Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moje dlonie

mam dziwne uczulenie na dloniach-jakby poparzone..

Polecane posty

Gość a po jakimczasie
no wlasnie wogole nie nosze zegarka. ostatnio tez nie uzywam kremu do rak. no niby dobrze ze nie swedzi. tylko gdyby swedzialo to bym wiedziala ze to uczulenie , egzema itp a tak to sie zastanawiam czt to czasem nie cos powazniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acne
ludzie macie podane na tacy co moze byc powodem w 90 porocentach..jedna z dziewczyn napisala to perfekcyjnie..ze choroby skory typu egzema alergia jest spowodowana w 99 procnetach tym co dzieje sie w nas ..w naszym organizmie ..mam ten sam problem dlone ktore wgladaja jak poparzone i biale grudki , kupowalem rozne masci typu novate lorinden bedicort itd..nic zero troche lagodnialo i nic wiecej..ale..wlasnie..jedno ale..kiedys trafilem na artykul na temat grzybicy ...proponuje wam zebyscie poczytaly na ten temat..ja po 2 tygodniowej diecie bezcukrowej ,mącznej itd pozbawilem sie tych grodek skora sie w ogole nie luszczy itd ..wniosek..jakis grzyb lub jakies inne paskudztwo truje mnie od srodka..do czego zmiarzam mysle ze odpowiedz jest w nas a co z tym zrobicie wasza sprawa..jeden z obiawow..bialy jezyk..metaliczy posmak w ustach..ranne bole gardla..apatia ..sennosc brak checi zyciowych itd to tylko kilka przyczyn..a jest ich mnostwo..konczac na bialym nalocie na penisie czy sluzie z pochwy..zart..zapraszam do lektury http://e-grzybica.com/grzybica-skutki-zakazenia-grzybica.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acne
aa i jeszcze jeden wazny szczegol...bylem u 4 dermatologow..stwierdzenie - egzema kontaktowa..teraz sie smieje bo myje dlonie w normalnej wodzie w normalnym mydle..nic nie schnie dlonie nie luszcza sie mam tylko plamy zaczerwienione ..czyli jakis postep w leczeniu zrobilem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trilak
po dwóch latach męczarni znalazłam sposób na poparzone dłonie. Nie mowią o egzemach, uczuleniach tylko o takich zmianach na co nic nie pomagało, a sterydy tylko czasowo. A mnie pomogło. Ciekawe że dowiedziałam się o tym na zasadzie "jedna pani drugiej pani". Nie wspomnę ile pieniędzy wydałam na lasery, mazidła ,zabiegi Do tego doliczę dwa pobyty w szpitalu i jedno w sanatorium i to były plusy, bo poznałam wspaniałych ludzi z podobnymi problemami.. Nowe leczenie sprzedałam juz paru osobom z rewewlacyjnym skutkiem. Przyczyna tkwi w nas. Jedni maja chore jelita, żoładek czy bóg wie co i organizm się broni. Mnie pomógł SEROXAT, lek antydepresyjny. Nigdy nie miałam depresji i mocno musiałam walczyć z psychiatrą że chcę tego leku. Niestety lek jest na receptę, a moze i na szczęscie.Pamiętajcie tylko ,że przy braniu leku nie mozna zachodzić w ciążę. Dla zdesperowanych polecam,ale tylko dla zdesperowanych:-). Jednym pomaga miesiąc brania leku. Ja skończyłam na dwóch miesiącach. Lek kosztuje ok 60 zł. Jedna tabletka dziennie. Nie ma skutków ubocznych, można prowadzić samochód , życie na kolorowo:-) pozdrawiam i życzę powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trilak
dodam jeszcze że stoswałam również rózne diety. Tą dietę nic nie jeść też. Wyeliminowalam sposób zywienia. U mnie była to tylko podświadomość. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobny problem na początku była tylko sucha skóra w okolicy dużego palca potem zaczęło to pękać i zaczął się problem bo kontakt z wodą był nie przyjemny a o zmywaniu nie było mowy wiec zaczęłam używać rękawiczek lecz dostawałam wysypkę z wodniaków poszłam do lekarza przepisał mi maść która mi nie pomagała potem następną końcu leczyłam się na grzybicę ale było coraz gorzej bo pojawiły mi się białe pryszczyki które bolały i strasznie swędziały a następnie pękały i tworzył się wrzut smaruje zwykłym kremem i szukam pomocy na forum bo lekarzom to nie wierze to ze mam uczulenie na chemię to i bez ich pomocy wiem prosiła bym o pomoc bo pracuje w pracy w której dłonie to wizytówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze dodam że mam uczulenie na alkohol gdy popryskam się perfumą schodzi mi skóra z szyi a gdy piję wyskakują mi czerwone plamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaassssss16
ja mam bardzo przesuszone dłonie i oprócz tego są one strasznie czerwone, trochę jak poparzone, wygląda to nieestetycznie i nie cierpię tego, wstydzę się swoich dłoni, zwłaszcza w szkole(chodzę do LO), nie piorę, nie myję naczyń, zero kontaktu z chemikaliami itp., do mycia dłoni i całego ciała używam emolientów,, od długiego czasu, ciuchy są prane w proszku dla niemowląt i płukane 2 razy, ZAWSZE, ale mimo tego nie mogę sobie dać rady, w marcu 2008 lekarze powiedzieli że to AZS, w grudniu że to nie to i dostałam maści ale nie pomogły, a w styczniu usłyszałam że to przez tarczycę, tylko ze na tarczycę bore leki 5miesięcy i nic, wyniki w normie a zero poprawy POMÓŻCIE PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trilak
wyeliminuj jeszcze stres, moze to pomoże:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiccja
Ja mam TO od około 17 lat. Zaczęło się od noszenia zegarka i to było typowe uczulenie ale mama posłuchała lekarza, który przepisał Elocom na moje nieszczęście a skóra od sterydów się uzależniła. Ja mam tę wysypkę (która ostatnio w lato daje mi spokój) na kawałku zewnętrznym dłoni i na jednym palcu. W tych samych miejscach wraca i wraca. Przez sterydy człowiek może nawet nie być chory ile uzaleźniona skóra domaga się specyfiku. Pani dermatolog zapisała mi maść zastępczą o podobnej nazwie Elidel i ona troszeczkę pomogła, ale myślę że najbardziej aby skóra nie była tak uzależniona i nie domagała się Elocomu. Zgadzam się z tym,że to problem organizmu a nie samej skóry, czy alergenów. W moim przypadku najbardziej wysypka, te grudki wypełnione surowicą odnawiają się gdy mam jakąś infekcje w organizmie. Wypróbuje też metody trilacowej może to coś da,ale siły nie mam gdy pomyslę,że mój chłopak ma mi na taką brzydką dłoń-palec włożyć pierścionek zaręczynowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam podobny prooblem
kilka lat temu moja skora przy malym palcu zaczela byc szorstka, pozniej przeszlo to na kolejny palec. z daleka nic nie widac ale po dotknieciu wyczuwa sie szorstkosc. skora ma kolor lekko zoltawy, po kapieli bialy. bylam 3 razy u dermatologm przepisywal mi masci ktore pomagaly tylko na chwile i pozniej problem znow sie pojawial. nie wiem na co moge miec uczulenie? na proszek (czasem piore recznie), na rekawiczki? zacezlam stosowac trilac i zobaczymy jakie beda skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kris2728
witam tez mam to na dloniach i nastopach.dermatolog zalecil mi masc novate i nie dzala!!ale z kolei potem zalecil masc bedicort g. i to dziala.ta masc jest na recept

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nona1311
Witam. Też mam coś takiego już z 2-3 lata lub dłużej i bardzo mi przeszkadza. Chodziłam do jednego dermatologa cały czas z tym i cały czas dostawałam maść ELOSONE na jakiś czas to pomagało ale teraz już nie pomaga. Na początku miałam to tylko między trzecim a czwartym palcem od wew. strony dłoni i nie było to duże. Teraz zaczęło mi się to rozrastać i jest już między drugim, trzecim i czwartym palcem i zaczyna się pojawiać od zew. strony dłoni, cały czas swędzi. Już się cieszyłam, że schodzi bo skóra zaczęła się łuszczyć a to znów wyszło i na dodatek cały czas swędzi i mam bąbelki jakby skóra była poparzona:/. Gdy powiedziałam lekarzowi, że robiłam testy alergiczne to powiedziała, "że tylko głupi ludzie to robią" i dała mi znów tą maść. Inna pani doktor powiedział, że może to byś coś z AZS. Używam rękawiczek gdy myje naczynia ale później i tak swędzi:(:( POMÓŻCIE PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nona1311
Witam. Też mam coś takiego już z 2-3 lata lub dłużej i bardzo mi przeszkadza. Chodziłam do jednego dermatologa cały czas z tym i cały czas dostawałam maść ELOSONE na jakiś czas to pomagało ale teraz już nie pomaga. Na początku miałam to tylko między trzecim a czwartym palcem od wew. strony dłoni i nie było to duże. Teraz zaczęło mi się to rozrastać i jest już między drugim, trzecim i czwartym palcem i zaczyna się pojawiać od zew. strony dłoni, cały czas swędzi. Już się cieszyłam, że schodzi bo skóra zaczęła się łuszczyć a to znów wyszło i na dodatek cały czas swędzi i mam bąbelki jakby skóra była poparzona:/. Gdy powiedziałam lekarzowi, że robiłam testy alergiczne to powiedziała, "że tylko głupi ludzie to robią" i dała mi znów tą maść. Inna pani doktor powiedział, że może to byś coś z AZS. Używam rękawiczek gdy myje naczynia ale później i tak swędzi:(:( POMÓŻCIE PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie myślałaś może ,że to jest grzybica? Ja tylko zgaduję, bo z tego co wiem objawy są bardzo zbliżone. Jesli ma sie bardzo wrażliwą skóre na dłoniach to trzeba uważać z kremami, które sie stosuje( większość z nich zawiera składniki, które mogą silnie podrażniać). Dobrze jest wiec robić sobie okłady z parafiny( bardzo delikatna dla skóry ) albo zwrócić się do kogoś, by to zrobił. W Warszawie np . można zamówic sobie wizytę domową z beauty homecare. Przy okazji zainwestuj też w dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacio1
Ja miałem taki problem i mój kumpel doradził mi abym sprawdził pasożyty, były. Usuwalem je 3 miesiace, potem musialem odbudowac flore bakteryjną jelit i jest bez porównania lepiej. Idzcie na Vega-test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam z Konina
siemka ja mam 13 lat i taki krosty zaczeły mi wychodzic około 4 dni temu niewiem co zrobic!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qxo
właśnie smaruję ręce kefirem uprzednio wypiwszy kubeczek. kefir ma bakterie tzw żywe kultury i one chyba działają ... jest ulga ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania5550
Ja miałam podobny problem z rękami .Kilka miesięcy męczyłam się z uczuleniem wewnątrz dłoni,dokuczliwe swędzenie krosty gdy drapałam, zaczerwienienie . Maści nie pomagały i cięzko było zidentyfikować co mnie tak naprawdę uczulało. Wkońcu zaczęłam szukać porad na necie i przeczytałam o Trilacu !Przypomniałam sobie że gdy go brałam kiedyś moje jelita zaczęły lepiej pracować a mam z nimi problem...stwierdziłam że warto spróbować napewno nie zaszkodzi. POMOGŁO ,biorę drugie opakowanie i przestało swędzieć , skóra ma naturalny kolor a ta najbardziej podrażniona schodzi delikatnie , aż trudno w to uwierzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mam stwierdzoną egzemę alergiczną i dostałam na to Pimafucort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo23
Uczulac moga wyroby gumowe - rekawice kuchenne, kierownica samochodu itp oto przyklady: alergia.org.pl/lek/index.php?option=com_content&task=view&id=309&Itemid=73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mam taki problem , plamy nachodza i odchodzą co jakiś czas , wcześniej nie mialam az tak czestych nawrotow od kiedy pojechalam do holandi tak mi to naszłao i tak juz od 6 mies nie schodzi ... bylam u lekaża w holandi ktory dal mi masc po ktorej prawie ale nie ostatecznie zeszlo , gdy wrocilam do PL znowu sie nawerocilo i nie moge sie tego obyc , obecnie czekam na wizyte u dermatologa .... ta choroba rozwala mnie psychicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na cos takiego dostalam masc cutivate od dermatologa, a wczesniej stosowalam momarid, jedna i druga amsc dzialay rewelacyjnie, odrazu ulga i po dwoch dniach ani sladu prawie, niestety ciagle pojawiaja sie nawroty i tak juz 3-4lata sie mecze. Ulge na dlonie przynosi tez oklad ze skrobi ziemniaczanej (na tarce zetrzec ziemniaka i tym sokiem oblozyc dlonie), pomaga tez olej konopny-te krostki ladnie wysusza, a zarazem nawilza sucha pekajaca skore. Trzeba uwazac na zamine temperatur, np. unikac bardzo zimnej badz goracej wody, wszelkie prace domowe wykonywac w rekawiczkach (latekst wzmaga egzeme dloni), wiec trzeba pod gumowe rekawice zakladac bawelniane. I tak jak ktos tu napisal moze warto wyeliminowac cos z diety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchemajtkinadniemorza
Witajcie, Dzis zaczely mnie swedziec dłonie przy kontakcie z woda, ale myslalam ze to może płyn do naczyń mnie uczulil, kilka godzin później zaczęły swedziec mnie stopy.. Jakby ktoś mi igielki wbijał.. Patrzę a na stopach mam czerwona wysypkę.. I po kilka krostek po wewnętrznej stronie dłoni.. CO TO JEST ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, wydaje mi się, że powinnaś pokazać te bąble lekarzowi specjaliście, albo dermatologowi, albo alergologowi. Nie ma wyjścia. Lepiej tego nie lekceważyć, bo jeszcze narobisz sobie biedy... Jeżeli jesteś z Lublina lub okolic to zgłoś się do tego gabinetu - www.alergolog.lublin.pl - na pewno pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zachęcam Panie do zapoznania sie z bardzo bogatą ofertą chemii gospodarczej naszej firmy . Produkty NIE ZAWIERAJĄ ani chloru,ani fosforanów- a właśnie te składniki niszczą naszą skórę i uczulają.Nowoczesne formuły oparte są na naturalnych związkach powierzniowo-czynnych ,a nie na agresywnej chemii. Balsam do mycia naczyń zawiera np witam. K i olej palmowy ,które chronią nasze ręce.Produkty są ekologiczne ,ładnie opakowane i wydajne /w koncentratach/. Chętnie odpowiem na pytania. n.plawnicka@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam problemy z uczuleniem, szczegolnie jak sprzątam, więc albo na jakąś chemię albo kurz? Lekarze nie potrafili tego zindentyfikować. Znalazłam w internecie rękawice, które nie powodują uczuleń - z jedwabiem, można je kupic w firmie Skamex. Polecam bardzo, jeśli ktoś potrafi sprzątać w rękawicach! Są cienkie, wygodne i serio mi pomagają. Nie dosć że nie mam uczulenia,to dlonie po ich wyglądają super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaa3
Witam Mój tata od ponad 15 lat walczył z jakąś formą alergii, był nawet obiektem pokazowym na zjeździe dermatologów, na nic się zdały ciągłe wizyty u lekarzy, nowe leki i maści. Prawdopodobnie w wyniku częstego kontaktu z jakimś metalem rozpoczęła się silna alergia, najpierw nagłe swędzenie, potem bąble z wodą na dłoniach i trochę powyżej stóp, następnie te bąble pękały i powstawały rany, to oczywiście bolało i piekło, ciągle chodził poklejony plastrami a ja benzyną ekstrakcyjną usuwałam ślady po kleju z kafli, sanitariatów... W zeszłym roku przeczytaliśmy artykuł o tym jak ważna jest rola jelit, wielu naukowców twierdzi że to drugi po mózgu system zarządzania organizmem (może ze względu na największą powierzchnie jelit) a potem przeczytałam gdzieś o Instytucie Mikroekologii w Poznaniu, pojechaliśmy tam, tata wykupił zalecone PROBIOTYKI i przyjmował je przez pół roku - właściwie nie mieliśmy nic do stracenia -teraz ręce się już wygoiły i od wielu miesięcy nie miał żadnego napadu alergii. Coś w tym jest skoro zadziałało, pisze o tym bo może komuś pomoże. Dodatkowo tata wciera w skórę krem torfowo-witaminowy Gerlavit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×