Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

witam w koncu mam troche czasy zeby poklikac czasami jest tak ze tylko poczytam zaleglosci zeby byc w temacie ale na pisanie brakuje czasu sami wiecie jak to czasami jest Musze wam powiedziec ze moja mala juz w domu wszystko wraca do normy ale ze mna to cos chyba nie tak strach o mala paralizuje moje zycie chyba za duzo sie naczytalam i naogladalam zdjec na necie [moze byc nawrot ] Sara 26 pytalas o wode do mleka ja rowniez podawalam z kranu ale 2 razy ja gotuje chociaz teraz nie mam z tym problemu bo dostaje mleko ze szpitala juz gotowe w buteleczkach [5 mleko z kolei ]dobrze ze nie musze tego placic koszt dzienny mleka dla takiego dziecka to okolo 15 f Mam pytanko moze ktors z was jest z Northampton Asiulku wyrazy uznania szczegolnie dla Ciebie bo ty chyba jestes najwierniejsza na tym forum .Podziekowania dla wszystkich za to ze w tych najtrudniejszych chwilach bylyscie z nami i wielkie caluski dla dzieciaczkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamo E- ty sie nie martw, dzieci szybko sie klimatyzuja w nowych miejscach wiec twoja Myszka napewno tez:) Na dodatek kontakt z rowiesnikami to super sprawa. Zobaczysz jak zacznie spiewac ci piosenki i mowic wierszyki nauczone w zlobku:) kalena- ciesze sie,ze u was ok. Teraz powinnas troszke odetchnac i myslec tylko pozytywnie❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama E - bedzie dobrze przypuszczam ze to dzielna dziewczynka i choc z pewnoscia bedzie tesknic za mamusia bedzie sie tam czula ok.. kalena🌻 dziekuje za uznanie wiesz jestem tutaj sama wiec tylko Wy jestescie dla mnie bliskie nawet z moja przyjaciolka z Polski mam nikły kontakt.... to przykre ale coz ....ciesze sie ze z malenstwem lepiej ... lekarza mam na 4 popoludniu wiec ok zdarzymy zjesc obiadek i pojechac do lekarza na spokojnie ... probuje mala polozyc ale ciezko jej to idzie zwlaszcza ze zamiast lezec to skacze po lozeczku...polozylam ja kolejny raz choc ona i tak sie kreci... pewno zasnie duzo póxniej...chyba ze sie uspokoi nie mam zamiaru jej bujac mój brzuszek juz za duzy... mysle o tym wyjeżdzie do Polski jak to bedzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek, no oczywiscie ze jestesmy przyjaciolkami, nawet jesli tylko wirtualnymi! Ale jak tylko bedziesz mogla to staraj sie nawiazac przyjaznie z innymi mamami w okolicy. Chodzisz na szkole rodzenia? To bardzo zbliza, nawet kobietki innych narodowosci. Bardzo pomaga jak juz dzidzio jest na swiecie, wychodzi sie na wspolne spacery, kawke itp. Ja z moimi do dzis utrzymuje kontakty i widujemy sie raz na miesiac. Kalenko, ciesze sie bardzo ze jestescie juz w domciu, jestescie takie dzielne, obydwie! Zycze jak najwiecej zdrowia! Sztefciu, jak tam ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaspo
Koniecznie musze znalezc pediatre mowiacego po polsku Bristol albo okolice.Moze macie jakies wiesci. Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski mam pytanie-= DOTYCZY ZDJEC DLA MALUSZKA DO PASZPORTU. Czy sa jakies wymogi zwiazane z tymi zdjeciami i gdzie je trzeba robic? Na spotkanie bierze sie wypisane formulaze akt urodzenia od maluszka czy akt musi byc przetlumaczony na jezyk polski czy daje sie ten jaki przysylaja po rejestracji dziecka.- w jezyku angielskim. Maz i ja musimy miec paszporty ! no i ile kosztuje ten paszport na rok dla dzieciatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Kalcia dzieciatko musi miec zdjecie z przodu ma byc widoczna cala buzia musi miec otwrte oczy.Chyba nic wiecej co do tych wymogow zrobisz wszedzie gdzie robia zdjecia paszportowe,rozejrzyj sie wokol zamieszkania. Co do kosztow to juz nie pamietam ,akt urodzenia ten w jezyku angielskim i paszporty rodzicow to chyba wsio... Kalena buzka dla Was wszystkich dobrze ,ze masz malenka juz w domu co do starchu swietnie Cie rozumiem to naturalna rzecz.Duzo sil dla Was is samego zdrowka....... Asilulek no podtrzymywaczko topiku duze😘 Mamae mala dzielna bedzie przyzwyczai sie szybciutko:):)😘 Malgorzatka sie pojawila no no kobitko pisz czesciej,,,,,,, a dla reszty wielkie buziaki😘 Sztefcia jak tam maly wysypka zniknela??????????????? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamusie!!!pozdrowienie🌼 😘 Kalcia!!!🌼 Zdjecie dla dziecka zrobisz wszedzie gdzie robia zdjecia do paszportu!!! -ZDJECIE musi byc na jasnym tle, 70-80% zdjecia powinna zajmowac dziecka glowka, dziecko ma miec otwarte oczka i zamknieta buzie! -DOKUMENTY JAKIE MUSISZ MIEC- angielski rozszerzony akt urodzenia[ten gdzie sa napisane tez wasze(rodzicow) dane np. imie i nazwiska, wyksztalcenia itd. ...]paszporty twoj i meza, Home Office, Inshurance i umowa o prace-jednego z Was(nie zawsze wymagaja tych dokumentow ale zdaza sie i tak ze kaza pokazac wiec lepiej wez po co masz drugi raz umawiac sie na spotkanie i czekac!!! Moj Jeremi chory!!!Ma:katar, goraczkuje, luzne stolce a do tego jeszcze zęby mu wychodza(juz chyba na bank)-poprostu KONGO!!! pozdrawiam wszystkie mamusie i ich pociechy!!! zadko zagladam bo czasu brakuje!!! 🌼 😴 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki! W szczecinie chlodno i srednio ladnie jesien juz pelna para. Jaka szkoda ja tak lubie ciepło i lato. Megx jezeli moge to ponawiam moje pytanie ze strony 172. Mamcia E zobaczysz ile radosci przyniesie Ci mala jak powie wierszyk chwytajacy za serce typu \"mamo mamo cos ci dam jedno serce ktore mam.......\" Ja na poczatku nawet dzwonilam do przedszkola czy wszystko dobrze czy nie placze czy zjadla itp. itd. Bedzie dobrze a serduszko zawsze mamy boli , ale takie jest zycie, maluchowi to tylko wyjdzie na swoje. Ja robie imprezke pozegnalna dla kolezanek i kolegow Oliwki , takie male przedszkole bede miala w piatek. Pudla czesciowo spakowane jeszcze nie wiem czy nie poddam tego ponownej weryfikacji bo mozemy sie nie pomiescic w samochodzie. Babeczki jeszcze tylko tydzien i bedziemy w innym swiecie miescie i czasie. Zycie zmienione o 180 stopni, wszystko nie wiadome , mam sporo obaw i sporo mysli roznych raz dobrych raz zlych. Dziewczyny czy moze ktoras z Was pracuje jako ksiegowa w Anglii, moze znacie polki w tych zawodach pracujace i cos wiecie na ten temat? Myslicie ze mam szanse na prace w zawodzie? Asiulek towje kwiatki dla nas naprawqde sa mile bardzo , dziekuje? Jak slonko twoje samopoczucie ? A twoja ksiezniczka sliczna jak zdrowko i nastroje? Pozdrawiam Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braga 🌻 przepraszam Kochana... jakos przegapilam twojego posta... Juz ci psze jak to bylo u mnie... Okolo 15 roku zycia zaczelam miec uporczywe bole glowy... przez 2 lata lekarze gdybali co mi moze dolegac. Mialam niezliczone RTG glowy, EEG i TK. w koncu przez przypadek jakis mlody lekarz zaraz po studiach zlecil badanie na poziom PRL... i tak odkryto, ze mam hiperprolaktynemie. Wyslano mnie do poradni endokrynologicznej, gdzie przypisano mi Bromergon (Bromocorn). Kiedy w wieku 20-lat wyladowalam w Akademii Medycznej w Gdansku na operacji kregoslupa lekarz zainteresowal sie czemu przyjmuje ten lek. Po krotkim wywiadzie zapytal czy mialam robione MRI glowy, bo trzeba wykluczyc guza. Oczywiscie MRI nie mialam i niedlugo po wyjsciu ze szpitala wykonano przeswietlenia, ktore potwierdzily microgruczolaka przysadki mozgowej, lewostronnego o wielkosci (o ile dobrze pamietam) 2,5 x 3,5 mm powiedziano mi, ze nie mozna tego usunac, bo jest on zbyt maly i ze ciaza powinna go \"wykonczyc\" ;) Oczywiscie majac hiperprolaktynemie zajscie w ciaze bez pomocy lekow graniczy z cudem ale ja oprocz przyjmowania raz dziennie Bromergonu nie bralam, zadnych innych leko... no i zdazyl sie nasz maly cud :) :) :) Jeszcze przed zajsciem w ciaze bedac juz w UK powtorzone MRI, ktore nie wykazalo zadnych zmian w wielkosci gruczolaka. Bedac juz w ciazy bylam pod kontrola Endokrynologa i oczywiscie musialam odstawic Bromergon. Juz po porodzie bylam na 3 kontrolach poprzedzonych badaniami krwi, ktore w ostatecznosci wykazaly spadek poziomu prolaktyny do granic normy. W zwiazku z czym moja endokrynolog nie zlecila kolejnego badania MRI, bo jesli przez cala ciaze i rok po porodzie nie przyjmowalam lekow a PRL jest niskie tzn ze gruczolak sie wchlonal lub jest nieaktywny. Jesli znowu zaczne miec jakies niepokojace objawy jak notoryczne bole glowy itd to mam sie zglosic ponownie. Pod opieke endokrynologa w UK tarfilam przez mojego GP, bo nie chcialo mi sie prosic rodziny co 3 m-ce o przesylanie paczek z Bromergonem. Ja nie mialam wykonywanych zadnych badan profilaktycznych ze wzgledu na to dlugi przebieg choroby i bylo juz ustalone wczesniej, ze jedna tabletka dziennie utrzymuje poziom PRL w normie wiec nie bylo potrzeby dodatkowych badan krwi. No a jesli by sie cos nagle zmienilo to bym od razu wiedziala, bo bym miala nawrot atakow boli glowy :( Jesli masz jeszcze jakies pytania to pisz smialo na moje GG 7275002 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha... Braga... co do pracy ksiegowej... jesli znasz jezyk to nie powinnas miec wiekszych problemow ze znalezieniem jakiejs pracy... moze nie koniecznie jako ksiegowa ale cos za biurkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej witam! Dzieki Megx za odpowiedz, u mnie tez teoretycznie i narazie praktycznie z prolaktyna w normie. Mysle ze bede musiala byc pod kontrola w UK. Moja endekrynolog w Polsce tez stwierdzila u mnie microgruczolaka jako narazie nieaktywnego ale pod kontrole i za rok rezonans dla kontroli. Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz. Z twojej odpowiedzi wynika mi ze moze i nawet na lepszym poziomie jest w Uk jest ten rodzaj chorb prowadzony. Masz bardzo sympatycznego malego przystojniaka w domku , pozwolilam sobie podejrzec. Fajny chlopczyk a tem usmiech , oj kochana mozesz miec w przyszlosci problemy z tymi oczkami, wydaje sie ze kolezanek nie zabraknie (pewnie tatus sie ucieszy....Hi hi hi to tylko zarcik). Szkoda ze taki mlody moja slodka corcia jest starsza. A moj maz stwierdzil ze jak troche jego skarb podrosnie on napewno kupi sobie strzelbe a corunia bedzie miala areszt domowy do 18 roku zycia. Juz ja widze te wojny w domu, Oliwka bardzo nie lubi byc ograniczana przez cokolwiek lub kogokolwiek. Pozdrawiam buziaki pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braga... ciesze sie, ze moglam jakos pomoc :) Mam nadzieje, ze wszystko u ciebie bedzie OK 🌻 Dziekuje 🌻 za komplementy dotyczace Alexa... a co do swatania dzieci ;) to tylko jakies 3,5 roku roznicy jeszcze nie tak zle... takie pary gdzie ona jest starsza sa tutaj na porzadku dziennym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczorek Moje Drogie Panie. Sztefciu jak dobrze pojdzie tzn. Pan maz i wladca sie wyrobi ze sprawdzeniem samochodu oraz nie bedzie mial za wiele ale do mojego bagazu i lekko rozciagnie samochod to wyjezdzamy w srode tj. 10. Mam taka cicha nadzieje, mezulek ma urlop do niedzieli w poniedzialek do pracy tak ze szybko musimy przyjechac i sie rozpakowac. mam w planach troche sie umeblowac zeby lepiej sie zylo i mam tez cicha nadzieje ze dacie sie namowic na kawke. Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga mama
czesc dziewczyny,mam pytanie,czy wiecie cos o jakims polskim ginekologu w southampton?? Jestem 5miesiecy po porodzie i ciagle nie przebadana. a szyta bylam cala i boje sie co tam mam!!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braga czekamy na Ciebie juz tu>>>>>;):):P:P obawy szybko mina teraz tylko radosc zycia Cie czeka z nami:P:P sztefka specjnie dla Ciebie:):) http://images25.fotosik.pl/60/3709ee7ad8c34d95.jpg Chemia mam nadziej ,ze ostatnia juz byla teraz z gorki kobitko myslami to my jestesmy z TOBA.....😘 nic juz nie ma nic nie znajda:):) Reszta kobitek buziaczki od nas pada ide do lozka:):):P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja bede w Polsce w sobote ... przez dwa tygodnie ale na szczescie bede miala dostep do netu wiec postaram sie jakos kontaktowac bo moja mama ma necika zaraz zmykam na angielski... od 11 do 13 a później moj maz ucieka od 5 do 8.45 wiec ciezki dzionek ... narazie uciekam bo mala mnie wola fly fly - fajniusie dzieciatko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem zalamana czy macie moze jakis dobry srodek na wypadanie wlosow poprostu zaczynam lysiec [ ale to tylko tak na marginesie ]wiekszy problem to to ze mojej malej znow choroba wrocila czekam tylko az mi spioszki wyschna bo tak wymiotuje ze nie nadazam prac i do szpitala zeby tak mozna by sie bylo rozdwoic to bym jedna siebie zostawila w lozku poprostu boje sie zasnac zeby nie udusila sie wymiocinami czy ztego powodu mozna calkowicie wylysiec ? Tak bardzo mi teraz brakuje moich bliskich z Polski bo ja juz poprostu wysiadam i nie wiem co mam robic poprostu boje sie o nia jeszcze wczoraj sie dowiedzialam ze Alex dziecko z Gossetu umarl a chorowal na to samo co Natalia pamietam jak walczyl o przezycie ale widocznie byl za slaby ale dziewczynki sa podobno silniejsze i tylko tym sie ludze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za rady znalazłam worki do mrożenia mleka w mothercare cena trochę szokująca 25szt. 7f. Mam pytanka mojej małej ząbki wychodzą ślini się strasznie, marudzi, gryzie wszystko co ma po ręką:-) i do was mam pytanko jakich żeli tu się używa żeby złagodzić jej trochkę ten ból, dodam,że gryzak też się nie zprawdził, niechce go:-( Życzymi miłego dnia i pozdrowienia dla dzieciaczów i ich mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia - my byliśmy na spotkaniu paszportowym 2 tygodnie temu. Jakiś tam specjalnych wymogów nei ma co do zdjęcia najważniejsze żeby dzidzia miała zamkniętą buzie i otwarte oczka, najlepiej idz do fotografa oni wiedzą jak powinno być zrobione zdjęcie. Dokumenty - paszporty obojga rodziców, Insurance Number, home office jednego z rodziców a jeśli rodzic jest zatrudniony jako self employed dokument potwierdzający i to wszystko. I teraz was zaskocze nam paszport przysłali już po tygodniu!!!!!! Koszt 13 funtów, jeśli mieszkacie dalej niż 300 km to możecie poprosić aby wam go wysłali wtedy dodatkowo płacicie 5 funtów za przesyłkę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane Kobitki! Fly Fly skarbie ty tez jestes z Londynu? Jak tak to ploteczki wchodzą w gre? Juz nie dlugo przybywam. A powiem Wam nowine, zeby bylo atrakcyjniej zakonczyc moja dzialalnosc zawitala do mnie kontrola z Urzedu Skarbowego w poniedzialek, fajnie prawda? Kochaja mnie, no cuz i to przezyje. Sztefka mylisz sie tam juz nic nie ma , wszystkie tzrymamy kciuki i przesylamy calusy i oczywiscie pozytywna energie. Kalenko dziewczynki z natury sa silniejsze od chlopcow. Mysl pozytywnie, twoja mala ma badzo dzielna mamusie i od ciebie skarbie czerpie energie i wole zycia. Wkrotce bedzie ok wszystko. Pozdrawiam Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( Bylo pare dni spokoju i znowu to samo :( Alex spal dzisiaj w ciagu dnia moze dwadziescia minut :o jesc nie, tego nie tamtego nie, lazi tylko w kolko i drze sie z byle powodu... ja juz nie moge :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry........ Kalena jestesmy z Toba trzymam kciuki za WAs.......😘Trzymajcie sie kobitki .. Anusia co do zeli do dziaselek to DENTINOX lub BONGELA[chyba tak sie pisze:):):P:P] mozan kupic w aptece lub w zwyklym supermakecie na dziale dzieciecym.... Braga tak z londynu jak juz poznasz polnocny oczywiscie wpadasz do nas na kawke na poludnie tez slicznie:):):P:P ZAPRASZAM Sztefcia ,ale mnie podbudowalas ,ze on do mnie podobny i moze mam troche tej slicznosci z Adasia:):) Mamae dziala Ci gg bo pisze i glucho o ktroej moge zadzwonic ,zeby nie przeszkadzac:P:PNO ,albo troche pomarudzic :P:P,albo i nie bede mila:):) Muszimy detale dogadac kurcze napisalam na gg ,a ja mam skleroze w tym wieku i tzreba mi wybaczyc:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx moze zabki mu dokuczaja ? U nas emocje wyglaszane golosnym krzykiem sa norma od jakis 2 tygodni ,nie wiem czy mysli ,ze matka nie doslyszy ,a nie jest wcale tak zle jescze ze mna.:):) Moze ma takie dni ,a moze i dochodzi z jego strony na proby jak duzo moze sobie pozwolic ,okresy teraz beda przerozne trzeba tylko sie w cierpilwosc uzbroic.......... Jeszcze przed nami bunt 2 latka to tak na pocieszenie.:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalenko trzymamy kciuki za twoją córeńkę, musisz być silna dla niej. Nie myśl o najgorszym a dziewczynki są silniejsze od chłopców. Trzymamy za was kciuki 👄 👄👄 👄👄 👄👄 👄 to dla twojej córeńki od nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ bunt 2latka? no chyba u dziewczynek to przychodzi troszke wczesniej :o FlyFly, gg mi wysiadlo i juz nie mam sily jeszcze raz\\ wszystko instalowac, jakos tak raz na miesiac ciagle znika :( ale przedzwon dzisiaj wieczorem bo trza omowic, nie? Sztefciu, badz silna i pozytywnych mysli! A 123 zatrzymuje sie 10 secund ode mnie! Czyli wsiadaj i przyjezdzaj. O przeprowadzce narazie nie bede mowic.... :o jeszcze nawet nie mysle o pakowaniu. spadam bo zawalona praca jestem 😠 aha, Mysz coraz lepiej w zlobku ale za to taty nie lubi bo to on ja rano odprowadza :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E... ja bunt 2 latka przerabiam od 13-go miesiaca wiec sie nie przejmoj nie jestes sama :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki A teraz Ja was podbuduje i pociesze, buntow jeszcze mnostwo przed Wami Kochane. Moja corcia ma 5 lat a co jakis czas przechodzi prze kolejny bunt. Obecnie to wszystko jest glupie, i wszedzie sa straszne nudy na pudy jak to okresla. Przedszkole nudne kolezanki glupie (nie wszystkie oczywiscie) i wszystko jest na nie. Jestem cierpliwa ale czasami wychodze z Siebie i staje obok. Caluski dla wszystkich malych buntownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×