Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość jakby sie dao
Dlatego juz wczesniej wspominalem, ze kazde oko inaczej reaguje na dany typ soczewki, stad tez to co tutaj pisze jest tylko i wylacznie moja wlasna opinia na temat danego produktu. do gosc Salon optyczny dobry, ale znam duzo lepsze, poza tym to nie miejsce na takie reklamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zsuwam je do srodkowego koncika oka tak az sie zegną i lekko łapie dwoma palcami..zawsze dziala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 888888888888888888888888888
a ja polecam bloga foropter.pl Niby jest dla specjalistów, ale miałam wątpliwości, napisałam maila i uzyskałam pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, na co dzień chodzę w okularach jednak chciałabym założyć soczewki jednodniowe okazjonalnie. Nigdy wcześniej nie nosiłam soczewek. Czy mogę to zrobić bez konsultacji z lekarzem? Jakie soczewki polecacie? Macie jakieś rady? Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foropter_pl_katarzyna
Soczewki kontaktowe powinny być dobrane przez specjalistę. Poza dobraną odpowiednią moca soczewki kontaktowej, musza zostać wykonane dodatkowe badania, które pozwolą na ocenę czy możesz nosić soczewki kontaktowe, jakie materiały są dla Ciebie najlepsze. Poza tym specjalista nauczy Cię zakładania, zdejmowania oraz pielegnacji soczewek, a co najważniejsze sprawdzi robiąc biomikroskopię jak soczewka leży na oku. Może się wydawać, że każda soczewka leży tak samo (szczególnie dla nowych użytkowników soczewek), ale tak nie jest. Soczewka kontaktowa może być zbyt ciasna lub luźna, jej średnica może być zbyt mała. Noszenie nieprawidłowo dobranych soczewek skutkuje stanami zapalnymi rogówki, spojówki i innymi bardziej skomplikowanymi powikłaniami. Polecam wizytę u optometrysty lub okulisty zajmującego się doborem soczewek kontaktowych. Pozdrawiam K. (katarzyna.hinz@foropter.pl), www.foropter.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez sie przerzucilam na soczewki kontaktowe. Kupuje je w http://www.panhilary.lodz.pl bo maja spoko ceny - takze jesli jest tutaj ktos z Lodzi to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po wizycie kontrolnej u okulisty w http://www.kalmedica.com.pl/ tez sie zdecydowalam na soczewki, bo lekaraka mi doradziła. Oczywiscie powiedziala mi jak je sesnownie i rozsądnie nosić i ze pewnych zasad trzeba sie trzymać, dla dobra oczu :) zamierzam sie stosować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupiłam soczewki kontaktowe w www.nemezis.net.pl i na poczatku zrobilam badanie czy w ogole bede mogla nosic te soczewki, wlasnie jutro mam nauke zakładania, troche sie boje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda jest, ze na poczatku ciezko sie przelamac do zakladania soczewek, ja mialam problem, ale nauczylam sie w gabinecie www.nemezis.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie te zle rzeczy, o których pisali ludzie okazaly się nieprawd koniec końców. Soczewki kupowalam i robilam tutaj www.panhilary.lodz.pl i nie zaluje, co za zmiana w zyciu przez tak mala rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktos chce sie dowiedziec jakichs rzetelnych informacji to jednak najlepszym wysjciem bedzie udanie sie do ekspertow, polecam ten salon www.panhilary.lodz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelove_com_pl
Serdecznie zapraszam do najlepszego sklepu z kosmetykami w atrakcyjnych cenach www.morelove.com.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybieram się jutro tu www.optycorp.waw.pl po moje soczewki :) mam nadzieję, że będą dobrze mi służyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamierzam kupić swoje oprawki tu www.nemezis.net.pl tylko czekam az pojawi sie model, ktory mi sie podoba szczegolnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie na soczewkach piszę ilu miesięczne są? Czy miesięczne, kwartalne, 2-tygodniowe itp? Chodzi mi głównie o soczewki Soflens 38. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na opakowaniu tych soczewek nie ma takiej informacji, natomiast informacje taka znajdziesz np. na karcie produktu w sklepie internetowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długo się zastanawiałam nad kupnem soczewek przez internet, ale znajoma mi poleciła sklep www.abcsoczewki.pl gdzie mają duży wybór przy konkurencyjnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w fielmannie maja soczewki? Jest wybor? Planuje isc jutro do CH na zakupy przedświąteczne i chce soczewki kupic. Czy zrobia mi jakies badania zanim dobiora soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sama miałam zle dobrane soczewki, to w ogole tak naprawde nie mogłam w nich chodzić. Po prostu nic nie widziałam i uwierały mnie w oko. Wiec tak naprawde tutaj na pewno najważniejsze jest to aby lekarz pomógł nam dobrze dobrać oprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noszę soczewki i jak dla mnie mają tylko same zalety. Nie dość że wygodnie to jeszcze można sobie wizualnie powiększyć czy zmienić kolor oczu. Najważniejsze tylko żeby były dobrze dobrane i żeby kupować je najlepiej u optyka. Ja u siebie w Opolu przychodzę w tym celu do PolOptyka www.poloptyk.pl więc jak są tu jeszcze jacyś opolanie to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaZ30
Na co dzień noszę okulary, ale jak trenuje to zawsze wybieram soczewki. Nie wyobrażam sobie biegać z okularami ani bez :D W każdym wypadku mogłoby się to skończyć tragedią ;) Zakładam soczewki i 'problem znika'. Kiedyś nawet zapomniałam ściągnąć na noc i rano się zastanawiałam czemu tak dobrze widzę ;) Wiem, że nie można tak robić, ale zwyczajnie zapomniałam. Ja używam tych https://www.lens-shop.pl/soczewki-toryczne/johnson-johnson/p,1-day-acuvue-moist-for-astigmatism-30-szt,75223.html , a wy jakie wybieracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykład świetnych soczewek kontaktowych, od Biofinity - https://soczewki4you.com/biofinity-coopervision Wprawdzie odradzam szukanie po markach, bo to jest pozbawione sensu, ale za to sugeruję na pewno szukanie z zachowaniem zdrowego rozsądku - a akurat ten wybór właśnie tak padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się poprawił wzrok od noszenia soczewek, oko mi już nie ucieka jak wcześniej więc coś w tym musi być. Noszę dwutygodniówki, które zamawiam przez internet ze strony http://abcsoczewki.pl bo jest po prostu taniej niż w stacjonarnym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
soczewki kontaktowe trzeba kupować w sprawdzonym miejscu. Ja tam nie ufam tym aukcjom itp. Wolę kupić w salonie optycznym Oculus http://www.oculus.com.pl/ gdzie wiem, że mi nie zaszkodzą bo przeszły wszystkie testy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też od niedawna noszę soczewki i uwazam, że to bardzo wygodna sprawa, ale wiadomo, że trzeba się przyzwyczaić no i przede wszystkim wiedzieć jak prawidłowo je użytkować. A wadę wzroku mam dość sporą, ale trafiłam na świetnego okulistę http://www.okulisci.wroclaw.pl . w tym ośrodku we Wrocławiu wykonacie wszelkie badania takie, jak m.in. HRT, OCT, USG czy topografia. No i pomagają w dobraniu soczewek i innych pomocy optycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też słyszałam wiele mitów i plotek o soczewkach kontaktowych. Prawdziwe informacje o nich otrzymałam dopiero w www.optyk-debica.pl Tam też doprażał swoje pierwsze soczewki w życiu. Jeżeli jesteście z Dębicy lub okolic to polecam ich wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despatek
Mity - brak, prawdy brak - masz problem zgłoś się do lekarza, chcesz porady? zgłoś się do https://mylenshop.com. Pomogą Ci dobrać odpowiednie soczewki i odpowiedzą na to co Cie nurtuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AktywnaAktywistka
ja od czasów dziecięcych mam wadę wzroku i odkąd zmieniłam okulary na soczewki doceniam wygodę tego rozwiązania, np. przy uprawianiu sportów, fajne jest to, że soczewki nie zaparują tak jak to mi się zdarzało z okularami (co mnie baardzo denerwowało), soczewki zwykle zamawiam przez internet np. w https://mylenshop.com/badanie-wzroku-cinfo-po l-85.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×