Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

angeelina porod jest za darmo tak jak i opieka ciezarnej. jesli chodzi o macierzynski to jakos pol roku trzeba przepracowac u jednego pracodawcy. wiesz co wpisz w googlach macierzynskie anglia i wyskocza Ci linki polskich stron o Anglii. duzo mozna poczytac i sie dowiedziec :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angeelina-z tego co się orientuje to zgodnie z angielskim prawem kobieta w trakcie ciązy i 12 miesięcy po porodzie ma prawo do bezpłatnej opieki medycznej i dentystycznej wiec na chłopski rozum wcale nie musi za nic płacic. Moze spróbujcie podejsc do najblizszej przychodni,przedstawcie jaka jest sytuacja oni musza wiedziec takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqop-jesli pracujesz u tego samego pracodawcy minimum 26 tygodni (tyle musi byc do 15 tygodnia przed data urodzin dziecka) i zarabialas min.84 Ł brutto tygodniowo to przysługuje ci normalny zasilek macierzyński wypłacany przez 9 miesiecy (11 tygodni mozesz wziac tez przed urodzeniem dziecka) jesli nie spełniasz tych warunków to tez powinnas dostac zasiłek tylko ze z tym drugim jest wiecej zalatwiania i biurokracji.A poza tym nie wiem czy te zasady dotycza au-pair.najlepiej dowiedziec sie w Jobcenter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqop
Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi pytam dlatego,zeby w razie potrzeby podjac jakas prace jak najszybciej. Sprawdze to jeszcze. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
tak tak kochane, zeby dostac macierzynski trzeba miec przepracowanw 26 tyg ,a co do bezpłatnej opieki medycznej to fakt,ze po urodzeniu jest przez 12 miesiecy tylko ze ze jezeli chodzi o dentyste to sa kłopociki bo ja np.po porodzie zaczełam miec problemy z zebami mianowicie zaczeły mi leciec jeden po drugim w ciągu 8 tyg 3 zęby, a w przychodniach nie rejesrują nowych pacjętów a przewidują rejestracje za 3 miesiące,wiec zostaje mi prywatnie ,ide w czwartek tonapisze ile kosztuje taka przyjemnosc,dobrze za niedługo wracam do pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
dlaczego mnie wyswietla na pomaranczwo? jak to zmienic? pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqop
ok 26 tygodni,ale 15 tyg przed urodzeniem?> to jest wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was przyszle mamusie :) Co u Was, widze, ze u nas spokojnie...chociaz duzo pytan :) Monika2 - dzieki za informacje odnosnie zmian zwiazanych z wizytami w konsulacie.Ja umowilam sie przez internet i wizyte dopiero mam na 27 maja...nie wiedzialam ,ze mozna jechac i czekac zeby Cie przyjeli.Czyli wychodzi na to ,ze moge jechac wczesniej?W sumie zalezy mi na tym aby miec szybko paszport dla malenstwa bo chcialam w czerwcu jechac do polski.Co do wyrobienia stalego paszportu to chba zajme sie tym w polsce...chyba mozna? Wiecie co dziewczynki? Zastanawiam sie nad czym, bo razem z nazeczonym obecnie mieszkamy we flacie 3 pokojowym w 4 osoby z lazienka i kuchnia. Juz od dawna podjelismy z moim partnerem decyzje o tym ze bedziemy szukac 1 bedroom tylko dla nas, wiadomo,ze to finansowo moze byc ciezko bo tylko on pracuje. Dzisiaj jednak sie wszystko zmienilo i znajomi mojego nazeczonego z pracy tzn dziewczyna ktora z nim pracuje, dowiedziala sie ,ze jest w ciazy...razem z mezem mysla o tym aby zamieszkac z inna para w domu, aby poszukac czegos do wynajecia i zamieszkac w czworke...no i pomysleli o nas...I teraz mam bajzel w glowie bo nie wiem co robic, co myslec. Zawsze marzylam abysmy mieszkali tylko razem, ale wiadomo czy finansowo sobie damy rade? A takto moze byc latwiej...ale czy lepiej? Ja niedlugo sie rozsypie...moze warto by bylo rozwazyc ta propozycje? Napiszcie co o tym sadzicie, dajcie znac...Buziaczki :) Jeszcze tabelka : Szczęśliwe Brzuchatki: leeds1977aga.....8/01.......41... Leeds............synuś................. agnes23............09.02......37.....Northampton.....cor cia.......Zuzia Sasania.......27/02...34......Northampton......córeczka. ....Gabrysia Kasia78...........20/01 ? .....29...Gosport.......?........?............... Vika25......4/02.......35........Peterborough.... .syn......Kacper joaska78.....4/02......29.......Bedford.......syn....... ..? megs..........08.02.2008....37.....Londyn.........synek. .....?...... Maddalen83.....02.03.08....32....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Karolinah.....04.05.2008...20.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...24.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...23.......Coventry...........s ynek .....Filip mona7712.....26.05.2008...22......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....17.06.08...17...stansted......?...... . ............? Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. ............. Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford.......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Karinella......03/01/08...3240....Southend....coreczka.. ..Kornelia Agata85....3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn...Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert Jezeli chodzi o urlop macierzynski to nie jestem w stanie pomoc bo sama nie pracowalam nigdy w Anglii tylko jak bylam juz w ciazy to postanowilam tu przyjechac agi 2-27- wyswietla Cie na pomaranczowo poniewaz nie zastrzeglas sobie nicka, nie zabiezpieczylas go haslem, warto to zrobic, zeby nikt sie pod Ciebie nie podszyl. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maddalen - wg mnie szukajcie 1 bedroom tylko dla was, poradzicie sobie. My się w sobotę przeprowadzamy do Nuneaton - 2 bedroom flat za 425 pcm a pracuje tylko mój mąż, nie mamy benefitów - oprócz ChB 76f na miesiąc i jest spoko :) wiesz, mieszkanie z parą znajomych jest dobre na krótki okres - nie wiesz jakie będą wasze dzieci - może wasze spokojne, grzeczne a ich rozdarciuch i będziecie mieć z czasem do siebie coraz większe pretensje bo dochodzi stres związany z nową sytuacją, zmęczenie itd. To już najkrótsza droga do wyprowadzki we wielkiej kłótni... wiem co mówie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqop-tak to jest wazne,mojej koleżance brakowało 6 dni do 26 tygoni pracy na 15 tygodni przed data urodzin dziecka i niestety nie dostala macierzynskiego (tego normalnego) i teraz ma problem bo zyja z jednej pensji a ten drugi zasilek to nie wie kiedy dostanie (a jest juz po terminie porodu)wiec to jest wazne zeby ci 26 tygodni ciągłej pracy u jednego pracodawcy(oni tu licza od niedzieli) minelo nie później niz na 15 tygodni przed planowana data porodu. Maddalen83-mozesz spokojnie jechac wczesniej tylko ze trzeba stac czasem w bardzo dlugiej kolejce,a jesli chodzi o paszport dla dzidzi to lepiej zrobic tymczasowy(tylko na zjazd do polski) bo sie na niego krótko czeka(na normalny paszport czeka sie podobno nawet do 6 miesiecy) a zwykły wyrobic juz w Polsce.A z tym mieszkaniem to ziarnko_piasku ma racje.lepiej zacisnąc pasa i mieszkac samemu i miec swiety spokoj niz meczyc sie z kims obcym i zyc w stersie(konflikty beda zawsze -po co sie niepotrzebnie denerwowac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mowiac to macie racje w 100%. Tez zawsze sobie wyobrazalam rodzine mieszkajaca sama, a nie w kolchozie, gdzie za wszystkimi trzeba chodzic i powtarzac zeby po sobie sprzatal. Do tego dochodza jeszcze wlasnie stres zmeczenie, pewnie nie raz sie poklocimy i nie wiem czy chce miec swiadkow tych awantur. Bylam juz prawie przekonana co do mieszkania tylko razem ale moj nazeczony zamacil mi dzisiaj w glowie...tzn nie chodzi o to ,ze on juz jest zdecydowany i koniec tylko widze, ze jest chetny, chodzi oczywiscie o finanse. Mnie sie wydaje ,ze zostalismy postawienie troche w niezrecznej sysuacji, poniewaz tak naprawde tamta para miala inne plany do poki sie dziewczyna nie dowiedziala,ze jest w ciazy i nam zaproponowali mieszkanie razem. W sumie to fajnie miec towarzystwo, bo teraz siedze sama...pomoc czasami tez sie przyda ale wiadomo czy bedzie obustronna? Ja jestem osoba czepiajaca sie szczegolow, dbam o drobiazgi i jestem pedantka, wiem ,ze to sie zmieni jak przyjdzie dziecko na swiat bo inaczej sie zatyram na smierc...jak bedziemy sami w domu to w sumie nikomu nie bedzie przeszkadzac ze tydzien jest nieposprzatane, bo mieszkamy razem....a jak bedziemy z nimi? Kurcze, jestem w kropce, bo szkoda mi troszke mojego faceta, bo wiem ,ze sie stara zeby bylo nam dobrze a ja marudze, tylko ,ze on bedzie cale dnie w pracy a ja bede z dzieckiem i do tego z lokatorami, z ktorymi nie zawsze bedzie sielanka. Maz tamtej dziewczyny nie chce jej zostawiac samej w domu poniewaz on na cale dnie chodzi do pracy i ona bedzie w ciazy siedziec sama....no ale to chyba juz nie moj problem prawda? Mnie sie wydaje ze nie powinnam sie rozgladac na wszystkich bo taka wlasnie jestem tylko miec wlasne dobro na wzgledzie.... Mam racje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angeelina
Serdecznie Wam dziekuje za wszystkie odpowiedzi.Przekaze te informacje kolezance.Jestescie fantastyczni :) Zycze Wam duzo szczecia i pociechy z dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Mona7712 dzięki za hotel.Z Nuneaton nic jeszcze nie wiem, bo wysiadł mi acrobat reader, który czyta broszury w necie i nic nie chciało się otworzyć, dziś spróbuję. Tak reasumując, aby dostać macierzyński płatny trzeba pracować dla pracodawcy, kiedy się zajdzie w ciążę, bo 26 tyg +15 tyg=41 tyg, a ciąża planowana trwa 40 tyg. dołączając się do tematu dentystów - słyszałam ostatnio statystyki,że bardzo dużo (nawet Anglików) osób korzysta z prywatnych praktyk, bo tzw. państwowe są przepełnione i bardzo długo się czeka na wizytę.Warto być zarejestrowanym w przychodni nhs, bo w ciąży i rok po ma się świadczenia za darmo.A tak normalnie to się płaci, ale mniej niż prywatnie, wszystko zależy od rodzaju świadczenia.Ja jestem zarejestrowana u polskiej dentystki w nhs przychodni, jestem zadowolona z jakości usług. maddalen - popieram dziewczyny, szukajcie małego mieszkanka, ale tylko dla siebie.W ciąży i z noworodkiem jest wystarczająco dużo stresów...A to nie jest warte żadnych pieniędzy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela1
czesc was dziewczyny. jestem nowa na tym forum.wlasnie go odkryłam. ja sie ciesze ze jestem w 21 tygodniu ciazy a w domku mamy juz synka prawie 6 letniego. pozdrawiam. mieszkamy w Londynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teczowaa panienka
witajcie! jestem w 25 tyg., do tej pory mieszkalam w Londynie, teraz przenosimy sie do Newcastle. Czy sa tu jakies mamuski lub oczekujace z tej okolicy? Przyznam, ze doskwiera mi samotnosc-maz cale dni w pracy, a ja w domku:( chetnie nawiazalabym kontakt z innymi mamuskami w celu wspolnych spacerkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga leeds- tzn , ze juz urodzilas?? w takim razie bardzo, bardzo gratuluje 🌼🌼🌼 i buziaki dla malenstwa❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaanglia
cze milo mi!!ja rowniez mieszkam w angli i obecnie jestem w ciazy ale na poczatku!1z tym ze jest to ciaza po poronieniu i ma czasam bardzo dziwne bole brzucha w kazdym miejscu do tego bol plecow i takie uczucie jak przed miesiaczka!!martwie sie czy jest dobrze a, bylam u lekarza ale on powiedzial ze to normalnei chcialam na beta hcg ale on powiedzial ze to nic nie daje i ze nie robia a to nieprawda bo ja tu ronilam i mialam dwa razy zrobionetylko ze w szpitalu a teraz chcialabym sama to zrobic tylko nie wiem gdzie!mieszkam w lancashire, prosze o jakas porade!!!z gory dziekuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki magdaanglia ja niestety nic nie wiem :( przykro mi nie pomoge aga leeds urodzilas dzidzie? pewnie tak i widze ze w dniu imienin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gratulacje dla Was 🌻 jeszcze musze gdzies tabelke znalezc bo ktos mnie odmlodzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach to Maddalen mnie odmlodzila :P jeszcze Sasanie z jednym zamachem poprawie Szczęśliwe Brzuchatki: leeds1977aga.....8/01.......41... Leeds............synuś................. agnes23............09.02......38.....Northampton.....cor cia.......Zuzia Sasania.......27/02...35......Northampton......córeczka. ....Gabrysia Kasia78...........20/01 ? .....29...Gosport.......?........?............... Vika25......4/02.......35........Peterborough.... .syn......Kacper joaska78.....4/02......29.......Bedford.......syn....... ..? megs..........08.02.2008....37.....Londyn.........synek. .....?...... Maddalen83.....02.03.08....32....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Karolinah.....04.05.2008...20.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...24.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...23.......Coventry...........s ynek .....Filip mona7712.....26.05.2008...22......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....17.06.08...17...stansted......?...... . ............? Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. ............. Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford.......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Karinella......03/01/08...3240....Southend....coreczka.. ..Kornelia Agata85....3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn...Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny wiem ze moje pytanko nie dotyczy ciąży w Uk chociaż sama jestem cieżarną. Nie bądzcie złe na mnie ale nie mam juz gdzie sie zapytac. Chodzi mi o przewoz psa do UK czy naprawde sa takie problemy??? Byl jeden przewoznik ktory wziol by psa samolotem cena UWAGA 1000f!! + koszty lotniskowe oraz badania na krew! Niestety nie stac mnie na taki wydatek. Spotkalam sie rowniez z osobami ktore jezdza busem z paczkami powiedzieli ze przewioza psa ale musi miec wszystkie badania, i tu mam pytanie podobno pies bo badaniu krwi musi przejsc kwarantanne 6 mcy w PL dopiero po takim czasie mozna go przywiez do Uk! Ale ja nie mam czasu bo mojego psa nikt z rodziny nie chce, a po drugie sami chca tu przyjechac do pracy. Jezeli znacie jakis sposob na sprowadzenie do Uk psa (paszport i chip ma) prosze napiszcie na maila lub gg 6987626. Przepraszam Was za zmiane tematu pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. chyba nie ma tu zadnej mamy z okolic dudley ale zapytam. rodziłam pierwsze dziecko w birmingham i bardzo niemiło wspominam pobyt w tamtym szpitalu. juz po fakcie dowiedziałam sie ze city hospital to prawie jak weterynaria. wiec nie polecam. ale teraz bede rodziła w merry hill, to własnie zaraz koło dudley i w zwiazku z tym mam pytanie czy moze któras juz tam rodziła albo jakies wasze znajome, czy mozecie cos powiedziec o warunkach i tamtejszej opiece. bardzo prosze o odpowiedz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. chyba nie ma tu zadnej mamy z okolic dudley ale zapytam. rodziłam pierwsze dziecko w birmingham i bardzo niemiło wspominam pobyt w tamtym szpitalu. juz po fakcie dowiedziałam sie ze city hospital to prawie jak weterynaria. wiec nie polecam. ale teraz bede rodziła w merry hill, to własnie zaraz koło dudley i w zwiazku z tym mam pytanie czy moze któras juz tam rodziła albo jakies wasze znajome, czy mozecie cos powiedziec o warunkach i tamtejszej opiece. bardzo prosze o odpowiedz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tilli
Hejka:) Jestem fresh na tej stronce ale już na końcóweczce ciąży - 36/37 tydzień. Już zaczynam powoli wariować...nie z powodu strachu przed bólem tylko ze zniecierpliwienia:) Z opieki nad ciążą jestem bardzo zadowolona...będę rodzić w Londynie w szpitalu Hillington, w sobotę idę tam na szkołę rodzenia. Przeszłam tutaj wszystko od początku czyli zapisanie się w GP, czekanie na list ze szpitala, wszystkie USG, nerwy i stres bo niektóre rzeczy tak bardzo się różniły od polskich. Ale na przestrzeni czasu widzę, że system angielski mi służy. Porodu się w ogóle nie boję..chociaż to moje pierwsze dzieciątko. Mogę znieść wszystko byle córunia była zdrowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela1
czesc wam ja jestem w 21 tyg. ciazy mieszkam w londynie. moze cos mi polecicie na smak metalu w ustach. Moze wiecie co robic w razie roznych pytan i dolegliwosci bo nie wiem gdzie mam sie z tym wlasciwie zwrocic czy do GP czy gdzie? dzieki wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tilli
Wpisuję się, a co:) Szczęśliwe Brzuchatki: leeds1977aga.....8/01.......41... Leeds............synuś................. agnes23............09.02......38.....Northampton.....cor cia.......Zuzia tilli......22.02.08....24......Londyn.....córeczka.....Oliwka Sasania.......27/02...35......Northampton......córeczka. ....Gabrysia Kasia78...........20/01 ? .....29...Gosport.......?........?............... Vika25......4/02.......35........Peterborough.... .syn......Kacper joaska78.....4/02......29.......Bedford.......syn....... ..? megs..........08.02.2008....37.....Londyn.........synek. .....?...... Maddalen83.....02.03.08....32....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Karolinah.....04.05.2008...20.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...24.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...23.......Coventry...........s ynek .....Filip mona7712.....26.05.2008...22......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....17.06.08...17...stansted......?...... . ............? Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tilli
Oj...chyba nie skumałam tych liczb...zamiast tygodni wpisałam swój wiek:) Poprawiam się Szczęśliwe Brzuchatki: leeds1977aga.....8/01.......41... Leeds............synuś................. agnes23............09.02......38.....Northampton.....cor cia.......Zuzia tilli......22.02.08....36......Londyn.....córeczka.....Oliwka Sasania.......27/02...35......Northampton......córeczka. ....Gabrysia Kasia78...........20/01 ? .....29...Gosport.......?........?............... Vika25......4/02.......35........Peterborough.... .syn......Kacper joaska78.....4/02......29.......Bedford.......syn....... ..? megs..........08.02.2008....37.....Londyn.........synek. .....?...... Maddalen83.....02.03.08....32....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Karolinah.....04.05.2008...20.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...24.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...23.......Coventry...........s ynek .....Filip mona7712.....26.05.2008...22......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....17.06.08...17...stansted......?...... . ............? Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tilli
Hej Julka:) Ja dostałam ten list w 12 tygodniu ciąży, a pierwsze usg było w 14 tyg. Czasami tak jest, że listy przychodzą póżniej ze wzgledu na przepełnienie. Jak nie dostaniesz listu do końca 12 tygodnia przejdź sie do swojego GP i spytaj co sie dzieje bo to od nich zależy kiedy twoje dane trafią do szpitala w którym będziesz rodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala korekta
Szczęśliwe Brzuchatki: leeds1977aga.....8/01.......41... Leeds............synuś................. agnes23...........09.02......38.....Northampton.....cor cia.......Zuzia tilli......22.02.08....36......Londyn.....córeczka..................Oliwka Sasania.......27/02...35......Northampton......córeczka. ....Gabrysia Kasia78...........20/01 ? .....29...Gosport.......?........?............... Vika25......4/02.......35........Peterborough.... .syn......Kacper joaska78.....4/02......29.......Bedford.......syn....... ..? megs..........08.02.2008....37.....Londyn.........synek. .....?...... Maddalen83.....02.03.08....32....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Karolinah.....04.05.2008...20.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...24.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...23.......Coventry...........s ynek .....Filip mona7712.....26.05.2008...22......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....17.06.08...17...stansted......?...... . ............? Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. ............. Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek................... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopak..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Karinella......03/01/08...3240....Southend....coreczka.. ..Kornelia Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×