Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
*** SMUTNA MAMA ***

MÓJ 2,5-LETNI YN BOI SIĘ RÓWIEŚNIKÓW !!!

Polecane posty

Nasza córka taka była. Nigdy nie lubiła obcych. Ani dzieci ani dorosłych. Ruszała wręcz krzyczała jak została postawiona pod ścianą, że tak powiem. Też panicznie się bałam bo przecież jak to do przedszkola? Ona? Z innymi dziećmi? Powiem szczerze na pierwsze dwa dni tata z nią poszedł a ona? Nawet na niego uwagi nie zwracała. Ogólnie nie bawiła się z innymi ale chodziła za nimi i obserwowała a wyszła zadowolona. Teraz chodzi już 2 miesiąc do przedszkola i nie ma problemu chociaż dalej jest czasem nie ufna. 

To normalne. Każde dziecko jest inne i nie każde musi być takie towarzyskie. Na pewno dam ci jedną radę, chyba najważniejszą. NIE ZMUSZAJ. Jeśli nie chce to nie. Oswoi się w swoim czasie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2022 o 01:08, MłodaMama napisał:

Nasza córka taka była. Nigdy nie lubiła obcych. Ani dzieci ani dorosłych. Ruszała wręcz krzyczała jak została postawiona pod ścianą, że tak powiem. Też panicznie się bałam bo przecież jak to do przedszkola? Ona? Z innymi dziećmi? Powiem szczerze na pierwsze dwa dni tata z nią poszedł a ona? Nawet na niego uwagi nie zwracała. Ogólnie nie bawiła się z innymi ale chodziła za nimi i obserwowała a wyszła zadowolona. Teraz chodzi już 2 miesiąc do przedszkola i nie ma problemu chociaż dalej jest czasem nie ufna. 

To normalne. Każde dziecko jest inne i nie każde musi być takie towarzyskie. Na pewno dam ci jedną radę, chyba najważniejszą. NIE ZMUSZAJ. Jeśli nie chce to nie. Oswoi się w swoim czasie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi Pani powiedzieć w jakim wieku było Pani dziecko? Czy w tej chwili ten lęk całkowicie minął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.03.2023 o 15:58, Lukas87 napisał:

Czy może mi Pani powiedzieć w jakim wieku było Pani dziecko? Czy w tej chwili ten lęk całkowicie minął?

Szczerze to nie pamiętam kiedy to się zaczęło ale bardzo wcześnie. Teraz córka ma 3 latka, w sierpniu będzie 4 i czasami dalej są problemy. Może tu chodzi bardziej że się wstydzi. Nie wiem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie najstarszy syn jest taki wstydliwy, od momentu pójścia do przedszkola nic się nie zmieniło-teraz ma 16 lat i nadal jest nieśmiały, wycofany i wstydliwy, nie ma kolegów ani koleżanek.

Ja też byłam wstydliwa, nieśmiała i pozostało mi to do dzisiaj. Jeżeli dziecko w wieku kilku lat jest nieśmiałe to już tak zostanie.W pewnym wieku dziecko będzie próbowało walczyć z nieśmiałością,to normalne ale raczej natury nie oszuka się. Widzę po swoich młodszych dzieciach i po dzieciach znajomych czy rodziny że jak ktoś małe były przebojowe, odważne i wygadane to takie już zostały te dzieci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×