Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

dzieki dziewczyny! nie czulam za bardzo zeby ten moj udany lekarz probowal wyczuc pupe i glowke dziecka, stad tez moja obawa, ze to ich mierzenie jest nie bardzo akuratne, bo przeciez mozna miec wiecej wod plodowych itp. no coz, poczekam jeszcze troche, a pod koniec sprobuje przekonac moja polozna do kolejnego usg, dla mojego spokoju, ze jesli dziecko bedzie wyjatkowo duze (moj maz:ponad 5 kg przy porodzie!!), to beda oni tego swiadomi. :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinka666
ladycarmel-ja tez sie raczej zdecyduje na ciecie w pierwszej ciazy nie mialam skurczy ,bolow, rozwarcia i nawet kroplowka mi nie pomogla ale za to zaczelo dziecku zanikac tetno i dlatego mnie rozcieli w tej ciazy nie chcem ryzykowac bo tu sie czeka do ostatniej chwili wole zeby mnie pocieli niz zeby urodzic martwe dziecko ,mam nadzieje ze sie nie placi za ta cesarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie wiem co wy tak za cesarka jestescie.Ja tez mialam cesarke, ale nie z wyboru, fakt nie boli bo nic nie czujesz ale jest to operacja. jak sie boicie porodu naturalego to wybierzcie odpowiednie znieczulenie(tutaj w uk darmowe) i tez nie poczujecie bolu. No i kobieta moze miec tylko 3 cesarki - po 3 podwiazuja jajniki(w polsce przynajmniej). radzilabym sie dobrze zastanowic. go-for-it - mi sie udalo zagadac z polozna o skierowaniu na scan w 39 tyg. poniewaz obawialam sie ze moj synus bedzie taki duzy ze go nie urodze, milam bardzo duzy brzuch - jakbym miala blizniaki miec. na i maly mial 58cm i 4290 kg. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halinko, cesarka jest darmowa jesli idzie to przez NHS :) Misiu, po czesci sie z toba zgadzam, choc nie sadze zeby w UK po trzech cc wiazali jajniki, znam kobiete ktora urodzila 4ke przez cc, no ale to bylo w latach 70ych... Ale odchodze od tematu. Ja mialam cc nie z wyboru i po bardzo dlugim wywolywaniu. Cesarka byla dla mnie szokiem bo nigdy mi nawet na mysl nei przyszlo ze tak sie moglo dla mnei skonczyc. Ale jakos z tego dolka wyszlam. Tym razem chce sie upewnic ze wszystko jest tak jak trzeba, ze polozna dobrze oceni ulozenie plodu i mam juz umowiony scan w 36tc. Niby dazymy, ja i polozne i konsultant, do porodu naturalnego (z obowiazkowym epiduralem!!!) ale... musze sie przyznac, ze w glebi duszy chyba wolalabym cesarke. Moze dlatego ze doswiadczenie 20 godzin wywolywania porodu bez jakiegokolwiek znieczulenia mnie troche przeraza, moze ze wiem czego moge sie spodziewac przy cc. czy to mnie czyni gorsza kobieta, matka? Watpie. To jest wybor bardzo osobisty i uwierz, dlugo po pierwszym porodzie czulam sie \"oszukana\" przez wlasne cialo i wydarzenia, ale jesli mam mozliwosc wolnego wyboru miedzy \"powtorka z rozrywki\" a od razu przejscie na cc, nie bede sie dlugo zastanawiac :) LadyCaramel, fajnie! Jeszcze sie zgadamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E- koniecznie musimy sie kiedys spotkac i mam nadzieje, ze na gadaniu sie to nie skonczy... co z wozkiem? mam na oku jeszcze jeden i nie wiem,na ktory sie zdecydowac: bebe confort streety czy chicco trio for me?? :-( Roxelka-zniknelas z nk... wszystko juz kupione dla Ksawcia?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam z ate skroty sprawdzalam haslo bo nie bylo mnie tu jakies 1,5 roku a widze ze niektore z was wciaz tu sa...zawracam sie do was o pomoc musze wybrac sie z synkiem do dentysty ale nie mam pojecia jak wyglada tu opieka dentystyczna nad maluchami i gdzie sie udac bede wdzieczna za wszelkie info!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga, jesli masz swojego dentyste to zapytaj sie u nich czy przyjmuja tez dzieci. Mnie moja higienistka (Szwdedka z brzikiem na punkcie zebow) podpowiedziala ze nie ma co zaczynac wyzyt u dentysty przed ukonczeniem 3 lat. Mojej na przyklad, dopiero w zeszlym tygodniu wyszly piatki, a 3 latka konczy dopiero za 2 miesiace. Jesli nie masz tutejszego dentysty to sprawdz najblizsze dla ciebie przychodnie (jesli nie chcesz isc prywatnie to musisz sie najpierw upewnic czy maja jeszcze wolne miejsca dla pacjetow NHS) na stronce http://www.nhs.uk/servicedirectories/Pages/serviceSearch.aspx albo, jesli masz znajome mamy, popytaj gdzie one zaprowadzaja swoje maluszki. Powodzenia zycze! Lady Caramel, no to jak w banku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E dziekuje bardzo za pomoc teraz jakos wiem od czego zaczac a to zawsze pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lida142
Cześć dziewczyny szukam porady chce wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim na pół etatu gdzie mogę szukać jakiś informacji na ten temat , chciałabym poprzeć mój list do pracodawcy jakąś ustawą . Będę wdzięczna za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lida, to troszeczke inaczej wyglada. Nie ma wlasciwie zadnej ustawy prawnej ktora pozwoli ci przejscie na part time. Ale masz prawo oficjalnie poprosic pracodawce o zmiane w godzinach pracy - tzw right to flexible working. Twoj pracodawca jest zobowazany wg prawa wziac pod uwage twoja petycje lecz moze tez sie nie zgodzic, jesli moze to dobrze uzasadnic. Tutaj wiecej informacji: http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/Flexibleworking/DG_10029491

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E- powinnas otworzyc kancelarie doradztwa prawnego, znasz odpowiedz na kazde pytanie. Jestem pod wrazeniem :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj kobitki, cicho sie zrobilo :o po lapkach bic trzeba bedzie ;) Swieta nadchodza a ja taka zabiegana I zamiotlana praca ze nawet ich nie czuje :( troche odpoczynku mam nadzieje bede miec, bo bruchol coraz bardziej daje sie czuc :) Jestem juz tak wielka ze wszyscy mysla ze czas juz nadchodzi, a ja dopiero w 30 tc :D:D:D:D LadyCaramel, lubie sie dzielic tym co wiem, ale jest tez duzo rzeczy ktorych nie wiem ;) A ty na kiedy masz termin? Cos mi sie wydaje ze ty Kwiecien jestes? Roxelka, jak tam u Was? Juz po? Mam nadzieje ze wiosna nad morzem sprzyja spacerkom!!! Oki, ide dalej popracowac bo mnie zaraz wylinczuja …. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara Smith
Ale dorwałam dwóch czarnoskórych na dysce! Z dlugimi petami! Ladnie mnie zerzneli po pijaku u mnie na chacie ;( ale zaden ojcostwa nie chce uznac ;( Co mam robic teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!Pisalam jakis rok tem tez na tym forum.Wyjechalam do Polski urodzic mojego Kubusia.Przyjechalam tydzien temu i mam juz z nim problem .Kubus zacza swistac przy oddychaniu.To przypomina wysilek starego czlowieka.Nie wiem moze to zwiazane jest ze zmiana klimatu.Czy ktoras z was moze zna adres jakiegos lekarza pediatry w Luton lub okolicy?Z checia bym go odwiedzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E- pozdrawiam Cie goraco :-) mam juz synka w domu!!! Jest kochany, waga 3440,ale kurdupelek z niego, tylko 48 cm hihihi. Zabieg przebiegl bez powiklan,czuje sie lepiej niz dwa lata temu. Sonia zareagowala na braciszka rewelacyjnie, mowi do niego po imieniu i nie jest ani troche zazdrosna :-) Roxelka odezwij sie wreszcie... Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara, niestety nie znam nikogo z Luton, probowalas moze na Ciezarowkach? Ja znam tylko z opowiesci pediatre w Greenwich, ale to po drugiej stronie Londynu dla Was. A kubus mozliwe ze odczuwa zmiane klimatu, jakby ni bylo to wyspy I wilgotnosc wieksza niz na kontynencie :o Powodzenia!!! Dziewczyny, co tak cicho? Jak przygotowania do Swiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caramel!!!!!! Lady!!!!!!! GRATULACJE!!!! No cos tak czulam ze ty zajeta bylas :) Och serduszka, zycze duzo duzo zdrowka i szczesliwego rosniecia razem!!!! Buziaki dla dobrej siostrzyczki Soni! A jak synus ma na imie? Sciskam Was mocno mocno 😘❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam,zeby byl Oskar,ale moja kolezanka wymarzyla sobie to imie dla synka,ktorego miala miec :-( w planach byl Tobiasz, tatus chcial Oliwier,ale mama przeforsowala Nikolasa i tak zostalo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perypecyjnie ale slicznie!!! :) Daj malemu cmoka w pupcie od cioci Asi!! A gdzie rodzilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztefka
MamoE...całuski,odezwij się do mnie czasem :) ps.kto w Twoim brzuszku mieszka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E-za nazwanie malego Nikolasem obrywa mi sie troszke. Ja nigdy nie podazalam za moda, zauwaz,ze teraz na czasie sa Antosie,Jasie,Franki,imiona staropolskie.Sa ladne,ale za lat kilka w jednej klasie moze byc pol tuzina Stasiow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefciu! czesto o Was mysle :) ale z pisaniem troche ciezko ;) jestes szczesliwa ze podjeliscie decyzje powrotu? Ze zdjec wyglada ze tak :) Olus zadomowiony? pewnie super szczesliw bo dziadkowie go rozpieszczaja? Pod serduszkiem mam ponoc nastepna dziewczyne, ale nei zdziwilabym sie jesli to bedzie chlopczyk, bo ciaza tym razem zupelnie inna. O imionach myslimy ale decyzje zostawiamy na \"po porodzie\". Ja nie moge sie doczekac kiedy przejde na macierzynski, a to dopiero za jakies dwa miesiace. Praca jest juz dla mnie meczoca, przedewszystkim dojazdy. No i chcialabym zabrac sie troszke za ogrod... dom jeszcze nie skonczony, za dwa tygodnie zaczyna sie intensywny remont, pozostal nam tylko caly dol i lazienka. Szkoda ze nie zdozylam cie ugoscic w nowym domu, a tak blisko bylysmy! LadyCaramel, nawet gdybys nazwala synka Antos to i tak by ci sie obrywalo, bo kto krytykuje to zawsze bedzie mial cos do powiedzenia. A to tylko i wylacznie twoj wybor! Mnie osobiscie Nicolas sie podoba, moze tez dlatego ze znam trzech osobnikow o tym imieniu i tylko dobre rzeczy o nich moge powiedzec :) Mam trz kolezanki ktore rodzily w Homerton, no i ty czwarta :) rozne slyszalam opinie, ale widac wszystko dobrze poszlo. No i jak pierwsze dni w domciu? Naprawde tak jak mowia ze za drugim razem jest o wiele latwiej? A dla Soni kupiliscie tandem buggy czy buggy board? Roxelka!!! Zglaszaj sie bo na nowiny czekamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E-jest za duza roznica wieku,zeby kupowac tandem buggy,Sonia jest bardzo samodzielna,poza tym musialabym popychac jakies 30 kg,to bylby koszmar,a nie spacer hihihi kupilam Bebe Confort Streety,wozek jest swietny,lepszy od Looli,lzejszy,ma duzy kosz na zakupy,fotelik samochodowy jest wygodniejszy.Po rozlozeniu ma duze rozmiary,rama jest szeroka,ale dzieki temu siedzisko oraz gondola sa szerokie :-) dla malej kupimy raczej buggy board

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka! Swietnie miec wiadomosci od Ciebie :) Gratulacje Xavier'ka!!!! (wymowa po hiszpansku czy polsku?) Ciesze sie bardzo ze mialas wspaniale doswiadczenia w South End, ja jzu wiem czego oczekiwac bo w Whipps Cross juz rodzilam wiec nie taki diabel straszny, ale na pewno nie bedzie to az tak przyjemne jak twoje przejscia :o Ja tez wlasnie mysle o tym buggy board, a nawet o takim gdzie mala moglaby sobei jeszcze przysiasc. Jeszcze troszke poczekam, narazie musimy ja odzwyczaic od spacerowki. Musze tez powiedziec ze jakos ten tydzien bez smoczka przeszedl bezstresowo, od czasu do czasu mi sie "oberwie" od malej za "zostawienie" go na przystanku autobusowym ale jak dotad placzu nie bylo :) Silly saussage Mammy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga mama29
hej mam pytanie,czy ajk powiedzialam przy rejestracji o zasilek dla bezrobotnych ze jestem w stanie pracowac 20 godzin tygodniowo to mi go przyznają,czy trzeba być zdolnym do pracy na caly etat czyli 40 godzin??? bo juz czekam na odpowiedz trzeci tydzien i nie wiem czy moge miec nadzieje na ten zasilek czy nie.. pozdrawiam i prosze o odpowiedz jesli ktos wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, przykro mi ale nie umiem ci pomoc, nie wiem nic o benefitach. LadyCaramel, Roxelka, no rozumiem ze maluszki was pochlaniaja i ze na pewno wykorzystujecie swietna pogode (bo nie wiadomo do kiedy sie utrzyma), ale choc byscie pomachaly!!!! :p Nieladne!!!! Ja dzisiaj w domciu bo nowe schody nam buduja juz drugi dzien, wiec sie nareszcie wzielam za pranie malenkich ciuszkow. Klikam sobie z ogrodka, ach zyc nie umierac!!! Dawno takiego relaksu nie mialam! Tylko kurka, mam tych ciuchow dla noworodka chyba troche za duzo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×