Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość pola er
Hej! Pisze, ponieważ mam problem. Noszę soczewki od tygodnia i wczoraj, kiedy je zalozylam prawe oko zaczęło mnie 'uwierac'. Okazało się że soczewka nie trzymała się rogówki podczas ruszania gałką oczną zostawała 'przyklejona do powiek'. Kilka razy ją wyciągnęłam i włozyłam i było ok. Dzisiaj to samo, tez prawe oko. Nie powinna to być wina soczewki, bo je celowo zamieniłam [mam taka sama wadę na obu oczach]. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam od dziś soczewki czy na początku o normalne , że czuje , że ją mam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do setunia Nie, chyba, że sama sobie wmawiasz, że je masz na oku. Z drugiej strony zależy co masz na myśli? Czujesz, że je masz na oku, bo Ci uwierają, szczypią czy kują czy może ruszają Ci się na oku? Jeśli występuje któryś z powyższych objawów, to wyjmij soczewkę, przepłucz płynen do pielęgnacji soczewek, obejrzyj czy nie ma uszkodzeń mechanicznych, czyt. nie jest nigdzie uszczerbiona, jeśli to nie pomoże to mogą być źle dobrane pod względem krzywizny. Po założeniu soczewek szybko powinnaś zapomnieć, że masz je w ogole na oczac. Inaczej ma się sprawa po kilkunastogodzinnym noszeniu kiedy to może być odczuwalny dyskomfort związany z przysychaniem soczewki, nawet w przypadku tych najnowszych z wysoką przepuszczalnością tlenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początku miałam uczucie piasku pod powieką wyczytałam, że to przez suchość oka teraz i tak często mnie jakoś szczypią oczy albo ogólnie mam zmęczone może to od zbyt dużej ilości godzin siedzenia przed kompem? na koniec dnia jak zdejmuje te soczewki to aż prawi e"szeleszczą" tak wysycha mi oko może więc moje oko nienadane się w ogóle do soczewek? myśle, że krzywizna powinna yć ok skoro miałam badany wzrok w soczewce komputerowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malennka
Mam taki proble. Nosze soczewki miesięczne od 2 tygodni. Mam wadę - 4. (musze dodac, że nie mialam wykonanego badanie n asoczewki kupiłam sobie je od tak) i pierwszy tydzień było ok, nic nie bolało. A apotem czułam taki piasek jakies ciało obce pod powieką. Jak zakładałam na prawe oko z początku bardzo mine bolało jakby cos tam mie głęboko weszło pod powiekę. Od razu po tym przekrwiły mi się oczy i na krawędzi rogówki powstało taki małe zgrubienie;( Co to jest? Przypusczam że mam zapalenie spojówe, ale dlaczego przez soczewki? Nosze je o 7.00 do 22.00 ale i tak z początku rano czuje dyskonfort. Co mam zrobic ja chce i musze nosi soczewki. Jakie mi polecacie? Co się dzieje z moimi oczami. Proszę o odpowiedż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie już jest super! byłam w takim salonie optycznym, tam dziewczyna miała czas i sama z siebie zrobiła ze mną "wywiad soczewkowy" powiedziała mi jak je mam pielęgnować, że neiw ystarczy wrzucić do pojemnika z płynem i sprawa załatwiona Malenka ja robie tak jak mówiła i już żadnego "piasku pod powieką" nie odczuwam! po prostu robie tak: mając puste pojemniczki , wyjmuje soczewke wieczorem, kładę na dłoń, polewam ją odrobiną płynu i ją "poleruje" krótko! po czym wrzucam do pustego pojemnika i zalewam płynem tak by była zanurzona! z drugą robie to samo! jeśli rano po założeniu nadal czujesz dyskomfort wyczyść ją na dłoni jeszcze raz poza tym używaj kropli do oczu, specjalnych dla soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! potrzebuje Waszej opini na temat soczewek jednodniowych! słyszałam ze takie sa dość dobre na krótkie wyjazdy (tydzien, dwa) szczególnie nad morze. nosilam w ubiegłe lato soczewki miesieczne B&L pure vision ale mie nie odpowiadaly bo szybko wysychaly i piekły mnie oczy. za dwa tygodnie jade nad morze na dwutygodniowy wyjazd i chciałabym porady odniosnie tych jednodniówek! czy sa na pewno takie dobre? jeśli tak to jakiej firmy proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do gagam Na pewno są praktyczniejsze, bo nie musisz bawić się w ściąganie, czyszczenie, płukanie etc. Jeżeli ściąganie i zakładanie nie będzie na wyjeździe sprawiać Ci problemu to spokojnie możesz kupić sobie soczewki dwutygodniowe lub miesięczne. Co do firm jest mnóstwo. Ciężko jednoznacznie poradzić konkretne soczewki, gdyż każdy ma swoje wypraktykowane, w których oczy czują się "wygodnie". Druga sprawa, jeśli potrzebujesz tylko na wyjazd soczewki to jedniodniowe są dobrą alternatywą, gdyż nie musisz kupować płynu, w którym się je trzyma, rano zakładasz wieczorem - zdejmujesz i wyrzucasz. Testowałem kilka różnych soczewek jednodniowych, w tym kolorowe, które byly kiepskiej jakości (słaba ostrość + wysychanie)a. Aktualnie mam Horien Disposable 1day (nie nosze ich codziennie), cena konkurencyjna, jakość wg mnie ok, nosiłem kilkanaście godzin i nie odróżniały się niczym od soczewk znanych firm. Oprócz tego testowałem Acuvue Moist oraz Focus Dailies. Ogólnie jest ich mnóstwo, na pewno coś wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jakby sie dao Dzięki serdeczne ! a czy to prawda że w soczewkach nie mozna pływac (mam okularki do pływania) ani nurkowac (oczywiście z maską)? i ieszcze co powiesz o soczewkach jonsona - moj brat je kiedys mosil ale dostal zapalenia rogówki i juz wogole nie uzywa soczewek - slyszałam ze podobno sa do d... ze juz lepsze B&L a j takie nosilam i tez nie za bardzo bo mi wysychały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do gagam Od 4 lat używam soczewki J&J wcześniej Acuvue 2, aktualnie Oasys, jestem z nich zadowolony. Zapalenie mogło wynikać z nieprzestrzegania higieny. J&J są właśnie dwutygodniowymi soczewkami, jednak Polscy optometryści sprzedają je jako miesięczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Co do soczewek B&L to były to pierwsze soczewki jakie nosiłem, wtedy jeszcze Optima FW (kwartalne). Po 3 miesiacach noszenia jednej pary nie było już zaciekawo, pamiętam, ze komfort przeciętny. PureVision też testowałem, za grube i także mało komfortowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do gagam Wcześniej trochę się spieszyłem, stąd umknęła mi najważniejsza kwestia. Teoretycznie nie powinno się pływać w soczewkach ze względów bezpieczeństwa, żeby nie doszło do żadnej infekcji oka. Tak, że wszystko zależy od Ciebie, może w takim wypadku lepiej używać jednodniowych, no i oczywiście gogle podczas pływania :) Mam znajomych, którzy w soczewkach normalnie pływali bez żadnych okularów czy to w basenie czy nad morzem i nic im się nie przydarzyło, ale czy warto ryzykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika_22
Słuchajcie, mam pytanie.Otóż mam astygmatyzm i od 2 miesięcy nosze soczewki. Najpierw nosiłam jakies z firmy J&J(okazały sie za miękkie), potem Buscha(za twarde). teraz mam Optixy.I znów coś jest nie tak.Niby na oku są niewyczuwalne, ale widze, że od noszenia tworzą mi się żyłki, nie jakieś mocno widoczne, ale jednak są. Poza tym w zewnętrznym i wewnętrznym kąciku oka mam czerwone przebarwienia, takie same też pod dolną powieką oka. Czy to może być reakcja alergiczna na płyn?Bo używam Synergie żółtego, ale mam zamiar zakupic płyn Solo Care.Czy może to źle dobrane soczewki?Poza tym nie wiem czy Wy tez tak macie, ale w soczewkach widze taki jakby powiększony obraz(tak jak w tych lusterkach dwustronnych, że jedna strona jest powiększona). Czy to normalne??Czy może parametry soczewki są źle dobrane??Błagam, pomózcie, bo mój optyk wyjechał na urlop i bedzie dopiero po 15 lipca...;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to idż do okulisty od soczewek a nie do optyka:) bo z tym powiększonym obrazem to normalnie nie jest może masz źle wyśrodkowane czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika_22
ale tylko jak patrze z bliska to widze ten powiekszony obraz, z daleka jest normLNIE JUZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika_22
słuchajcie, czy to normalne ze w soczekwkach air optix toric po jakims czasie gorzej sie widzi?tak jakby moce zrobiły sie za małe, ale w okularach o tej samej mocy widze normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do nika_22 Z czasem, jak zbliża się już czas wymiany w soczewkach widzi się gorzej, "zmęczenie materiału"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy bylo tu pisane na tym forum ale chcialam Was niektore ostrzec. tak wiec ja nosilam soczewki ok. 15h dziennie przez prawie 5lat. mniej wiecej pol roku temu udalam sie na wizyte kontrolna do okulisty bo niestety moja wada sie wciaz poglebia. okazalo sie, ze soczewki starly mi wewnetrzna powloke powieki i przez to zrobily mi sie na niej, ze tak sie wyraze, grudy. gdybym nosila je dalej uwypuklenia stawalyby sie coraz wieksze, pojawilby sie dyskomfort a w koncu powazny problem ze wzrokiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... a nawet jego utrata. przyznaje sie, ze 5lat temu zbagatelizowalam slowa okulisty, ktora powiedziala, ze nie powinnam nosic soczewek. nienawidzilam okularow. teraz nie mam innego wyjscia. takze dziewczyny, zanim zdecydujecie sie na soczewki warto isc do dobrego (nie zadne vision express itp) na konsultacje i badanie. a noz sie okaze, ze tak jak u mnie, soczewek nie wolno nosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika_22
ale u mnie czas wyiany jest dopiero 24 lipca, a one juz po półtorej tygodnia tak kiepsko działają.i dziwne jest to ze tylko w pomieszczeniu, na zewnatrz jest okey i jak mam okulary przeciwsloneczne tez jest okey. pytanie do Pani poniżej:to co, isc na okulisty na badanie??nie kazdy okulista zajumuje sie soczewkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana833
witam.pytanie ,kupilam soczewkioasys advance narazie sa ok w sensie nie czuc ich itd ale jak patrze na oko to nie leza rowniomiernie tzn nad gałka jakby jest wieksa czesc na dole mniej!nigdy tak nie bylo w innych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem stwierdzenia 'nie kazdy okulista zajmuje sie soczewkami'. okulista zajmuje sie budowa oka i schorzeniami. a soczewki moze jedynie polecic. osobiscie nie radze decydowac sie na noszenie soczewek na wlasna reke bo moze sie to nieprzyjemnie skonczyc. zreszta kazdy niech robi co chce, ja tylko ostrzegam, ze czasem nie jest to dobre rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika_22
przeciez mam soczewki od optyka!!!!nie kupowałam ich na własna reke!!!a ze nie kazdy okulista zajmuje sie soczewkami, to chodzilo o to ze nie kazdy ma wiedze pod katem soczewek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o sam zakup soczewek to niestety jest to znaczący wydatek i wiele osób rezygnuje ze stosowania soczewek zamiast okularów. pewnym rozwiązaniem może być wyszukanie na stronach serwisów zakupów grupowych odpowiednich ofert bądź z samych wyszkuiwarek ofert. Np. fastdeal ma coś takiego: http://www.fastdeal.pl/oferta/wroclaw/zdobadz_nowe/1792/ Może się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hakone
Witam. Mam nadzieję, że ktoś tutaj będzie mógł mi pomoc. Noszę soczewki Acuvue Oasys dwutygodniowe, wcześniej nosiłam Acuvue TruEye jednodniowe. Problem jest taki, że nie widzę wyraźnie pracując na komputerze lub patrząc w dół pod dużym kątem (np. kiedy zerkam do dołu na komórkę). Obraz jest rozmazany lub podwójny. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Byłam z tym problemem u okulisty (w salonie optycznym) ale poza zmianą mocy soczewek, która nic nie pomogła, nie był mi w stanie nic doradzić. I drugie pytanie dla kogoś obeznanego z tematem - jak poznać że krzywizna soczewki jest źle dobrana? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Długo tu nie zaglądałem ;) do nika_22 Skoro tylko w pomieszczeniach, to może przyczyną jest tutaj "suche powietrze". do ana833 Nie ma soczewek Oasys Advance, Acuvue Oasys lub Acuvue Advance, chyba, że masz jakiś podrobiony produkt niewiadomego pochodzenia, to wtedy miałabyś wyjaśnienie zaobserwowanego przez siebie zjawiska ;) do hakone Krzywizne powienien dobrać optyk/okulista/optometrysta i tutaj raczej sami sobie nie sprawdzimy jaką mamy, przynajmniej domowymi sposobami. Po tym dobiera się jak najbliższą naszej... Z teorii wiadomo, że źle dobrana soczewka pod względem krzywizny może "uciskać" oko, a o konsekwencjach nie trzeba już dalej mówić... Podsumowując, typowo od soczewek kontaktowych są optometryści, okulista tak jak ktoś wyżej wspominiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już prawie dwa tyg czekam na zamówione soczewki i na nowo będzie mi się oko teraz przyzwyczajało;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttyyjja
mam pytanie, noszę już dość długo soczewki dwutygodniowe j&j a za 3 dni jadę do Egiptu na 2 tyg, i zastanawiam się czy zakupić jednodniowe? wiem ze bede duzo spędzac czasu na plaży i w morzu i może dostac sie jakas infekcja ale zastanawiam sie..;// może nic się nie stanie jeśli nadal bede miec te dwutygodniowe a np na plaży będę zasłaniała oczy okularami przeciwsłonecznymi i w wodzie również? doradźcie jak najszybciej proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie i proszę o podpowiedz. Mam astygmatyzm przy wadzie -1,5, sfera +0,25, oś 180 stopni. Zamówiłam szkła air optix po założeniu widzę wszystko za mgłą, gorzej niż bez szkieł i okularów. Co może być przyczyną, czyżbym źle złożyła zamówienie? Jak powinnam przedstawiać parametry soczewek przy zamówieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam następującą sprawę: noszę soczewki od 4 miesięcy (iWear XR Supreme - miesięczne), ale nie spełniają całkowicie moich oczekiwań. Teraz mam zamiar kupić Air Optix Aqua, bo słyszałam wiele pozytywnych opinii na ich temat. Niestety różnią się średnicą o 2 mm (moja DIA: 14,00, AOAqua:14,2). Czy mogę je zmienić bez odwiedzin u okulisty? Czy wymiar DIA robi dużą różnicę (krzywizna jest taka sama)? Bardzo proszę o odpowedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×