Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość asanna
mam jednego z 4tego maja i zaraz odpisalam a ze wczoraj nie mam ,ojejku to przeciez ten byl,ten pierwszy,wiesz ja po takiej nocy dochodze do siebie kilkadziesiat minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
:O Ty do mnie tez :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Ale jestem szczesliwa bo wlasnie se poczytalam co dzieje sie z dzieciatkiem w 13stym tygodniu ciazy; Nerki podejmują pracę: dziecko opróżnia pęcherz. Składniki moczu są wydalane poprzez łożysko do krwi matki, a potem filtrowane przez jej nerki. Maleńki człowiek otwiera usta i połyka wody płodowe, dzięki temu ćwiczy nerki i cały układ trawienny. Gdy przypadkiem muśnie palcami wargi, zaczyna odruchowo ssać. Rozwija się zmysł smaku. Zbadano, że jeśli do wód płodowych dodana zostanie glukoza, dziecko chętniej je połyka. Pojawiają się zawiązki zębów stałych (zawiązki zębów mlecznych są gotowe już od czterech tygodni). Dziecko robi miny: nadyma policzki, marszczy czoło, zwija wargi w ryjek - ćwiczy mięśnie twarzy. Przydadzą mu się, kiedy będzie ssać, a także potem, kiedy zacznie się uśmiechać. Ukształtowały się już kości, stawy i mięśnie. Torebki stawowe wypełnia maź stawowa, co umożliwia płynne poruszanie się - i dziecko z tego korzysta: macha rękami i nogami, kopie, przytula się do ścian pęcherza płodowego, kręci głową, fika koziołki, podkurcza palce stóp, ssie kciuk, umie się nawet podrapać. Ćwiczy w ten sposób mięśnie i testuje układ nerwowy. Ale wody płodowe tłumią ruchy malucha na tyle skutecznie, że ty nic nie czujesz. Dziecko ma teraz rozmiar brzoskwini (65-80 mm długości) i wagę dorodnej rzodkiewki (13-20 g).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Mamuska Eli Ty mialas lepsza noc niz ja,fajnie by sie bylo spotkac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Acha i nie moge nigdzie znalezc jak wody plodowe sa po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Asanna wody płodowe to amniotic fluid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
no ja o tym caly czas! zapraszam i co??? czy moja noc byla lepsza? hmm... jesli spanie na 15 cm lozka w 5m-cu ciazy gdy wygladasz na koniec szostego , z wierzgajaca dwulatka ktora budzi sie co godzine z placzem bo (cos jej sie wczoraj w nocy tez snilo) i oklada cie gdzie popadnie, nie wspomne chrapiacego pana mego serca z drugiej strony lozka nazywasz udana noca to tak, byla za******a. dodam jeszcze takie drobiazgi jak dwukrotna wycieczka do toalety i do kuchni oraz zgaga ktora meczy mnie nawet po wodzie :D:D:D. nr2 tez pewnie bedzie kudlate :) lece do tyry za godzinke wiec sie troszke musze podszykowac. odezwe sie wieczorkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Ojejku Mama Eli jaka ja jestem samolubna,o to bym sie nie posadzala,ale ja mysle o mojej nocy a Ty to wogole nie zasmakowalas nocy. To chrapanie drugiej polowki moze naprawd zepsuc sen,moj tez chrapie ale jest taki wrazliwy ,ze ja wiem,ze on sie zorientuje za jakies chil kilka i tak sie ulozy ,ze przestaje szczegolnie na boku,a pozatym sa takie zabiego w Polsce trwaja chwilke,malo kosztuja i zaraz po nich wracasz do domku,tylko przekonac ciezko.Pomaga chyba Ja nie mialam tych lekow przed ciaza,teraz sie zaczelo,od niedawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
A czemu sie to Twoje malenstwo tak meczylo? Co jej sie snilo zlego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki! Jak tam po dllugim weekendzie?? :) Czas minal szybko ale milo... Przynajmniej tyle, bo Filipek dalej siedzi w mamusi i do wychodzenia mu nie spieszno. A do terminu juz tylko 4 dni....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Hej Felicity a dopiero co pytalam o Ciebie,jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
ja tez mialam takie stany lekowe i snily mi sie koszmary strasznie realistyczne. przejdzie nie martw sie :). a dzieci czasem tak maja ze jak sie im zbyt wielu wrazen dostarczy w ciagu dnia to potem snia im sie rozne rzeczy. zupelnie jak doroslym :D. felicity001 zycze rozpakowania w terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Tylko,ze znow zbliza sie noc,kurcze jak to dzisiaj znow bedzie to och. Dobrej nocy dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Eli, sliszne dzieki za informacje, ja sie wdraze w ten temat bardziej, poczytam. Ale moja druga polowka zadazla mi dzis duzego cwieka, a mianowicie wspomniala cos o wyjezdzie do Norwegii, i ja sie tu zaczelam zastanawiac nad tym tematem. Jest tam podobno o wiele lepiej. Rodziny z dziecmi witane z otwartymi rekami, podobno po przepracowanym roku jezeli zajdziesz w ciaze i urodzisz tam to placa ci zasilek, i nie musisz juz wogole praktycznie wracac do pracy, mieszkania o wiele tansze, zycie spoojniejsze. A jezyk to generlanie wszyscy angielskim sie posluguja- wiec dla mnie bomba. Musze sie dobrze zastanowic, bo moze to nie glupi pomysl. Heh. A Max placze czasami, pewnie ze tak- nie cierpi przebierania i zmieniania pieluch. Wtedy potrafi dac koncert \'lalalalalal\'. Robi mi tez na zlosc, siusiu i kupeczke, w recznik po kapaniu, albo podczas przeiwjiania, jak ja jeszcze nie zdaze zalozyc czystej pieluszki, taki z niego dowcipnis i smieszek. Dobranoc brzuchatki i mamusie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
witam dziewuszki w ten piekny dzionek! karolinah napisze Ci wieczorem o pewnym eksperymencie moich znajomych w zwiazku z Norwegia. musze tylko dopytac meza jak dokladnie bylo zeby glupot nie napisac. asanna za koszmary senne oprocz hormonow odpowiedzialna jest takze dieta. sprobuj nie jesc przed snem sera :* na mnie dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
kurcze buzki mi sie pochrzanily.mialam puscic do Ciebie oko asanna po tym serze :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w przecudny poranek wiosenny - nie mogę się nadziwić tej pogodzie!! :) Jutro mam termin a tu nic jeszcze - żadnych oznak,że dzidziaczek chciałby wiosnę zobaczyć na własne oczka :P Idę dziś do midwife - pewnie umówi mnie na wywoływankę za tydzień, albo jakoś tak. Wolałabym bez tego typu zabiegów.Spacerki urządzam (jak tylko nogi mi nie spuchną tak,że mogę założyć buty) i biegam po chodach w domu (toaleta na piętrze), jeszcze muszę się za tą herbatką a malinowych liści rozejrzeć... ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
monika2 dzisiaj to nawet sandalki wchodza w gre :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2, u mnie to samo - 3 dni do terminu...a Filipek nie daje oznak,ze chce wychodzic :( Moze bedzie tak jak z Ola - ze wyjdzie 2 dni po.... Tak czy inaczej na dzien przed terminem mam spotkanie z midwife i jak nic mnie nie ruszy to ma mnie umowic na \"sweep membrane\" na tydzien po terminie (widze,ze tu wczesniej - bo jak rodzilam w Coventry, to chcieli mnie umawiac najwczesniej na 10 dni po...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Eli - Zgadzam się !!! :) Sandałki i na placyk zabaw - dziś będzie mało ludzi, bo wszyscy idą do pracy.Wczoraj nie było gdzie palca wsadzić, taki tłok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity 001 - Jak byłam zabukowana do Walsgrave to miałam spotkanie umówione dokładnie w termin porodu, czyli jutro.Ale zmieniłam szpital i nie mam żadnych konsultacji umówionych.Mówisz, 10 dni? Ciekawe, na kiedy umówi mnie położna? Ale dzidziusie tak mają,że wychodzą dopiero jak są gotowe, a nie wtedy, kiedy mamusie chcą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Dzien dobry w piekny dzien. Ale pieknie na wood Greenie Aleksandra Palace lsni w promieniach slonca,w tamtym roku byly takie mlode labedzie i rzeczywiscie do wyglada jak obskubana kaczka a potem slicznieja,przekonalam sie jak wygladalo '"dzikie kaczatko"- Mama Eli czytalas malej ta bajke? Ja ja srasznie kochalam jak bylam mala. Karolinkahpo kim to ma te zarciki,Ty jestes taka dowcipna albo tatus? Czekaj jak podrosnie tez wysypie drazetki na talezyk i przybiegnie z pustm pudelkiem,ze trzeba kupic,fajne to bylo ta historyjka. Dziewcyznkom na poczatku tabelki tez zycze szybciutkiego rozpakowania,by juz tulily MAlenstwa i byly szczesliwe. Lece do pracy,pa Sloneczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helol mam pytanko chodzi mi o bezplatne leki i opieke dentystyczna ...jak nazywa sie ten papier ktory musze wypelnic ?? u mnie cieplutko w koncu huuraa!!:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
oj asanna ale trafilas z tym czytaniem bajek :D. moje dziecko ma akurat nawrot fazy na czytanie. od rana do wieczora nic innego jak tylko "pocitać, pocitać, pocitać" i wszystko byloby ok gdyby nie to ze uparcie od kilku dni hitem jest "jas i malgosia". znam ta ksiazeczke na pamiec, Ela chyba tez :D:D:D. a brzydkie kaczatko bylo na tapecie kilka m-cy temu :) ide przewietrzyc swoje niedobrzatko,szkoda dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
lorinka - maternity exemption

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ide sie umowic na wizyte do lekarza.........moj syn uparcie ostatnio przerabia zlotowlosa i trzy niedzwiadki juz nie moge jej czytac i tez znam na pamiec :D:D i na topie sa jeszcze trzy swinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Hej hej dziewczynki cos karolinki-j ni widu ni słychu ... zaczynam sie martwic...Wie coś któraś?Ja to myślę ze ona juz o bożym swiecie zapomniała i nic poza maleństwem nie widzi Asanna sorki nie odpisalam ci co do naszej eskapady do mamy i Eli.Ty troche za daleko mieszkasz no mama Eli tez, a ja to juz nie ten etap ciąży zebym mogła sobie leciec gdzie mi sie podoba.Np w sob wybraliśmy się na zakupy do centrum handlowego, jakies 4h, reszte dnia i noc stękałam i kwękałam bo mialam okropne bole nog, cos jak reumatyczne. Ale na wyprawkę już mam prawie wszystko!! Mamo eli robię Twój chlebek,tak wogule to dzięki Ci wielkie za przepis.jużdawno się do tego przymierzałam ale zaden z przepisow mnie nie przekonywał.Dzisiaj trzeci raz.przepis troche zmodyfikowalam - nie moge dostac otręb ani płatków.Za pierwszym razem nie wyszedl i glupio bylo mi sie przyznac, wiec się nie odzywałam.Nie moglismy sie doczekac kiedy wystygnie i roskroilismy za wcześnie- i zrobil sie zakalec :o Ale wierzę że trening czyni mistrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
A teraz lece dostarczyć dzidzi tochę witaminki D. Slicznie dziś na dworku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
borowa dodaj zwyklych porridge oats albo troche wiecej niz pol kubka maki :) porridge oats dostaniesz praktycznie w kazdym markecie. to te najtansze w dziale z platkami zwykle w 1 kg torbach. a teraz lece mala zaprowadzic do opiekunki i zaraz znowu do tyry. ja juz chce na urlop!!! i do mamy do Polski!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaM25
Hej dziewczyny! jestem wlasnie w 32 tygodniu a od 1 maja mam macierzynskie! Strasznie mi sie nudzi wiec jak znajdzie sie jakas osoba z Southampton chetna na spacerki to zapraszam. Pogoda jest genialna ale samemu mozna dostac swira :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×