Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nikitka07

temperatura

Polecane posty

od 2 dni ( od dnia spodziewanego okresu) zauwazyłam u siebie wzrost temp. do 37,1 stop. czy moze być to objaw ciąży? ja kompletnie zgłupiałam bo biorę Luteinę (progesteron) również od 2 ostatnich dni...i teraz nie wiem czy to Luteina nie wpłynęła na wzrost tem ciała?? POMÓŻCIE aha temp mierzę pod pachą nie w pochwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no proszę poradzicie...czy któraj z was brała luteinę? czy to moze rozregulować okres?? jesli wzięlam 4 tabletki to po jakim czasie mój organizm oczyści się z tego hormonu?? hm i jeszcze jesno jaki jest sluz w ciaży? kiedy się pojawia i jak go odróznić od innych rodzajów śluzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie mierzenie temperatury pod pachą nie jest wcale miarodajne. Luteina reguluje cykle, więc mogą się też wydłużyć, licho wie. A który masz dzień cyklu? Jakieś inne objawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja faktycznie miałam powyższoną temp, ale zgadzam sie że w ciązę tak łatwo się nie zachodzi.. jak @ bedzie ci sie spozniac dluzej niz 10 dni zrob test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki ;) no ja mam cykle 32-33 dniowe róznie to bywa...a teraz jest 33 dzien cyklu. i poprostu nie wiem czy dobrze ze wzięłam ta Luteinę ;/ objawow niw mam zadnych (od potencjalnego zapłodnienia minęlo ok 2 tyg- choc to bardzo wątpliwe) czasem pobolewa mnie brzuch ale to tak jak przed okresem. a ktoś z was bierze luteinę? jesli tak to w jakim dniu cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dni brania luteiny precyzyjnie określa lekarz. Najczęściej zależy to od długości cyklu, np. od 14 do 25 dnia cyklu. Jeśli dziś nie dostaniesz @, to możesz spróbowac zrobić test nawet jutro, bo to będzie po terminie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem lekarzem - po pierwsze luteina podnosi temperature ciala!!! po drugie jesli zaczelas ja brac tuz przed terminem miesiaczki to ona najprawdopodobniej przesunela CI termin miesiaczki - bo ten preparat to progesteron - w normalnym cyklu progesteron produkowany jest tuz po owulacji przez cialko zolte, w momencie kiedy cialko zolte zaczyna zanikac spada poziom progesteronu i to wywoluje miesiaczke - dlatego jesli zazylas te tabletki tuz przed miesiaczka poziom progesteronu nie spadl a podwyzszyl sie wiec okres sie spozni. Temperature trzeba mierzyc w pochwie, w ustach lub w odbycie - bo pod pacha jest niemiarodajnie. Ciazy nie rozpoznaje sie po sluzie, wiec sie nad tym nie zastanawiaj. Jesli jednak masz watpliwosci czy jestes w ciazy czy nie to po prostu zrob test - jesli sikany to od dnia spodziewanej miesiaczki a jesli z krwi to od 6 dnia po zaplodnieniu. Zazwyczaj luteine bierze sie na podtrzymanie drugiej fazy cyklu - jesli cialko zolte jest nie wydolne - czyli mniej wiecej od 14-25dnia cyklu. Potem sie odstawia, zeby spowodowac spadek tego progesteronu i po ok.3 dniach powinna sie pojawic miesiaczka. U kobiet starajacych sie zajsc w ciaze - powinno sie brac od ok.2dnia po owulacji do konca cyklu - czyli do dnia spodziewanej miesiaczki, wtedy zrobic test ciazowy i jesli pozytywny to nie powinno sie odstawiac tego leku - zeby nie obnizyc gwaltownie poziomu tego hormonu, bo jest to hormon podtrzymujacy ciaze i pomagajacy sie zaimplantowac zarodkowi. Nie wiem z jakich wskazan dostalas ta luteine? wiec trudno odniesc sie do tego jakie mozesz miec zaburzenia cyklu i jak ona wplynie na Twoj cykl. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKI WIELKIE jestem bardzo wdzięczna :* Luteine dostałam kiedyś na wywołanie okresu ponieważ miałam małego torbiela. Moja pani ginekolog ma czasami dziwne pomysły więc tymbardziej cieszę się ze napisałaś :) i gdybyś jeszcze była tak miła to powiedz proszę jesli wzięłam luteine w 32 dniu cyklu i wzięłam wczoraj 3 tabl podjęzykowo, i dzisiaj jedną rano..i juz chyba nie wezmę to powinanm okres dotać za ok 3 4 dni tak?? naprawdę bede wdzięczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinnas dostac po ok. 3-4 dniach od odstawienia tego leku, a ta lekarka powiedziala, zebys tylko tyle dni brala? - bo (ja nie jestem ginekologiem) z tego co pamietam to chyba bralo sie ok.tygodnia na wywolanie okresu - potem odstawialo sie i po ok. 3-4 dniach powinno sie pojawic krwawienie. A jesli dodatkowo masz torbiel to moze w ogole jakos inaczej Ci lekarka ten lek polecila brac - niestety, az tak sie na ginekologii nie znam, wiec lepiej bierz dokladnie tak jak zlecila Twoja lekarka. Pozdrawiam serdecznie D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris masz rację. mi przepisał ginekolog żebym brała od 15-25 dnia cyklu i po ok. 3 dniach powinnam dostawac okres- i tak też się działo. obcnie biorę 3 cykl i czekam na rezultaty:-) Powodzenia Ci nikitko zycze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JBEATA
Cześć dziewczyny! Brałam luteine z przepisu lekarza na wywołanie okresu przez 7 dni 2x1.Po tych 7 dniach odczekałam 2 i dostałam normalny okres trwający 6 dni.Czy to znaczy, ze ciąże mozna juz wykluczyć?? dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×