Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

nie 3 tylko miesiąc :) no i pewnie że się zgłaszaj :) jak pelikan pisze o narzeczeństwie to nie koniecznie chodzi o okres jego trwania tylko fakty jakie miały w nim miejsce: zachowania stron, ich wypowiedzi, itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
Karol,miesiąc? To skąd te 2 lata? Monia,okres narzeczeństwa (czyli czas związku przed ślubem to 6 lat). Opowiedziałam księdzu tylko część faktów. On mi przerwał i wyraził swoją opinię. A na jakim etapie Ty jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a "misia" oglądałaś? - co to? kto to zrobił? - ja! - pan? - to ja się pytam kto! pytam się! no właśnie miesiąc w dwa lata roczny proces w wieloletni a półroczna druga instancja nie wiadomo w ile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
Ha! Oglądałam :D Idę własnie do Sądu. Zobaczymy,co mi powiedzą. Jestem umółwiona na spotkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
Ha! Oglądałam :D Idę własnie do Sądu. Zobaczymy,co mi powiedzą. Jestem umółwiona na spotkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiew_tatr
w sobote mam spotkanie w sadzie biskupim z panem odnośnie stwierdzenia nieważności sakramentu (zwolnił się termin zamaist czekać 5 tyg. mam juz za 2 dni spotkanie). Jak mam się przygotować? Sprawa będzie dotyczyła niedojrzałości męża- był zawsze człowiekiem obrażalskim, stawiającym na swoim, milczącym i wymyslającym rozmaite kary, dla mnei to osobowość socjopaty, który na sobie nic nie widzi i jeszce śmie wystawiać oceny kto jak się zachowął, poza tym po slubie wyszło że jest maminsynkiem. Boję się, bo bardzo przezywam to, czuje sie zmanipulowana przez męża (4 msc małżeństwa), doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiew_tatr
mój mail: powiew_tatr@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiew_tatr
jak mam do tego podejść, jakie doświadczenia mają osoby które przez to przeszły. Wiem, że musze zachowac spokój, jednak myśl o tym mnie bardzo stresuje. Poza tym czy ktoś by mógł przesłać mi książkę o której była mowa wielokrotnie na forum (powody stwierdzenia nieważności). Jeśli ktoś mógłby mi wysłac swoją skarge powodową (usunięte dane personalne) żebym mogła zobaczyć ajk to wybląda, to byłabym wdzięczna. Ogólnie stworzyłam własną, ale ma 6 stron, w tym, połowa tyczy sie tego co po ślubie się działo. Czy to nie za dużo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiew_tatr
odnośnie płatności- to jesli ja składam skarge, to znaczy że wszelkie koszty ponoszę ja?? tzn. za wizyte mojego mężą u psychologa też ja zapłacę? Nie zarabiam kokosów, a właściwie niewiele więcje niż najniższa krajowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
Przybył lew,tygrys i pantera w jednym :D Hej Karol :) Byłam w Sądzie. Jeden z sędziów ze mną rozmawiał. Notował,co mówiłam,ale powiedział,zeby mówić w wielkim skrócie. Notował. Potem nadał numer sprawy i poprosił o cierpliwość,ze dostanę pismo i za ok. 2 lata będę mogła złożyć skargę. Zostałam zapisana w kolejce. dziwię się tylko,ze żadnego potwierdzenia nie dostałam. Np z pieczęcią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak złożysz teraz to co ci zrobią? odmówią przyjęcia czy jak? bo ja jestem ciekaw tego waszego białego systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
No właśnie,Karol też się nad tym zastanawiałam,ale nie pytałam. Nie wiem,co teraz? Jak się dowiedzieć? Może,jak ktoś przyjdzie ze skargą gotową,to i tak go odsyłają i tylko wysłuchują i zapisują w kolejce. Ksiądz mówił,ze mają tylko jedną grupę księzy do przeprowadzania tego typu procesów,a reszta się dopiero kształci,a to potrwa... Jestem bezradna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Do pelikaniczka Ja jestem narazie po przesłuchaniu i druga strona też teraz czekam na wezwanie do przesłuchania świadków, ale to tak wszystko długo trwa że szok i jeszcze dochodzą nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
Monia,ale też czekałaś 2 lata na rozpoczęcia procesu??? Napisałam do byłego męża i normację o tym, na co dostaję odpowiedź: " TO JESZCZE 2 LATA BĘDZIESZ MOJĄ ŻONĄ :D " Boże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczko
Może złóż gdzie indziej ten pozew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
Ale czy można składac gdzie indziej? W ogole w innym miescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczko
Można składać w innym mieście bo my tak zrobiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
A możesz napisać coś więcej. Jak to wszystko wygladało? Byłabym wdzięczna. I czy teraz,jak złóżyłam w Białymstoku,to nie za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
Źle napisałam. Nie złożyłam w Białymstoku,tylko zapisałam się w kolejce wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są dwa podstawowe sądy: diecezji w której zawierano ślub i gdzie mieszka strona pozwana. sa też dwa sądy względne: gdzie będzie zbierana większość dowodów i gdzie mieszka strona powodowa. w tych względnych to sądy musza sie na to zgodzić (w uproszczeniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
U mnie wszystko to Białystok,więc szans nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
białystok ma za mało ksieży? dziwne bo nie chcą zatrudniać w sądzie ;) na moje jak napiszesz skarge i ją wyślesz to w miesiąc ją muszą przyjąć lub odrzucić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczko
My składaliśmy do diecezji, która nie była związana ani z miejscem gdzie zawarty był ślub ani z miejscem zamieszkania bo to nawet inne wojewódzctwo. Serio i przyjęli i poprowadzili sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ergo ktoś z was musi sie przeprowadzić :) łał a jak to zrobiliście z tym innym sądem? jestem pod wrażeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczko
Aczkolwiek sprawdzam teraz i widzę, że dla danej diecezji, do której złożyliśmy trybunałem II instancji był sąd właśnie w miejscu naszego zamieszkania i zawarcia małżeństwa przez strony. Może tak też idzie, że wystarczy, że trybunałem II i. będzie sąd właśnie w m. zamieszkania lub brania ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczko
Już nie pamiętam dlaczego tak akurat się złożyło, chyba ksiądz nam coś doradzał ale nie pamiętam bo to bardzo dawno było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×