Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kolorkowa

dziecko 5-miesięczne

Polecane posty

Mam małe pytanko, własciwie kilka...co dziecko-chłopczyk mający 5 miesięcy powinien już jeść?? mnie sie wydaje ze mozna mu juz zaczac dawac soki i zupki...oczywiscie bez cytrusów i wszystko zmiksowane...no i czy takie dziecko moze juz zaczynac siedziec powoli??dziekuje z góry za odpowiedz!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małego misia
Mój synek dostaje soczki i zupki, ale dość ubogie bo tylko jabłko i marchewpraktycznie, daje mu tez kaszke na jego mleku, siedzi już prawie sam tylko czasem zgina się wprzód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odp...tak własnie sie chciałam upewnić...ze na pewno jabłuszko i marchewka...no i jakies słoiczki mozna podawać...tzn zupki w słoiczkach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolorkowa - mój synek za kilka dni kończy 5 msc . Karmię go sztucznie i jego posiłki wyglądaja mniej więcej tak : 6 rano melczko, 9 kaszka, 13 zupka ( daje ze słoiczka), 17 mleczko i jak nie zasnie po tym to kolo 20 jeszcze raz mleczko.W ciagu dnia dostaje tez pic - herbatki i soczki - przy czym soczki rozcienczam woda - po co ma się przyzwyczajać do słodkiego ...Mój maly nie siada i wydaje mi sie ze raczej jeszce nie powinien byc sadzany na dlużej jeżeli nie umie sie sam w tej pozycji utrzymać. Owszem biorę go na kolana ale też nie na długo. Tutaj masz link do strony gdzie jest napisane co w danym miesiącu mozna dawac maluszkowi : http://www.karmieniedzieci.pl/karmienie_dziecka/niemowleta/sztuczne/ Pozdrawiam Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti39
mozesz powoli w ilosciach jednej lub dwuch lyzeczek podawac do sprobowania prawie to samo co wy jecie . Zmiksowac dodac troszke masla ale bez zadnych przypraw. Moj synek dostal ziemniaka i marchewke do sprobowania jak mial 4.5 miesiaca i pierwszy raz wyplul ale na drugi dzien juz nie wyplul . Pozatym sloiczki z jedzeniem i deserami sa bardzo dobre i praktyczne jak sie gdzies wychodzi. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek jak miał 5 miesięcy to dawałam już zupki,deserki oraz soczki.Oczywiscie na poczatek daj po kilka łyżeczek z czasem troszke więcej w ten sposób zoabczyć czy jakis skład maluszka nie uczuli. Myśle że maluszek 5-miesięczny to jeszcze jest za malutki by sadzać jego.Jak mój miał przesżło 6 m. to pediatra powiedział żeby nie sadzać bo każde dziecko ma swój inwidualny tok rozwoju,za to tylko robiłam jemu ćwiczenia które zalecił tzn podawałam jemu moje palce on sam się podciągał(nic na siłe)jak się zmęczy to położyć malucha.W ten sposób ćwiczy kręgosłup,kark które póxniej będa jemu potrzebne przy sztywnym siedzeniu.Teraz ma 7m i jeszcze sam nie siedzi a jak jemu się to uda to są to sekundy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wreszcie jakas rozumna mama
ja slyszalam od znajomej, ze jej dzeicko jak skonczylo 5 m-cy chodzilo juz w chodziku.. o jezus jest tyle matek co robai wszystko na sile!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja powiem coś jeszcze lepszego ostatnio spotkałam laske która chodziła ze mną w grupie do szkoły rodzenia.Jej mała ma teraz prawie 5 miesięcy,pytam się czy już sama chce się [podnosic do siadania.A ona mówi że jej mała już siedzi,nie pwoiem troszke jej zazdrościłam gdyz mój ma 7 miesięcy i póki co siedzi ale jeszcze nie stabilnie poprostu po kilku sekundat upada.A ona ze jej mała jak maiła 3 m. to sama już siedizała-heheheh dobre 3 mieisące i sama siedziała.Zaczeła się chwlić że wsadza też do chodaka bo już sama chce chodzić(5 mieisęcy ma!!!!!!) no tak ździwiła się że ja tego nie robie.Tylko że róznica jest taka że ja chce mieć zdrowe dziecko,a nie potem latać do lekarza ze nie coś jest z kręgosłupem czy z nózkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia24.00
a moja Zuzia jak miala 5 m-cy to jadla tak:rano 10.00 mleko z kaszką 210ml. ,14.00 obiadek ze sloiczka 220ml. ,18.00 deserek ze sloiczka 120ml. ,22.00 mleko z kaszka 240ml.No i wszystko je lyzeczka,nawet herbatke.Nie chce pic z butelki.A o 22.00 pije w spiku z butli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etiiinkaa
witam moj maly synek ma juz 10 m-cy wiec moge wam troche podpowiedziec i podzielic sie swoimi spostrzerzeniami. Co do jedzenia to KOLOROWA mozesz podawac swojemu bobasowi roznorakie rzeczy i tu proponuje słoiczki -wygodne. Najpierw przez kilka dni dajesz jedna rzecz po kilka łyzeczek i obserwujesz czy dziecko nie ma uczulenia.Moze to byc marchew ,jabłko, brokuł. Pytajcie dziewczyny chetnie pomoge. pozdrawiam dzidzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 10 miesiecznej
czesc moja corcia dokladnie dzis konczy 10 miesiecy, od 2 tygodni chodzi samodzielnie czasem sie przewracajac ale sama wstaje i idzie, jak miala 5 miesiecy sama siedziala jak miala 7 raczkowala, do niczego jej nie zmuszalam wrecz przeciwnie na sile troszke chcialam powstrzymac to ze chciala chodzic ale sie nie dalo poprostu takie dziecko zywe bardzo sprawne ruchowo, wiec nie mowcie ze jakies mamy na sile kaza dzieciom chodzic czy siedziec itd sa dzieci ktore szybko siadaja i chodza a sa takie ktore wiecej czasu potrzebuja na nauke takich rzeczy, wczoraj bylysmy na kontrolnej wizycie i pani doktor powiedziala ze to troszke za wczesnie na chodzenie ale jak dziecko jest na to gotowe i stoji mocno to wszystko ok, jest wiele dzieci ktore chodza w wieku 10 miesiecy i nalezy byc dumnym tak powiedziala, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×