Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Hej! To ja. Witam sie z nowego miejsca :) Mamo E -> u nas chyba tez mieszkanie na pudlach troche potrwa ;) ale zawsze to lepiej niz na obcym :) Co tu tak cichutko - nikt nic nie pisze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity - Gratulacje! Niech Wam sie dobrze, szczesliwie mieszka! A maluchy zadowolone? Jak przeszly przeprowadzke? Ja jestem troszke zabiegana w tym tygodniu :o bo mam az trzy wizyty u lekarza, poloznej I VBAC (jak tak to czekasz miesiacami a tu mam trzy spotkania w tym samym tygodniu…), no I wlasnie wychodze za 10 minut zobaczyc czy mi powidza jak mam rodzic I dlaczego. Cos mi podpowiada ze to tylko take informacyjne spotkanie, a ja za informacje to dziekuje bo tego mam pod dostatkiem… :o jedyne co to mam juz zamowione usg w 36 tyg by zobaczyc ulozenie, potem bedziemy sie martwic. Lady Caramel, nie wiedzialam ze ty tez w brudnym Londynie rezydujesz ;) w ktorej jego czesci? Roxelka? Jestes jeszcze w 2? Wszystkim mamuskom 🌻 I dobrego dzionka zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Mamo E-jak minal wypoczynek?? Owszem, mieszkam w Londynie,we wschodniej czesci. A ja dzis bylam na drugim zastrzyku Anti- D. Poza tym Sonia przeziebiona, w koncu i ja zlapalo :( mamy w ciazy- jakie wozki kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyCaramel, my pewnie sasiadkami jestesmy :) co do wozka to mam nadzieje uzywac Loola po Myszy. Ona i tak bedzie miala skonczone 3 latka wiec najwyzszy czas na odstawienie spacerowki. Najwyzej podczepie dla niej buggy board. A ty o jakim wozku myslalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas katar i kaszel na pozadku dziennym juz od dwoch tygodni :o ja wydaje dzwieki jak stary gruzlik, ale lekarz mnie obsluchal i powiedzial ze klatka piersiowa czysciutka, hmmmm hmmmmm no ale czekamy, moze rzeczywiscie samo jakos przejdzie... A wypoczynek na koniec wypoczynkiem wielkim nie byl bo mama moja rozchorowana :o no i juz jestem zmeczona powrotem i dojazdami do pracy - gdyby bylo latwiej o l4 tobym sie tym razem nie zastanawiala bo ciagle padnieta jestem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka-i kto tych glupot nagadal,ze nie masz predyspozycji do rodzenia duzych dzieci wrrrrr 3 kg na dzis to prawidlowa waga,dziecko w sam raz :-) Mama E-ja Loole sprzedalam,bo potykalismy sie o gondole i fotelik,ale musze przyznac,ze to rewelacyjny wozek,teraz Sonia ma Bebe Confort Viva plus,a dla synka mamy zamiar kupic Streety,rowniez firmy Bebe Confort,jakos zaufalam tej firmie,to solidnie wykonane wozki, dziecko nie jest w nich ,,pogniecione,, , nie mamy jeszcze imienia, musze przeforsowac moj pomysl :-) chcialabym,zeby byll Nikolas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka, 3 kilo to ladny klocek ale jeszcze w normie :) oby nie przytyl do ponad 4 kg ;) !!! No dla Ciebie to juz niedlugo, trzymaj sie! LadyCaramel, ja tez jestem przekonana ze Bebe Comfor sa najlepsze na uzytek urban i dla mam ktore, niestety tak jak ja, sa zdane na transport publiczny. Nasza Loola stala w garazu, a ze dach zaczal przeciekac to dotalo sie tam troche wilgoci. Mam nadzieje ze uda mi sie wszytko dobrze wyprac wyczyscic a jak nie to juz wlasnie ogladalam Streety i nowa Loole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm Dziewczyny. Roxelka - 3 kg dzidius to narma. Moj synus 4290 warzyl i 58 cm mierzyl - wiec on to byl duzy.No a moj brzuch byl ogromny jakbym blizniki miala miec. No i chlopcy z reguly sa wieksi niz dziewczynki - taki ich urok. Pytanko do Was mamusiek - co dajecie na koacje swoim pociechom - moj ma 14 mcy i dostaje 240 ml mlaka z kubka, no ale zaczal sie budzic wczesnniej niz zwykale bo ok,. 6 ranoo (dla mnie to srodek nocy), no ale zasypia juz po 20 i spi cala noc. nie wiem czy budzi sie z glodu czy moze po prostu sie wysypia. No i wysypaiac sie nie moge, na szczescie sobota moim dniem na dluzsze spanie, jako ze moj Misiek wstaje i zajmuje sie malym. Pozdrwiam wszystkie mamuski i mamuski to be. milego weekendu zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paszport
czy dziecko ok roku mzoe miec na zdjeciu otwarta buzie i oczy zwrocone na bok? glowka jest prosto, ale oczka wedruja na kogos z boku. na stronie konsulaatu czytalam ze dla dzieci do lat 6 przyjmuja zdjecia ktore niekoniecznie trzymaja sie ich regol, ale czy ktoras z was miala podobna sytuacje?? dzieki i pzodrawiam wszystkie mamusie i przyszle ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do paszportu tymczasowego rocznego - takie zdjecie moze przejsc (choc oczywiscie zalezy tez od pani przy okienku ;) ). Jednak do paszportu 5-letniego zdjecia musza byc wykonane zgodnie z zasadami dla doroslych. A swoja droga - w czwartek bylismy w konsulacie w manchesterze - i ku mojemu zaskoczeniu Pani przy okienku spytala, czy chcemy 5-letni czy roczny. A tyle sie naczytalam na forach,ze juz nie robia tych 5-letnich dla dzieci ponizej 5 roku ż., a tu niespodzianka (a ze mielismy zdjecie takie na roczny, to zdrobilismy roczny) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paszport
felicity, czyli z takim zdjeciem wyrobia mi paszport ale tylko roczny? dziekuje za odpowiedz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Czy któraś z Was wie jak to jest z tym Additional Maternity Leave? Czytam te przepisy i im więcej czytam tym bardziej głupieję, czy któraś może mi wytłumaczyć czy i ile można wziąć urlopu macierzyńskiego-nazwijmy to wychowawczym. http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Moneyandworkentitlements/WorkAndFamilies/Pregnancyandmaternityrights/DG_10029285 Na tej stronce jest wyraźnie napisane, że SMP trwa 52 tyg. z tym, że płatne jest 39tyg. czyli 13 tyg. jest nieodpłatne i to dla mnie jest jasne jak słońce.....ale czytając dalej na temat Additional Maternity Leave piszą, ze można kwalifikować do 26tyg OML a potem 26tyg AML???? W ogóle czym się różni SMP od OML (pytałam w pracy ale trafiłam na jakąś nieświadomą). Ja mam teraz 31 tydz. SMP, zostało mi jeszcze 8 tyg. SMP potem mogę ewentualnie sobie wziąć 13 niepłatnego.....i to wszystko ?czy mogę jeszcze dostać 26tyg, AML. I czy ma się takie same prawa jak dotychczas na SMP (oprócz wynagrodzenia) czy to się jakoś zmienia? Dzięki za odpowiedz Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angiulina, nie, calosc przyslugujacego macierzynskiego to 52 tygodnie. SML to jest to co przyslugie urzedowo, a jesli jestes zatrudniona to te same 52 tyg, sa przetlumaczone na 26 tyg. OML i 26 AML. W tym momencie moja firma zmienila swe reguly i teraz bede miala 39 OML i 13 ADP. Pamietaj tez ze podczas macierzynskiego masz te same prawa do normalnego urlopu co inni zatrudnieni, czyli jesli masz 25 dni urlopu niewykorzystanego w 2008 to mozesz go sobie \"doczepic\" do tych 52 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MamyE-w jakiej dzielnicy Londynu mieszkasz?Czy bylas w tej klinice na USG? Co z malenstwem?? Pozdreawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyCaramel, wlasnie bylam umowiona na dzisiaj, godz. 14! Ale musialam anulowac bo w pracy musze siedziec :o no nic, jakos doczekam do maja, a jak nie to sie jeszcze raz zapisze ;) ty w ktorym tc bylas jak robilas u nich usg? Ja mieszkam w Woodford Green, ale to jest bardziej South Woodford/Clayhall - a ty? Dzidzia wlasnie mnie ladnie smyra od wewnatrz, dopiero co zjadlam ciacho bo dzis urodziny kolegi, wiec albo dziekuje albo domaga sie jeszcze ;) A co u ciebie? Szanta, jak leci? Wiesz o kim ostatnio myslalam? Fly Fly! Ciekawe co u nich???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALINKA666
WITAM ! DAWNO NIE PISALAM ALE WRESCIE ZACZELI SIE MNA INTERESOWAC LEKARZE BYLAM JUZ U POLOZNEJ ALE PRZEGAPILI MI JEDNE USG I BEDE MIALA DOPIERO 3 .04.A TAK PO ZA TYM ZAPROPONOWALI MI CESARKE CHYBA PRZYJME OFERTE CO BYSCIE ZROBILY NA MOIM MIEJSCU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halinko, ciesze sie ze nareszcie sie toba zainteresowali. A cesarke ci zaproponowali w zwiazku z ... ? jesli to z powodu poprzednich problemow to ja bym sie tez pisala na cc. Moj los bedzie pod decyzja 31go kiedy to przejzymy labour notes z poprzedniego razu. Jak dotad to jestem zapisana na porod naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWaUK
mam pytanko bralam Maternity Allowance z job centre czy dostalyscie od nich jakies na koniec rozliczenie chodzi mi o p-45 czy p-60 czy cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Mamy E-ja mieszkam na Clapton,szkoda,ze nie jestesmy bliskimi sasiadkami :-( u mnie wszystko po staremu. Sonia chora,bylysmy w playgroup,a tam byla masa chorych dzieci,wiec i ja dopadlo. Poza tym juz prawie wszystko gotowe na przyjscie na swiat nowego czlonka rodziny :-) nawet imie juz prawie wybrane hihihihi A jak TY sie czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Halinki666- ach,jak oni mogli zapomniec o tym usg?? To skandal!!! Teraz ich baaaaaaardzo przypilnuj!!! Dlaczego zaproponowali cesaeskie ciecie?? Do MamyE-na usg w zielonej klinice bylam w 29 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinka666
ciecie cesarskie zaproponowali mi dlatego ze mialam w pierwszej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halinko, pamietaj ze jesli chcesz rodzic naturalnie to masz do tego prawo i nikt cie nie moze zmusic do cc. Ale to jest wylacznie twoj wybor! Co bys wolala? LadyCaramel, ano szkoda ze nie jestesmy blizej, choc Londyn to jedna wielka wies ;) Kiedys byly plany na topikowe spotkanie Mam z Londynu, jakos sie nie moglysmy zorganizowac - poczekajcie jak pojde na macierzynski, ja Was dopilnuje ;) :p Ewo, przykro mi ale nie umiem ci pomoc bo nic nie wiem na temat MA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy mozecie mi powiedzec, jak tutaj obliczaja rozmiary dziecka? moj GP nie potrafil mi na to pyatnie odpowiedziec, wyobrazacie sobie???!!!!!kazal zapytac poloznej, ale wizyte mam dopiero za 5 tygodni. skad oni wiedza jak duze jest dziecko zaraz przed porodem, skoro w ostatnich tyg. nie robia juz usg? prosze powiedzcie mi. dzieki i pozdrawiam!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zieelonaa
Czesc dziewczyny, mam do Was male pytanko, jestem obecnie w 33 tyg. ciazy i dostalam telefon od health visitor, powinna sie u mnie pojawic za dwa dni. Czego mam sie spodziewac po tej wizycie? troszeczke sie stresuje tym bardziej,ze moj angielski nie jest najlepszy a poza tym myslalam,ze pojawia sie ona po urodzeniu dziecka. Dziekuje za odpowiedzi. Jak wygladaly wizyty u Was i czy mialyscie je przed porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do go-for-it- tutaj mierza wielkosc brzucha w cm od dolu do gory i jesli dlugosc odcinka podanego w cm rozni sie od liczby tygodni ciazy wiecej niz 3 centymetrami,wtedy robia dodatkowe USG. Moj brzuch w 32 tygodniu mial 28 cm wysokosci,czyli bylo 4 cm roznicy. Lekarz wyslal mnie na scan,aby sprawdzic czy dziecko prawidlowo rosnie.Tylko na tej podstawie ,,badaja,, wielkosc dziecka. Do zielonaa-u mnie nikogo nie bylo przed porodem,ale widac kazda przychodnia stosuje inne praktyki. Popros kogos ze znajmomych kto lepiej zna angielski,aby Ci pomogl,a moze sprobuj zapytac w przychodni o tlumacza... Do MamyE-wpraszam sie na to spotkanie :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Halinka666- ja rowniez wybralam cesarskie ciecie,mialam juz jedno. Boje sie rodzic naturalnie,nie wiem jak moj organizm zachowa sie po pierwszym nienaturalnym porodzie.Zastanow sie,wylicz wszystkie za i przeciw i podejmij decyzje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
go-for-it tak jak pisze ladycarmel polozna mierzy brzuch w cm przy uzyciu miary krawieckiej, najpier wyczuwa reka glowke i pupe dziecka i mierzy.takie sa ich pomiary. pozdrawiam wszystke mamusie i mamusie to-be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×