Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jagoda Lee

Kącik naszej poezji.

Polecane posty

Witam powalentynkowo i tłuściutko!!!:):):)Takie piękne dni pełne atrakcji....że ho ho!!!Smaże pączki do pracy...w tym tygodniu nocki:(:(:( A Walentynki były oky ... http://amorek.interia.pl/zobacz/5599/7d7333bf..... MIŁOść to dwie samotności,które wzajemnie się wspierają....najlepsza jest ta BEZINTERESOWNA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłościujmy sobie od rana do nocy od stycznia do grudnia wiosenniejmy sobie jak wisnia jak koty zimowe zrzucamy futerka rumiane podchody zaloty moja talia wiatr i włosy nylon pończoch twoje oczy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My, zaślepieni elektrycznym światłem My, nakarmieni, czyści, obuci My - zapatrzeni w siebie Boimy się spojrzeć w lustro, By nie zobaczyć kogoś obcego Wieczorami, zadziwieni Słuchamy bajek O głodzie, śmierci, bólu, rozpaczy Bajek o świecie, który dawno minął Już nie wróci Wiedziałeś? - pytami siebie w duchu Wiedziałeś, że tak kiedyś było? Niewdzące oczy prześlizgują się Po nagłówkach gazet Niezauważamy dzisiejszej daty Powtarzamy sobie zahibernowani W sterylnych mieszkaniach Poukładanych życiorysach Przecież teraz świat jest cywilizowany... 14.02.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest wiersz. W każdym razie tak go nie traktuję. Wczoraj akurat przerzucałam kanały, znudzona tą całą gadką o walentynkach, kiedy trafiłam na końcówkę \"Korespondenta\". Program był o Afryce, nie wiem, o jakim kraju. Kamera uchwyciła obraz młodej dziewczyny, niespełna 20-letniej, która bawi się na obskórnej, zabłoconej ulicy ze swoim dzieckiem. To duże zbliżenie, dziewczyna nieświadoma kamery, która śledzi każdy jej ruch, każdy gest. Normalny dzień na tej ulicy, normalny dla tych ludzi. Nagle rozlega się seria strzałów. Dziewczyna w ciągu kilku sekund zawija dziecko w tobołek i umieszcza na plecach, gotowa uciec jak najdalej od strzałów. Przez chwilę jednak nasłuchuje, z której strony one dobiegają. Co mnie uderzyło w tej scence, to fakt, że dziecko (nie mogło mieć więcej niż 2 lata) nie zaczęło płakać, nie przestraszyło się ani strzałów, ani strachu matki. Za dobrze to znało. Nie wiem, z jakiego kraju był to reportarz, a co gorsze, nawet nie domyślam się z jakiego. Od bardzo dawna nie słyszałam, żeby w którymś z Afrykańskich krajów działo się coś złego. Stąd to, co zamieściłam na górze. To taki wyrzut sumienia. Mój własny, że nawet nie wiem, gdzie takie rzeczy się dzieją. A przecież chyba powinnam wiedzieć. Przynajmniej tyle. Przepraszam, że tak smutno, że dzisiaj, w tłusty czwartek i w ogóle, ale ciągle mam przed oczami twarz tej dziewczyny, spłoszonej, ale czujnej, skoncentrowanej, nawet nie przerażonej, tylko trochę przestraszonej. I ciągle zastanawiam się, czy ktokolwiek z moich znajomych byłby w stanie mi powiedzieć, w jakim kraju to się działo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Małgoś 1 :) Maleńka - doskonale rozumiem to co napisałaś.Tak ,żyjemy w świecie , który zapomina ,że gdzieś obok toczy się prawdziwa walka o przetrwanie .I co ? Najgorsze ,że nic ..........My też przyzwyczailiśmy się do takich obrazów , mijamy je bez głębszego zastanowienia .Myślę ,że jest coś , co możemy zrobić - po prostu ,codziennie zauważać człowieka obok siebie .To bardzo dużo .POzdrawiam ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda -----> Tylko to wszystko jakoś... za mało. Dla mnie, dzisiaj, to wszystko za mało. Cokolwiek bym nie zrobiła, to to będzie i tak za mało. Tak mam dzisiaj... Tak dzień. Minie - niestety minie :( i będę znowu \"normalna\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńka -rozumiem .Też mam takie dni ,że mam wrażenie ,że za mało robię .Wiesz ,można to jednak zmienić .Ja coraz poważniej myślę o wolontariacie :) Miłego dnia :) Dzień dobry piątkowo :) Jakie plany na weekend ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda -----> jeśli chodzi o wolontariat, to to jest cudowna sprawa. Przez ostatnie 6 lat należałam do pewnego stowarzyszenia, gdzie pomagaliśmy w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci. Cudowne, zupełnie nieporównywalne z niczym doświadczenie, które naprawdę może dać mnóstwo radości. Ja nie mam zamiaru z tego rezygnować, teraz zrobiłam sobie tylko przerwę, bo nasze stowarzyszenie się rozpadło. Ale teraz chyba chciałabym popracować w jakimś szpitalu, albo zacząć robić coś innego... Nie wiem, zobaczę, jakie będą możliwości. Ale naprawdę polecam coś takiego, bo warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Maleńka -ile robisz :) Ja najchętniej popracowałabym w szpitalu onkologicznym dla dzieci .Myślę ,że jest taka mozliwość . Jestem pewna ,że jeżeli już się w to zaangażowałaś , to nie zostawisz tego na dłużej , bo myślę ,że takie działanie daje siłę i przywraca wiarę w sens najzwyklejszego ( choć dla wielu , nieosiągalnego ) obcowania z Człowiekiem .:) Ciepło pozdrawiam i mówię : \"Tak trzymać \" ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda :) a gdzie poeci ? może w weekend znajdą chwilkę na poezję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Znajoma_- poeci jak ptacy , nigdy niewiadomo , gdzie los ich rzuci ;) MNie na przykład , jutro znów na narty:) Odezwę się po powrocie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko pokryte lodem, Wszystko oswaja się z chłodem, Wszystko co żyje zaczyna marznąć, I nie czuje tego że słabnie... Tak zachowuje się serce gdy miłości mu braknie, Tak i też człowiek oziębłym się staje, Gdy nie ma dla kogo żyć, Gdy życie męką i ciężarem tylko zostaje. Szanujmy więc siebie na wzajem, Bo nie wiesz kiedy zabraknie Ci ciepła, A wtedy będzie już za późno, I zrozumiesz, że samotność to jak dotyk Piekła. R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... i pojawiła się nadzieja, Cóż, nietypowe zjawisko, Pojawiło się i nie znika, Rozpala swe ognisko. Nadzieja ją nazywają, Pojawia się i znika, Jeden na nią czeka chwile, Do drugiego nigdy nie zawita. Co się stało, że mnie odnalazła? Co w nią tchnęło ostatnimi czasy? Gdzie była ten czas cały, Gdzie była przez ostatnie laty... Mogę tylko dziękować Niebiosom, Że możliwość mi takową dały, Dnie całe i noce nieprzespane, Szczęśliwą powłoką owiały. Dziś mogę spać szczęśliwy, Z uśmiechem na twarzy zasypiam, ..I Ty ciesz się taką chwilą, Bo nie wiesz kiedy znów tęsknota zawita...;-) R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochajmy sie i szanujmy badzmy wierni lojalni romantyczni to takie małe koraliki naszego różanca o barwie Miłości:) splecmy go razem mocno By inni inne;) Ci przyjazni i ci podli nigdy go nie rozerwali bo to my wazni jestesmy bo my towrzymy nasz rózaniec Miłosci ale i zycia I. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochać Ciebie trudno jest, Ja się staram Ty mówisz, że jest źle, Ja chcę zostać sobą by pokazać prawde, Ty porównujesz mnie do innch, może lepszych, może silnych, Ja nie umiem inaczej, jestem sobą poprostu, Tobie raz odpowiada, raz przestaje, I mówisz mi prosto z mostu, Że ja już na chłopaka się nie nadaję... Czemu mi to robisz, codzień gdy w zmiane zaczynam wierzyć? Czemu pogrążasz mnie w smutku i nie potrafisz sama uwierzyć? Nie wiem ile to może jeszcze trwać, Ale sił powoli mi brakuje, Jednego dnia potrafie twardo stać, By w następnym całkowicie się zalamać, bo tak się zachowuje... Cały Nasz świat. R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden biegnie przed siebie szybko, Drógi wolno idzie drogą po boku, Raz cieszysz się swoją złotą rybką, A raz leżysz na którymś z boków. Życie ciągle biegnie, nie zatrzyma się, Stań na granicy, a nie będzie Cię, Los swoje prawa ma, raz patrzysz przed siebie, raz już tylko zamglonymi oczyma z góry na świat.. Każdy chciałby być, do końca dni, Jednak nieosiągalne to dla Nas jest, Jeden dni ma policzone, innemu przybywa z każdym dniem, Gdzie tu równowaga, gdzie marzenia, gdzie piękny sen o wieczności? Ile pytań można zadać w jednym życiu, Kiedy człowiek nie zdąrzy policzyć ich nawet w zaciszu, nawet w ukryciu...;-) R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś chmurką, co na niebie są lśniące, I westchnieniem mym w sercu ukrytym, Jesteś tą co kochać chcą tysiące, Jesteś wspomnieniem mych radości rozmytym. Jesteś i byłaś zawsze ze mną, Choć nie do końca u mego boku, Teraz trudne chwile przede mną, A jutro już mogę żyć w amoku. Myśli moje krążą wokół Ciebie, Świat wymawia Twoje imie, Już sam nie wiem czy to widzę Ciebie, Czy to Twa dusza trwa ciągle przy mnie.;-) R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łatwo mnie kochać wiesz o tym Tak łatwo jak tworzyc wersy poezji:) Nigdy nie mówiłam, ze nie nadajesz się na chłopaka Ciągle miód lałam na dusze i serce twe jak na mego męża które w Tobie widziałam:) Starasz się widze, wiem Zobacz, że i ja się staram:) A mówię co czuję tak z serca prosto Zawsze mowiłes, ze chesz tak wprost bo Ty nie wrózka:P masz racje Wiec mówię I mówiłam Pokazałam która to macki swe toksyczne miała I mam nadzieje ze nasze zycie Juz dawno bez niej płynie namieszała natoksiła precz z tym to było teraz liczę sie ja i Ty I. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden dzień Kocham szczerze, W drugi nie wiem czy jeszcze wierzę, Kolejne dni sa huśtawką nastrojów, I cały jestem w niepokoju. Sam poradzić sobie nie umiem, I do nieba wołam o pomoc, Sam wiem, że się w tym gubię... ...i rujnuje mury które sam budowałem, Nie bacząc na skutki mego zachowania, Nie wiem czy się już odkochałem, Czy \"zginę\" od chwil rozstania...;-) R. nic osobistego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś i byłaś zawsze ze mną, Choć nie do końca u mego boku, Teraz trudne chwile przede mną, I chcę trwać w nich z Tobą:) zawsze:) Jam Tobą Ty mną Jak niebo dla słońca tak księżyc dla gwiazd Zobacz jak zamigotał karmienm swiat gdy od dawna wiatr wiecznosci pisze TY i Ja I. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUż pora mój Miły Byś do mnie jak do wód czystych przybył Tak jak to w Biblii pisali Anieli Przybywaj i bądzmy jako Jam Tobą Ty mną Zacznijmy juz dzis by jutro swiat zamigotał czterema oczyma i dwojgiem serc naszych I. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nad brzegiem jeziora stoimy we dwoje, Tam na pięknej piaszczystej plaży, I ja całuję Cię w usta Twoje, I znak szczęścia pojawia się na Twej twarzy. Stoimy tak nie wiedząc co dalej, Stoimy patrząc przyszłości w oczy, Spoglądam do góry i widzę tam Ciebie, Widzę Nas razem, jesteśmy blisko siebie. Nie wiem co dalej, nie wiem co będzie, Czy dam radę, czy podołam wszytkiemu, Lecz w jedno wierzę, bo wierzyć w coś trzeba, Pójdziemy tam razem... ...pójdziemy do nieba. R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim razem pojdziemy do Nieba Zanim ANioł wskaze nam drogę Badzmy razem tu na Ziemi I razem przejdzmy swą zyciową drogę I. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesień złota przyszła już, a ja czekam wciąż na Ciebie, Przyjdzie deszczyk, przyjdzie mróz, przyjdą i chmurki na niebie, Przeminie pogoda, przeminą dni, A Ty nie wyjdziesz...nie pomachasz mi. Cóż tak stać mi przystało, może i życie całe? Zapytam czy warto?Czy tyle czasu stracić się opłacało? ...Jeśli choć sekundę szczęścia zaznam na nowo, Byś czoło moje ze zmęczenia otarła, Poczuję tak, jak bym urodził się od nowa, A chwila radości ślad cierpienia zatarła... R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz tylko w które złote dni mam wyjsc i pomachac Ci powitac sercem i sobą A moze cheszby wszystkie dni witała Cię i czoło Twoje ze zmęczenia otarła? Chciałabym chciała:) Byś rzekł: Czuję się tak, jak bym urodził się od nowa, A chwila radości ślad cierpienia zatarła... I. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W strugach deszczu bawią się zakochani, Są sobą zaimponowani, oczarowani, Bawią się, tańczą, pocałunkami darują, Ale ileż w tym jest prawdy? Jak na codzień siebie traktują? O tym może powiedzieć ich mina, Wymowna niczym świerza nowina, Oczy czerwone od płaczu i lęku, Wargi pozaciskane od strachu i chrzęku miedzy sercami zakochanych. Co tak naprawde mówią ich serca? Są szczęśliwe, radosne, czy naprawdę czekają na życiową wiosnę... edna odpowiedź jest na to pytanie, Na mogile jeden za drugim przy grobie stanie jeśli Kocha, kochać i będzie ! Bo żadna śmierć ni cierpienie prawdziwej miłości nie zdobędzie..;-) R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) \"witaj , proszę przytul mnie bo w tej zimowej aurze bez ciebie jest mi dziwnie , smutno i źle\" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×