Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mamcia80

Kiedy najwcześniej można poznać płęć dziecka

Polecane posty

ja dowiedziałam się w 13 tygodniu, ze to będzie synio lekarz miałą rację maluszek dobrze sie ustawił, a później na każdym usg wyraźnie widać było klejnoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamla8622
witam z coreczka okreslili mi na sam koniec ciazy bo bylo takie ulozenie a i jest coreczka a teraz w 16 tyg tak sie ulozym ze odrazu zobaczylam pisiorka hehe i na zdjeciu widac bardzo wyraznie ciesze sie ze bedzie parka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justinek
Witajcie mamuski. W pierwszej ciąży w 21 tygodniu potwierdziło się na usg moje przeczucie, że nosze pod sercem chłopca. W drugiej ciązy dobiłam juz do 20 tygodnia, bylam dzisiaj na usg i plakac mi sie chce!Przeczucie mowi mi ze dziewczynka a tu niespodzianka. Lekarz nie mogl podpatrzec malucha bo zle sie ułożyl, ALE niedał za wygraną i probowal i probowal az zobaczyl znowu siusiaka- i teraz moje pytanie- mogl sie pomylic jak maluszek nie był wystawiony tylko bardzo skulony???? Moze nie ma racji? Wiem ze sie powinnam cieszyc ze maluszek jest zdrowy i mocno kopie ale łzy napływają mi do oczu jak pomysle że nici z mojej małej księżniczki! Bardzo pragne coreczki i nie potrafie sie cieszyc z nowiny ze bedzie drugi syn. Boje sie o siebie i o swoje podejscie do dalszego etapu ciąży czy negatywnymi myslami nie zaszkodze maluszkowi. Moze to była pomylka i jest jeszcze szansa na coreczke????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia_niciusia
Witam! Ja w pierwszej ciąży w 2007 roku do samego końca miałam mówione, że będzie dziewczynka, dopiero w 9 miesiącu w szpitalu jak byłam na patologii ciąży lekarz dostrzegł synka i tak też synka urodziłam. Teraz na każdym usg syn wg lekarza, a urodziłam córkę:)tak więc pomyłki się zdarzają i to chyba przez to, że określenie płci nie jest priorytetem dla lekarza tylko sprawdzenie czy dzidzia jest zdrowa:)Przynajmniej w tej kwestii się u mnie nie pomylili:) Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe mamusie i i ch dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja a
jestem w 18 tc. pierwsza ciąża. tak jak poprzedniczka paskudnie się czuję... wczoraj miałam fatalny humor i mąż był przeze mnie strasznie smutny, dziś od rana płaczę. powód? wczoraj na badaniu usg lekarz powiedział że bedzie chłopczyk:( niby nie na 100% ale słowo rzekł. powinnam się cieszyc ze okazało się że wszystkie badania wyszły rewelacyjnie, krew, mocz, badania dzidziusia wręcz wymarzona ciąża,a ja nie mam żadnych dolegliwości... no i do wczoraj byłam szczęśliwą posiadaczką nowego życia pod sercem a od wczoraj... przede wszystkim czuje wielką złość i żal do samej siebie że tak się czuje, co ze mnie za wyrodna matka.... całą ciążę czułam że dzizewczynka, tak tego chciałam...małą słodką dziewuszkę.... ale przeciez nie to powinno byc najważniejsze. wiem to i wiem że źle czuje i boje się strasznie bo te słodkie uczucia do brzuszka już nie są aż tak słodkie. żal do siebie samej za to co się czuje jest okropny... czuje się tak jakbym zdradziła swoje dziecko bo nie okazało się 'takim' jakie ja wyrodna matka chciałam je widziec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sumia27
ania1976 litosci oslabiaja mnie takie komentarze 12 tydz i juz bylo widac tak wyraznie gratuluje wyobrazni. zaloze sie ze pierwsze objawy ciazy mialas juz pare godzin po stosunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sumia27
do maja a ja jestem a 18 tc i jeszce nie wiem co bede miala ale mimo tego tez juz niewiedziec czemu nastawilam sie na dziewczynke moze dlatego ze zawsze marzylam zeby miec coreczke. Kazdy powtarza ze nie wazne co byle by bylo zdrowe i rzeczywiscie w glebi duszy tez tak czuje tym bardzie ze to jest moja czwarta ciaza trzy poprzednie stracilem dletego jestem pewna ze w twoim przypadku twoje nastawienie sie zmieni i syn bedzie twoim oczkim w glowie. glowa do gory bedziesz najlepsza mama na swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndijosijnl
W 11 tc miałam robione USG 4D. Lekarz zapytał czy chcemy znać płeć, na co ja stwierdziłam, że chyba widzę. I faktycznie lekarz potwierdził, że jest duża szansa na chłopca, ale jednocześnie zastrzegł, że wszystko jeszcze może się zmienić, i że to co widać było między nóżkami, to może być przerośnięta łechtaczka (co czasem zdarza się na tym etapie rozwoju).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzmielina
ja tu czegoś nie rozumiem, niektóre z Was piszą, że robiły usg 3d w 27 tyg., 24 tyg. ...? usg 3d w II trymestrze robi się między 18, a 22 tyg. wtedy można zidentyfikować ponad 40 markerów genetycznych. robienie wcześniej lub później nie ma żadnego sensu oprócz oglądnięcia sobie maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola 30
witam , mi powiedział juz w 12 tygodniu ,że bedzie chłopiec , zobaczymy , oby było tylko zdrowe.Ja sama wiem ,ze to bedzie mamusi synek, czuję to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek:)
Ja obecnie jestem w 13-tym tygodniu ciąży i wczoraj lekarz powiedział mi,że prawdopodobnie będzie chłopak ponieważ widzi dużego sisiaka:) Prz pierwszym dziecku się to sprawdziło!!! Trzy siusiaki w domu? Jakoś przeżyje! Bardzo się cieszę.Byle zdrowe było maleństwo! Pozdrawiam Was Kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonks_____
Nie wiem czemu dziwi Was to, że Dziewczyny piszą, że w 12. tygodniu lekarz powiedziała jaka płeć będzie. Co w tym dziwnego? Wiele moich Znajomych dowiedziało się już na genetycznym USG między 12 a 14 tyg ciąży jakiej płci będzie maleństwo :) Dobry lekarz potrafi rozpoznać, bo wie na co spojrzeć i nie chodzi o to czy jest już siusiak czy wargi sromowe, ale składa się na płeć więcej rzeczy, lekarz wie na co ma patrzeć i jak ocenić. Ja w pierwszej ciąży dowiedziałam się na połówkowym w 20.tygodniu, że Córcia, w drugiej nadal nie wiem - jestem w 16.tyg. Pewnie też koło 20tygodnia się dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamusie. Ja dowiedziałam się wczoraj w 17 tc, że będzie na 100% dziewczynka. Lekarz nie miał wątpliwości. Bardzo chciałam synka, gdyż mam już córkę....wiem, że najważniejsze zdrowie maluszka. Ale cały czas myślałam o synku, jem kwaśne rzeczy, ładnie wyglądam, każdy mówił, że będzie chłopak i nawet do brzucha mówiłam w formie męskiej. A tu niespodzianka........kolejna córka? Czy lekarz mógł się pomylić??? Mimo, że powiedział, że w ciągu 10 lat pomylił się tylko raz........może sama siebie chcę jeszcze trochę oszukać? Głupio się z tym czuję, powinnam skakać do góry, że będę miała dzidzię - córeczkę, a czuję się jakaś zawiedziona............Może dlatego, że mąż też bardzo chciał syna.......teraz mówi, że wszystko jedno, żeby było zdrowe.. ale też mówi, że jest jeszcze wcześnie i lekarz mógł się pomylić, więc wiem, że czeka na syna............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia_88
mojej koleżance lekarz ( to też mój lekarz) powiedział w 14 tyg że będą mieli chłopca i tak też jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agat28
"megiczajka" wszystko możliwe! Mi 2 lekarzy od połowy ciazy mowili ze na 100% dziewczynka, że nie ma worka mosznowego (nawet takie stwierdzenie padło z ust jednego z nich) a tu nagle w 38 tyg ostatnie usg i nagle jeszcze inny lekarz pyta sie mnie kto mi powiedział ze moje dziecko to dziewczynka !!! pokazuje mi na monitorze 2 jajeczka... do tej pory jestem w szoku zobaczymy co sie urodzi juz nie wierze tym "specjalistom" hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży dowiedziałam sie że to będzie syn w 20tyg i potwierdziło się. Teraz spodziewamy się bliźniakow i w 13 tygodniu na badaniach prenatalnych lekarz był bardzo pewny siebie i stwierdził że obydwoje to chłopcy;-) poczekamy i zobaczymy czy jego pewność siebie była uzasadniona;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judyta22349
Ja jestem w 12. tygodniu, byłam dzisiaj na usg genetycznym i pani dr powiedziała że na 90% będzie chłopiec :) ale że spróbujemy na 100% określić za miesiąc, jeśli oczywiście młody pozwoli. Marzyła mi się dziewczynka, ale od samego początku miałam przeczucie że będzie chłopiec i powtarzałam w kółko że zdziwię się jeśli będzie inaczej. No i prawdopodobnie miałam rację:) i też dzięki temu nie czuję się taka rozczarowana. Nawet w ogóle się tak nie czuję. Będę miała syna! Prawdopodobnie ;) ale jestem pewna że tak właśnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 23 tygodniu i mam zamiar zapytać lekarza o płeć przy okazji wizyty za tydzień, ale tylko i wyłącznie dlatego, że tatuś już się niecierpliwi kto to taki brzuszkiem mamy rusza:-D odradzam mu ale się uparł. takie jego prawo. Poproszę lekarza, żeby mu powiedział po mojej wizycie, bo ja nie do końca dowierzam niby to prawidłowym odczytom z usg, a wielu moim znajomym śpieszyło się i niestety byli później nieco rozczarowani i w dodatku przygotowani na niebieski lub na róż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaraXXX
Podobno częściej dochodzi do pomyłki chłopca z dziewczynką niż dziewczynki z chłopcem. Moja koleżanka miała badanie prenatalne w 13 tygodniu lekarz powiedział, że na 80% dziewczynka, za pare miesiecy się okaze czy sie nie mylił.Ja za tydzien bede miala prenatalne, równo w 13 tygodniu ale dla mnie płeć nie ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1207
Mi lekarz powiedzial w 16 tyg na 85% bedzie chlopak i byl:):) teraz jestem w 10 tyg i juz nie moge sie doczekac az poznamy plec drugiego dzidziusia, marzymy o coreczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem w ciąy, wizyta wypada mi na 15tydz i 3dni poznam już płeć dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikt z was nie ma pojecia
Jako pierwsze, około 9. tygodnia ciąży, zaczynają powstawać narządy męskie. Żeńskie kształtują się od 10.–11. tygodnia ciąży. Gdyby sporządzić uproszczony kalendarzyk rozwoju narządów u chłopczyka i dziewczynki, wyglądałoby to mniej więcej tak: 7. tydzień ciąży: powstają gruczoły płciowe 9. tydzień ciąży: jeśli to chłopiec, kształtują się jąderka 10. tydzień ciąży: u maleńkiej dziewczynki rozwijają się jajniki 12. tydzień ciąży: genitalia, czyli zewnętrzne narządy płciowe, stają się męskie lub żeńskie 14. tydzień ciąży: u chłopca pojawia się gruczoł prostaty, u dziewczynki jajniki zstępują do miednicy 18. tydzień ciąży: jąderka zaczynają powoli przemieszczać się z brzuszka do worka mosznowego Kiedy można określić płeć dziecka? Pierwsze nieomylne oznaki, czy urodzi ci się synek, czy córeczka, powinny już być dostrzegalne na USG w 14. tygodniu ciąży. Czasem nawet udaje się to w 13. tygodniu. Wiarygodność takiej oceny zależy nie tylko od doświadczenia lekarza, ale też od warunków badania – ułożenia płodu, jakości ultrasonografu. Zal czytac niektorych wypowiedzi na temat ciazy . Jak powyzej , plec mozna poznac juz w 14 tyg ciazy a to ze trafiacie na lipnych lekarzy ktorzy nie potrafia okreslic plci to nie oznacza ze nic w tych tyg nie widac . Nie wypowiadajcie sie na tematy o ktorych nie macie zielonego pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dowiedziałam się w 12t4d że jest to chłopak. Siusior dumnie wypinał się w górę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha i dodam, że przebieg ciąży zupełnie odmienny od poprzedniej. W poprzedniej nie czułam że noszę dziecko i piękniałam w oczach, w tej czuję się i wyglądam okropnie. Na szczęście apetyt nie dopisuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniówka 2014
No ja z pierwszym miałam szczęście. Już w 14 tygodniu powiedzieli że chłopak, zrobili zdjęcie siusiaka, a teściu się pytał: co to jest:)) Teraz jestem w 13 tygodniu, za tydzień idę na usg- może już się dowiem. Chcę córeczkę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2014
12 tc niby było widać ale lekarz nie chciał mnie wprowadzać w błąd a w 16 tyg już potwierdził .Urodził się w 5 msc i był chłopieć tak jak mówili.A ja nie potrzebowałam usg ja wiedziałam ze bedzie chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem w 26tygodniu i dziś lekarz mipowiedział zewszystko wskazuje na chłopca, ale jaderka nie zstapiły jeszcze i na tym etapie ciaży mozna pomylić z dziewczynka wiec mam jeszcze nadzieje , tym bardziej ze byłby to 4 chłopak:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA zrobiłam test na płeć dziecka już w 10 tyg ciąży :) wynik - dziewczynka , po USG wynik testu się potwierdził. Polecam wszystkim zniecierpliwionym przyszłym mamom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naddka
a ja byłam w zeszłym tygodniu u lekarza w 12 tygodniu i powiedział że raczej chłopiec ale to jeszcze wcześnie i żebym się nie sugerowała i poczekała co powie lekarz do którego pójdę na prenatalne badania, wczoraj byłam i na 90% dziewczynka ;] Więc nie ma co się sugerować zwykłym USG na prenatalnych wszystko widać zdecydowanie wyraźniej :) zobaczymy czy faktycznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×