Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

zapomniala sie pochwalic, ze od wczoraj moja zabka ma juz zeba. nie byle co :) :) :) A Flyfly rzeczywiscie jakos tu ostatnio nie zaglada. Puk puk gdzie jestes? Szanta nadal dwojke masz pod opieka? Nie wymiekajcie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wlasnei wrocilysmy z Ola z \"pomiarow\":) Moja kruszyna wazy juz 7,02kg i mierzy 67 cm - co za kloc!!!;) Dzis w baby clinic podrywala wszystkich chlopcow - jednego wyslala takiego usmiecha - zeby przestal plakac :D Potem sobie gaworzyla z HV o solidsach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka, fuj fuj fuj! brak kultury! Co najwazniejsze, gratulacje zabka!!!! zazdrosna troszke jestem bo u nas ciagle cicho pod tym wzgledem :( Felicity - klocek i kokietka!!! ;) Ale wogole to widze ze dzieci z jakims tam procentem genetycznym polskim to sa wieksze od angielskich, a nie mowie juz o wloskich bobasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie Mamo E - z waga olka sie trzyma na poziomie 75th centyla w czerwonej ksiazce:) a ze wzrostem na 98th ale porownujac z innymi polskimi dziecmi - to to jest standard:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli Ola nie ma problemow z kontaktami :) towarzyska dziewczyna :) I wcale nie taki straszny kloc. Moj maluszek ;) ma 7600 i tylko 64cm. Wiec w szerz :) ma wiecej - blizej ksztaltu idealnego - kuli :) Ale pod wzgledem wieku to niezle przybiera Ola. Moze na polskich piersiach nam te dzieciaki tak ladnie rosna :) Mama E zabkami sie nie martw - beda mialy mniej czasu na psucie sie :) a podobno to genetyczne - Ty albo twoj mezus pewnie pozno zabkowaliscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Mysz z 50 centyla strzelila i szybko byla (i sie ciagle utrzymuje) w 97 centylu. To dopiero jest klocek!!! A u nas w baby clinic nie mierza, to my sie meczymy od czasu do czasu ;) ale widze po ubrankach ze ostatnio zwolnila z rosnieciem... a z zebami to sie za bardzo nie przejmuje - moja mama nie pamieta kiedy ja mialam piersze perelki ale moj brat w wieku 4 mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Julunia z 25th doszla do prawie91st. Ta to ma powera :) Teraz chyba w koncu w gore pojdzie. a jeszcz pytanko o ta wazeline na smarowanie faldek, przy temacie grubaskow, to czy jest jakas specjalna dla dzieci i zwykla moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
ciesze sie kobitki,ze wasze babelki rosna,moj tez przybiera wazy juz ponad 4 kilo,ale co prawda to prawda caly czas przy cycusiub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatko, zwykla zwykla moze byc!!! wg mnie to polskie \'cyckowe\' mleko jest najlepsze ;) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliweczka 2006
Hoho ale mnie nie bylo zabki zaczely widze juz nawet wychodzic hehe mojej perelce jeszcze nie pytalam o to mleko lub kaszkeake jakie moge podac i w jakich ilosciach ma 3,5 meisiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
oliwecczka nie jestem w stanie ci pomoc bo juz zapomnialam jak to sie daje a Kacper jest jeszcze za maly zeby sobie przypomniec a moze ty znasz jakis sposob na potowki,malego strasznike obsypalo i nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na twoim miejscu bym sie najpierw poradzila Health visitor lub lekarza,bo generalnie nie powinno sie podawac dzieciom mlodszym niz 4 miesiace innych pokarmow, poza mlekiem. Od 4 miesiaca mozna podawac baby rice - z poczatku nieduzo - kilka lyzeczek - tak mi dzis HV powiedziala:) wiec przekazuje swoje wiadomosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliweczka 2006
dzieki felicity001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja tylko na chwilke. Gratuluje wszystkich nowych zabkow a Mamie E podwyzki. Chcialabym z Wami czesciej popisac ale te pierwsze tygodnie z Malym sa dla mnie lekkim szokiem. Ja znowu z zapytaniem: ile ml mleka (mniej wiecej) pochlania jednorazowo 3 tygodniowe dziecko? Pierwszy raz uzywam laktatora i ciezko mi to idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc dziewczyny! Agaga- ciesze sie ze doszlas do siebie - poza tym gratuluje syna! Dobrze ze mialas tym razem lekki porod. Moj Alex tez ma straszne kolki - ratuje sie infacolem ( karmie butla cow&gate). Mama E - gratuluje pracy i podwyzki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Madzik - w moim przypadku, a karmie mieszanka, w 3 tyg zwiekszylam ilosc z 90 do 120 ml co 3h. Maly przybiera wzorowo. Fajnie ze sie odezwalas. Ja do dzisiaj jestem w szoku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie J&J uzywam i jest ok, ale wiadomo ze dzieci roznie reaguja. Potrzebuje praktycznej rady. Dzis sie nameczylam nad rozdrobnieniem ugotowanej marchewki dla malej. Blender jest do chrzanu a myslalam ze tak sie da. Przez sitko wieki schodzi. Jak to zrobic. nameczylam sie a uzyskalam lyzke papki i stos naczyn w zlewie. Fajnie ze mamus coraz wiecej :) Gratuluje wszystkim i musze chyba zajrzec na ciezarne i troche poczytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
zuzanna ale sie za toba stesknilam,jak twoj skarb ? ile wazy? dziewczyny,czy jest tu do kupienia cos takiego jak jakis pojemnik czy woreczk na probke moczu ,bo musze zaniesc do badania Kacperka mocz.Maly mial dlugo zoltaczke i 3 razy jezdzilismy z nim na badanie krwi do szoitala,teraz okazalo sie ze wyniki z krwi sa dobre ale cos tam w moczu wyszlo i kazala powtorzyc ale juz u naszego lekarza,pytam o te pojemniki bo do tej pory nie musialam tego tutaj uzywac ale jestem ciemna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna, witaj po \'tej\' stronie 🌻 :) Madzik 🌻 w szoku to ja chyba bede przez nastepne 18 lat .... Agaga, tez nie mam pojecia ale sproboj w aptece - urine simple container for babies - moze beda mieli? Sztefka, przez pierwsze 2-3 miesiace kapalismy mala Ewelinke w samej wodzie, tak nam doradzila health visitor. A po kapieli smarowalam ja najpierw oliwka dla dzieci (kupiona w aptece baby olive oil) a potem kremem oilatum. Do dzisiaj uzywamy Oilatum do kapieli i kremu. Szampon uzywamy Hair Juice Camomile, to taki szampon biologiczny specjalny dla dzieci (znajdziesz w waitrose). Pudru nie uzywaj bo jest ryzyko ze pul dostanie sie do drog oddechowych malego - ale to tez wybor. we Wloszech maja taki fajny puder ale w kremie. Tu takiego nie widzialam. Dziewczyny, dostalam drugi @ i jest tak cholern*e bolesny! dawno, chyba ze 20 lat, takiego nie mialam 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
mama E szczerze wspolczuje,trzymaj sie kobieto,a najlepej sie poloz o ile to mozliwe przy dzidzi bo ja tak biegam od zelazka do malego bo znowu brzuszek daje o sobie znac,czego ja sie nazarlam,ze teraz maly tak cierpi mamaE dzieki za info sprobuje w aptece o to cudo zapytac dziewczyny ja spadam,maly zdziebko przysnal to moze i mnie sie uda buziaki i do juterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
agaga - napisz mi jutro jaki masz sposob na zlapanie moczu malego :-). Jutro ide z malym do kliniki na wazenie. Spytam o potowki bo buziulke mu wysypalo. Mama E - no, awansowalam to sie przenioslam :-). Bolesna @ ma zwiazek z Twoim zabiegiem? Czy antykoncepcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna, bardziej niz potowki to pewnie tradzik niemowlecy, ciag dalszy wyrzucania toksyn. ciekawa jestem co ci powiedza bo nam powiedziano ze nic nie trzeba robic, przemywac tylko woda i niczym nie smarowac by nie zamykac porow skory. Przejda same. Bolesna @, to moze dlatego ze dopiero druga po calej ciazy itd, albo przez ten zabieg, albo endometrioza, ale mam nadzieje ze to jednak nie to ostatnie. A przypomnilas mi ze musze sie zglosic do GP po antykoncepcje ;) znowu pigulka bleeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka - Jejku, jak ten czas leci, dopiero czytalam jak przebiegal Twoj porod a malutka juz taka duza. Ja dalej czekam na kwiecien, narazie 32 tc. Pozdrawiam wszystkie mamusie i nie moge sie doczekac, zeby przytulic juz moja fasolke i zasypac was pytaniami o wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Zuzanna 🌻!!! Ale sie za Toba stesknilam :-). Dzieki za odpowiedz w sprawie ilosci mleczka. Malenki dzisiaj pierwszy raz karmiony byl przez tatusia i taki zdziwony skad ten tata ma cycka ;-). Tak jak Malgorzatka polecam butelki Tommee Tippee - Maly ssal jak maminego cycusia. Bylismy dzisiaj na wazeniu. Oczywiscie ja gula nie dopilnowalam zeby wypelnili ksiazeczke (chociaz same powinny o tym pamietac) i nie wiemy ile dokladnie przytyl, ale wazne ze tyje i rosnie. Nie obylo sie bez niespodzianki i po zdejciu pieluchy i polozeniu na wadze oczom wszystkich pojawila sie wielka fontanna siuskow :D. Panie tylko odskakiwaly na boki z krzykiem a na twarzy Sean \'a pojawil sie piekny (raczej niekontrolowany jeszcze) usmiech :-). Mamo E myslisz ze szok nie minie przez nastepne 18 lat? To tak jak moja mama zapytana \'kiedy niemowleta placza mniej i nareszcie wiadomo o co im chodzi\' odpowiedziala... kiedy koncza 20 lat ;-) :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik :) bo zycie mi sie przewrocilo do gory nogami!!! Co prawda niczegobym nie zmienila ale wiesz jak to jest co czlowiek starszy to ma swoje przyzwyczajenia, nawet takie zatwardzale. A tu taka laleczka nagle wszystko poprzekreca i ma jeszcze wymagania ;) Ale kocham ja nad zycie i codziennie coraz wiecej... nigdy nie wiedzialam ze mozna tak kochac, az tak ;) Milosc matki ❤️ Lubie twoja mame :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
czesc dziewczyny ja dopiero znalazlam chwile zeby tu zajrzec zuzanna , polsce lapanie siskow bylo proste,bo byly takie woreczki ktpre sie przyklejalo i gotowe,kiedy zajrzalas za 2-3 godz byly juz siuski,odklejalas woreczek i po zawodach,tu jeszcze nie wiemale zdaje sie ze to bedzie i tak latwiejsze niz zlapanie siuskow u dziewczynki.ja sprobuje wlozyc sisiaka malego do polemniczka i ponaciskac na pecherz-taki byl sposob w szpitalu,zobaczymy co z tego wyjdzie i co ma ktoras sposob na te potowki,bo maly cala buzke ma obsypana wiecie ze nasza polozna jak zobaczyla gruszke do nosa dla malego to pytala co to jest,myslala ze ja ty wpuszczam malemu sol fizjologiczna do nosa,nie wiem czy ta niewiedza na ten temat jest powszechna czy tylko u nas ,w polsce przeciz gruszka nalezy do podstawowego wyposarzenie niemowlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefka tre centyle to taka jakby norma. 50 to srednia dla odpowiedniego tygodnia wiec czym wiecej tym lepiej. Jak masz 75 tzn ze dzidzius dla swojego wieku jest calkiem calkiem :) Moja Jula sie urodzila z 25 centylem, a teraz juz ma powyzej 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×