Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

czesc dziewczyny... pare słów o mnie.... mieszkam razem z moim mezczyzna w Chesterfield kolo Sheffield..moj syn Leoś ma juz 3 tygodnie..urodził się przez cesarskie cięcie, miezył 58 cm i ważył 4290 gram ..duzy chłopak, teraz to mu tylko cycki w głowie.. ;-> mam nadzije ze przyjmiecie mnie na forum..heh pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj misia_olala duzego chopaka urodzilas :) moja dopiero teraz po 2 miesiacach ma 58cm :) (jak sie urodzila to miala 49cm). kiedy i w jaki sposob dziecko dostaje NIN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,mnie sie wydaje ze narazie nie dostaje NIN tylko ten numer CHB jest tak jakby od ubezpieczenia. Ale nie jestem pewna :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa 24
hej,mam pytanie do kogos kto mieszka w londynie.mieszkam we wschodnim londynie.gdzie moge zrobic b hcg czyli test ns wykrycie ciazy,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa 24
dokladnie to miszkam na tottenhamczy ktos sie orienuje czy jest tu taka placowka gdzies w poblizu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa 24
...bo robilam wczoraj usg i lekarz nikt nie wykryl a moge byc w 3 tyg ,mozliwe ze jeszcze nic nie widac?bo powiedzial ze to jest nie mozliwe bo byloby chociaz jakies zgrubienie widac,dodam ze karmie piersia bo 3 mce temu urodzilam synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he,mnie sie wydaje ze raczej w ciazy byc nie mozesz,na dodatek karmisz piersia.. dlaczego wogule sadzisz ze jestes w ciazy? i skoro lekarz robil usg i powiedzial ze nie to chyba wie co mowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewo... w Londynie nie mieszkam ale z tego co sie orientuje to w UK nie mozesz tak jak w PL wykonac takiego badania (chyba ze moze w jakiejs polskiej przychodni :o) Z tego co sie orientuje lekarz moze wykryc na USG najwczesniej chyba 5 tyg ciaze bo od zaplodnienia mija okolo 2tyg zanim dojdzie do implantacji zarodka w macicy. A czy wykonalas domowy test ciazowy? One sa bardzo wiarygodne w dzisiejszych czasach 99,8% polecam FIRST RESPONSE Early Result Pregnancy Test mozesz go juz wykonac 5dni przed spodziewana miesiaczka bo jest bardzo czuly. Domyslam sie, ze jeszcze nie dostalas miesiaczki po porodzie ale jesli podejrzewasz ze mozesz byc w ciazy ( a jest to mozliwe!) to poczekaj moze jeszcze okolo tygodnia moze 2 wtedy test bedzie bardziej wiarygodny. Pozdrawiam i zycze zeby wszystko sie ulozylo po twojej mysli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny planujemy z moim M przeniesc sie w maju do UK (Liverpool) i chciałam was zapytac bo moj M bedzie tam pracowal a ja bede w domu z naszym 5 miesiecznym synkiem. Czy nalezą nam sie jakies benefity na dziecko?? i wogole o co mozemy sie ubiegac/? zastanawiam sie jeszcze skad maluch bedzie mial tam ubezpieczenie zdrowotne? czy oplaca sie jakies skladki? M pewnie bedzie zatrudniony przez agencje wiec nie wiem jak to wtedy wygląda??:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny planujemy z moim M przeniesc sie w maju do UK (Liverpool) i chciałam was zapytac bo moj M bedzie tam pracowal a ja bede w domu z naszym 5 miesiecznym synkiem. Czy nalezą nam sie jakies benefity na dziecko?? i wogole o co mozemy sie ubiegac/? zastanawiam sie jeszcze skad maluch bedzie mial tam ubezpieczenie zdrowotne? czy oplaca sie jakies skladki? M pewnie bedzie zatrudniony przez agencje wiec nie wiem jak to wtedy wygląda??:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
misia_olala- witam serdecznie,ja mieszkam w Sheffield od 2 lat a pracuje w Dronfield to jest tak dokładnie miedzy chesterfield a Sheffield,no i za tydz wracam do pracy ,a moja mysza zaczęła własnie 4 miesiąc, jak poukładam sobie prace z obowiązkami w domu i opiaką nad małą to mozemy się spotkac(ocywiscie jak bedziesz miała czas i ochotę) a gdybys potrzebowała pomocy albo chciała pogadac podaję móje gg 5916581 pozdrawiam wszystkie mamusie,MIŁEGO WEEKENDU ŻYCZĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pada snieg
eve proponuje isc do pracy bo niewiele sie tu wyciagnie od panstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popierammm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc agi 2-27. ciesze sie ze jestes z okolicy. zastanawiam sie jak to robisz ze do pracy wracasz, tzn co robisz z mala?? do przedszkola pojdzie ( co jest duzym wydatkiem ) czy moze ktos z rodziny sie nia zaopiekuje na czas pracy (jesli oczywiscie masz tam u siebie kogos z rodziny)? ja siedzac w domu mam problem zeby obiad spokojnie zjesc, bo maly caly czas cycka chce, mam jednak nadzije ze Ty sobie to jakos poukladasz i bedzie mozna sie spotkac. pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia_olala- ja wracam do pracy w następną niedzielę, pracuje na nocki wiec mój mąż po pracy zajmie się małą a ja pójdę spac, mam nadzieje te 5 godz, mam nadzieje że będzie dobrze bo czeka na mnie awans(jak to mozna tak nazwac)bo to fabryka:) bede miała około 10 ludzi pod sobą ale teżwiększa kaska,a to że teraz masz problem żeby zjesc spokojnie to zrozumiałe ,jeszcze pare tygodni i sie unormuje ,zjesz obiadek spokojnie z twoim mężczyzną wielkie gratulacje z powodu synka (DUŻY IZDROWY TO NAJWAŻNIEJSZE), a spotkam się bardzo chętnie bo sama rozumiesz ,są koleżanki w pracy ale to nie to samo co dziewczyna która ma też takiego małego skarba! JEDNA RADA -DOSTAŁAM JĄ OD KALCIA64-ZDAJ SIE NA INSTYNKT, I NIE PRZEJMUJ SIĘ POŁOŻNYMI TUTAJ .-jak będziesz miała jakies pytania to wal jak w dym POMOŻEMY WSZYSTKIE(mam nadzieje) Jak chcesz to napisz mi coś wiecej o sobie jesteś tu z mężem ,chłopakie? ewentualnie podaj swój nr gg, bo mójmąż zablokował bo dostaliśmy ostatnio wirusz od kolego przypadkiem kalcia64 -DUUUUUUUUUUŻE BUZIAKI DLA CIEBIE DZIACIACZKÓW I MICHAŁA:) pozdrowienia dla wszystkich mamuś ,obecnych i to-be(he he he_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia_olala jeszcze jedna wiadomośc ,jeżeli chcesz paszport dla malucha to 8 marca w Sheffield jest konsul i nie bedzie trzeba jechac do londynu ja w poniedziałek jade umówic spotkanie jeżeli chcesz to mogę umówic i was! jak chcesz to podaje nr tel. 07894438352 no własnie koleżanka mi dała znac jak to załatwic bużka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Ostatnio dawno tu nie zagladalam. Ale postanowilam podzielic sie z wami nowinkami :) Za miesiac przeprowadzamy sie do Sheffield (maz dostal tam prace, a ja zaczne wtedy sobie macierzynski - troche wczesniej niz planowalam, ale niewazne ;) Widze,ze sa tu jakies dziewczyny z Sheffield. dlatego mam pytanie, jaki szpital polecacie na porod?:) Przyjade to zostana mi 2 miesiace do rozwiazania :) W tej chwili moja corcia ma 16 miesiecy. Poza tym tez mam nadzieje,ze jakies mamusie sie znajda na wspolne spotkania przy kawce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej agi2-27 dzieki za informacje co do konsula, jakby sie udalo umowic w Sheffield to by bylo super, bo wyjazd do Londyny mi sie nie widzi. jak sie umowic na spotkanie osobiscie czy telefonicznie?? i gdzie to jest - znasz adress, nr. telefonu- z pojechaniem tam nie mamy problemu, bo moj partner pracuje w sheffield. Ja mieszkam w chesterfield juz ponad 2,5 roku z moim chlopakiem (narzeczonym), dzis skonczylam 29 lat a Leos jest naszym najwiekszym skarbem. pozdrowienia i usmiechy sle Felicity001 - moze kawalek od Sheffield ale co do szpitala to polecam Chesterfield Royal Hospital, warunki bardzo dobre, bardzo przyjazni, opiekunczy i pomocni ludzie pracuja na porodowce i poporodowce. pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
Felicity001-ja rodziłam w Jessob hospital i bardzo sobie chwale personel i warunki,ty pewnie tez tam będziesz rodzic bo jest to szpital z najwiekszą porodówką w Sheffield,bardzo sympatyczna obsługa jak mówiłam, położne bardzo troskliwie sie opiekują paniami,no i opieka po porodzie tez rewelacyjna. Mozesz sama zdecydowac czy zostajesz pare dni po porodzie ,czy chcesz wyjsc do domu na drrugi dzien,masz tez wybór -zostawiasz dzidzie przy sobie czy położna sie nią zajmie jeżeli chcesz sie wyspa! Jedzenie tez dobre ,he he angielskie ,no i herbatka z mlekiem na pobudzenie laktacji,a co do spotkania bardzo chetnie i oczywiscie gdybyscie potrzebowali pomocy(mieszkanie ,jakas praca potem dla ciebie jezeli bedziesz chciała wszystko możemy pomóc załatwic) mamy tez tutaj polskie slepy bardzo dobrze zaopatrzone -od mleka dla dzidzi po piwko dla męża w kazdym gatunku-klub katolicki gdzie są spotkania dla młodych mam,plska szkółka dla dzieci no polski kościółek, bedzie mi bardzo miło pokazac wam miasto i pomóc na starcie jeżeli pomocy bedziecie potrzebowacoczywiscie .Napisz cos bliżej czy wiesz w jakiej dzielnicy będziecie mieszkac ? POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH MAMUSIEK I ICH POCIECH A mój mąż własnie wraca z lotniska bo odwołli lot,ale jest zły-BUZIAKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
misia_olala -jutro jade zobaczyc jak to pozałatwiac,zobaczymy czy trzeba byc osobiscie czy wystarczy telefonicznie,dam na pewno jutro znac tak wieczorkiem jak mała pójdzie spac.A w to ze dzidzia tosamo szczescie to potwierdzam ,wiem cos o tym! Aż dziwne jak szybko i mocno można pokochac takiego małego człowieczka!.Ipomyslec ze nie chciałam miec dzieci ,ale głupia byłam POZDRAWIAM ICAŁUJE ,UCAŁUJ TWOJEGO MALUSZKA W PIETKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki misia i agi za odpowiedzi :) Wlasnie o tych szpitalach czytalam ostatnio i mi sie spodobaly - z tym,ze Chesterfield to troche kawalek, a przy drugim dziecku bede miec schize,ze wszystko pojdzie szybciej :) i nie chcialabym rodzic w samochodzie :D Super rzeczywiscie bedzie poznac okolice i inne mamusie - przeprowadzke planujemy na poczatek marca (bo maz zaczyna prace 10.03, a tutaj w coventry konczy bodajze 5-tego). na razie jestesmy na etapie szukania domu wiec trudno powiedziec w jakiej okolicy on bedzie. A czy sa jakies okolice ktorych nie polecacie do mieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
felicity-to zalezy na co patrzycie ,jak patrzycie na kaske i nie przeszkadza wam sąsiedztwo pakistanczyków czy słowaków to ja mieszkam w takiej dzielnicy-do centrum 10 min autobusem ceny domów przystepne oczywiscie zależy od standartu domu ale mam nr do pakistanczyka który zajmuje sie posrednictwem i mozna zobaczyc np 5 domów i potem wybrac my np oglądalismy dom 5 pokoi za 380f ale dla nas za duzy a jezeli chodzi wam o angielskie dzielnice no to jest drożej poza tym ja bym nie ryzykowała tam można miec problemy z młodocianymi podrostkami któży nie tolerują polaków którzy mają z pracy więcej niz oni z benefitów a w typowo angieskich i spokojnuch dzielnicach gdzie jest spokojnie to za chate trzeba zapłacic 600f plus opłaty,ja na swoją dzielnicę nie narzekam, 3 min od domu polski sklep ,który prowadząpolacy baaaardzo sympatyczni polacy, ajesli ktos nie zna języka -pomogą w załatwieniu mieszkania ,kupnie samochodu za niedużą gotówke,podają przydatne informacje bardzo przydatne w życiu jak np o konsulu w sheffield- w przychodni w połowie polka jest połozną. w tym roku z mezem bedziemy kupowac dom i tez bedziemy szukac w tej okolicy.Nie wiem jak inni ale mi to jak na razie wystarczy napiszepotem o konsulu bo trzeba okapac małą a moje kochanie dzisiaj poleciałdo polski buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi 2-27 strasznie tanio tam u was..az sie wierzyc nie chce.Ja place za one bedroom 500F plus oplaty czyli jakies 630F co miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
agusialek28-to zdzierstwo,boze chyba naprawde u nas nie ma tak drogo,a moze ze to taka dzielnica sami emigranci to jeden z drugiego nie zdziera.My mamy 3 pokoje kuchnia ,łazienka naprawde w super stanie tzn nie ma wilgoci umebłowane, a co kupimy do domu (np łóżko do sypiani czy lodówke obojętni co )to nasz landlord(murzyn zresztą człowiek dusza,to on zabiera swoje zeby nie zagracac nam mieszkania ,możemy tez wyremontowac tak zeby nam sie dobrze mieszkało i nigdy nie miał nic przeciwko temu,co prawda ja go wolę zapytac ale on nam zawsze mówi ze mamy robic tak żeby nam było dobrze, a jak się urodziła mała to przyszedł z żoną pogratulowac i zobaczy Vici mój mąż dostał koniak a małej kupili ubranka i taaakiego dużego misia ze był 2 razy taki jak ona.Ale wracając do tematu to my teraz po podwyżce płacimy 550f ale to cały koszt bo w czynszu mamy juz wliczone rachunki!Ale tu juz tak jest szczególnie jezeli mówimy o wynajmowaniu mieszkan przez polaków ,moze to dziwnie zabrzmi ,ale jak ktos słyszy ze polacy szukają mieszkania to sami sie oferują ,bo wiedzą ze jak polak a do tego jeszcze z rodzina np. z dzieckiem to będą dbac nie zniszczą i sie nie ma o co martwic. Sama sie o tym przekonalam ,to mieszkanie co oglądalismy za 380 f razem z nami oglądali słowacy im mówił 550 plus rachunki a jak zobaczył małą i dowiedział sie ze polacy to opuscił,tylko żebysmy wzięli ale po co nam tyle pokoi? Juz sama nie wiem chyba trafiło nam sie jak slepej kurze ziarnko. felicity001 i misia_olala-konsul bedzie w marcu w Sheffield prawdopodobnie 8 marca na spotkanie trzeba zapisywac sie u miejscowego proboszcza ,oczywiscie polaka Ks.Andrzej Pyster trzeba dzwonic pod koniec przyszłego tygodnia i podaje nr 0114 266 39 52 ,konsul bedzie w katolickim klubie w Sheffield SERDECZNE POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi - a czy to jest pewne? tzn. czy dostaliscie umowe itp. bo my zawsze zalatwialismy przez agencje zeby miec pewnosc,ze nikt nas np. po miesiacu nie wyrzuci. Poza tym ile wynosi depozyt (miesieczny czynsz, czy wiecej?)? Jak wszystko to jest legalne, to moglabys mi wyslac jakies namiary na maila? (na dole w stopce) Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
my mamy kontrakt podpisany na rok konczy sie mam w kwietniu,ale bedziemy przedłużac, a o jake namiary ci chdzi ,do mnie czy zeby zobaczyc jakies mieszkanie ? Jasne ze ci posle tylko napisz o co ci dokładnie chodzi. POZDROWIENIA DLA WAS!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
może podaj mi nr swojego gg , na maila to pogadamy spokojnie agi2-27@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi 2-27 dzieki za informacje co do konsula - napewno skorzystam, mykam malego usypiac...buzka pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mójnr na gg 5916581 udziele konkretnych informacji,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×