre wyszło. Jednak jak się nie będzie stawiać to nie wiem czy będzie szybciej. Chyba Twoja sprawa zostanie rozpoznana starym trybem. Nie wiem w jakim mieście jest sąd, który rozpatruje Twoją sprawę. U mnie II instancje trwały prawie 3 lata z tym, że I instancja rok, a II instancja 2 lata. Proponuję ci dzwonić tam z "pokorą". Osobiście sąd I instancji, a zwłaszcza księża, potraktowali mnie, na początku przesłuchań jakbym conajmniej był tam niemile widziany. Jednak umożyli mi połowę kasy w I instancji i za biegłego psychologa. Najlepiej jest dzwonić i się zapytać lub wysłać zapytanie mailem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smerf Zgrywus Nie dziwię się że byłeś tam niemile widziany. Zrywasz małżeństwo które powinno trwać do końca życia, jesteś nieodpowiedzialny, co wykazał sąd biskupi i do tego jeszcze nie chciałeś płacić pełnej opłaty za ten cyrk. To po co myślisz to wszystko się odbywa? Po to żebyś mógł sobie znaleźć nową panienkę i z nią się bzykać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość10
Dziekuję za odpowieć smerf,moja sprawa bedzie rozpatrywana według nowych przepisów ,byłem przesłuchiwany w styczniu od tamtej pory cicho.Chciałbym napisać podanie o przyspieszenie czy pisał ktoś z was taką prośbę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Złożyłes wniosek w październiku, w styczniu miałeś przesłuchanie i już chcesz pisać wniosek o przyspieszenie? Jak złożyłem wniosek w czerwcu a przesłuchiwany byłem w kwietniu następnego roku.... Gratuluję tempa procesu w Twojej sprawie i szczerze życzę, żeby nie osłabło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej jak druga strona bierze udział. Jak nie bierze udzialu to potrzeba więcej świadków zwłaszcza z jej strony chyba że masz dobre dowody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość10
Witam mam bardzo mocne dowody i świadków, plus nagrania, zdjęcia, itp, dlatego druga strona nie będzie uczestniczyła w procesie, tylko ile to może trwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle ile musi.... średnia z trwania procesu na forum wychodzi plus,minus 3 lata myślę że 2 lata spokojnie potrwa wszystko i będziesz zadowolony jeżeli tylko tyle potrwa, sądy są zawalone sprawami, priorytetem dla nich są stare sprawy które leżą latami , po 8 grudnia nadeszła fala nowych spraw a w sądzie nikogo dodatkowego nie zatrudniali, więc wniosek sam wyciągnij....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
druga strona sama zdecyduje czy chce uczestniczyć - nikt jej tego nie może zabronić a dowody musisz mieć głównie z okresu narzeczeństwa ja miałam pamiętnik byłego męża i nie chcieli go dodać jako dowód w sprawie.... co do zdjęć to hmm jeżeli dotyczą zdrady to nie będą stanowić większego dowodu, bo nieudane życie małżeńskie (w tym zdrada) nie jest powodem stwierdzenia nieważności - tak mi napisali w moim wyroku (pozytywnym) muszą być przesłanki że było coś bardzo nie w porządku już przed ślubem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość10
Druga strona sama niechce uczestniczyć ,ponieważ wie o moich dowodach,przyszło z sądu że sprawa będzie prowadzona bez niej .Ona poprostu niechce się już kompromitować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i bardzo dobrze, ona dojrzała, bo nie chce się kompromitować, i ty dojrzałaś, bo założyłaś sprawę z takim głuptokiem:) i nie chcesz ciągnąć tej farsy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość10 ale jakie dowody? Przecież przysięgaliście sobie w kosciele małżeństwo aż do śmierci. To że Cię zdradzał nie jest powodem do unieważnienia śmierci. Powinnaś mu wybaczyć i się pogodzić, bo inaczej bedziesz cudzołożyć z następnym kochankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tobie żal, że nie masz kobity? mówię co to dobra sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia888
Czy warto odpowiadac na uwagi OW? mi w sądzie powiedzieli, że to i tak nie ma zanczenia, bo nie stanowijjuz materiału dowodowego. Czy zawsze OW opowiada się za ważnością małżeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do Sonia, Tak, odpowiedzieć!! Obrońca praktycznie zawsze jest za ważnościa, więc lepiej się odnieść do tego, co napisał, bo często po prostu wybierają z kontekstu słowa, lub omijają ważne aspekty, mówiące za nieważnościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki Nadya24, -dokładnie jest jak piszesz, pojedyncze słowa wyrwane z kontekstu zyskaly zupełnie inne brzemienie, to co ja uważałam , że jest argumentem za nieważnością okazuje się być arguementem za ważnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia1977
Wczoraj otrzymałam pismo ze zebrano wszystkie dowody, przed okazaniem akt proszą o kolejną wpłate...co teraz????jak to dalej bedzie wygladac???czy zawsze powoływany jest biegły...bo w moim przypadku do tej pory przesłuchano strony i świadków teraz to pismo....co dalej?proces rozpoczał sie rok temu....martwie sie , ze to cos za szybko, czyzby juz widzieli , ze nie ma czym sie zajmowac i malzenstwo było zawarte ważnie???prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krysia a dlaczego chcesz unieważnić swoje małżeństwo? Jezus mówił wyraźnie, że możesz mieć jednego męża przez całe życie i jest to jedno ciało. W nowym związku będziesz cudzołożnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i ???? lepiej niż jakby sperma uderzyła na mózg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty co z tą spermą? idzx się leczyć chłopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezus też powiedział co rozwiązane będzie na ziemi będzie także rozwiązane w niebie.... Do osoby co pytała się o akta U mnie najpierw było okazanie akt a dopiero później listem przyszła opinia biegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia1977
dziekuje....a prosze powiedz , byłeś/as przesłuchiwana przez biegłego? bo u mnie nic taliego nie było...jest mozliwe ze nie ma powolywanego biegłego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krysia, to zależy z jakiego powodu wnosisz o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Jeśli z niezdolności do podjęcia obowiązków z powodów psychicznych, to badanie przez biegłego jest normą, przynajmniej w Warszawie gdzie toczy się moja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu ta niezdolnośc do bycia małżeństwa? Czy nie potraficie lepiej oszukiwać Boga? Ponad 95% z was próbuje tak samo, ale nawet głupi by zauważył że to sciema. Za czasów Jezusa kilkunastoletni chłopcy i dziewczyni tworzyli rodzinę i nikt się nie pytał czy są zdolni do małżeństwa. Nikt nie ma prawa tu na ziemi rozwiązywać tego co Bóg złączył, bo to jest jedno ciało. Nie czytaliście Pisma Świętego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×