Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elżbieta.

Czy to prawda, że podcinanie dziecku włosów je wzmacnia?

Polecane posty

Gość Elżbieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie_________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włosy to nie trawnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie_________
to kwestia genetyki a nie nozyczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta.
Dzięki :). Też mi się tak wydawało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uważam że tak
Moja cóka miała baaardzo słabiutkie włosy, rzadkie i cieniutkie. Przez 3 lata podcinalismy jej wloski na krociutko. W tej chwili ma naprawde ładne włosy. Myslę ze podcinanie nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie_________
czysty zbieg okolicznosci jakbys jej nie podcinala, to by miala dokladnie takie same pewnie, ze mozna wymyslac fryzury tylko po co dorabiac ideologie? jakos wlosow jest dziedziczna i nic innego nie da sie tu wymyslic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podcinana
Jestem najlepszym przykładem tego, że podcinanie włosów nie wpływa na ich ilość i grubość. Całe moje dziecięce życie (w sumie aż do 18 roku życia) ścinali mi krótko włosy, bo miałam rzadkie i cienkie. I ..... takie mam do dziś (ponad 30 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynada
Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi sie, ze wlosy nie staja sie mocniejsze po podcieciu - czy to u doroslego czy u dziecka. Owszem - wygladaja zdrowiej, zdaje sie, ze jest ich wiecej ale to tylko takie wrazenie. Ladniej prezentuja sie koncowki, co nie znaczy, ze ma to jakikolwiek wplyw na cebulki. Po prostu wlosy zaniedbane, pourywane, cienkie zawsze wygladaja lepiej po scieciu, ale moim zdaniem nie idzie to w parze z ich wzmocnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa
nie wiem czy to prawda czy falsz, ale ja podcielam i uwazam sie sie wzmocnilyi zaczely szybciej rosnac mam syna, ktroy od momentu urodzenia sie do 11 miesiecy byl zupelnie łysy, drobne wloski zaczely mu wyrastac ok 12 miesiaca zycie, a tydzien po skonczonym roczku, obcielimy mu z mezem te jego pierwsze wloski, i od tego czasu wlosow jest wiecej, sa grubsze i szybciej rosna :-) teraz maly ma juz 3 lata i ma bardzo gesta czuprynke :-) byc moze wlosy same zaczelyby mu gestniej gdybym nie sciela ich, ale pewnie by to trwalo duzo dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie_________
geezas wystarczy poczytac ksiazke do biologii, zeby wiedziec "czy to prawda czy falsz" czasami mnie takie zabobony dobijaja sorki, ze sie unioslam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdrowe wloski
czesc wam Sluchaj "cytrynada" wlosy tzeba podcinac co miesiac jeden centymetr jestem fryzierka i sie na tym znam bardzo dobrze ja swoje wlosy mialam kiedys strasznie poniszczone a w szczegolnosci koncowki ale gdy je podcinam rosna mi jak na drorzdzach naprawde dziala a po drugie te wszystkie odrzywki co sa w sklepacxh sa do bani najlepsze odrzywki sa domowe albo od fryziera ja osobiscie robie sobie sama i jestem zadowolona tez staja sie blyszczace i nie wypadaja a jest to odrzywka prosto do zrobienie...jajko jedno! , drorzdze.dobrze wymieszac reka i nalozyc na wlosy owinac recznikiem trzymajac ich tak ze 20 do 30 min :) pozdrawiam was pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi każda fryzjerka powiedziała że podcinanie włosów je wzmacnia i szybciej rosną.I chyba coś w tym jest bo mojemu włosy obcinam co 2 mieisące bo zaraz jest zarośnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka14
Ja słyszałem, że wzmacnia włosy.. To pewnie p[rawda, bo inni ludzie też tak sądzą :) www.handsomemen.pl/Tag,Nowe%20włosy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak wzmacnia. To prawda.
W wielu kulturach (np. na dalekim wschodzie) jest nawet zwyczaj golenia dzieciom głów po 4 miesiącu maszynką elektryczną "na zero". Piękne gęste czuprynki im później wyrastają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starszym dzieciom i ludziom
dorosłym natomiast, zaleca się podcinanie włosów, jako że ten zabieg odciąża cebulki włosa i zmniejsza wypadanie włosów, które mają do tego tendencję, tym samym zwiększając ich objętość - stąd mowa o wzmacnianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss skalpela
nie, nie prawda... to tak jak z obcinaniem włosów dziecku , które nieskończyło roku (niby jak się obetnie to mu się rozum skróci, albo włosy już nie odrosną :O ) Struktura włosów jest uwarunkowana genetycznie, a podcinanie ich zapobiega rozdwajaniu sie końcówek i sprawia, ze przy długich włosach lepiej się one układają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie ze to nieprawda
cebulki wlosow zostaja takie same- to jak nagle wlosy maja sie wzmacniac? ehh , bzdury - babcie nam tak poopowiadaly..tak samo jak z czapeczka dla niemowlaczkow w lato- zaloz czapeczke, jesli nie zalozysz to dziecko moze dostac zapelenia ucha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety to nie jest prawda. Włosy dzieci są bardzo delikatne, więc szybko też sie niszczą np. od poduszki, od czapek etc. Podcinając spierzone końcówki niektórym moze sie wydawać, ze odrastają mocniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gówienko prawda
od lat sie praktykuje obcinanie włosów - moja babcia mi mówiła że kiedyś dzieci po roku na łyso na zero sie cieło żeby miały lepsze włosy - ja też tak zrobiłam akurat mam syna więc to nie problem i miał od początku słabiutkie takie przerosty a teraz ma takie gęste że niedługo dredy mu zakręce :p myśle że podcinanie końcówek nie wzmacnia aż tak ale ogolenie maszynką najkrócej wzocni na maxa :) tego sie nie ma w genach gówno prawda !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość według tej teorii prawie
kazdy facet miałby bardzo gęste włosy, bo oni strzygą się znacznie częściej. Patrząc na wielu łysiejących panów, ta toeria bierze w łeb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dziecko mialo
podcinane wlosy 2 dnia po narodzinach. Jedyne na porodowce mialo grzebien :P Mialo taka szope, ze nawet lekarze sie dziwili :) Musialam mu podciac wlosy bo wszedzie mu wlazily, do oczek, ust ... obecnie majac 22 lata ma piekne zdrowe wlosy, ktore regularnie musi podcinac co miesiac bo strasznie szybko rosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmjn
włosy zależą od genów. Ja mojemu synowi regularnie ścianm włoski na krótko. Nie są ani mocniejsze a ni gęściejsze. Może tylko zdrowsze. Ma takie same jak jego tatuś Córcia nia miała nigdy ścinanych włosó, nawet podcinananych a ma 3 lata. Ma gęste, grube włosy - po mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łośsuperktoś
Nie prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby tak było to większość facetów miałoby super włosy, a jest wręcz odwrotnie i łysieją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wzmacnia włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wzmacnia.ale moze sprawiac,ze wlosy sa mocnoejsze,bo czesto na koncach sa cienkie.jak sie ich pozbedzie czlowiek to wydaja sie gestsze. Ja pierwszy raz mialam sciete jak mialam 6 lat a mialam grube i geste,a moja kuzynka ma cieniusienkie od urodzenia mimo wczesnego i czestego podcinania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne ze kazdy fryzjer powie ze podcinanie wzmacnia wlosy. W koncu zarabiaja na tym hajs. To co maja mowic? :D Jakby mowili ze to bez sensu to by mogli zwijac interes ;) sa ludzie z gestymi wlosami i z rzadkimi. Obcinaja sie wszyscy ;) np moja kobieta ma bardzo grste wlosy a jej siostra bardzo rzadkie. I nic przez lata tego nie zmienilo. Ani podcinanie ani zadne inne cuda nowoczesnej techniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela

Włosy cienkie będą cienkie

Lepiej takie włosy miec dłuższe bo krótkie nie chcą się układać 

Obcinanie niczego nie wzmacnia a wygląda się łyso 

Jak włosy wychodzą trzeba iść do lekarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela

Nieprawda

1 minutę temu, Gość Izabela napisał:

Włosy cienkie będą cienkie

Lepiej takie włosy miec dłuższe bo krótkie nie chcą się układać 

Obcinanie niczego nie wzmacnia a wygląda się łyso 

Jak włosy wychodzą trzeba iść do lekarza 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×