Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brzusio77

Ile ważyło Wasze dziecko w 32 tc? PROSZĘ, ODPOWIEDŹCIE!!

Polecane posty

Jestem w 32 tc i 1 dniu, a moje dziecko waży 1562g. Gin powiedział, że to trochę za mało. Ponoć ta waga odpowiada dziecku 8 dni młodszemu. Martwię się bardzo... :( Ile ważyło Wasz dziecko w tym tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1680 i wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem hypotrofii. poszłam na przepustkę i zrobiłam prywatne USG, z którego wynikało, ze z dzieckiem jest WSZYSTKO w jak najlepszym porządku, problem leżal w sprzęcie szpitalnym...Jeżeli jednak chodzisz do dobrego lekarza, no to rzeczywiscie wygląda, ze maluszek jest za malutki-ale to nie powód do stresu, co mówi Twój lekarz?? Mi mówili, zeby dobrze sie odżywiać, nie przepracowywać i leżeć dużo na prawym boku, bo wtedy łożysko lepiej pracuje:)Także mysle, ze nie ma powodu do obaw, o ile naprawdę mały waży za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi wcale nie mówił gin ile waży i się nie stresowałam :) Przecież oni go nie ważą tylko mierzą brzuszek, może po prostu budowę ma taką, nie denerwuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam za odpowiedzi 🌻 Pszczoła=> lekarz powiedział, że mam przyjść za 3 tygodnie, jeśli róznica tych 8 dni się powiększy, weźmie mnie na obserwację do szpitala. Mówił tez, że możliwe, że po prostu urodzę później. Chodzę do jednego z najlepszych lekarzy w Trójmieście, ma swietny sprzęt. Narazie mam odpoczywać. Pytałam, czy to zależy od odżywiania, powiedział, że nie. odżywiam sie naprawdę dobrze. Martwię się strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzusiu
a do kogo chodzisz, jesli nie tajemnica? bo ja z mojego niezbyt jestem zadowolona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty do jakiego gina chodzisz? Czy którejś dzidzia ważyła tyle, co moja i było wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusio - mój maluch na przełomie 33/34 tc ważył 1750 g, 2 tygodnie przed poprodem USG wskazywało 2700 g a urodziłam z wagą 3600 g w 39 tygodniu :-) A patrząc na inne pomiary, np. główki to właśnie w tym czasie obwód główki wskazywał na 31 tydzień :-( A teraz ma 5 msc i łepek 7 m-cznego maluszka. W ogóle duży chłopak z niego :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaqwna
ja troszke nie na temat ale sie wtrace wiecie moze jak oni w ogole wyliczaja ta wage dzidzi? wiem ze z usg-ale na podstawie jakis parametrow czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagwostka
misiaqwna - tak, bierze sie pod uwage obwod glowki i brzuszka oraz dlugosc kosci udowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdopodbnie birą pod uwagę długość główki --mierzą poprzecznie i długość kości udowej .... Brzusia nic sie niemartw Hubcio ma jeszcze czas na nadrobienie :) Bedzieoki Całuje 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ma obwód główki do wagi? córka miała 4 kg a obwód główki 33 cm, a synek 3,5 kg i 35 cm. I był dłuższy o 2 cm. Wagę wyliczają na podstawie obwodu brzuszka, wystarczy, że dziecko ma mniejszy obwód pasa a grubsze nóżki i wszystko się rypie. Czytałam o tym na jakiejś stronce profesjonalnej, że ta waga jest bardzo przybliżona, robiąc usg przed samym porodem potrafią się pomylić w wyliczeniach nawet o kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafinka - mi chodziło właśnie to, że USG pokazuje przybliżone wymiary maluszka. U mnie każdy wymiar wskazywał na inny tydzień :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga ok, tylko dziewczyny napisały, że wagę się ustala na [podstawie obwodu brzuszka, główki i kości udowej. Z obwodem brzuszka się zgodzę ale reszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje w 32 tc waga 1900 to wskazywało ze jest duże i sugerowało termin aż aż 11 dni wczesniej. W 37tc waga 3280 i termin pokrywający sie z ogólnym (miesiączk.) A te ponoc najprawdziwsze terminy obliczane z usg w pierwszych 13 tygodniach wskazywały termin o tydzień później niz z mieś. czyli dziecko było mniejsze. Tak wiec dziecko rośnie raz szybciej raz wolniej - słuchac lekarza i sie nie stresowac - a jak mniejsze to lzejszy poród bedzie a dzieciaczek potem nadgoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, dziewczyny 🌻 ACHA=> 😘 Mnie tez się wydawało, że wagę lekarz liczył na podstawie obwodu główki, brzuszka i długości kości udowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś z was wiem, jakie sa granice wagi dzidzi w 32-33 tc? Z nerwów zapomniałam spytać gina :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusio=> w mojej książce wyczytałam, że waga dzidzi w 32 tygodniu powinna wynosić ok. 1600g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×