Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Czesc kolezanki 🌻 Mam pytanie; Jak pojade juz do meza z dziecmi to musze sobie ,,wyrobic,, NIN jak to zrobic skoro nie pracuje i narazie nie pojde do pracy,ze wzgledu na dzieci. Z tego co wiem NIN jest przyznawany osobie pracujacej lub starajacej sie o prace. Potrzebuje NIN zebym mogla ja pobierac Child benefit. Jak wiecie to prosze o odpowiedz :) Z gory dziekuje :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wyjasniam Jakies 100 stron temu rzucilam propozycje, ze przygotuje nasza stronke gdzie bedzie mozna wygodnie pokazywac zdjecia dzieciakow, z dostepem tylko dla nas. Potem wyslalam maila do tych, ktorych adresy mialam, z zaproszeniem na ta strone. Wiem ze mama E dostala :) Przyslijcie mi Wasze maile na szanta@poczta.onet.pl, wysle zaproszenia jeszcze raz :) lece amaa placze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ja również z UK jak mozna to sie dołączę na pogaduchy. Mam na imię Dorota, mój synek Patryk no i fasolka w drodze :D (wrzesień 2007)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta mojego meila masz jak klikniesz na moj nick :) Pomozcie mi z tym NIN-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z NIN - em juz pisalam... Do Child benefitu wystarczy,ze twoj maz ma - mozecie zlozyc podanie na niego (my tak zrobilismy) a co do Child Tax Creditu itp. - to nie dostaniecie tego wczesniej...ale mozecie zlozyc bez twojego ninu - to tak jak mi - zorganizuja ci sami spotkanie - tak jest najprosciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliweczka 2006
Wtam czy jest tu jakas polka mieszkajaca w liverpoolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity mam nadzieje ze to nie alergia. Ja daje malej kaszke Bobovita :) przywiozlam z Polski. Podobno slidkiej kaszki tu nie polecaja dawac, zeby sie dzidzius do mniej slodkich rzeczy nie zniechecil, ale mala lubi ja i mysle ze jej to nie bedzie przeszkadzalo w jedzeniu czegos innego pozniej. JA nie mialam zamiaru jeszcze zaczynac karmienia innego niz piers, ale przez ten zab.. boli strasznie i nie wiem jak dlugo dam rade jeszcze z tym zwlekac. Szanta - ja nie dostalam zaproszenia. Super ze zalozylas stronke, chcialabym potrafic robic takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIN potrzebuje do tego,zeby mi liczyly sie lata do emerytury. Narazie bedzie mial child benefit moj maz a dopiero jak ja pojade z dziecmi to mam na siebie wziac child benefit ,zeby siedzac w domu liczyly mi sie lata. Rozumiecie,wyczytalam to prawo w necie bo maz i tak i tak pracujac legalnie oplaca skladnki a ja siedzac w domu pobierajac child benefit to beda liczyly mi sie lata do emerytury. Moze troche zamotalam,ale wiecie o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliweczka 2006
Nata 79 mozesz mi napisac czy pobierasz jeszcze jakas kaske na dziecko? ja wlasnei jestem w trakcie skladania papierow na child benefit inie wiem co dalej.. Apel do wszystkich:) ja mam 3 miesieczna coreczke Oliwke urodzilam w Livepoolu jestem bardzo zadoona z opieku tutejszej. moj email smerfetka56@buziaczek.pl nie przedstawilam sie ja jestem Sylwia i ponownie sie z wami witam chetnie z wami podyskutuje:) przesylamy z oliwka buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nic narazie nie pobieramy,maz od niedawna tam pracuje i narazie ma HO teraz czeka na NIN i pozniej child benefit a pozniej zobaczymy tax credit ale to daleka przyszlosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Oliweczko 2006 - twoja corcia pewnie sie urodzila niedlugo po mojej - moja ma 3 miesiace i 3 tygodnie:) (jak widac w mojej stopce:)) Bylysmy u lekarza - on stwierdzil,ze mala ma ciemieniuche - i zalecil szampon... Na moja prosbe dal mi tez kompleksowe witaminki dla malej - choc stwierdzil,ze jesli dobrze je to nic nie jest jej dodatkowego potrzebne. Ponadto jak chce, moge jej juz zaczac dawac inne pokarmy...no ale jeszcze troszke sobie poczekam - chocby do tego ostatniego szczepienia ktore bedzie w przyszlym tygodniu (zebym wiedziala,ze jak jakies objawy alergii beda, to z jedzenia a nie przez szczepienie;) ) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Oliweczka, nie jestem z Liverpoolu, ale witam serdecznie! Sa wsrod nas dziewczyny z Manchesteru, to nie az tak dalek znowu, na pewno kogos znajdziesz! Malgorzatka - ja tez bym chciala umiec :) bo jak widac, to poki co tylko wydaje mi sie, jako ze zaproszenie nie podochodzily. Dziewczyny, bede wysylac do skutku, prosze jak do Was dojdzie, zalogujcie sie na ta strone, to powinno dzialac tak, ze jak sie zalogujecie, to mozecie wszystko robic - pisac, zalaczac zdjecia itp. Wiem ze do Mamy E doszlo juz dawno temu, teraz wyslalam do Malgorzatki, Felicity, Flyfly i Naty - dajcie prosze znac czy sie udalo. Felicity - ja bym sie nie spieszyla z tymi innymi pokarmami poki ciemieniucha nie zejdzie :) bo potem tez nie bedziesz wiedziala co jest grane... Lece spac, jedyna okazja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na troche zeby powiedziec ze o Was pamietam :) Oliweczko, Silwio - Witamy!!!!! Ja co prawda z Londynu ale to na tej samej wyspie, prawda? duze buziaczki dla twej kruszynki 😘😘 podrzuc jakies zdjecia jesli mozesz!!!! Felicity - to lekarz angielski ci podpowiedzial o podawaniu juz innych pokarmow? No wiesz, mnie to ciagle wmawiali zeby czekac do 6 miesiaca, bo takie teraz sa guidelines a Myszka podwoila wage urodzeniowa juz w 3 miesiacu i w czwartym juz byla super glodna! Widocznie w Coventry sa bardziej nowoczesni ;) Szanta, kolorowych snow 😴 odpoczywaj dobra kobieto! I dla was wszystkich tez duze buzki i dobrego spanka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widac co lekarz to inna opinia...I kogo tu sluchac?:) Ja zamierzam sie zdac na wlasny instynkt - na razie Ola sie ustabilizowala z mlekiem 2. dla glodomorkow - i nie widze potrzeby wprowadzania nowego...Jak sie cos zacznie zmieniac, to zobacze:) Aaaa - szanto - dostalam twoje 2 zaproszenia...sorki, ale nie mialam czasu sie tam zalogowac - juz to naprawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity - podzielam twoje zdanie! My mamy zawsze wiemy lepiej :) Acha, zapomnialam powiedziec ze dzisiaj po raz pierwszy Myszka podciagnela sie do siedzenia z pozycji lezacej!!! Taka zdolna moja slicznotka!!!! :) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozno juz i znow nikogo nie ma :( ja tak zawsze trafie, ale dopiero uspilam mojego pulpecika. Serio pulpecik. Ma tyle faldek, ze jej sie tak robia takie czerwone odparzenia. Zasypywalam to pudrem, ale dzis mi polozna na szczepieniu powiedziqlam ze lepsza bedzie wazelina. Mnie to jakos nie przekonuje, a jak wy myslicie? Zab boli mnie coraz bardziej, wiec coraz bardziej staram sie przekonac Julke zeby polubila butelke. Dzis bylo kolejne wielkie niepowodzenie. Zostawialm ja na glodniaka z butelka i tata i pojechalam sobie do colegu. Po pol godziny musialam juz wracac. Byl wielki placz, ja jej daje butle- ona w placz, daje piers- je. znow butla i znow placz. Poddalam sie. mam jednak plan i nadzieje ze sie powiedzie. Mam mleczko i sprobuje jej dac na spiaco w nocy. Moze przejdzie. Mama E to jak to spryciara robi? najpierw na boczek czy od razu do przodu. Ostatnio sie wlasnie zastanawialysmy z kolezanka jaka technike maluchy obieraja :) Dostalam zaproszenie na stronke. Zaraz bede zglebiac jej tajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalogowalam sie :) troche ciezko mi to szlo bo nie znam jezyka :( ale pomalutku dojde do wszystkiego co,gdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliweczka 2006
hej mamuski i dzieciaczki :) dzieki nata79 za troche wiedzy hehe:* Felicity001 moja jest z 23 pazdziernika jajuz powoli sama jej daje marchewke ziemniaczki kalafiorek i brokly dalam jej jeszcejablko i gotowy sliczek z papka ...LUBI JESC..cieszy sie jak ja a myrazem z nia ...:D Czesc szanta :P czesc mama e moge wam podzucic zjecie tylko gdzie :) tyle sie tu o tym mowi a ja i tak nie wiem heheh podajcie stronke wejde buzka JESTESMY PIERWSZE :) dzien dobry mamusie i tatusie i ich male pociechy :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliweczka 2006
hmm nie jestesmy pierwsze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Mam do was pytanko - wczoraj lekarz przepisal mi antykoncepcyjne tabletki o nazwie: Microgynon 30 - bralyscie moze cos takiego? Co o nich sadzicie? Bralam wczesniej ale inne...i nie wiem co myslec o tych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tabletek nie biore i brac nie bede :) Jak urodzilam corcie to zaraz zaczleam brac i ^$%^# porypaly mi sie hormony :( (tylam,stalam sie nerwowa,zanik miesiaczki,ociezalosc,niechec do niczego,zawroty glowy w ogole czulam sie jakbym menopauze przechodzila) Wyladowalam w szpitalu i mialam podwyzszony poziom prolaktyny i cos tam jeszcze juz nie pamietam dokladnie.Ale w kazdym badz razie zabroniono mi brania tablet wic jednyna metoda antykoncepcji bylo zalozenie spirali. Mialam rok i zdecydowalismy sie na drugie baby i lekarz wyjal mi ja i po miesiacu zaszlam w ciaze i mam Lukaszka :D:D:D Teraz tez mam spirale i jestem happy :) A maz jeszcze bardziej,bo nie musimy uzywac gumek,ktorych nie cierpie 😠 Czuje sie swietnie nic mi nie dolega poprostu zyc nie umierac :P Ale wiadomo nie kazda kobieta moze miec.Sa kobiety,ktore nie moga miec spitrali i musza tablety brac. Z mezem jesdtesmy zdania,ze nie ma 100% gwarancji na zadna metode,ze jest dobra.Chyba,ze nie uprawiac sexu :( albo tylek w zimna wode wsadzic :P:D No ,ale jakby nam sie zdarzyla wpadka to ... wychowa sie trzecie :D Jak to sie mowi ,,Pan Bog da ,ksiadz ochrzci,, :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliweczka 2006
Felicity001 jesli o mni chodzi to ja sie przyznam ze sie nie znam na tych tabletkach prawie wogole :) hehe a to dlatego ze nie bralam zadnych i raczej ich nei bede brac boje sie ze przytyje haha:) chce trzymac linie poczytaj w necie sobie o nich... a teraz z innej beczki sluchajce przedstawie wam moja sytuacje prosze o mala pomoc poniewaz nie bardzo chce mi sie to wszystko czytac i nie bardzo z reszta mam czas :) pewnie jak kazda mamuska. no wiec jestem u w anglii w lutym bedzie 7 miechow(strasznie tesknie za polska) jestesmy z narzeczonym w trakcie child benefitu i podobno moglismye starac sie o 500 futow ale przepadlo bo dowiedzielismy sie zapozno poniewaz mozna sie starac do 3 mesieycy po urdzeniu . wiec o co sie teraz mamy starac i gdzie sie zgosic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry!!! U nas dzis sloneczko ale ja w pracy 😭 a tak fajnie byloby pojs na spacerek z Myszka 😭 Malgorzatko - u mnie na kolanach (bo robilysmy akrobacje wczoraj i prawie mi koziolka wywinela! ona to naprawde chyba akrobatka bedzie) to sie podniosla sama do gory bez podtrzymywania swoimi raczkami. Widac bylo jak mocno pracuja miesnie brzuszka. Ale potem po kapieli na naszym luzku podnosila sie \'na boczek\' podpierajac sie lewym lokciem. Zobaczymi jak bedzie dzisiaj. Oliwerek, w stopce moj e-mail, prosze przeslij fotki :) 🌻 Felicity, ja tez bede brala Microgynon 30 z powod enometriozy :( Tu sa takie ogolne informacje http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100001653.html Ale ja juz ja bralam i wszystko bylo ok, dozaz hormonalny jest tak lekki ze nie ma juz takich ujemnych skutkow jak tycie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliweczka, przepraszam 🌻🌻🌻 mialo byc Oliweczka!!!! czekam na fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliweczka 2006
mam nadzieje ze na dobry e mail wyslalam zdjecia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Mamo E za odpowiedz - ja jeszcze w Polsce bralam Novynette - ktore wlasnie mialy bardzo malo hormonow - i dobrze sie po nich czulam. Ale nie wiedzialam,czy te tez sa takie...Dzis ide do apteki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliweczka 2006
usypiam moja mala cholerke zdjecia wyslane, gdie mam wejsc zobaczyc inne cholerki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×