Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daisy25

Duphaston na wywołaie okresu

Polecane posty

Zaczełam leczenie Duphastonem gdyż miewam nieregularne miesiączki i prawdopodobnie mogę mieć przedwczesne wygasanie pracy jajników. Czy któraś z was leczyła się w podobny sposób? I czy dało to jakieś rezultaty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajja
ja leczyłam się tym lekiem, mam ponad 40 lat-też miałam przedwczesne wygasanie funkcji jajników,pomogło,nadal mam miesiączkę i to b. regularną,ale biorę inne leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy po tym leczeniu jajniki zaczęły normalnie pracować? Chodzi mi o to czy będę zajść w ciążę? Mam dopiero 25 lat i chciałabym mieć dzieci w przyszłości, a przy takim schorzeniu nie wiem czy to będzie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę duphaston m.in.na pomoc w zagnieżdżaniu się zarodka,kobiety w ciąży biorą go na podtrzymanie ciąży,więc nie masz się co martwić,to raczej pomaga w zachodzeniu(z tego co złyszałam) niż przeszkadza:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore od jutra na nagnieżdzenie się zarodka, ale ma pytanie, jak mi lakerz kazał brac dwie dziennie to rano i weczorem czy od razy dwie na raz? Wyraził sie mało precyzyjnie i teraz nie wiem. Dzieki za odpowiedź :D Hej reniol :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczkowa - najlepiej podzielic i brac jedna rano i jedna wieczorem - zeby poziom progesteronu byl mniej wiecej wyrownany. Daisy - dokladnie tak jak Dziewczyny napisaly jest to lek, ktory stosuje sie zarowno w celu wzmocnienia drugiej fazy cyklu jak i w ciazy na podtrzymanie. Nie masz przedwczesnego wygasania pracy jajnikow tylko niedomoge cialka zoltego - czyli po owulacji pozostajace cialko zolte produkuje za malo progesteronu i to powoduje skrocenie drugiej fazy cyklu i zbyt wczesna miesiaczke. Jest to jedna z wielu przyczyn niemoznosci zajscia w ciaze, dlatego w takiej sytuacji podanie duphastonu pomaga zajsc w ciaze. Wiec nic sie nie martw tylko zazywaj lek zgodnie z zaleceniami. Jesli brany tylko w drugiej fazie cyklu (po14dniu) to nie hamuje owulacji!!!! Nie blokuje pracy jajnikow - one caly czas pracuja normalnie - w kazdej chwili mozesz zajsc w ciaze. Pozdrawiam Doris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×