Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaka21

mamki poomocy-co na kolke jelitowa-mala mecza gazy-pilne

Polecane posty

Gość kaka21

strasznie mecza ja purtaski-jest bradzo marudna ma 2 mies. skonczone -pomocy ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małego misia
Synek dostał espumisan w kropelkach, ale może skonsultuj się z lekarzem, u nas to był jeden z objawów skazy białkowej.Pozatym pomagało układanie go na brzuszku i "gimnastyka" :) czyli zginanie nóżek, podciąganie mu do brzuszka i z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale brednie jej piszecie no
nam tylko pomógł sab simplex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okłady z ciepłej wyprasowanej pieluchy na brzuszek,termofor owinięty pieluszką kładziemy na siebie i tulimy do siebie dziecko wykonując lekki masaż plecków z góry w dół,nóżki maleństwa powinny być podkurczone,Esputikan kropelki na kolki,Infacol,koper włoski łączony z melisą i anyżem powinno pomóc.Jestem położną tak na marginesie:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Tobie co my stosowaliśmy -espumisan,infacol,plantex,wyciąg z kopru włoskiego,środek troisty oraz masaże i kładzenie dziecka na brzuszku-niestety nic z tych rzeczy nam nie pomogło.Ale znajomym tak.Byliśmy z tym nawet u lekarza bo już panikowałam że moze to nie kolka jednak lekarz stwierdził że to kolka która musi jednak sama porzejśc i przesżła po 2,5 miesiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
moja mala ma tez na imie zuzia ;-) dostaje koper wloski-cherbatke, czy mozna ja podawac codziennie?czy sa jakies ograniczenia? a moze to zle ze ma tyle gazów? ale chyba lepiej zeby miala tylko mnie zal jak widze jak sie meczy bidulek ;-( a i zadko sie wyproznia-kupki sa 1 na dwa dni, choc mowia ze jak przez tydzien nie zrobi to nic nie szkodzi,,,nie wiem...a jeszcze jedno czy to prawda ze jak dziecko skonczy 3 mies. to kolki ustepuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak KANGUREK - NIC!!!!!!!!!!!!!! :P TRZEBA NIBY CZEKAC.....:( do 3 mcy,,,,,jeszcze miesiac,,,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak skończy 3 miesiące to powinno się unormować,radziłabym za często nie podawać tego kopru włoskiego,a co do wypróżniania to wszystko jest dobrze, gdyby nie wypróżniała sie przez tydzień to byłby problem.Jeszcze jedno pytanie, karmi Pani piersią czy butelka?bo jeżeli piersią to może zła dieta powoduje kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
to nie podawac cherbatki z kopru wloskiego???????jak to?ja myslalam ze to po to zeby te gazy lepiej odchodzily??karmie butelka-bebiko 1 -przez pierwsze 4 tyg. piersia, ale juz nie mam pokarmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas natezenie kolek zmniejszyl sab simplex i herbara rumiankowa. mala czsami sie prezy i wije ale jak pusci baka to jest spokoj. noce przesypiamy bez placzu a najbardziej marudna jest w godzinach wieczornych ale nie jest to jakis ryk gdzie dziecka nie mozna uspokoic - wystarczy ja przytulic i juz jest ok. dodam ze mala ma miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
a ta herbatke rumiankowa jak czesto sie podaje raz na kilka dni czy codziennie...ogolem to tego niegdzie na opakowaniach nie pisza ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
dodam jeszcze ze te purtaski pojawiaja sie w ilosciach ok.20 na dzien-wydaje mi sie ze to stanowczo za duzo....chyba powinnam odstawic faktycznie ta cherbatke koperkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbatka z samego kopru wzmaga kolki dlatego nie powinno się jej podawać dzieciom które mają kolki ,koper +melisa+anyż oczywiście sypane zioła działają antykolkowo ale sam koper wzmaga kolki.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbatke rumiankowa podaje jak mala zaczyna sie prezyc a wiem ze jest najedzona. podaje ja praktycznie codziennie zamiennie z woda z glukoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luis
muj miesienczny synek nie morze sie wyprurznici i podaje mu infocol ibebilon chcialabym wiedzici czy moge podawaci mu tuwno czesie mleko i infocol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika pp
mj synek ma 2 miesiace juz nie wiem co mu dolego czy to kolka czy zaparcia ale wyproznia sie codziennie ale z duzym wysilkiem najgorzej jest przy jedzeniu prezy sie placze kopie nuzkami obecnie jest odstawiany na butelke ale czy tak czy tak jest klopot przy jedzeniu juz nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata7xx
Ja wkładałam małej czopki Viburcol, mała od razu się uspakajała. Poza tym kładłam ją na brzuszek na ciepłą pościel. Viburcol jest dostępny bez recepty a polecił mi go pediatra. U mnie on skutkował i łatwiej lek jest wsadzić do pupy niż podawać w kroplach takiemu maluchowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze HERBATKA
a po drugie to znow sie zaczyna: nozki, herbatka, obiadek, pieluszka, dupeczek sreczek, jabluszko, marchewecza itd.... ciaza wam naprawde rozume odebrala a bachorek myslenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehehehe
brawo dla ostatniego posta ;) jak czytam te tematy to mnie odrzuca od tego ciumkania ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam napar ze zwykłego majeranku:))u nas jedynie to pomogło,a mielismy cyrki od 17 do 4 rano:((jak sobie przypomne..brrrr łyżeczke majeranku zakac w szklance wrzatku,zaparzyc pod przyktyciem ok 3-5 min,odcedzic pieluszka tetrowa,doslodzi i podac dziecku,niemusi wypic dużo.Mama tez powinna pic jesli karmi piersią-dawac do picia w ciagu dnia,a nie tylko gdy zaczynaja sie kolki.Koper odstawic-badziew:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessssss
O super dziekuje, sprobuje z tym majerankiem. A o czopkach slyszalam, sa uspokajajace, a jak na nie reaguja niemowlaki? budza sie normalnie na karmienie? troche sie boje ich stosowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzz
butelka i smoczek do niej z AVENT one sa antykolkowe i powiem ci szczereze ze super dzialaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessssss
Ale ja karmię piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też stosowałam Viburcol N i to nie tylko przy kolkach ale i przy ząbkowaniu czy przeziębieniu. One nie tylko uspokajają ale maja działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwwzdęciowe. Mnie przekonało do nich ,że są dopuszczone do podawania niemowlętom już od 1 DNIA życia dziecka. Muszą być super bezpieczne jeśli mozna je podawać tak małym dzieciom. Nie wyobrażam sobie ,że mogłabym patrzeć na zanoszące się od płaczu dziecko i czekać aż z tego wyrośnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekuńcza mama 29
my wypróbowaliśmy chyba wszystkie sposoby....z kropelek to bym dożuciła bobotic....nie działały żadne :( Sprawdził się i nadal sprawdza (teraz na ząbkowanie) vibrucol :) jest to lek homeopatyczny i bezpieczny dla niemowlaków - poleciła nam pediatra :)aaaaa i jeszcze patent z suszarką - z bezpiecznej odległości nagrzewanie brzuszka małej :) I pierwsze słyszę, że herbatka w kopruszkodzi na kolki !!! na opakowaniach pisze co innego!!!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka000000
Zapraszam na mojego bloga i prosze o wpisy Blog jest o mnie o mojej bardzo dużej nadwadze. http://otylanastolatka14.blog.onet.pl/ Prosze wejdzcie, poczytajcie, zostawcie komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamajki
viburcol i debridat. mojej malej pomagaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaqgag
U nas pomógł Viburcol- czopki + woda koperkowa po 3 dniach kolka zniknęła jak ręką odjąl ,viburcol profilaktycznie zakłądałam jeszcze przez tydzien i w sumie maluszek z kolkami męczył sie tylko niecały tydzień :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×