Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Dziewczyny te co byly w konsulacie. Moze to glupie pytania ale jestem ciekawa:D Czy jak sie wchodzi na teren konsulatu to oni sprawdzaja dowod/ paszport tak jak na granicy ??? Czy tylko mowi sie ze w sprawie paszportu jest sie umowionym i to wystarczy.:D:D Do mojej wizyty w konsulacie jeszcze kupe czau bo polowa listopada ale przynajmniej juz mam termin :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
jesli chodzi o te male uparciuchy to one lubia robic wszystko na odwrot postrasz dziecko ze wyrzucisz mu nocnik i nie wilno mu z niego korzystac poprostu mu musisz zakazac tak zeby dziecku zaczelo zalezec na nim to jest psychiczne podejscie do dziecka ja to stosowalam nawet niejadki na to ida jak nie chcialo jesc to straszylam ze ja to zjem albo ktos kto byl byl pod reka najlepiej rodzenstwo dziecko wtedy nie chce oddac i zje bo na sile nic nie wskurasz im bardziej dziecko bedziesz zmuszac to ono bedzie uparte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzis znow bylismy z Lukaszkiem u lekarza bo jest prawdopodobnie uczulony na penicyline.Wysypalo go calego,glowka go strasznie swedzi.Przepisal nam lekarz masc,ale tragedia co ja z nim mam. Marudzi strasznie.Do tego zabkuje. Powiedzcie mi czy W Anglii sa jakies zele na zabkowanie jesli tak to poprosze o nazwe. U lekarza radzila sobie z tlumaczem przez telefon,ale denerwowalam sie strasznie. W ogole odkad przyjechalam nie moge jesc,niedobrze mi i chudne w oczach.Tyle stresu przechodze,ze glowa mala. Najwiekszym problemem jest jezyk to jest ogromna bariera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
Nata bonjella to na dziaselka,mozna godostac w bootsie w dziale dla dzieciaczkow,przy tym bedzie jeszcze pare innych.Stosowal go moj chlop jak mu zab madrosci rosl,oj to byla bardzo bolesna sprawa,czy pomagalo tago nie wiem. Mam pytano,mam kolezanke ktora jest w ciazy i na dniach bedzie rodzila.Niestety jej pozycie z partnerem nie jest kolorowe i najzwyczajniej postanowla od niego odejsc.Jednak problem polega na tym iz niezabardzo jest ja stac na wynajecie mieszkania.Moje pytanie brzmi czy wiecie moze gdzie mozna starac sie o mieszkanie socjalne??i czy w ogole ma takie szanse?? dajcieznacjeslicos wiecie tymczasem buziaczki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
acha ana jezyk stary babciny sposob,moze malo wyrachowany i zachecajacy,jednakze najtanszy i naljepszy ze wszystkich.Najzwyczajniej jak twoj malusze bedzie siusial(musisz tego przypilnowac) podloz rozek pieluchy tetrowej i przemyj jezyczek maluszkowi.Wiem ze to brzmi okropnie,ale ten sposob stosowalam moja sw.pamieciebabcia i moja mama.Sprobowac warto a bynajmniej nie zaszkodzi. a tak na marginesie,wiecie ze w Polsce skupowany jest mocz kobiet w ciazy,oczywiscie po odpowiedniej analizie,a nastepnie wydobywany jest z niego jakis tam skladnik i przeznaczany do produkcji antybiotykow.Jak zapytal swoja polozna tutaj o to i powiedzialam co w Polsce z niego robia to zrobila wielkie oczy,bidulka. Polak potrafi buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka, w counsilu niech sklada papiery jako samotna mama i to jak najszybciej,poki jeszcze nie jest w szpitalu,a do tego jeszcze moze dostac inne zasilki, zalezy czy pracuje ,czy nie. To tyle co ja wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
haj iwonko powiedz swojej znajomej zeby szla do cansilu w sprawie tego mieszkania socjalnego z tego wzgledu ze jest samotna matka to powinna zostac wysluchana oczywiscie zalezy tez od tego jak dluga jest lista oczekujacych w miwscie gdzie ona mieszka ale pogoda normalnie dola mozna zlapac ja juz sie nie moge doczekac wyjazdu do polski !!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane wlasnie dostalam list ze mam 6 lipca rozmowe w JOB Center o NIN :) az mi sie buzia usmiecha wtedy tez powiem ze sie przeprowadzamy... wlaśnie po raz drugi dzis polozylam mala ale nie dam jej dlugo pospac jakies 40 minutek by odpoczela ale nie rozespala sie bo wieczorem bedzie kiszka w sumie rzadko sie zdarza by spala mi jeszcze dwa razy w ciagu dnia ale dzis padla o 9.30 i ona spala a ja lezalam do jakiejs 11. gdybym jej nie polozyla wieczorem padla by nam o 19 a maruda bylaby niesamowita, na szczescie nauczylam ja sama zasypiac wiec nie musze bujac :) juz czuje sie troche lepiej odpoczelam choc jakos mi zimno na szczescie za oknem słońce wyszło....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny chwile mnie juz nie bylo :) Ale jako samotna (chwilowo) matka nie mam za wiele czasu... Kalcia - o tym nocniku to do mnie bylo? dzieki za rade, ale ten chlopczyk rzeczywiscie potrzebuje jakiejs fachowej pomocy, bo nic \"domowego\" niestety nie dziala. On potrafi np jak zrobi kupke to siedziec w niej kilka godzin i nie powiedziec...Nie przeszkadza mu, albo na zlosc robi - no taki niestety jest. Nata - bardzo wspolczuje tego uczulenia, dobrze ze juz wiesz, i ze na wysypce sie skonczylo! Wiem, ze jezyk jest bariera, moze jakies kursy w takim razie? OK, lece, ba mala sie zanosi placzem, brzuszek chyba boli, kurcze mam najdzieje ze nie po moich buraczkach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z checia poszlabym na kurs nawet platny,ale po pierwsze pytam znajomych i nikt nic nie wie o kursach prowadzonych w naszym miescie a po drugie moj M pracuje od rana do wieczora wraca nieraz po 14h pracy ok 21 i o tej godzinie to moge isc tylko spac :( Checi sa,ale czasu brak :( w dzien musialabym dzieci gdzies zostawic. Ucze sie narazie we wlasnym zakresie,powolutku to idzie ,ale z dnia na dzien bede umiala coraz wiecej. Mam nadzieje,ze jeszcze kilka miesiecy i bede umiala zalatwic sama jakakolwiek sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata - to dzielna jestes, mnie przy dzieciach to nawet o nauce myslec sie nie chce... Ogladaj koniecznie TV, nie zakladajcie sobie przypadkiem polskiej, bo bedziesz wolala ogladac polska, a z BBC mozna sie duuuzo nauczyc po prostu ogladajac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
chcialabym pokazac wam moja mala ale nie wiem jak to zrobic jestem cienka w tych rzeczach a naprawde jest slodziutka nie widac nawet ze tyle przeszla mam obawy bo ona ma retinopatie czy ktoras wie jak sie to konczy tak z doswiadczenia i jeszcze ta przepuklina wstretna do ktorej nie mam sil bo z tego powodu woreczek ktory ma byc na dwa dni odkleja sie prawie za kazdym razem gdy ja przewijam a najgorzej to w nocy bo to sie wiaze z kapiela za kazdym razem gdyz jest cala ubabrana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaleno
załóż sobie konto na www.bobasy.pl tu łatwo zdjęcia się wczytuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaleno
klikasz zakładkę dołącz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka - mialam pisac ale mi ucieklo :( Zazdroszcze spokojnych nocy, nawet nie wiesz jak! Nie wiem ile Twoja malutka ma, ale ja do jakiegos 9 mca przegotowywalam wode mineralna. Potem juz kranowe :) A mineralna taka najprostsza, niegazowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
agnieszko nie przejmuj sie ja tez jak pisze to nie ma odzewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
agatko agnieszko jak dlugo jestescie w angli???????????? i czy nie teskno wam do polski???????? kiedy jedziecie do polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efik we wrzesniu minie 3 lata odkad tu mieszkam. Podobalo mi sie tu na samym poczatku, potem ( tzn. po kilku dniach) bardzo tesknilam za dziecmi i przestalo mi sie tu podobac. A teraz to juz sie przyzwyczailam do zycia tutaj. Czy tesknie do Polski??- wiesz trudno powiedziec ale raczej nie ato dlatego, ze w Polsce bardzo ciezkie zycie mialam a tutaj sie odbilam. Do Polski zamierzam jechac na poczatku lipca bo juz dziadkowie nie moga sie doczekac kiedy wrescie poznaja nowa wnusie ale narazie czekam na paszport dla mojej niusi. A ty jak dlugo tu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko 🌻 gdybym mogla to bym ci odpowiedziala ale nic nie wiem o wydawaniu paszportow polskich :( Nie jestes niewidzialna i, dziewczyny, nie zniechecajcie sie do pisania tutaj!!!! narazie 😘 ide kapac E - dzis sama jestem bo Lukasz na baletach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
hej laseczki! kazda ma swoje miejsce ja tez prezz pewien czas przestalam pisac bo czulam ze mnie olewaja,ale powrocilam nie poddam sie. Ja jestem w uk 2,5 roku i wiecie przyjechalam tutaj bedac kompletnie sama do kolezanki ktora potem okazala sie nie mila kolezanka,lecz wredna baba.Zostawila mnie na pastwe losu wsrod obcych kompletnie ludzi.Wowczas poznalam pare innych osob ktore mi pomogly oswoic sie z tutejsza rzeczywistoscia.Miedzy innymi byl to moj ukochany z ktorym teraz jestem.Na poczatku blo mi strasznie ciezko,tesknilam dzien w dzien,pakalam wylewalam lzy.Potem z dnia na dzien stawalam sie tak jakby obojetna na to te rozlake,choc nie ukrywam ze najciezej bylo mi w swieta.I szczerze mowiac po tych wszystkich perypetiach z ludzmi jakie przeszlam,bedac ostatnio w Polsce u rodzicow mialam wielka ochote zostac tam i nie wracac.Jednak wiedzialam ze czeka na mnie moj ukochany i nie umialabym zyc na odleglosc.Zwlaszcza w sytuacji gdzie za pare tygodniu urodzi sie nasze dzieciatko,nie moglabymodebrac mu tej przyjemnosci patrzenia jak rosnie i jak sie rozwiaj czastka jego samego,ani tym bardziej nie moglbym odebrac mojej Mai kontaktu z tata. Naszczescie zyjemy w swiecie cywilizacji gdzie wszytsko jest dostepne w zasiegu reki i w dwie godziny mozemy byc w naszej ojczyznie u naszych najblizszych. W gruncie rzeczy nie powiem zenie chcialabym mieszkac dalej w Polsce i miec u boku wszystkich najblizszych i czasami sie zastanawiam dlaczego moje zycie sie tak potoczylo,y sie usamodzielnic musialam tutaj wyjechac. Jednak z drugiej strony gdyby mnie tutaj nie bylonie poznalabym mojego M nie bylo by teraz Mai,a skoro mowimy o moim malenstwie mysle ze kazda z nas decydujac sie na zycie tutaj daje lepsza szanse na start w zyciu swojemu malestu.Bo przecie choc to nie wykluczone ze w polsce cos sie polepszy,jednak wiele znaszych dzieci z czasem tez by gdzies wyemigrowalo czy nie prawda. Wiec pozdrawiam wszystkie matki polki na ziemi uk ipamietajmy ze jestesmy najlepsze bzuaiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivonka 😘 bardzo ladnie ujete! padnieta jestem i E cos niespokojnie spi wiec ide do luzka a noz bede mogla pospac 🖐️ 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
agnieszko odpowiadam na twe pytanko ja jestem dwa lata teraz tez jest lepiej poczatki byly trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
iwonko bardzo ladnie to ujelas ja niestety tez bedac tutaj zawiodlam sie na znajomych pomoglismy im a oni wsrod znajomuych gadali zle na nas niestety calkowicie kontaktu nie da sie zerwac bo mieszkaja ulice dalej i musze ich ogladac podli sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
to znow ja mam nadzieje iwonko ze bedziesz miala latwy nporod ja z nicola meczylam sie 14 godzin nie moglam jej urodzic ostatecznie jak juz lekarze laskawie zdecydowali ze zrobia mi cesarke w momencie jak anestezjolog mial mnie usypiac to urodzilam moja niunie na stole operacyjnym!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×