Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość pelikaniczka
Czyli,że jeśli u mnie II instancja będzie w Łomży,to mogę rozpocząć w Łomży? Karol,jak już się zapisałam w kolejce,to mam wysyłać pocztą? Ja już nie wiem,kogo się pytać :( Może zadzwonić do Sądu w Łomży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczko
U nas to było tak. Naszym miejsce gdzie brany był ślub i jest miejsce zamieszkania jest miejsce X. Miejsce X jest też trybunałem II instancji dla miejsca Y, i my złożyliśmy do miejsca Y, które potem po przebytej I instancji przesłało dokumenty do miejsca X aby prowadzili II instancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczko
Idąc tym tropem musiałabyś znaleźć dla którego sądu II instancją jest sąd w białymstoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwonić możesz, choć ja bym nie radził zacząć w łomży też nie możesz jak ksiądz radził to może były jednak jakieś podstawy? bo tobie z boku mogło sie wydawać że nie ma, ale były. inaczej to ksiądz był megacwaniak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
dzwoniłam teraz do Sądu w Białymstoku incognito. powiedziałam,że wysłałam poleconym skargę powodową i w jakim okresie mi odpowiedzą. Powiedzieli,ze nawet,jak wysałałm,to skarga zostanie dla mnie odesłana,bo powinnam sama przyjsc na rozmowe wstepna i wtedy,jak ksieadz- sedzia zobaczy przeslanki,to zapisze na liste. Czyli dobrze zrobilam. nie ma innej mozliwosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczko
Ok, znalazłam, już wiem dlaczego tak było. Wysłaliśmy do innej diecezji w naszym mieście jednak a cała sprawa odbywała się po prostu w innym województwie, nie wiem dlaczego ale tam to wszystko było i dlatego mi się pomieszało, sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczko
W każdym razie my czekaliśmy 10 miesięcy zanim naszą sprawę zaczęli rozpatrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten pomysł łomża-białystok to jakiś niekodeksowy, ale z drugiej strony jeśli miałby zadziałać? toć ja za nich odpowiedzialności nie biorę że szopki odstawiają i przepisy olewają. a co do rozmowy to mi się podobasz :) natomiast to co ussłyszałas jest wyrazem jeszcze wiekszego olewania. nie wiem na jakiej podstawie ksiądz chciałby ci odesłać :) nie może tego zrobić!!! no chyba że oddali skargę ale to zupełnie co innego. w takim przypadku będzie musiał udowodnić czemu twój przypadek jest bez szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
Poprostu musze walczyć o swoje,Karol. Musze,a to dopiero poczatek drogi,a tak olewają. Białystok-tragedia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
Najbardziej się stresuję,że nie mam tego na piśmie,że jestem w kolejce z numerem xxxx. Tylko dostałam to na malutkiej,kwadratowej karteczce. On też to zapisał na małej karteczce... Przecież to może się zagubić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Do pelikaniczka Ja złożyłam skargę powodową w kurii w Poznaniu końcem grudnia 2008 ok 10 stycznia 2009 dostałam potwierdzenie, że skarga została przyjęta a pod koniec stycznia dostałam wezwanie na zawiązanie sporu, które nastąpiło w marcu. Następnie pod koniec września zostałam przesłuchana i sprawa się przeciąga bo druga strona nie wstawiła się do kurii na przesłuchanie dopiero pytania zostały przesłane do parafii i w grudniu 2009 został przesłuchany i narazie sprawa stanęła w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to się dziwię, bo np. ja ogólnie o poznaniu mam dobre zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikaniczka
Monia,ale sprawa stanęła w miejsu,bo druga strona się nie zgłosiła w wyznaczonym terminie. Tak zazwyczaj jest... I z tego względu się przeciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania12
Witam. Gdy czytam Wasze wpisy z ubolewaniem, że tak długo czekacie to chce mi się śmiać. Co to jest rok, czy dwa, ja czekam już osiem lat!!! Nie wiem ile to potrwa, a jeszcze II instancja!!! Brakuje słów i cierpliwości. Czasami zastanawiam się czy było warto? Tym wszystkim, którzy czekają, życzę cierpliwości. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania, a cóż to za proces tyle trwa? normalnie pierwszy raz raz w pierwszej instancji? który to sąd jest taki przebojowy i skąd się bierze to jego zwlekanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SIBENA
dolaczam sie do dyskusji na temat oczekiwania. Jedna pani pisala, ze czeka 8 lat, ja juz 15. W MIEDZYCZASIE, MOJ MAZ ZWARIOWAL ZUPELNIE, A SAD USILOWAL ODEBRAC MI PRAWA DO SYNA. ZADNE PONAGLANIA W DIECEZJI GDANSKIEJ NIE POMAGAJA. CIERPLIWOSCI LUDZIE CIERPLIWOSCI. Z DRUGIEJ STRONY JAK CZYTAM NIEKTORE WYPOWIEDZI TO WIERZYC SIE NIE CHCE, ZE TAK NIEDOJRZALI LUDZIE WSTEPUJA W ZWIAZKI MALZENSKIE, PRZECIEZ OD POCZATKU WIDAC, ZE TAKI ZWIAZEK NIE MOZE TRWAC. PO TRZECIE ORTOGRAFIA , LUDZIE ZWRACAJCIE I NA NIA TROCHE UWAGI, PO CZWARTE, ZEBY MALZENSTWO ZOSTALO UZNANE ZA NIEWAZNE MUSZA BYC POWAZNE POWODY, A NIE PRZY BYLE G CHCE SIE UNIEWAZNIAC, JEST TAKIE POLSKIE PRZYSLOWIE CIERP CIALO CO CI SIE CHCIALO. POZDRAWIAM ALBERTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam (po długiej nieobecności) ;-) Doczekałam się już niemal końca swojej sprawy w I instancji. Choć nie do końca oficjalnie to już znam wyrok w swojej sprawie :-) Małżeństwo zawarte nieważnie; powód: niezdolność do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej leżąca pos tronie mojego byłego męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Kasiako80 A jak dowiedziałaś się nieoficjalnie o wyniku sprawy? Mozna taką inforację uzyskać telefonicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa mojego chłopaka też toczy się w Warszawie. Czekamy na zamknięcie sprawy i opinię obrońcy węzła małżeńskiego. Niestety wszystko okropnie długo trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anet5353 - rzecz wynika z pewnego zamieszania w Sądzie stąd ta nieoficjalność. Co do długości sprawy - ja skargę składałam w marcu 2007 i widać już bliski koniec :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomzynianka
z mojego doświadczenia wiem że wart się mocno do Sądu dobijać dzwonić, przypominać etc. ja zdobyłam wszystkie możliwe telefony nawet domowy do głównego sędziego wykonałam dziesiątki połączeń z prośbą o przyspieszenie, odsyłam mnie to za miesiąc to za dwa tygodnie, ustawiałam sobie przypomnienie i dzwoniłam zgodnie z umową, ja też jeszcze nie mam wyroku w ręku chociaż znam jego treść właśnie dzięki telefonom które wykonałam ale mam obiecany wyrok po niedzieli.l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poganiać można też pisemnie i to na różnych etapach, a wiadomo że pismo inaczej przemawia do wszelkich urzędników (wiem że wielu forumowiczów to urzędnicy świeccy). kierować je można nie tylko do prowadzącego sprawę, ale i do szefa trybunału, czy wręcz biskupa. oczywiście pisma sugeruję raczej wyważone emocjonalnie i merytoryczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka74
do kasiako 80 Gratuluję z całego serca!!!!!ja dostałam pismo że mi zmieniają sędziego,,,,a mój ex podobno już był na przesłuchaniu u psychologa Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmieniają sędziego? na jakiej podstawie? bo to nie jest takie hop-siup, jak to mówi kodeks: "z najpoważniejszej przyczyny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomka17121
witam,czy ktoś mogłby wysłać mi na emaila wzór pozwu o unieważnienie małżeństwa,była bym bardzo wdzieczna,mój adres poziomka840@wp.pl Wogóle się nie orientuję jak to powinno wygladać.pomóżcie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka74
tak w piśmie napisali że ma za dużo obowiązków i to jest ta przyczyna i że mam 7 dni na odwołanie ..i co dalej to mi przedłuży sprawe czy nie ???bo ja nie mam zielonego pojęcia co mam dalej robić?????ale juz 7 dni minęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam sie pochwalic ,ze dostalam wyrok II instancji podtrzymujacy wyrok I :) Ja nie mam zadnej klauzuli, za to moj byly owszem ma . Wszystko trwalo 3,5 roku prawie - od listopada 2006. Pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkaja
Co to za klauzula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauzula, ktora mowi, ze jesli moj byly chcialby ponownie wziac slub w kosciele, to musi miec zgode Ordynariusza miejsca i dac sie zbadac przez bieglego (bo nasze malzenstwo zostale uznane za niewazne z tytulu niezdolnosci natury psychicznej do podjecia obowiazkow malzenskich po stronie mezczyzny) . Ja nie mam tej klauzuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×