Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

czesc dziewczyny mam do was pytanko mam coreczke 4 miesieczna, karmie ja butelka i chce jej juz zagescic mleczko czy mozecie mi powiedziec czy za kazdym razem mam jej zageszczac butelke czy pomalu zaczac od jednej dziennie a pozniej stopniowo coraj wiecej pomozcie bo juz sama nie wiem. z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka00- sztefka ma racje najlepiej jak chcesz zagescic mleko to na noc. Oczywiscie zacznij stopniowo aby Claudusia sie przyzwyczaila. Ja osobiscie juz kilka razy dawalam Julkowi deserek jablkowo bananowy- praktycznie od poczatku grudnia zczelam. Ale wszystko bylo stopniowo. Najpierw pol lyzeczki- poczekalam 3 dni pozniej cala lyzeczke i tak po kolei az doszlismy do calego kubeczka. teraz juz 3x dodalam do tego deserku kaszke ryzowa o smaku banana:) Maly toleruje to wszystko i jest ok. Na swieta juz dostal troszke ziemniaczka ze smietanka- lyzeczke- ale ziemnik chyba mu nie smakowal haha:D:Dbo wyplowal. Na noc zageszczam mu od paru dni mleko modyfik. kaszka ryzowa i jest ok. Oczywiscie kupki juz nie sa takie jak po samym mleku- sa gestsze i bardziej intensywne:D Teraz zamierzam mu zrobic pierwsza zupke ziemniaczano marchewkowa- zobaczymy czy mu posmakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefka i mada744 dzieki za odpowiedz. a po jakim czasie sie daje 2 razy dziennie i ile lyzeczek dajecie tej kaszki do mleka?????? Kupujecie polskie czy ang?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rob tego własnemu dziecku
pomarańczowych i zazdrosne k**wiszonki się ignoruje. hahhaha najsmieszniejsze jest to ze napisał to ktos pomaranczowy i znow o tej zazdrosci czego zazzdroscic moze ktos innemu komus z forum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rob tego własnemu dziecku
Kupujecie polskie czy ang????? oczywiscie ze ang polskim mogłoby sie otruc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka00 - te deserki kupuje ang z Hipp lub Cow & Gate- sa bardzo dobre. Ta kaszka to tez bez roznicy ktora kupisz. Ja akurat mam polska z Bobovity bo dostalam od kolezanki. Taki ryz dla dzieci mozna dostac z Hipp. Tu masz linka do Hipp bo maja wiekszy wybor online niz w supermarketach (soczki, kaszki). Ja wlasnie dzisiaj dostalam od nich probki ryzu i mleka modyf itp. Wystarczy, ze sie zapiszesz:):) www.hipp.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada, powiadasz kochana ze podawałas juzdawno deserki owocowe? Od którego tygodnia? Bo ja juz tak dawno mialam te maluchy swoje, że zapomnialam :D Niedługo Haniutek skonczy 3 m-ce i chcialam jej podawac jabłuszko - rosnie świetnie i wszystko ok, czy mogę? A jeszcze pytanie do koleżanek ,które karmiły piersia - jak przyzwyczajałyście dzieci do smoczka i butelki? Potrzebuję czasem wyjść i pozałatwiac rózne sprawyi muszę Małą ciągnąć ze sobą. Mam laktator i te rózne bajery - smoczek a\'la cycuś i Hania drze sie okrutnie przy wszelkich próbach karmienia jej z butelki. Próbowałam trzy razy i dałam spokój, bo mi serce pekało :) MOże za mała jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle, co do tej pomaranczowej złośnicy - do Dziewczyn z topicu - przeciez ta laska powtarza sie tu okrutnie, niejeden raz wypisuje rózne rzeczy i wyzywa sie, od razu widac jaka to osoba - dajmy jej sie wygadac,moze ma dramat w chacie albo co? A Mamę E podziwiam za cierpliwosc,ja tego nie potrafie - ale uczę się :) :) :) NA spotkanie super , ja w kazdym terminie moge, zostawiam Wam wolna rękę :) PS. Zara lece do skleby cuś zakupic za te dutki zebracze :P :P :P coby sie odstawic i najlepi wyglądywac jakby co :D :D :D Nie ma to jak szpan na emigracji , hahahahahaha hahahah ahaha ha :P::P: P:P:P:P:P:P :P:P:P:P:P:P:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada744 dzieki. sztefka a ile twoj bobasek juz ma miesiecy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovka- to juz pomalutku mozesz sie przygotowywac do wzbogacania diety o deserki. Ja juz od listopada dokarmiam Julka mlekiem modyfikowanym a od grudnia zaczelam deserkami. Jesli chodzi o butelke to nie mial on zadnego problemu z przystosowaniem sie do smoczka. Pamietaj, ze jesli teraz bedziesz przechodzila na butle to kup smoczek nr 2 lub 3 bo tam sa wieksze dziurki i jest ich tez wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak tam wasze placki
albo wejdz na strone producenta smoczków a dostaniesz kilka gratis HHAHAHAAHHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Sztefka duzy 😘 :D:D:D Jovka, zeby mala przyzwyczaic do butelki musisz ja z kims innym pozostawic :o Niestety, ona czuje twoje mleko, rozpoznaje juz ciebie no to w jak ma wolec pic z butelki? Jesli mozesz zostawic ja z kims tak przed godzina karmienia to zobaczysz jak szybko sie nauczy wszystkim duzy 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam a placki dobrze jak zwykle smakuja ;P zostalo mi kilka dni i znow bede mamusia :) czasami mam momenty ze juz bym chciala a czasami ze jeszcze troche ... pozdrawiam Was i zycze milego weekendu kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek- jejciu ty juz na finiszu:)❤️Teraz to juz lada momet dzidzia sie pojawi. Trzymam kciuki aby wszystko przebiegalo szybko i bezbolesnie🌼🌼🌼 Wlasnie dzisiaj moja kolezanka urodzila corcie- wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusialek 28
Witam,mialyscie moze ktoras problem typu zielona kupa u niemowlaka? Bo moj synek dzis zrobil zielona kupke,a w nocy bolal go brzuszek. ma 7miesiecy i je obiadki i deserki,a takze owsianke. ale moze to ma zwiazek z tym ze odstawiam go od piersi i podaje modyfikowane mleko? poradzcie cos..nie wiem czy ta zielona kupa to powazna sprawa?(moze sie komus smieszne wydawac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusialek... a podalas mu moze cos nowego? Bo zielony kal jest na ogol oznaka alergii na jakis pokarm. Czasem jest to tez objawem zabkowania. Jovka... ja bym proponowala zamiast butelki kubek niekapek. Polecane sa one przez dentystow i ortodontow no i jak juz raz przyzwyczaisz malucha to potem bedzie mniej problemow z przejsciem na picie przez slomke i w koncu na normalny kubek. Na rynku masz dostepne rozne opcje Avent jest najbardziej popularny... mozesz kupic ustniki z 1,2 lub 3 dziurkami dla lepszego przeplywu. Moj Alex nie cierpial kubka Aventu, wyprobowalam pare innych i w koncu kupilam firmowy w Boots i to byl strzal w 10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusialek 28
Moj syn zabkuje juz od 3 miesiecy,wiec chyba nie to.. a z ta alergia to mozliwe bo jak byl noworodkiem,to mial wysypke na buzi. To moze od mleka modyfikowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusialek - moze byc od mleka bo w mleku jest zelazo chyba i czasami ta kupka jest zielonkawa wiesz moze tez byc ze musi sie przyzwyczaic do mleka ... moja mala byla alergikiem ale zielonych kupek duzo nie miala wiec to nie musi sie sprawdzac... na zabkowanie tez nie miala zielonych... ja mysle ze od mleka takie jest moje zdanie :) co do kubkow my preferujemy avent bo mi nie przeciekal wiekszosc innych mi przeciekala i mnie to zloscilo straszliwie mala na poczatku nie chciala pic z niekapka a później jakos samo przyszlo ze zaczela pic ja jej na wszytko daje czas od smoka tez w miare spokojnie sie odzwyczila czasami trzeba wyczuc moment ..:) pozdrawiam i zycze milej niedzieli dziekuje za mile slowa no ja juz na finiszu 4 dni i bedzie baby chyba ze nerwy wczesniej wywolaja porod bo z moja tesciówka to czasami nerwowo sie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
witajcie dziewczyny czasami was podczytuje i wiem, ze mozna liczyc na wasze rady (niejednokrotnie juz sie o tym przekonalam). Otoz kilka dni temu bylam w Polsce i poszlam do pediatry z moja prawie roczna corka. Pani pediatra stwierdzila, ze moja corka ma duze ciemiaczko jak na swoj wiek i zapisala nam witaminy. Inna sprawa to to, ze zapytala o szczepienie przeciw zoltaczce ktorego corka nie miala w Anglii a ktore ona zalecalaby. W tej sytuacji naprawde nie wiem co robic. Czy jest mozliwosc zazyczenia sobie tej szczepionki w Anglii? Drogie kolezanki, czy ktoras z was zetknela sie z podobnymi sprawami? za pomoc z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kubka niekapak to ciekawe, w sumie moge spróbowac.No a z tym czuciem mnie i mleka to fakt, Mamo E, cos tak czułam ze to o to biega :) Mam ją z kim zostawic, przed karmieniem tak zrobie, raz juz tak próbowalam,ale słabo wyszło -może dlatego ze nie taki smoczek był i w ogóle :) Ale co dotego mleka modyfikowanego - jesli kamiepiersią, to musze je wprowadzać? Już teraz? Cholrecia,pozmieniało sie sporo :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka, nie musisz wprowadzac mleka modyfikowanego - jesli mala pije twoje z butelki to wspaniale. Ale moze tez byc mozliwosc ze nie bedzie chciala pic twojego z butelki (moja nie lubila) to wtedy modyfikowane najlepsze wyjscie, niestety :o Wesola, nie jestem pewna co do szczepionki na zoltaczke. Dopiero teraz w Swieta nasza ciotka naciskala na nas zeby zrobic, ale w UK nie ma zagrozenia na hepatitis, ta szczepionke robi sie jesli ktos podrozuje w regiony gdzie jest to zagrozenie. W Polsce ponoc to zagrozenie jest. Co do ciemiaczka, to mowia ze ma sie zamknac do 18go miesiaca zycia. Dziecko powinno dostawac duzo wapna, i niekonicznie tylko witamin, tj. jogurty, serki, warzywa, owoce. 😘 wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
dziekuje mamo e za informacje. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE, straszne rzeczy opowiadasz -nie chciec moze mojego piersiutkowego mlesia - to dzidzior jeden :D :D :D Ale jak ona taka kurcze, to ja ide jej deserek jabłuszkowy kupić, zobaczym czy sie dzidka nabierze na jabola :P Ale polizac ino dam :D :D :D Co domspotkania, przypominam się, bo zastukam do dźwiów 😘😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka :D:D:D u nas tak bylo jak wrocilam do pracy, mala cyckala piersiowe jak bylam ale jak mnie nie bylo to wolala modyfikowane. Po jakis trzech tygodniach juz cyca nie chciala, troche zabolalo ale i lepiej bo nie musialam jak wariatka z pracy leciec z wywieszonym jezorem ;) no dzidziory sa rozne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki-poradzccie gdzie korzystnie jest otworzyc konto dzidziolowi by wplacic ten czek na 250f?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, nie ma \"gdzie\" najkorzystniej tylko \"jak\", lub jakia inwestycje wybrac. Wszystkie Child Fund Trust sa regulamentowane w ten sam sposob. Ten link moze wam pomoc http://www.childtrustfund.gov.uk/ My otworzylismy w Children Mutual

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam tak mi sie tez zdawalo ze wszedzie jest podobnie ... my zalozymy konto maluchowi jak sie urodzi drugie czyli za dwa dni tzn nie doslownie ale jak juz bedziemy mieli drugi voucher ... musze zadzwonic na child benefit o druga forme a moze któras sie orientuje jak sie załatwia jak jest drugie dziecko gdy sie dostaje taxy co trzeba przeslac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×