Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość natusia22
dora 23 ezeli moglabys to byla bym wdzieczna za numer do tego lekarza, a czy mozeszmi powiedziec ile kosztuje wizyta ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natusia 22 a co do zwolnienia z pracy nie musisz sie martwic jesli pracujesz na papierze to nie moga cie zwolnic. Najpierw upewni sie czy jestes na 100% w ciazy jesli lekarz to potwierdzi dopiero zglos to w pracy. bedac w ciazy jestes pod ochrona i nie maja prawa cie zwolnic jesli tylko bedziesz chciala pracowac:) od11 tyg przed porodem mozesz isc na maciezynski a maksimum 4 tyg przed porodem bedziesz musiala juz przestac pracowac bo takie sa wymogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frika123
czy kyos moze mi pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frika123
nazywam sie goska !mieszkam w Waltham cross !jestem w ostatnim miesiacu ciazy !mam zamiar urodzic w szpitalu w enfild ,ale kolezanki polki mnie straszą tamtejszą opieką!czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym szpitalem????prosze pomózcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frika123
??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Gosiu Widze ze mieszkasz niedaleko mnie ja jestem z Waltham Abbey nie wiem czy ci to cos mowi? Ja rodzilam tu taj cztery mieszki temu ale w harlow. czemu cie strasza co tam jest nie tak? Ja osobiscie jestem zadowolona z porodu w tym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdzior 29 rodzila chyba w szpitalu w enfield ale musiala bys wejsc na matki polki w wielkiej brytani tam ona ostatno czesciej sie odzywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frika123
własnie kazdy mi mówi ,ze w harlow jest super opieka itd......................a z kolei w enfld jest strasznie ,ze nieinteresuja sie zbytnio pacjentkami !jedna dziewczyna mowiła mi ,ze gdy jej dziecko dostało żółtaczki zabrali jej maluszka nie mowiąc nawet po co w jakim celu !nie znam nikogo kto ma jakies doswiadczenia ze szpitalem w enfild i zaczynam sie martwic choc to bedzie moj drugi juz poród !ktos mi tez popowiadał ,ze miał tam cesarke i ,ze żle szyli i że rana goiła sie ze 3 miesiace ...no jestem przerazona choc mam zamiar urodzic siłami natury!!piszcie dziewczyny jesli cos wiecie będę wdzięczna !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie mozesz rodzic w harlow pytalas poloznej? fakt to ze waltham cross to inne hrabstwo ale mozesz zapytac. Wiem ze jakas z kolezanek ktore mieszkaly w crossie jezdzily do harlow na usg. I nie wiem czy przypadkiem tez tam nie rodzily:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz mamusia 3 raz ale w anglii rodzilam tylko raz. Bozia obdarowala mnie 3 synami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część wszystkim dwupaczkom i rozpakowanym! Chciałam skorygować informację o okresie macierzyńskim (Statutory Maternity Leave) - mianowicie: *należy się wszystkim *ja rodzisz po 1/04/2008 to masz 26 tyg Ordinary Maternity Leave +26 tyg Additional Maternity Leave, razem 52 tygodnie *Na macierzyński możesz iść już od 11 tygodnia przed ustalonym dniem porodu *ale MOŻESZ pracować do samego końca, jeśli chcesz, jest tylko jeden wyjątek, który chciałam właśnie sprostować (do Kalci) nie musisz brać macierzyńskiego 4 tyg przed, jeśli nie chcesz, ale jeśli bierzesz wolne z pracy z powodów związanych z ciążą w ciągu ostatnich 4 tygodni, to jest już macierzyński, ale jeśli powody nieobecności w pracy nie są powiązane z ciążą, to możesz kontynuować pracę aż do dnia porodu, JEŚLI CHCESZ. To tyle na temat macierzyńskiego. Oczywiście pieniążki to już całkiem inna sprawa.Zależy to od czasu jaki pracujesz dla obecnego pracodawcy i od warunków samego pracodawcy. Natusia - super,że jesteś w ciąży.Nie wolno im Cię zwolnić. Powodzenia. Byłam wczoraj u polskiej położnej na kolejnych zajęciach - zmierzyła mi szerokość miednicy, wymiary w normie,nie mam anomalii, więc kwalifikuję się do porodu naturalnego - super. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam To już drugie podejście, bo przed chwilą napociłam się nad bardzo długim postem i wcięło go gdzieś. Chciała skorygować informację o macierzyńskim.Chodzi o te 4 tyg przed porodem - wcale nie trzeba iść na macierzyński, MOŻNA już 11 tyg przed, ale trzeba W DNIU PORODU. Jeśli z powodów ZWIĄZANYCH z ciążą bierzesz wolne z pracy w ciągu ostatnich 4 tyg ciąży, to musisz już wtedy zacząć macierzyński.Ale jeśli bierzesz wolne z powodów NIE związanych z ciążą, to możesz pracować do samego końca. Jestem teraz na etapie zbierania prawno-finansowych informacji.Dziś spędziłam 2,5 godziny u doradcy w Citizen Advice Bureau.Jestem bardzo zadowolona, bo pan wykazał się dociekliwością i kompetencją w poszukiwaniu interesujących mnie informacji. Natusia22 - super,że jesteś w ciąży. Nie wolno im Cię zwolnić.Powodzenia, dbaj o siebie i dzidziusia/dzidziusię. Byłam wczoraj u polskiej położnej (organizuje tu W Coventry szkołę rodzenia).Zmierzyła mi szerokość miednicy, nie mam anomalii i wymiary w normie, więc kwalifikuję się do naturalnego porodu.Super. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja napisalam tak bo szwagierce kazali isc na maciezynski 4 tygodnie przed terminem porodu, wiec wkoncu nie wiem jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja właśnie dziś dostałam list od pracodawcy że nie przysługuje mi SMP (zbyt krótko pracowałam -30tyg) tylko mam się ubiegać o MA (Maternity Allowance) w Job Centre. Ja od dziś jestem na macierzyńskim (37tc) i nie wiem, czy to aby nie za późno do Job Centre i jeśli jutro tam pójdę o co muszę zabrać ze sobą, jakie dokumenty i od kiedy mi przyznadzą te pieniążki. Dajcie znać proszę . Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza78
Witam wszystkie ciezarne i juz mamusie. Mi wlasnie konczy sie jedenasty tydzien, 3 dni temu dostalam list ze szpitala z terminem na nuchal scan (29 styczen). Dzien pozniej mam pierwsze spotkanie z polozna. Rowniez mam wiele pytan i watpliwosci, wiec ciesze sie, ze znalazlam to forum. To moj pierwszy dzidzius, wiec czuje sie troche zagubiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiak.tottenham
czesc dziewczyny.. ktora z was rodzila w szpitalu na tottenham,bo ja mam termin za 4 tyg i slyszalam ze to nie ciekawy szpital.To moj pierwszy dzidzius i sie strasznie boje.I jeszcze jedno na jakiej podstawie moge sie starac o maternity grant? jezeli pobieram(moj maz) dofinansowanie do mieszkania to mi przysluguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frika123
ja mama problem bo chce sie dowiedziec czegos o szpitalu w enfild rodze za połtorej tygodnia ....................a co do tottenham moja kolezanka 2 lata temu miała tam cesarke i była strasznie niezadowolona ..........ja nic niewiem na temamt tamtrgo szpitala i troche nieeeeeeeechce cie straszyc ,ale z tego co mówiła to strasznie przezyła ten porod !długo chodziła w bólach az po trzech dniach zrobili jej cesarke !no ale to bylo 2 lata temu mogło sie duzo zmienic ......personel itd!a własnie jak to jest z pieniakami na dziecko??my z mezem nie mamy zadnego dofinansowania ...mieszkamy w domku i podnajmujemy pokoje znajomym wiec sie niestaramy logiczne !jak to tu jest gdy sie dzidzius rodzi mozna sie starac o jakies becikowe ???ja tu nigdy niepracowałam tylko maz wiec jak to jest????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bu ha ha
Joaska pewnie ci nie PRZYZNADZA :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Witam nowe na forum. link do benefitów z opisami po polsku www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=21394 (pierwszy raz coś wklejam, mam nadzieję,że zadziała) A co do opinii na temat szpitali: nie mam doświadczenia z żadnym szpitalem w UK, lecz ja nie o tym. tylko taka refleksja, po rozmowie z położną: Każdy poród jest inny i ludzie są inni, ich punkt widzenia i preferencje mogą być odmienne od moich - zwróćcie na to uwagę analizując wrażenia i opinie kobiet na temat ich porodów w różnych szpitalach.Nie zawsze miła opieka to profesjonalna i kompetentna opieka.Oczywiście wszystkim Wam i sobie życzę miłych profesjonalistów. Sama osobiście robiłam wywiady na temat szpitala, który mi zasugerowano i były i dobre i złe opinie, powiedziałabym wręcz,że sprzeczne.Jeszcze nie zdecydowałam się.W tej chwili mam dwa do wyboru. Jeden jet olbrzymi, z dużą ilością pielęgniarek i lekarzy (+), ale bardzo oblegany, drugi jest mniejszy - bardziej kameralna atmosfera (+), lecz mniejsza ilość personelu.Statystyki są porównywalne, odległość od mojego domu prawie taka sama.Dostępne warianty porodów - identyczne, każdy ma po jednej wannie do porodu w wodzie (tak właśnie chcę rodzić, jeśli się zakwalifikuję), więc szanse na taki poród są większe w mniejszym szpitalu. Zwracam się z prośbą do dziewczyn z Coventry i okolic(może są jakieś) o opinie na temat okolicznych szpitali i życzę powodzenia w tej kwestii. Trudny wybór, przynajmniej dla mnie. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny gdzie kupowalyscie ciuszki? jak z internetu to z jakich stron? podpowiecie mi? to i tak musi byc 100 % bawelna dla dzieciaczka wiec chyba bez roznicy jaki sklep co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Monika2-powiem Ci że ja też miałam ten sam problem,zastanawiałam się między szpitalem na Walsgrave a Georga Eliota w Nuneaton.Rózne opinie słyszałam na temat obu z nich.W angielskiej telewizji był reportaż odnośnie szpitali i ten w Nuneaton nie wypadł zbyt dobrze.Głowny problem tam to jest to że nie maja tak wyspecjalizowanego sprzętu na oddziale noworodków i gdyby nie daj Bóg coś było z maleństwem nie tak ,to i tak przewożą na Walsgrave.Poza tym tak jak pisałaś każdy poród jest inny,kazdy człowiek jest inny.Może i ten szpital na walsgrave to straszny \"moloch\" ale jest nowoczesny i ma duzo więcej specjalistycznego sprzetu.Też zależy na kogo trafisz.Ja sie zdecydowałam że bede rodzic tam choć coraz czesciej zastanawiam sie czy nie urodzić w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde muszę z kimś pogadać bo mam straszny problem(no może nie tak do konca ja)Dziewczyna,Polka,21 lat,niebrzydka ale z duża nadwagą powiedziałabym nawet otyła,znalazła sobie gościa,kolorowego,zaszła z nim w ciążę.On na wieść o ciązy powiedział jej\"good bye\", że nie chce mieć z nią nic wspólnego i zerwał znajomość.Ona nie wie co zrobić,usunąć czy urodzić.Zdecydowała się że urodzi bo nie mogłaby sobie wybaczyć że zabija własne dziecko.Pyta mnie o radę ,Boże co mam jej powiedzieć.Nie jestem przeciwniczką aborcji,choć wiem że sama bym nie usunęła.Ludzie ją zlinczują za \"kolorowe\" dziecko,co poda w papierach?-ojciec nie znany? Nie wiem jak jej pomóc nie chcę jej do niczego namawiać,to jej decyzja.Ale jest mi jej cholernie żal bo widzę jak to przeżywa,namawiać ją zeby usunęła? Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja osobiscie
usunelabym sprobuj delikatnie z nia pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxlllm
Tez radzilabym usunac, mogloby byc jej jak i dziecku w przyszlosci bardzo ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxlllm
ciezarne Polki w Anglii powiedzcie mi jakie mialyscie objawy przez pierwszy trymestr ciazy, a szczegolnie kiedy Wam sie brzuszki powiekszyly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Kochane :) Pamietacie mnie jeszcze? Nie odzywalam sie sporo czasu bo bylam w polsce ale juz spowrotem jestem na miejscu czyli w Londynie. Na poczatek gratuluje wszystkim rozpakowanym dziewczynom - mamuskom :) Nadrobilam zaleglosci w czytaniu i chcialam rowniez powitac nowicjuszki, ktore zasilaja nasza malejaca tabelke :) Widzialam ,ze pisalyscie na temat sluzby zdrowia tutaj, ale w polsce nie jest lepiej, na kazdym kroku lekaze panstwowi patrza jak wysepik kase od pacjenteka robia to w taki sposob ,ze je strasza ze cos nie tak, a kobita jak kobita wierzy,denerwuje sie i idzie pozniej do niego prywatnie. Osobiscie nie wiem praktycznie jak to wyglada w anglii ale jutro sie dowiem, mam wizyte z polozna, pierwsza. Jak mniej wiecej moze ona wygladac? to juz 32 tydzien, wiec nie bedzie mnie polozna prowadzic od poczatku tylko dopiero teraz, bo bylam w polsce. Dajcie znac :) Caluje no i jeszcze musze sie zmienic w tabelce :) Szczęśliwe Brzuchatki: leeds1977aga.....8/01.......41... Leeds............synuś................. agnes23............09.02......37.....Northampton.....cor cia.......Zuzia Sasania.......27/02...33......Northampton......córeczka. ....Gabrysia Kasia78...........20/01 ? .....29...Gosport.......?........?............... Jennny............28/01.......36...Stratford on Avon...synek/Robert Vika25......4/02.......35........Peterborough.... .syn......Kacper joaska78.....4/02......29.......Bedford.......syn....... ..? Maddalen83.....02.03.08....32....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Karolinah.....04.05.2008...20.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...23.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...23.......Coventry...........s ynek .....Filip mona7712.....26.05.2008...20......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....17.06.08...17...stansted......?...... . ............? Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. ............. Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford.......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Karinella......03/01/08...3240....Southend....coreczka.. ..Kornelia Agata85....3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn...Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×