Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość niezdecydowana Lenka
ja mam okulary od 5 lat i szpecą mnie jakoś mimo że są ponoć dobrze dobrane, ale i tak niekomfortowo sie w nich czuje i tak marzy mi sie korekcja wzroku. Chciałabym nosić soczewki ale sie boję że rozwale sobie nimi wzrok jeszcze bardziej bo teraz nosząc okulary mam - 1,75 i - 2,75 i wada stoi mi od 2 lat w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do Quiproquo Jeżeli pozostałe parametry są identyczne, to 2mm w średnicy nie będzie w niczym przeszkadzało :) do niezdecydowana Lenka Skoro marzy Ci się noszenie soczewek to wybierz się do dobrego optometrysty na wizytę i ustalicie czy możesz nosić soczewki. Nie sądzę, żeby od noszenia soczewek wzrok miał się pogarszać. W młodym wieku gdy oko jeszcze rośnie wada może się pogłębiać i nie ma tutaj reguły czy nosi się soczewki czy okulary. Poza tym odpowiednia higiena podczas noszenia soczewek i powinno być wszystko OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milla00
Jestem okropnie zła na ludzi którzy dobierają mi szkła. Miałam dobierane w zakładzie współpracującym z firmą J&J. Dobrano mi więc toryczne Acuvue Oasys for Astigmatism. Ok, nauczyłam się zakładać itp, ale praktycznie od razu zauważyłam, że są one bardzo niekomfortowe zarówno w noszeniu (uwieranie, uczucie ciała obcego w oku mimo stosowania sztucznych łez), jak i w patrzeniu (rozmycie na krawędzi obrazu widziane kątem oka). Uczucia te nie znikały, nie ważne czy nosiłam soczewkę godzinę czy cały dzień. Przemęczyłam się z soczewką ok. 2 tyg. i poszłam sobie ponarzekać. Panie w zakładzie okazały wielkie zdziwienie że soczewka mnie męczy, bo przecież dobrze leży na oku itp. Postanowiłam zmenić zakład. Tym razem poszłam do VE, nie miałam jeszcze badania, ale rozmaiwałam z lekarzem o moich odczuciach i znów patrzyli na mnie jak na głupią, bo przecież to porządna firma i cienka soczewka więc nie powinnam jej czuć. Noszkur... Ale umówiłam się że dobiorą mi z coopervision lub cibavision. Jak te nie będą pasować to chyba rezygnuję z soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oklak
Hej jadna wycieczkę szkolną. Mam soczewki jednodniowe. Mogę w nich chwilę po spać ? Wycieczka jesto 3.00 - 19.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do oklak Ogólnie w soczewkach lepiej nie spać, powiedzmy prócz tych przeznaczonych do noszenia ciągłego bez zdjemowania np. przez 30 dni, ale z nimi też różnie bywa. Jak na chwilę przyśniesz to mogą Ci przyschnąć i będziesz odczuwała dyskomfort po przebudzeniu (zamglony obraz) i może być problem z ich ściągnięciem. Wzroku nie stracisz, jak dla mnie szkoda oczu, wtedy są mniej dotlenione, wybór należy do Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stig
witam. ostatnio zaczalem nosic soczewki jednodniowe zeiss. okulistka mowila ze powinny na okolo 5 dni starczac jedna szt. a ja juz 12 dzien zakladam ta sama i nie widze roznicy. pytanie czy to nie jest szkodliwe jakos dla oka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia pralinka
@stig Tak, to szkodliwe dla oka. Soczewka, jak każdy produkt, podlega zużyciu. Oko w przenoszonej soczewce dostaje mniej tlenu, możesz pogłębić swoją wadę, nabawić się zapalenia spojówek, zespołu suchego oka i innych nieprzyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do Zofia-emerytka w czym pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Założyłam sobie dzisiaj swoje pierwsze w życiu soczewki i niestety póki co czuje w obu oczach jakby ziarenka piasku. Czy to oznacza, że są źle założone/niedopasowane/nie mogę ich nosić czy po prostu oko musi się przyzwyczaić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do letnia_mgla Nie ma czegoś takiego jak przyzwyczajanie się oka do soczewek. Jeśli wszystko jest dobrze dobrane i odpowiednio założone (nie ma na soczewkach żadnych włosków z ręcznika itd.) to po kilku chwilach zapomina się w ogóle, że soczewki są na oczach. Spróbuj zdjąć przepłukać płynem sprawdź pod światłem czy nie ma na nich żadnych ciał obcych jw., nie są uszczerbione. Druga kwestia czy nie masz czasem alergii? Bo jest to ciężki okres dla ludzi noszących soczewki, stąd mogą być te objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to za parametr??
czesc, mam pytanie, bylam u okulisty i dostalam parametry soczewki, strefa cylinder os, napisane dwie wartosci, a u dolu jest 8,5 z kropka. i wlasnie tutaj moje pytanie co znacza to 8,5 niektorzy pisza o srednicy krzywizny, czy ja mam zwracac uwage na to 8.5 przy zamawianiu soczewek? co znaczy to 8,5? pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p&b
8,5 to wskaźnik BC określa promień krzywizny soczewki, który musi być dopasowany przez lekarza okulistę do geometrii gałki ocznej. Przy zamawianiu soczewek należy zwrócić na ten parametr uwagę ponieważ soczewki o innym BC mogą być zbyt ciasne lub luźne co może objawiać się dyskomfortem podczas noszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do p&b *promień krzywizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japi
Witam. Co do soczewek Iwear w moim przypadku się nie sprawdziły. Używałem Soczewki IWEAR DD COMFORT krzywizna 8.6 średnica 13,8 i właśnie być może w tych parametrach był problem ale takie właśnie zaleciła mi lekarka w VE. Jak widać nie była to trafna decyzja. Nosiłem te soczewki przez miesiąc (oczywiście to były moje pierwsze soczewki). To już lepiej w okularach widziałem. Miałem problem z widzeniem ostrości tzn. noszę -2,00 a w tych czułem się jakbym nosił -1,75 pomyślałem, że coś jest nie tak więc poszedłem do VE i lekarka powiedziała mi, że wszystko jest ok. Nie dawało mi to spokoju więc po miesiącu użytkowania Soczewki IWEAR DD COMFORT postanowiłem zmienić na Soczewki 1 DAY ACUVUE MOIST krzywizna 8,5 średnica 14,2. Zmiana była oszałamiająca. Teraz widzę lepiej niż w okularach, ostrość genialna, w ogóle ich nie czuję, jest bardziej elastyczna i miękka w porównaniu do Soczewki IWEAR DD COMFORT, pod koniec dnia czuć już wysychanie oka ale to zależy w jakich warunkach się je użytkuje (ja użytkuję w naprawdę ciężkich). Być może ktoś jest zadowolony z Soczewki IWEAR DD COMFORT ale ja na dzień dzisiejszy nie jestem. Polecam ACUVUE. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japi
Do stig Nie polecam nosić soczewek jednodniowych 5 a co dopiero 12 dni tak jak Ty piszesz. Być może na razie ci się nic nie dzieję ale po upływie roku lub paru lat możesz odczuć skutki tego nieprzemyślanego oszczędzania. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do japi 1 Day Moist firmy Acuvue jak dobrze zauważyłeś są na pewno cieńsze i delikatniejsze z racji tego, że są to soczewki jednodniowe i nie muszą być tak wytrzymałe jak np miesięczne. Jeśli jesteś z nich zadowolony to wypróbuj Acuvue Oasys, są to soczewki dwutygodniowe, ośmielę się rzec, że w Polsce "przyjęło" się nawet, że są to soczewki miesięczne, na pewno będziesz z nich zadowolony i z punktu widzenia ekonomii na pewno korzystniej na tym wyjdziesz. A co najważniejsze przy zachowaniu zasad higieny i wymiany soczewek zgodnie z ich przeznaczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rendi81
Witam mam podobne pytanie ale nieco inne na jednym oku nosze soczewki -1,5 a na drugim -0,75 ostatnio musiałem jedną z nich - tą słabszą - wyjąć (chwilowy kryzys alergiczny) i zapomniałem jej założyć przez kilka dni zapomniałem dlatego ze nie widziałem różnicy, pracowałem przy komputerze tak samo i w sumie widziałem prawie idealnie czy faktycznie to jedno oko się będzie męczyć (używam soczewek night & day 30 dni) za soczewki płace około 120 zł za 6 sztuk (czyli starczaja na pół roku) a ponieważ w drugim oku inna wada, kupuję 2 różne opakowania. Czy warto oszczędzać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do Rendi81 Jeśli faktycznie na drugim oku masz wadę to powinno się ją korygować, więc z takiego punktu widzenia nie warto oszczędzać. Ewentualnie zmienić soczewki na tańsze, które zdejmuje się na noc. Zdrowsze, bo przynajmniej przez noc oko wypoczywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rendi81
do jakby sie dao dzięki za odpowiedź chyba skorzystam z tej opcji generalnie ja mam dziwnie bo u mnie oczy najbardziej się podrażniają podczas zakładania i zdejmowania soczewek, natomiast te najnowszej generacji night & day są na tyle dobre że spokojnie przez miesiąc je noszę i oczy nie są czerwone nie stosuję żadnych kropli, w pracy przy komputerze 8h a potem jeszcze w domu ze 3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to za parametr??
witam :) a jednak zamówiłam soczewki nie 8.6 a 8.7 i jak dla mnie jest ok:) używam soczewek ponad miesiąc, długo chodziłam w okularach i różnica jest ogromna, oczywiście soczewki są lepsze! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalaWiedzma
Ja noszę soczewki od czterech lat.I duzo już wypróbowałam:) Najpierw lekarz mi dobrał J&J,jak dla mnie to jakiś shit:P później mialam air optix-naprawdę są bardzo wygodne:) Ale chyba jednak najbardziej mi pasują softlensy:)Choć to soczewki starej generacji,ale jak dla mnie idealne choć lekarze strasznie namawiają,żeby już od nich odchodzić bo oko jednak mocniej się męczy,ale wiedzą,że maniacy soczewbowi je lubią,bo idealnie leżą:(próbowałam też bioxów i biofinity i muszę przyznać,że całkiem niezłe:)a i jeszcze były pure vision do ciągłego noszenia ale to coś okropnego jest nikomu tego nie polecam;)po 7dniach je wyrzuciłam. Jednak prawda jest taka,że nie ma co polecać takiej czy innej soczewki,bo to bardzo indywidualna sprawa:)trzeba metodą prób i błędów dobierać:)ponoć powinno się to konsultować z okulistą,ale ja tego nie robiłam:P mnie właśnie przez okulary powiększała się wada wzroku niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalaWiedzma
A powiedzcie mi co jest grane,bo ostatnio kupiłam nowe soczewki,założyłam je i widziałam dobrze:)Ale następnego dnia już widziałam jak za mgłą ale w tylko przez jedną soczewkę,bo w drugiej widziała normalnie...na środku tej jednej jest jakieś zanieczyszczenie ale nie chce to zejść:/a Mam bardzo dobry płyn... czy może się jakoś uszkodziła czy coś? wiem,że nie mozna używać tuszu mocno wydłużającego bo może to zaszkodzić soczewce...może to właśnie przez ten tusz?czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powinno się kupować soczewek na własną rękę. Trzeba najpierw zrobić sobie odpowiednie badania u okulisty. Wtedy dobierze on odpowiednie soczewki (o odpowiedniej mocy, krzywiźnie etc.). I nie powinno być żadnych problemów. To też kwestia firmy, ale każdemu będą odpowiadały trochę inne szkła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zespół Vision Express
MalaWiedzma, drobinki kosmetyków, jak na przykład tuszu do rzęs, mogą osadzać się na soczewce, która niszczeje i starzeje się. Stosowanie tuszu nie jest jednak zabronione przy używaniu soczewek należy tylko pamiętać, aby soczewki zakładać przed zrobieniem makijażu i zdejmować przed demakijażem. ______________________ Zespół Vision Express udziela odpowiedzi na zapytania i wątpliwości związane z ofertą Vision Express. Zachęcamy do kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalaWiedzma
Zespół Vision Express dziękuje za odpowiedź,ja wiem,że tuszowanie nie jest zabronione:)Ale słyszałam,że należy unikać tuszu mocno wydłużającego,bo się osadza na soczewce;)Dlatego wcześniej tak napisałam;) Zawsze najpierw zakładam soczewki,a następnie się maluje i najpierw ściągam a później demakijaż:) Z tym,że po drugim dniu jakoś słabo widziałam z tą jedną soczewką.Zawsze je czyszcze i przechowywuje w płynie BAUSCH&LOMB Bio true,więc to chyba nie jest najgorszy płyn:P dlatego się zastanawiam czemu tak jest:( A powiedzcie mi jak stwierdzić,że soczewka jest uszkodzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zespół Vision Express
MalaWiedzma, jeśli widzisz na soczewce zanieczyszczenie, którego nie da się zmyć, prawdopodobnie jest ona uszkodzona (np. w rysie na soczewce zgromadziły się drobinki tuszu, cienia do powiek). W takim wypadku nie nadaje się ona do noszenia należy ją wyrzucić i użyć nową. ______________________ Zespół Vision Express udziela odpowiedzi na zapytania i wątpliwości związane z ofertą Vision Express. Zachęcamy do kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malach
witam nosze soczewki prawie 20 lat .Ostatnie 4 lat byly to biofinity czyli silikonowo hyrozelowe.Niestety silikon jednak uczulił moje oczy powodujac zaburzenia widzenia.z powrotem wracam do hydrozelowych ale komort jednak słaby w nich choc niema takich zaburzen ostrosci itd.mimo,ze te silikonowe to nowsza generacja to jednak po 4 latach musze wrócic do starszych.moze jeszcze da sie odczulic oczy ale to kwestia raczej przyszlosci.takze do konca nigdy nie wiadomo jak soczewki wplyną na nasz wzrok powiedzmy za pare lat.pozdrawiam kontaktowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiba
Mam pytanie (nie czytałam wcześniejszych postów wiec nie wiem czy zostało ono już zadane). Wczoraj byłam u okulistki gdzie celem wizyty było przejście z okularów na soczewki kontaktowe. Założyłam jednodniowe i nosiłam je praktycznie przez 3 godziny potem zdjełam i zanurzyłam w płynie na całą noc. Czy te soczewki są jeszcze do użytku przez kilka godzin następnego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×