Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

kurde tyle sie przed chwiala napisalam a Ola mi skasowala:(:(:(: kalcia-widze, ze takie problemy to maja wszystkie dzieci niezaleznie od wieku. Ola jak szla w listopadzie do Day nursery to plakala ok miesiaca:(- pozniej jej przeszlo:). Tez zdazalo jej sie kogos popchac itp. 2 razy mi pani na to zwrocila uwage, ze sie niegrzecznie zachowuje. Ale takie zachowanie wiaze sie z tym , ze dziecko nie rozumie obcego jezyka. Teraz wiem , ze Ola rozumie co sie do niej mowi po angielsku, potrawi udzielic krotkich odpowiedzi i przede wszystkim nie boi sie. Zobaczymy jak to teraz bedzie w Playgroup:D:D mysle, ze nie bedzie problemow z nowym otoczeniem bo za 1szym razem bawila sie tam swietnie:D:D:D i nie chciala wracac do domu🌼 🌼 🌼 aneczka- ale dzisiaj musialas narobic kilometrow:D:D:D. Takie spacerki swietnie wplyna na kondycje krocza:D:D Widze, ze twoja mama wie co robic aby przyspieszyc porod:❤️ D:D ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesta kto. Nie wie czy cos sie nie dzieje co jakis czs mi brzucho twardnieje mam jakies lekkie uklucia u dole brzucha i w krzyzu mnie pobolewa.Maluch strasznie sie wierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie ciezaroweczki! na poczatku uzupelnie sie w tabelce: NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę zeluchna......26/04.......41.....Hillingdon........chlop czyk... Kacper aneczka21..12/05........39.......Bedford........chłopczy k....Mateusz Okruch12....1/06....36...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania iwtek29......22/06.......31.......Colchester.........dzi ewczynka .....? gosiaczek27..12/08.....25........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......25....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........23........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........23.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......21......Wolverhampton........ ?................? kaska0110....16/09........21........Leicester........... .?................? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .17........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...17.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...17...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......16....Southampton.....?........ ..Iza/Robert karina82........01/11.....14....chichester..........?... ......julia/antoś camillee..........01/12.....8.....Bristol..............? .......................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pat ryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak......Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ....Synus jak ulal Antos duzo ciekawostek od ostatniego mojego razu tutaj..nie odpalalam komutera chyba od tygodnia, czuje sie paskudnie, czy kazda z Was tak przezywala poczati..mdlosci,oslabienie..ale najwazniejsze aby to moje malenstwo dobrze sie rozwijalo..spiaca jestem okropnie, ide do lozeczka,pozdrawiam Was i Wasze Bobaski w brzucholach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia- mamy te same tygodnie i podobne objawy:D:D mnie tez czasem pobolewa w krzyzy- moze przez to ze kosci sie rozsuwaja. Brzuch tez mam czasem twardy ale to ponac normatne- wszystko sie rozszerza. Jakby cie bardzo bolalo to powinnas isc do midwife. Nie wydaje mi sie, ze to cos powaznego ale nie jestem lekarzem wiec jakby co to smigaj do przychodni;) Albo wez nospe. Lorenka- wszystkie twoje objawy sa normalne w ciazy:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam poczekam jak nie przejdzie to podjade do szpitala. Do puki krwi nie ma to nic sie takiego nie dzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja mam pytanie co do tych przeczkoli (day nursery) poniewaz ja musze wrocic do pracy po urlopie macierzysnkim i chcialabym dziecko poslac do takiego przedszkola.. jak to wyglada, ile placicie i czytalam ze mozna dostac 70% zwrotu pieniedzy za srodki do opieki nad dzieckiem (tj. przedszkole) wiecie jak to wyglada??? i jak to zalatwic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka- ja za 2 sesje w tyg po 5 godz- 8-9 w mies- placilam prawie 150f. To troche duzo bo teraz bede placic o plowe mniej a od wrzesnia za darmo- playgroup- bo ola skonczyla 3 lata. Do day nursery przyjmyja dzieci od 3mies- tak bylo w moim- co do pokrywania kosztow przez counsil to nie mam pojecia bo my placilismy cala sume. Podejdz do najblizszego counsilu lub przedszkola tam ci udziela wszystkich informacji. A z zapisaniem dzidzia❤️ ❤️ do takiej placowki to nie ma problemu - na pewno bedziesz musiala wplacic wpisowe- u nas 20f i tak jakby bond- u nas 100f ktore sa do zwrotu jak sie dziecko wypisuje. Ale jesli samotnie wychowujesz malucha i wracasz do pracy to wtedy pokrywaja jakies koszty za przedszkole- akurat o to sie dzis pytalam znajomej co tu mieszka 20 lat. Ale najleprzych wiadomosci dowiesz sie w Consilu co do pokrywania kosztow🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja sama bede wychowywac dziecko i napewno nie bedzie mnie stac zeby tyle placic za day nursery tyle kasy... wogole nie mam pojecia jak to bedzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki-wpadalam na chwilke z malym zapytaniem.Czy ktoras z was sie orientuje co mozemy my brzuchatki brac na grypke w ciazy?Od dwoch dni mnie cos rozklada i nie wiem jak sie tego pozbyc.Najgorszy jest jednak bol gardla.Znacie moze jakies leki na takie dolegliwosci bo malinka i miodek nie za bardzo pomagaja. Dzieki za pomoc Lece spowrotem do lozeczka........papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje rady....
Witam, troche moze nie w temacie (nie mam dzieci ani nie jestem nawet w ciazy )ale nie mam skad zasiegnac informacji. Otoz jestem chwilowo u znajomego w Anglii i mam zapalenie pecherza :( Boli mnie bardzo, bo to pierwszy dzien choroby... Mam do Was ogromna prosbe - jako ze mieszkacie w Anglii to czy znacie jakies leki dostepne tutaj bez recepty na zapalenie pecherza??? I ile mniej wiecej kosztuja, bo niestety nie mam zbyt duzo pieniedzy :( Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dziewczyny z zapaleniem pecherza: Nie mam pojecia, jakie leki mozna kupic na to dolegliwosc, ale jesli moge cos poradzic, to: idz do apteki, powiedz, co Cie boli i moze dostaniesz cos bez recepty lub idz do najblizszej przychodni, powiedz, ze nie jestes zarejestrowana, bo dopiero sie wprowadzilas i popros, zeby Cie przyjeli (tak w drodze wyjatku). Ten drugi pomysl jest nieco gorszy, bo po pierwsze przychodnie moga byc dzisiaj zamkniete, a po drugie moga Cie nie przyjac, wiec najpierw zacznij od apteki. A moze ktos ze znajomych ma Nospe? Nie przydalam sie chyba za bardzo... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje rady....
Dzieki :) Skocze potem do apteki moze cos poradza. I poradzono mi na innym topiku abym pila sok zurawinowy wiec napewno tez kupie i mam nadzieje, ze troche mi sie polepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka74
hej mieszkam w Polsce mój mąz pracuje w Anglii w Hull. Namawia mnie żebtm do niego przyjechała na poród. Troche sie obawiam bo to trzecia moja ciąża. poprzednie były rozwiazywane przez cesarskie cięcia teraz z tego powodu tez będę mieć cesarkę. Boję się pobytu w szpitalu, tym bardziej że nie znam jezyka. Proszę o jakieś podpowiedzi jak tam się to odbywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, zaczne od tego, ze mamy juz tu jedna aneczke i jak nie zmienisz nicku, to bedzie problem z rozpoznaniem kto jest kto. Ja juz pisalam, ze nigdy w zyciu nie rodzilabym w Polsce. Moim zdaniem tu sie rodzi bardziej \"po ludzku\" i opieka jest lepsza (oczywiscie to zalezy od doswiadczen i oczekiwan). Ale w Twojej sytuacji bardzo duzym problemem moze byc nieznajomosc jezyka (tlumacze sa czesto nieosiagalni!). Pomysl o tym, ze bedziesz musiala chodzic na spotkania do poloznej, przed i po zabiegu trzeba bedzie sie dogadac z pielegniarkami i lekarzami (nie mowiac o tym, ze po cesarce troche czasu spedzisz w szpitalu, czesto sama). Troche ryzykowne. Twoj przyjazd zalezy tez od tego, w ktorym jestes tygodniu : jesli to poczatek-do porodu moze zdazysz sie przyzwyczaic do nieco odmiennych praktyk tutejszej sluzby zdrowia, ale jesli to koncowka...moze byc przerazajaco obco. Ale najwazniejsze, co Ty i Twoj maz czujecie. Jesli maz jest pewien, ze dacie rade, to On chyba wie lepiej niz ja. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! widze ze tu moja imienniczka sie znalazla :] fajnie ja podobnie jka okruch nie chcialabym rodzic w polsce... chociaz to moja 1sza ciaza, najlepiej by bylo jkabys sobie zalatwila osobe ktora zna angielski zeby z Toba chodzila do lekarza bo w szpitalu powinnas juz dostac tlumacza... to wszystko sie da zalatwic ale to jest jak juz okruch powiedziala zalezne w jakim stadium ciazy jestes.. bo mozesz poprostu nie zdazyc, ja jestem zadowolona z tutejszej opieki, lezalam 3 dniu na porodowce i wszystko bylo naprwde ok :] P.S. sorrki za bledy.. dopiero wstalam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zwylke zapomnialam o tabelce jeszcze 7 dni do terminu wiec 40 tydzien sie zaczal!!!!! :p NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę zeluchna......26/04.......41.....Hillingdon........chlop czyk... Kacper aneczka21..12/05........40.......Bedford........chłopczy k....Mateusz Okruch12....1/06....36...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania iwtek29......22/06.......31.......Colchester.........dzi ewczynka .....? gosiaczek27..12/08.....25........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......25....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........23........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........23.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......21......Wolverhampton........ ?................? kaska0110....16/09........21........Leicester........... .?................? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .17........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...17.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...17...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......16....Southampton.....?........ ..Iza/Robert karina82........01/11.....14....chichester..........?... ......julia/antoś camillee..........01/12.....8.....Bristol..............? .......................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pat ryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak......Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ....Synus jak ulal Antos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę zeluchna......26/04.......41.....Hillingdon........chlop czyk... Kacper aneczka21..12/05........40.......Bedford........chłopczy k....Mateusz Okruch12....1/06....36...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania iwtek29......22/06.......31.......Colchester.........dzi ewczynka .....? gosiaczek27..12/08.....25........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......26....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........23........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........23.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......21......Wolverhampton........ ?................? kaska0110....16/09........21........Leicester........... .?................? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .17........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...17.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...17...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......16....Southampton.....?........ ..Iza/Robert karina82........01/11.....14....chichester..........?... ......julia/antoś camillee..........01/12.....8.....Bristol..............? .......................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pat ryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak......Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ....Synus jak ulal Antos czesc dziewczyny nie bylo mnie tydzien bo mielismy gosci z Polski...ale stron do nadrobienia...odezwe sie pozniej bo musze po gosciach ogarnac byli z 5cio letnim urwisem wiec jest co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Witam 🌼 loboszek- moj maz nie chce byc przy porodzie a ja bym chcial , zeby byl ale nic na sile nie mozna. Ale dobra wiadomosc to taka, ze jak bylismy na skanie w 21 tyg to polozna ze szpitala powiedziala , ze ktos musi byc ze mna w razie komplikacji zebym byla wszystkiego swiadoma. I tak chcac nie chcac moj maz bedzie przy porodzia ale nie ze mna tylko w innej sali:):):) Ale mam tez tu znajoma co 5 dzieci urodzila i bardzo chce byc przy moim porodzie wiec teraz sama nie zostane- tym bardziej , ze ona jest Polka i zna biegle angielski. :D:D:D;) Kobitki a co z Zelucha i Edziulka wogole ich nie widac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponac do porodu moze tez byc tlumacz. Na pewno nie jest w jednej sali z rodzaca ale jesli jest taka potrzeba to go wzywaja. Loboszek- upewnij sie co do tego u poloznej🌼 🌼 A moze masz kogos bliskiego kto moglby byc z toba? Zawsze jest razniej. A z Nina to masz racje po ca ja budzic jakby mamie sie zachciaal rodzic:D:D:D My akurat juz mamy ustalone ze znajomymi , ze jakby ;) co ;);) to Ole przyprowadzimy do nich:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Olcie tez rodzilam sama, ale wtedy to ani ja ani moj maz nie chcielismy razem rodzic. Teraz bym chciala , zeby byl ktos obok mnie- nie koniecznie przy lozku ale gdzies niedaleko;P):):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje co do samej fizjologii- to nie ciekawy widok:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczyny.... obwod mojego pasa dobil do rownego merta..... 100cm w pasie a 156 cm wzrostu :/ teraz juz moge sie turlac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Anaczka to teraz brzusia cie troche obciaza ale za pare dni malenstwo wyjdzie i juz nie bedziesz narzekac:D:D:D Kobieta w ciazy zawsze jest najpiekniejsza, nie wazne ile jej kilo przybedzie, nie prawaz?:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram kolezanke
boiciesie rodzic w polsce? a to dlaczego/ prezciez u nas jest lepsza opieka niz w anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez nie wiem wlasnie o co chodzi z tym :| a dziecko wedlug poloznej jest calkiem spore, ale nie wiem nic po za tym... w piatek ide mam nadzieje na ostatnia wizyte... pewnie sie dowiem kiedy beda wywaloywac porod jesli nie urodze do tego czasu... chociaz mam cicha nadzieje ze i tej wizyty juz nie doczekam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrezygnowalysmy z mycia okien... za zimno bylo :p... ale spacerek byl tym razem 3 godzinki.... jutro sie wybieramy na carboot , akurat jest nie daleko, chcialam jakies obrazki kupic zeby powiesic malemu nad lozeczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybcia85
witam wszystkich. Jestem studentką w 6 miesiącu ciązy. W czerwcu chciałabym wyjechac do chłopaka do Anglii, bede wtedy w 7 miesiącu ciązy czyli ok 33 tydzien. Jak myslicie bedzie mi przysługiwała bezpłłatna opieka i poród? Co musze załatwic zeby sie o nic nie martwic, a moze to juz za późno na wyjazd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie wydaje ze Europejska karta Ubezpieczenia Spolecznego bedzie Ci potrzebna.... niestety nic wiecej nie wiem... wikeszosc z nas przepracowala juz w angli sporo czasu i z wyplaty normalnie pobieraja nam pieniadze za opieke zdrowotna dlatego nie placimy za nic, ale nie wiem jak to jest w Twoim przypadku :/ najlepiej isc do przychodni tutaj w angli i zapytac... podejrzewam ze jak sie zarejestrujesz (tutaj) to powinno byc wszystko ok, ale lepiej wyslij swojego chlopaka niech sie dowie - szkoda sie w ciazy denerwowac P.S. pamietaj ze do samolotu nie wpuszcza Cie jak juz bedziesz w 35 tygodniu!!!! sprawdzone info pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×