Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Niunia gratulacje !!! a na dodatek chlopczyk jak dab! Jovka 10-letni syn zlozyl wozek- gratuluje potomstwa moj maz od tygodnia sklada wieszak na plaszcze.jeszcze nawet folii nie zdjal. boli mnie brzucho w dole i twardnieje,macie jakies recepty oprocz lezenia z nogami na walku. bo ja strasznie ruchliwa jestem i dlugo nie wytrzymuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia24
Na początku serdeczne gratulacje dla Kasi i niuni 👄 👄 👄 👄👄 👄. No niunia synuś jak dąb ale dbałąś o niego jak był jeszcze w brzuszku.Pewnie jutro będziecie już w domciu, my tak byłyśmy po 2 dniach. Nareszcie to wstrętne grypsko już mnie powolutku opuszcza, czuję sie dobrze, został mi tylko katar i czasami gardłopopbolewa. Wyleczyłam się ciepłą cherbatką z miodem,kocykiem i vick vaporu. Do mojego Gp nie poszłam bo nie miałam z kim małej zostawić, jak byliśy w asdzie to zaputałam babki w aptece o mogę brać, okazało się że nic prócz paracetamolu i jakiś tabletek na ból gardła. A co do wizyty hv u nas była tylko raz jakieś 2 tygodnie po porodzie i do dziś jej nie było.Do nas jak prszyszła to nie chodziła po domu tylko tak zerkneła nic nie mówiła, zadawały pytania odnośnie małej jak ja karmie czy mam jakieś problemy, jak ja się czuję po porodzie sprawdziła moją rane, odejrzała małą, czy sobie rade z jej pielęgnacją, kapnaniem itd. jak zobaczyła teściową to pytała czy przyjechała mi pomóc i tyle żadnego szpiegowania nic z tych rzeczy jak czytam was opis dziewczyny to jestem w szoku ja się z czymś takim nie spotkałam. Wiem tylko że przychodzą częściej do wcześniaków lub jak dziecko ma jakieś problemy zdrowotne albo jak matka sobie nie radzi z pielęgnacja dziecka. No i Anka jak u ciebie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duze dzieci
Sorki ze wtrace ale dzieci wazace 4500 to nie sa dzieci o ktore sie dbalo tylko w przyszlosci beda mialy problemy z waga ( niedowage lub nadwage) i szereg problemow zdrowotnych :( poczytajcie o dzieciach przekarmionych nie ma co wpadac w zachwyt.........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamuski, brzucholki!!!!! jak dzisiaj samopoczucie??? ja sie czuje dosc dobrze tylko caly czas szukam jakiegos sposobu zeby ten moj maly szkrab juz chcial wyjsc moze wy macie jakis sposob???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie i te przyszle tez :) Czekam na HV siekiere mam schowana przy wejsciu :p Anka00 ja w ten sam dzien co mi wody odeszly bylam na porzadnych zakupach tzn ziemniaczki targalam z rynku pozniej sprzatalam i ufarbowalam sobie wlosy ( nie sadze zeby mialo to znaczenie :D) Moze popróbuj troche sie jak to mowia przegonic? Moim zdaniem najlepiej jednak poczekac tylko sie cieszyc ze sie malenstwu u Ciebie w brzuszku podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu ja bym juz wolala miec swojego skarba przy sobie termin mam na czwartek a tu sie nic nie zapowiada zostalo mi wiec tylko czekanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobitki Ziarnko Piasku ciesze sie ze ze termin mam dokladnie na Twoje urodzinki ciekawa jestem jednak jak na prawde sie to potoczy, bo ten termin to mi okerslaja jakby zalezal on od pogody. No ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i moja dzidzia bedzie szybko z nami. NIUNIA gratulacje Bartusia:) (swoja droga moj chrzesniak ma tak na imie, to na prawde madry chlopiec ma teraz 7 latek i poszedl do 1 klasy) Wracajcie szybko do domciu i opisz nam wszystko ze szczegolami;) Pozdrowionka Ja wczoraj wreszcie prezespalam nocke, tak mi tego brakowalo. Od juterka nie bede zagladac tu przez pare dni bo musimy oddac komurke do naprawy(cos ze zdjeciami), a mamy neta przez komurke wlasnie. Szkoda bo teraz tak wiele bedzie sie dzialao a chcialabym byc na bierzaco. I tak mialam oddac wczoraj ale wytlumaczylam mezowui ze musze wiedziec jak tam z Niunia i jej maluszkiem to dal sie ublagac ale jutro okolo12 juz musze oddac:( Ostatnio trzymali ja tydzien bleeeeeeeeeeeee:( Moja mama dzisiaj robi nalesniki z serem mniammmmmmmm czuje juz zapaszek ide wcinac cmoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna 101
Niunia gratulacje dla Ciebie i tatusia a malutkiego ( hmm nie takiego malutkiego:) ) witamy na swiecie:) Dobrze ze mialas cesarke bo przy tak duzym dzieckumoglabys sie dlugo meczyc, wiem cos na ten temat bo moj synek wazyl 4300 i rodzilam naturalnie bez zadnych srodkow przeciwbolowych:) Przy okazji nawiaze do wypowiedzi DUZE DZIECI:zaznaczajac ze kuzyn meza wazyl 5600 a jego kuzynka okolo 5000 (nie pamietm dokladnej wagi) zadno z nich nie mialo zadnych problemow, owszem moje dziecko mialo problemy zdrowotne ale byly one spowodowane "zlym" porodem i lekarze po urodzeniu dopiero stwierdzili ze powinna byc cesarka, natomiast zadno z tych dzieci nie ma zadnych problemow z nadwaga ani tez niedowaga i wcale nie musialm uwazac na to ile je dziecko:) Dodam tez iz znam chlopaczka, no teraz to juz mezczyzna ktory wazyl 2700 przy urodzeniu a ma 1,97 wysokosci i niezle tez wazy choc wcale nie jest otyla osoba. Nie wykluczam ze takie przypadki jak napisalas nie istnieja ale uwazam ze chyba nie jest to regula:) ANUSIA23 swietnie ze juz pozbywasz sie grypki :) za to dzisiaj zlapalo "cos" nas -czyli mnie i synka , zastosuje sie do Twoich sposobow leczenia choc mam cicha nadzieje ze nas nie rozlozy do konca jak naraze narzekam tylko na bol gardla i aby nic wiecej sie nie przyczepilo:) ANKA00 mam nadzieje ze mimo tego iz nic nie zapowiada nadchodzacego porodu -urodzisz jak najszybciej a najlepiej w terminie wiem jak to jest czekac bo urodzilam dwa tygodnie po terminie wiec trzymam kciuki :) :) przy okazji mam nadzieje ze tym razem nie bede az tyle czekala na moje malenstwo choc wzielam to pod uwage zamawiajac bilet dla cioci, kupilam jej dwa tygodnie po ustalonym termine aby napewno zdazyla zobaczyc malenstwo tymbardziej ze przyjezdza tylko na dwa tygodnie:) :) a tak wogole mam dzisiaj ostateczne spotkanie z adwokatami ktorzy powiedza nam kiedy mozemy odebrac klucze do naszego flacika:) ...aby to bylo jeszcze w tym tygodniu tak po cichu licze ze w piatek ... hmm... to sie okaze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie lepiej tydzien wczesniej niz pozniej :p Ja urodzilam dzien przed terminenm a tez juz byłam pewna ze przenosze cierpliwosci (zycze :) ) trzymam kciuki zeby szkrab wyskoczyl jak najszybciej.... A teraz z innej beczki :) Dziewczyny czy ktoras z was ma przyznana rezydenture? Chcialabym dowiedziec sie cos wiecej na ten temat jak cos wiecie to piszcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilismy od poloznej, wow wizyta nie trwala 1,40sek tylko 2, 40sek poniewaz mam chyba za wysokie cisnienie tzn 138/77 i sie kobita zaczela dopytywac, czy mam mroczki, spuchniete rece itd na wszystkie pytania odp TAK to sie chyba wystraszyla i powiedziala ze jak jeszcze jutro bedzie mnie bolec glowa to mam isc do szpitala:P (bo pobolewa mnie od 2dni) pierwszy raz wpisala relation to brim 4/5 to i tak b malutko jak na praktycznie 39tc! ach skolowana jestem:) ale objawow porodowych tez nie zauwazam - te jakby okresowe pojawiaja sie i odchodza - sa nieczesto. anka 3maj sie - juz b.b.bliziutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak sobie czytalam o znieczuleniech..... Wczesniej slyszalam ze podczas stosowania Epiduralu traci sie calkowite czucie i mozliwosc parcia, ale tak nie jest. Podawanie tego znieczulenie wiaze sie ze scisla wspolpraco poloznej i rodzacej. Teraj jestem przekonana ze tego wlasnie chce. Owszem podlacza mi cewnik i jest to alternatywa na bol to jest jezeli bede chciala to mam swiadomosc ze w kazdej chwili nie czesciej niz co 1.5 2.0 h podadza mi okreslona dawke, ale bede czula parcie. Obiaw niepozadany to faktycznie bol glowy przez kilka dni, ale nie jest to takie straszne.i najwazniejsze \"Jeszcze raz należy podkreślić skuteczność ZOP w łagodzeniu bólu porodowego oraz fakt, że nie wykazano dotąd jego niepożądanego działania na stan matki i dziecka. \" a to pelen link do artylulu http://www.maluchy.pl/artykul/204?&page=2 Mysle ze ze wszystkich metod znieczulenia ta wlasnie jest najbardziej skuteczna. Bo po co stosowac jakakolwiek jezeli nie da efektu, jak np gaz...... Nio ale juz nie nudze ide sie polozyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem zalamana. chcialam kupic wozek dla dzidzi w anglii i znalazlam taki jaki chce tylko ze nie moglam go kupic poniewaz nie wiem co bede miala a srodek wozka mial kolor albo rozowy albo niebieski a wiec rozumiecie musze czekac co sie urodzi. po jakims czasie okazalo sie ze oni juz nie produkuja tych wozkow, no to sprawdzilam na polskich stronach noi byly te wozki ale dzisiaj sprawdzilam jeszcze raz i wiecie ze juz tez ich nie produkuja!!! A ja sie tak bardzo na niego napalilam i teraz mi sie normalnie plakac chce bo zostalam bez wozka.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:):) Dzisiaj Julek mial pierwsza wizyte u lekarza. W nocy dostal takiego kataru az mu ciezko bylo oddychac- musialam mu co jakis czas gruszka wyciagac- oczywiscie noc nieprzepana:( na dodatek rano mial ok 38st wiec umowilismy sie na wiyte- nikt nie stwazal problemu ale nie bylam u sojej GP tylko u angielki. Teraz z Julkiem jest ok. temp zeszla- chyba za bardzo sie przejelam tym ale z Ola nie mialam takich problemow. Przez pare dni ma brac paracetamol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna 101
anka 00, a moze te wozki mialy jakas wade ze ich nie produkuja (bo gdyby sie dobrze sprzedawal to chyba by go nie wycofali) w takim przypadku to chyba dobrze ze go nie kupilas:) no no niezla waga 7 kg:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny chcialabym sie dowiedziec co trzeba zrobic zeby dostac zwolnienie z pracy od lekarza. ja wczoraj tak zle sie czulam wymiotowalam krew mi z nosa co 15 min leciala mialam straszne bole brzucha lekarka mi powiedziala ze jestem odwodniona a jak zapytalam o zwolnienie to pokrecila cos glowa dzisiaj nie poszlam do pracy a jutro bede sie tlumaczyc doradzcie mi cos prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Cześć Kobitki! Dawno mnie nie było na forum. Poniewaz nie mam czasu od 4 miesięcy bo tyle ma mój synuś.W styczniu chcę lecieć do Polski poraz pierwszy z dzieckiem. Będę leciała liniami RYANAIR,czy może któraś z Was leciała tymi liniami z dzidzią do Polski jak to wygląda ? Co z wózkiem? kiedy go zabierają? jestem zielona!Przy zakupie biletu mam wpisać wiek dziecka i nie wiem czy mam napisać ile ma teraz czy ile będzie miało w styczniu jak będę leciała? Pozdrawiam Serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna trzymam kciuki żeby was te wstrętne choróbsko nie dopadło, wiem jak to jest być chorą i jeszcze zajmować się maluchem, chyba najgorsze co może być. Anka 00 - no niestety czasem tak bywa,że na coś się nastawisz a tu nic z tego nie wyjdzie, niestety ja też tak czaem mam:-( Katarina 3x3 niestety zasmucę cię tu nie jest tak łatwo dostać zwolnioenie lekarskie ja też bardzo źle się czułam do 20 tygodnia, nawet wemdlałam w gabinecie u położnej, nie dość że nikt mnie nie puścił prędzej do gabinetu to jeszcze ta wredna baba mi powiedziała że ciąża to nie choroba i oni nie dają kobietom w ciąży zwolnienia lekarskiego niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, jestesmy po wizycie HV i jestesmy naprawde zadowoleni :) nic z tego co opowiadali nasi znajomi sie nie sprawdzilo :) bylo bardzo przyjemnie, HV rozmawiala o pielegnacji dziecka i na co nalezy zwrocic uwage i tyle, sama zaproponowala ze jesli chcemy to ona napisze list do councilu w sprawie mieszkania :D zwazyla Julke i mala od piatku przybrala 200g - moj zarloczek kochany :) anka00- ja nie miala zadnych objawow przedporodowych typu skurczy przepowiadajacych itp a od odejscia wod w domu do porodu w szpitalu minelo 40min wiec i Tobie zycze tak szybkiego rozwiazania. Ja swoj porod wspominam bardzo milo i gdybym miala urodzic dzis jeszcze raz to bardzo chetnie :) Ania Grimsby - generalnie juz samo to ze bedziesz miala w domu malego skorpionka gwarantuje Ci rozrywke 24h na dobe ;) i nie bedzie mialo znaczenia czy sie urodzi 2-go czy pozniej :P ***niunia*** nie pamietam czy juz pisalam czy nie ale OGROMNIE GRATULUJE SYNCIA 🌻 chyba bedzie najciezszy w calej tabelce :) Pozdrawiam wszystkie, trzymajcie sie cieplutko! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku powiem,że widze \"żesta sie\" obroniły dzielnie -a nie było przed czym :) Same miłe babeczki te HV, i tak trzymać,mówiłam, czasem ktos sie wymądrzy,ale co to u nas piellęgniarki nie gadają czasem przemądrzale? (Hahahaha, w końcu to moja była grupa zawodowa, co nieco znam moje koleżanki :D) Więc jak sie pomysli, że nie taki diabeł straszny,a oni to robią przeważnie dla wykrycia złych warunkó zycia maluszków to juz inaczej wygląda wszystko, co? Po drugie - do tego pomaranczowego co sie nazwał \"duze dziecko\" - my tu nie piszemy do Niuni, że MA duże dziecko i je przekarmia albo niedokrarmia. Proszę czytać uwaznie i nie odsyłac nas do lektury fachowej :D Noworodek, który urodzi sie z wagą 4 kg to juz duża dzidzia a co dopiero 4,500 . A własnie chodzi o wagę urodzeniową,wiec prosze nas dokładnie czytac :) Tak a propos - moja Mama miała dopiero zgryz - ja wazyłam 4,800!!! Dobrze ze żadne moje dzieci nie poszły w slady :D A teraz powiedzcie mi, czy czasem przy którymkolwiek scanie,a zwłaszcza ostatnim, tym po 36 tyg. ciąży nie miałyście sugerowanego badania czy testu FAU? Otóż okazało sie , że moja mała (bo bedzie dziewczynka zdecydowanie) ma lewą nerkę powiększoną - i to dosc sporo , w porównaniu do prawej to sporo- lewa ma 16 mm a prawa 3mm. MOże tak byc ze czeka nas wodonercze :( nie ma sprawiedliwosci na tym świecie :( nie dość ze jestem sama, to wszystko po kolei sie wali, buuu,nie chce mi sie nawet płakac :( Napiszcie mi cos jak wiecie, w czwartek mi wyjaśni moja midwiffe,ale do czwartku to ja sie załamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovka, przykro mi ze Malutek tzn Malutka ma powiekszona nerke ale ja nic Ci nie pomoge :( a usg po 36tc bedziesz miec ze wzgledu na podejrzenie wodonercza? wiesz, moze zajrzyj na forum DLACZEGO na dzial chore dziecko a jak jakis rodzic bedzie cos wiedzial na ten temat to napewno Ci odpisze www.dlaczego.org.pl/forum albo poszukaj w wyszukiwarce na forum bo pewnie juz sie taki temat \"przewinal\" Pozdrawiam goraco i trzymam kciuki by z dzidziulkiem wszystko bylo w porzadku 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziarko, dzieki, zajrze i poszperam. Na pewno i tak jak sie dzidzia urodzi, bedzie miala rózne specjalistyczne badania, najpierw w szpitalu, potem pediatra sie nią zajmie. Ja miałam ten scan dziś i włąśnie dlatego to wykryli, w lipcu w Polsce było ok, a scan był b. dobry, bo tu sie nawet dziwili, że taki opis i w ogóle. Dzięki jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna 101
jovka- strasznie mi przykro z powodu nerki dzidziusia :(( ale ja podobnie jak ziarnko piasku nic nie potrafie na ten temat powiedziec:(( rzeczywiscie kobietko spotyka Cie wiele niedobrych rzeczy jedynie moge Cie pocieszyc tym ze los zawsze sie w koncu usmiecha i wynagrodzi Ci to wszystko kilkakrotnie wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny polecam , na channel 4 bedzie o 9 program pt bringing up baby- co robic z dzidzia po urodzeniu, co warto kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bylo za bardzo co warto kupic, moze bedzie pozniej.za to jedna madra baba, ktora bierze za nauki rodzicow 1k za dzien twierdzila ze dobrze jest wystawiac dziecko samo do ogrodu na 3 h dziennie.to ja podziekuje! wybieram metode druga, bo tak sama bylam wychowywana, duzo milosci , tulenia i zadnego grafiku karmienia. chociaz to prtzyzwyczajanie zeby dziecko samo spalo od 7 wieczorem, a tylko wpadac na karmienia jest kuszace, ale mysle ze sprawdza sie tylko przy butelce, a ja bym chciala piersia karmic. no ale sie za bardzo nie odzywam na razie bo to bedzie moje pierwsze dziecko jak juz kiedys pisalam bylam tutaj na poczatku niania kilkumiesiecznej dziewuszki i ja wlasnie wychowywali tak na grafik i plakala duzo sama bo ja zamykali po 8 w pokoiku. i teraz mala ma prawie 4 lata i od znajomych tej rodziny z ktorymi mam kontakt dowiedzialam sie ze mala jest strasznie nerwowa i sie jaka, a mlodszy 2 lata brat jest pogodnym spokojnym dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie nudze .mąż w pracy.chyba cos posprzatam .kupilismy inny wozek okazyjnie a tamten trzeba sprzedac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×