Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość jakby sie dao
Teoretycznie nie i powinno się je wyrzucić, ale praktycznie - różnie ludzie robią, jeśli założysz je na drugi dzień to na pewno nic z oczami Ci się nie stanie. Z czasem jednak może pogorszyć się ostrość widzenia, soczewka straci na jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiba, soczewki jednodniowe można nosić przez jeden dzień od otwarcia opakowania, dlatego następnego dnia powinnaś użyć nowych soczewek. Przestrzegaj terminów wymiany soczewek zgodnie z zaleceniami producenta i pamiętaj, aby przechowywać je w specjalnych pojemnikach z odpowiednim płynem do czyszczenia i pielęgnacji. ______________________ Zespół Vision Express udziela odpowiedzi na zapytania i wątpliwości związane z ofertą Vision Express. Zachęcamy do kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tereska123
Witam. Proszę o poradę. Chciałabym kupić soczewki softlens 38 (Bausch&Lomb ). Znalazłam miesięczne i kwartalne (za tę samą cenę). Ale gdzieś przeczytałam że te kwartalne to tylko w naszym kraju są kwartalne (oraz sporo negatywnych opinii). Nie ukrywam że cena ma dla mnie znaczenie.. I jeszcze jedno..Marzą mi się kolorowe soczewki. Czy Colourvue są dobrej jakości? Wiem że może drogie są lepsze ale tańsze produkty też nie są przecież złe. Proszę o opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karnotella11
Mam pytanie: lekarz zalecił m Eyeye Bioxy Daily. Czy ktoś z Was je nosi? Czy są wygodne? W jakiej są przeciętnie cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela842
Częstym mitem jest fakt promowany głównie przez optyków że soczewki powinny być drogie i mogą być kupowane tylko w salonie optycznym co jest oczywiście nieprawdą, warto zajrzeć na http://soczewki-sklep.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
"Częstym mitem jest fakt"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
dobre :) Wiadoma sprawa, że soczewki u optyków itp. będą zawsze droższe ze względu na narzuconą marżę. Z pewnych źródeł można je nabyć dużo taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karols2
Witam, niedawno byłam na wizycie w VE, żęby dobrać soczewki, bo wcześniej miala J&J Oasys, a pani w VE poelciała mi iWear Supreme toryczne (ze względu na to, zę mam astygmatyzm i dużą wadę wzroku, ale w obu oczach inną). przez 3 miesiące było ok. Dostałam soczewki w salonie VE robione na zamówienie, teraz postanowiłam kupić przez internet, ale oczywiście na ich stronie, bo na innych nie było, a nie wiedziałam, że to jest tylko inna nazwa.. Ale przejdę do meritum, chodzi o o to, ze pod koniec ostatniego opakowania i teraz w tym nowym rozerwała mi się soczewka, nie jestem pewna czy na oku, czy np. podczas wyjmowania, chociaż obchodzę się z nimi cały czas tak samo i według zaleceń. Na początku myślałam, że to jakiś paproch na oku czy coś innego ale jak wróciłam do domu to musiałam zdjąć soczewki, bo aż tak mi się źle patrzyło... i zobaczyłam, że jest rozerwana..już drugi raz! CZy ktoś juz też tak miał? Czy to moja wina, czy powinnam zgłosić reklamację do VE jeśli przy następnym opakowaniu też się tak zrobi? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karols2
Dodam jeszcze, ze Oasys bardzo mi odpowiadały, ale przez to, zę nie były dla astygmatyków (ze względu na koszty) to chyba przez to wzrok mi się pogorszył, ale iWeray tez nie są złe, ale nie wiem co się dzieje i proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karols, jeśli przestrzegasz podstawowych zasad noszenia i pielęgnacji soczewek kontaktowych, masz prawo do ich reklamacji, gdy uszkodziły się one przed upływem terminu ważności. Mechaniczne uszkodzenia soczewek kontaktowych mogą być spowodowane niewłaściwą ich pielęgnacją. Poniżej przedstawiamy kilka zasad: - po każdorazowym zdjęciu soczewek należy je wyczyścić i włożyć do pojemnika z płynem do czyszczenia i pielęgnacji - zawsze przed dotknięciem soczewek należy dokładnie umyć ręce, nie należy wcześniej używać kosmetyków na bazie tłuszczów, odżywek, czy kremów - soczewki należy zakładać przed zrobieniem makijażu. Zespół Vision Express udziela odpowiedzi na zapytania i wątpliwości związane z ofertą Vision Express. Zachęcamy do kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernatka494
Eyeye Bioxy Daily są naprawdę świetne. Widziałam powyższe wpisy i zapytałam mojego optylka, czy moge je nosić. Okazało się, że tak i rzeczywiście widzę w nich znakomicie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpilka12
Ja noszę te same, ale czasem w pracy, a mam pracę przy komputerze, mam strasznie wyschnięte oczy. Mam wrażenie, że soczewki mi zaraz wypadną. Pani w aptece poleciła mi starazoln hydrobalance i muszę przyznać, że krople są spoko. Nie mam już problemów z suchym okiem. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konradwilh
Ja tez raczej chodzę w okularach ale grajac w pilke musze ubierac soczewki. Jaki był największy mit o jakim słyszałem? Chyba to, że soczewka może zgubic się na oku;) P.S. Nosiłem Oasysy jednak (o dziwo, bo raczej mja pozytywna opinię te soczewki) miałem zaczerwienione oczy. Zmieniłem na Eyeye i jest (odpukac;) ) narazie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chatte21wawa
jakie polecacie jednodniowe soczewki dla astygmatyków? nosiłam wcześniej miesięczne air optix jednak od poczatku listopada mialam ciagle jakas infekcje w prawym oku. okulista zalecił mi soczewki jednodniowe. dał mi kilka darmowych sztuk Dailies. Fajnie się je nosi, ale zdejmowanie to udręka ;/ potrzebuję porady jakie inne dla astygmatyków jednodniowe są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kahahaha
ostatnio kupiłam bioxy jaka mogła być przyczyna tego,że normalnie założona na oku pękła i odpadła 1/3 soczewki!nigdy nie miałam podobnych historii,zawsze oglądam je przed założeniem i nie możliwe żeby była wcześniej uszkodzona! raz z softlensami miałam problem tego typu,że założyłam nową parę jednego dnia,a następnego już nic w nich nie widziałam,na środku soczewki był osad,którego nie dało się wyczyścić.czy to ja coś źle robię czy to jakieś felerne soczewki kupuje? bo ja już nie wiem... nigdy wcześniej nie było takich problemów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikidajło
ja chciałbym tylko dodać że można sobie dobierać soczewki samemu...lekarze okuliści itp są zawodni a bardzo często wizyta u "specjalisty" jest po prostu wyciągnięciem kasy,na rynku 'ogólnym"(tanim)wszystkie firmy mają bardzo podobne parametry soczewek... jeżeli chodzie o astygmatyzm to jest tylko kilka opcji,jeżeli jest powyżej -2,5 to zostaje jedna opcja ,bądź oczywiście lżejsze szkła które nie będą korygować 100% co z tego że lekarz zmierzy krzywiznę jak takich niema i trzeba chodzić w zbliżonych ---a wszystkie są tak naprawdę zbliżone:) albo jeden lekarz zmierzy tak a inny inaczej (a tak w nawiasie zastanawiam się czy ci specjaliści od szkieł "-mają jakoś tam nazwę" są lekarzami czy tylko mają dostęp do urządzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martablue
hej , ja mam problem bo dostalam niebeski soczewki na swieta . dzisiaj pierwszy raz je zalozylam i mam chwilowo dosyc . czy moge je wsadzic do pojemniczkow z ta specjalna woda i zostawic na kilka dni? na specjalna okazje? pomozcie prosze !;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martablue
hej. czy mozna zostawic soczewki w pudelku przez kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martablue
hej. czy mozna zostawic soczewki w pudelku przez kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikidajło
jak to jest z zostawianiem szkieł w pudełeczkach płynem na kilka dni nie noszonych chodzi mi czy to się wlicza w ich okres użytkowania czy nie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenkaaDzi
Tak, liczy się do dni użytkowania. Ja chodzę w eyeye bioxy i jestem mega zadowolona.do teo mam tez plyn tej samej firmy. Nigdy nie miałam z tymi produktmi żadnyc problemów tak wiec polecam ta firme:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do wikidajło "ci specjaliści od szkieł " mają nazwę a przynajmniej powinni mieć. Są to optometryści :) do martablue Jeżeli je już raz założyłaś a są to soczewki jednodniowe to powinny zostać wyrzucone, jeśli są miesięczne/roczne to można je spokojnie przetrzymywać w pojemniczku. Zapoznaj się dokładnie z instrukcją dołączoną do płynu do pielęgnacji soczewek. Powinna tam być informacja co ile wymieniać płyn na świeży w przypadku dłuższego przetrzymywania soczewek. Ilu użytkowników tyle różnych opinii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chciałabym zacząć nosić soczewki, ale słyszałam, że noszenie ich powoduje zmniejszenie się grubości rogówki, co uniemożliwia później przeprowadzenia operacji korekty wzroku. Podobno po odstawieniu soczewek rogówka wraca trochę do poprzedniej grubości, ale nie całkowicie. Jak to jest? Orientuje się ktoś w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiao
Witam Ja i moja córka (12 lat)zaczęłyśmy nosić soczewki miesiąc temu.Po wizycie u okulisty, który określił wadę wzroku i moce szkieł ale pod kątem okularów. kupiłyśmy soczewki kontaktowe w sklepie optycznym.Pani poleciła purevision bausha.ja mam wadę -o.5 i - 0.75 córka -0.75 i -1.nosiłyśmy miesiąc te soczewki jednak zdecydowałam udać się na wizytę u optometrysty w vision express gdyż poprzedni lekarz nie podał dokładniejszych parametrów potrzebnych przy doborze soczewek kont.No i tu problem.Pani generalnie skarciła mnie za to że pozwalam na to by córka nosiła szkła zamiast okularów.Stwierdziła że szkła u dzieci to więcej szkody niż pożytku że oko w jej wieku jeszcze rośnie a soczewki zmienią niekorzystnie kształt gałki powodując dodatkowe problemy.Ogólnie była bardzo "anty" soczewkom.Ponadto moje badanie (za które płaciłam)wykonała niedbale i po łebkach.Córki nie chciała badać praktycznie w ogóle (bo trzeba było zakroplić wcześniej oczy-u mnie nawet tego nie zrobiła bo stwierdziła ze u dorosłych nie trzeba)Jednak uparłam się ze ma mi dziecko zbadać.No to zgodziła się.Zakropliła oczy córce i po 15 min zbadała jednak nic nowego badanie nie wniosło bo zmierzyła tylko ciśnienie w gałce ocznej i sprawdziła ostrość widzenia za pomocą standardowej tablicy z cyferkami.jednak nie określiła krzywizny oka ani innych parametrów potrzebnych przy doborze soczewek.po wyjściu od niej w sklepie pani poleciła i weary xr supreme (krzywizna 8.6)Ogólnie więcej spodziewałam się po tej wizycie.obsługa na sklepie miła ale pani doktor podeszła do sprawy po łebkach i niedbale.nie wyczytałam nigdzie zeby byly jakieś przeciwwskazania do noszenia soczewek przez dzieci.Dodam ze córka naprawdę dojrzała do tego (chodzi o zachowanie higieny użytkowania szkieł)proszę o odp. jeśli chodzi o tą krzywiznę czy to naprawdę takie istotne.poprzednie soczewki tez miały 8.6 i nosiły sie dobrze.no i jeśli ktoś myśli ze dzieci nie powinny nosić soczewek proszę o argumenty bo może jestem niedoinformowana.z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waldiiu
Chyba trafiłaś na niekompetentnego specjalistę. W każdych poradnikach jest napisane, że soczewki można nosić niezależnie od wieku - tutaj bardziej chodzi o dojrzałość dziecka (czy będzie umiało pielęgnować i dbac o soczewki/oczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquawoda
Witam! Chciałam zakupic sobie kolorowe freshlooki, nosiłam soczewki o srednicy 14,2 , czy wiec takie o srednicy 14,5 beda tez w miare dobre? Bo niestety dostępne są tylko z taką średnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobobek
aquawoda - takie sprawy najlepiej jest ustalać z specjalistą. Lepiej samemu nie dobierać soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr Google czy Dr House?
Czy ufasz diagnozie lekarzy czy wolisz samodzielnie znaleźć informacje? Ze względu na niezadowalają jakość polskiej służby zdrowie, prowadzimy badania dotyczące tego jak sobie radzimy, wykorzystując Internet w poszukiwaniu lekarzy, leków i sprawdzaniu diagnozy. Gdyby ktoś chciał wypowiedzieć się, zapraszam na: http://www.ankietka.pl/ankieta/104403/informacje-medyczne-w-internecie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kasiao jeśli chodzi o VE ja nie byłam zadowolona z wizyty w tamtym sklepie, kupowałam okulary (sklep wybrał tata, bo uważał że jest dobry) i w całym VE znalazły się wg pani ekspedientki tylko dwie pary oprawek, które na mnie pasowały, w dodatku drogie i jak potem zauważyłam - krzywe, ale do rzeczy. Potem VE wysyłało mi wiele listów z ulotkami promocyjnymi i promowały głównie soczewki iWear, które sprawdziłam w internecie i wyczytałam, że ludzie nie są z nich zadowoleni. Noszę soczewki od ok. 9 lat, od 16 roku życia. Wcześniej okulistka nie chciała mi ich zapisać, więc może coś w tym jest, ale nie zmienia to faktu, że niemożność noszenia soczewek była dla mnie osobistą tragedią. W ciągu 8 lat noszenia soczewek popełniłam kilka błędów, które zaraz wymienię, żeby przestrzec innych: - nosiłam soczewki cały czas, zakładałam np. o 7.00 rano a ściągałam o 22.00, przez co miałam niedotlenione oczy, dwa razy. Zapomniałam o tym, że okulistka mówiła mi żebym nosiła soczewki ok. 8 godzin dziennie. Obecnie oczywiście noszę dłużej, ale stosuję się do zalecenia, żeby nie nosić soczewek jak tylko jestem w domu. Zakładam je tylko jak wychodzę. Okulistka powiedziała, że opłaca się ściągnąć soczewki nawet na godzinę lub pół godziny, żeby oko pooddychało. Nie noszę soczewek w weekendy, jeśli nie wychodzę z domu. Czasem wychodzę w okularach. Ogólnie okulistka powiedziała, że idealnie byłoby gdybym tydzień chodziła w soczewkach, a tydzień w okularach, to zapobiegłoby niedotlenieniu oka. Wszystkim koleżankom, które nosiły soczewki cały dzień bez zdejmowania opowiadałam tą historię i te które nie słuchały zawsze potem miały niedotlenienie lub zapalenie oka i przyznawały mi rację, że nie należy nosić soczewek zbyt długo w ciągu dnia. - nie używałam żadnych kropli do oczu, obecnie używał kropli Refresh, kupuję w aptece, 15ml, które może być otwarte 2 miesiące kosztuje 15 - 16zł. Okulistka poleciła mi te krople i powiedziała, że zawierają składnik regenerujący rogówkę (tu nie jestem pewna do końca co, ale coś regenerują, choć nie jest to napisane w opisie), poleciła mi zakrapiać oczy przynajmniej 4 razy dziennie. Ma to również zapobiec wysuszaniu oczu i uczuciu dyskomfortu. - nosiłam soczewki J&J, które były dwutygodniowe, a jedna z pierwszych okulistek powiedziała mi, że mogę je nosić miesiąc. Nosiłam je ok. 4 lat. Potem zaczęłam nosić trochę soczewki Bausha, bo były tańsze, może trwało to ok. roku, aż koleżanka poleciła mi badania oczu w Fielmanie (studiuję w Krakowie, więc chodziłam do Galerii Krakowskiej, ale myślę, że w innych Fielmanach też robią dokładne badania, zawsze miałam porządnie zbadane oczy). Właśnie w Fielmanie, po 5 latach noszenia soczewek, po ponad roku nie noszenia tych 2 - tygodniowych okulistka powiedziała mi po badaniu, że na moich oczach widać, że przenaszałam soczewki. To tyle jeśli chodzi o soczewki dwutygodniowe J&J - nie można ich nosić dłużej mimo, że niektórzy okuliści tak twierdzą. Obecnie noszę soczewki Ciba Vision Air Optix Aqua, które podobno mają największą przepuszczalność tlenu i te polecam, jeszcze nigdy w ciągu 3 lat użytkowania nie zdarzyło mi się, żeby soczewka pękła. Kupuję je w różnych sklepach internetowych lub na allegro, w zależności gdzie razem z przesyłką są najtańsze. Muszę kupować różne soczewki na oboje oczu, więc zawsze zamawiam dwa 6 - paki, na pół roku. Za parę wychodzi mnie zazwychaj 22,5 - 23zł. Myślę, że się opłaca, na głupoty wydaje się nieraz więcej. Mogę jeszcze dodać, że okulistka polecała mi jeszcze tabletki Klarin, podobno dobrze wpływają na oczy i można je stosować całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×