Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość julia...8
Aneta-S serdeczne gratulacje corci!! Tak myslalam, ze sie juz rozpakowalas, czekam z niecierpliwoscia na opis Twojego porodu, to chyba ja nastepna. Ale jestescie szczesciary!!!!!!!!! Pozdrawiam inne kobitki w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia22
hej wszytskim :) Aneta gratuluje corci. ja juz sie nie moge doczekac chociaz zostalo mi 6 tyg. nic jeszcze nie mam bo nie mam czasu zeby isc na jakies zakupy. chcialam wam powiedziec ze dzis przelali mi pieniadze z mojej firmy, przestraszyli sie po wczorajszej akcji z tym biurem. przelali mi 700f i wlasnie nie wiem za jaki to jest okres, jak zadzwonilam zapytac sie za jaki to jest okres uslyszalam od ksiegowego ze on nie wie bo tak wyliczyl program komputerowy. i dlatego znow sie zastnawiam co bedzie za tydzien czy bede miala przelana kase czy znow bede musiala wydzwaniac i sie upominac. co o tym myslicie ?? wlasnie powiedziec mi czy przez 39 tyg placi mi pracodawca czy tylko przez 6 tyg a pozniej panstwo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponwnie wszystkie szczesliwe mamusie i brzusie oj dluuuuugo mnie nie bylo ale fajnie jest wrocic:) oczywiscie jezeli nikt nie ma nic przeciwko oj mam wiele do nadrobienia wpolsce wszystko ok no i nie ma to jak pomoc mamy :) jak bede miala chwilke to poczytam zaleglosci oczywiscie wielkie gratulacje dla nowych mamus Kacperek rosnie jak na drozdzach juz wazy 7kg i na szczescie nadal spokojny aczkolwiek potrafiacy zaznaczyc swoja obecnosc :) zajrze jeszcze pozniej zycze milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje zdrowej coreczki jessici :) pewnie przekrecilam imie. super ze wszystko oki natusia pracodawca placi przez 6tygodni 90 % pensji ( jesli nie masz nic w kontrakcie extra- to jest minimum) a przez reszte dostajesz kase od panstwa. a mnei brzuchol pobolewa i czuje takie klucie w srodku napiszcie mi co wzielyscie do spzitala, bo kurde ja sie nie zmieszcze, wydaje mi sie ze wszystko bardzo potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
avena 4 ja naszykowalam sobie do szpitala: -ksiazke ciezarnej -szlafrok -aparat i telefon -kocyk i fotelik -bielizne osobista -2 pizamy -wkladki laktacyjne, podpaski, -ubranka dla dzidzi, 2 komplety (najlepiej rozpinane z przodu); spioszki, skarpetusie, czapeczke, sweterek -pieluszki i chusteczki do pupci -chusteczki do nosa (pewnie bede plakac, jak to malenstwo zobacze) -szczoteczke do wlosow -rzeczy dla siebie do mycia (pasta, szczoteczka, mydlo, gabka, recznik) -recznik dla dzidzi -wode niegazowana mineralna -klapki No chyba to wszystko, moglo mi coas wyleciec z glowy, mam nadzieje, ze moj ekwipunek juz wkrotce bedzie wykorzystany..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julia...8 dzieki wielki porownam z tym co ja spakowalam :) kurde w sumie to duzo rzeczy trzeba wziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuchy Anetko wreszcie z malenstwem jesteś!gratuluje oczywiscie.Ale dlaczego tak dlugo rodizlas? mam teraz troszke mniej czasu, rozumiecie,ale i wreszcie konkretne zajecie, i tak mi z tym dobrze... Z Ola coraz lepiej, tzn. z jej nocnym spaniem. Widze ze to byla moja wina, te jej nieprzesypiane noce. Okazalo sie ze przeszkadza jej światlo (zostawialam takie delikatne światelko na noc) no i zawijanie w kokonik- a tyle sie naczytalam jak to noworodki to uwielbiaja - widać nie mój.aha teraz nawet nie zaglądam jej w pieluchę po każdym karmieniu- to ją dodatkowo rozbudzalo, zmieniam ją raz w srodku nocy.Poznajemy sie i zaczynamy współpracować coraz lepiej :) Arvena napisze Ci co ja wzielam do szpitala i co mi sie nie przydalo. Przygotowalam sie na dłuzszy pobyt w razie czego, mialam kawalek do szpitala no i po co mezowi zawracac głowe dowozeniem np. kilku pieluch.Dodam ze w szpitalu bylam, ok 30 godz z porodem. dla mnie 3 koszulki(jedna do rodzenia, ktora zostala w koszu)- przydaly sie dwie szlafrok skarpetki-nie przydaly sie bielizna wkladki laktacyjne-nie byly potrzebne, i o dziwo do tej pory nie sa a jestem juz po nawale. wkladki poporodowe2 opak aparat, tel- nie zapomnij o bateriach naladowanych - mi siadły pod koniec pobytu klapki woda-2 butelki - gaz&air strasznie wysuszaja jak masz zamiar to brac moglam wziąć jakąs czekolade - brakowalo mi czegos slodkiego,i cos do zjedzenia - po urodzeniu bylam okropnie glodna a to co bylo w sklepiku szpitalnym nie bylo zbyt smaczne kosmetyki, szczotka do zeb, pasta, mydlo,ręcznik, grzebien,antyperspirant,chusteczki dla dzidzi 14 pieluch- ok polowy przywiozlam spowrotem- mala dużo jadla i calkiem czesto musialam ja zmieniać sudokrem, chusteczki nawilzane, kilka pieluch tetrowych - zbedne, chusteczki nasączane spiryt do pempka waciki do przemywania - nie byla kąpana ubranka: 4 pajacyki 4 body z krótkim rekawkiem, jedne z długim ubranka na wyjście lekki kocyk rożek - nie przydal sie - bylo dosyc cieplo rekawiczki niedrapki, 2 czapeczki Z ubranek przydaly sie prawie wszystkie, dziecku czesto sie ulewa, albo pobrudza sie w trakcie przewijania co przwda dostalam bounty pack z sudocremem itp, ale pod konic pobytu, wiec dobrze ze wzielam swoje fptelik wziął mąż jak przyjechal po nas Zdaje sie ze to byloby tyle. Jak cos sobie przypomne to dopisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeszcze jedno. może Wam sie przyda. Udalo mi sie zapisac Ole na szczepionke przeciwko gruzlicy (BCG), ktora tutaj jest poza programem szczepień obowiązk. Lista oczekujących w moim rejonie jest b. długa-spotkanie dopiero na grudzien. Namiary dostałam od poloznej środowiskowej(chyba tak to sie nazywa) która przychodzi do nas. Może tam gdzie mieszkacie tez jest taka mozliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka dzieki za liste :) kurde twoja corcia normalnie taka strasznei sliczna jest :) slodka ze nie wiem, normalnie zakochalam sie :) a wiecie ze ja sie boje ze moje dizecko bedzie okropnie brzydkie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
avena4 rozsmieszylas mnie tym, brzydkim dzieckiem, Zapewniam cie, ze to mylne uczucie, dla kazdej mamy jej dziecko jest najpiekniejsze, przynajmniej tak mi sie wydaje.. A u mnie dalej nic,,,,,,, kurcze to czekanie jest okropne.., tel. sie urywaja a tu nico...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena ty głuptasie, Twoj mały mężczyzna bedzie ładniutki. A poza tym to chłopakowi jest o tyle latwiej ze nie musi byc śliczny, fajniusi , no i kiedyś przystojny, a Twoj napewno bedzie. Juz Ci rto kiedys powiedzialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Borowka, twoja mala jest the best!!!!!!!!!! Sliczniusia, jakie udsteczka,, piekna,,, czyzby po mamusi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dziekuje za gratulacje!! porod trwal 16 godzin, bardzo powoli wszystko sie rozkrecalo! polozne sprawdzaly mnie 3 razy ( rozwarcie) po kilkunastu godzinach odeszly mi wody ( przy 8 cm) i powoli zaczynalam przec z moim R bo oczywiscie te pizdy* nic nie pomagaly, patrzyly mi przez 2 godziny w krocze czy glowka wychodzi--masakra a ja parlam z R. Po czym stwierdzily ze sama nie urodze i odeslaly mnie na dol do lekarza i tam dopiero sie mna zajeto. Nie popekalam ale bylam cieta. Ciesze sie ze juz po wszystkim i ze jestesmy w domu cale i zdrowe. Wyszlam ze szpitala po 7 godzinach bo wszystko bylo ok. Malutka jest cudowna. Pierwsza noc nie przespana ale dzisiaj juz tak, budzila sie tylko na karmienie 3 razy. jeszcze nie kompalam niuni nie wiem czemu ale sie boje. I nie lubi jak sie jej zmienia pieluszke-srasznie sie wtedy denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra facet moze byc brzydkawy. moja walizeczka sie nie domyka!!! a nawet wody tam nie wsadzilam i kosmetykow do mycia, pasty szczoteczki itp. a dwa reczniki mam spakowac??? chyba poweim mezowi zeby dowiozl jakby co, bo mamy do spzitala 3 minuty. a jak one tam ci patrzyly to na co czekaly, na jakas nowosc, glupie to troche. ja bym cos powiedziala, niestety nie potrafie buzi na kludke trzymac. a jak bedzie bolec to juz wogole chyba porozstawiam ich po katachze beda mieli mnie dosyc, ja mam w ciazy jakeis straszne wybuchy agresji, rzadko ale jak ktos mnei wqrzy to normanie nie wiem skad niektore wyrazy sie u mnie w slowniku biora. ostatnie pranko zrobione dla dziecka. dziewczyny wy duzo ciuszkow kupowalyscie dla dziecka, bo sama nie wiem czy mi cos brakuje jeszcze czy nie. nic od nikogo nie dostalismy i tak od podstaw sie zopatruje. czekam na wyprzedaz w nexcie bo maja superanckie ciuszki :) a pewnie albo w tym albo w przyszym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyprzedaz w nextcie w tą sob sie zaczyna. Ubranka zawsze możeszdokupic juz po, bo nie wiesz jakie bardziej moga okazac sie potrzebne i jaki rozmiar. U mnie okazalo sie ze potrzebuję wiecej pajacykow i body z dlugim rekawem, jest dosyc chlodno, a to najwygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta gratuluje serdecznie Jess!!! czekam na fotki. dlaczego parlas przy 8 cm??? mi nie pozwolono bo to ponoc robi wiecej zlego niz dobrego. podobno powoduje to opuchniecie szyjki macicy i spowalnia porod. trzeba czekac na 10 z parciem choc to wcale nie jest latwe :(. wspolczuje szwow, mi daly sie we znaki bardziej niz porod :(. borowka Twoja mala to istne cudo!!! jest po prostu sliczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos ubranek to przezylam szok!!! odwiedzilam H&M we wroclawiu i wiecie ze ubranka sa drozsze niz w anglii?! kupilam za to pare ubran ciazowych bo juz ze swoich "wyroslam",akurat byla wyprzedaz. dziewczyny a moze ktorej z Was cos potrzeba? moge przywiezc jakies drobiazgi bo mam troche zapasu wagowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie wchodze na strone nexta i patrze ale tam nie ma nigdzi enapisane kiedy sie wyprzedaz zaczyna, pewnie na sklepie bedzie. w h&m fajne sa ciazowe, ja sobie kupialm takie tniane czy jakies spodnie w andlii za 19.99 a w polsce 140 zl kosztowaly, kurde duzo w sumie drozej a identyczne!!!! a kupilam a h&m taki komplet dl;a malego upralam uprasowalam i jakos jak szmatka teraz mi wyglada, i jakos nie zamierzam tam nic kupowac :( mamo eli, ja dziekuje nic nie potrzebuje w sumie moja mama przylatuje do mnei 1go sierpnia mam nadieje ze wytrzymam :) a mi sie zaczynaja chyba rozstepy robic, w sumie takie nie czerwone tylkio jak sie przyjrze to widze, i nie wime czym sie smarowac, czym sie smarujecie bo mi moje kremy juz sie koncza a w sumie nic nie daja. ale pewnie to i tak nic nie warte bo kurde przeciec jak maja sie zrobic to cuda nawet nie pomoga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli w poslce jak bylam to nic nie oplaca sie kupowac z ubranek dla dzieci, normalnie szok jest, teraz to tylko biznes otworzyc, i myslalam na powaznie o tym ze z angli kupowac a na allegro sprzedawac, a i tak sie zarobi a i taniej bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo na stronie w necie nic nie pisza. :) normalnie pojde sobie rano i pokupuje dla malego ciuszki :) a ja jak klepie na klawiaturze to moj mi normalnie takie gulki na brzuchu robi i sie zawsze strasnzie wierci :) teraz mam guzy na brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamy!!!borowka coz pisac sliczna twoja coreczka a pomyslec ze ja spodziewam sie 2 chlopca!!ale co tam wazne aby zdrowe bylo, dziewczynki zawsze maja wiekszy urok! mam pytanko czy nakupowalyscie pajacyki same new born czy od 0-3, bo ja juz sama nie wiem, troche mi sie zapomnialo kiedy dziecko wyrasta z tych najmniejszych!chociaz tutaj czesto new born pokrywa sie z 0-3 i mam chyvba za duzo tych najmniejszych!!!!co radzicie widzac wasze malenstwa i miary angielskie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem. Borowka - Oleńka jest suuuuuuuuuuper!:):) Dziś Czarek miał pierwsze szczepionki.Trochę mu udo spuchło i zrobił się mały obrzęk, ale już powoli schodzi.Dzielny z niego chłopak, bo płakał tylko przez pierwsze pół minuty.Ja to chyba bardziej przeżyłam niż on.W związku z tym marudzi dziś bardziej niż zwykle :( Felicity i Mona - czy Wasze maleństwa już odkryły swoje rączki? Maja2008 - czy Tymon ma to już za sobą? Czarek jeszcze nie bawi się rączkami, ale strasznie zaczął się ślinić i ssać swoje piąstki. Julia8 - teraz Twoja kolej Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 tak to jest z nami mamami, zwykle to my bardziej przezywamy i bardziej to nas boli taka szczep niz samo dziecko:) A jak z gorączką? nie dopadla Czarka po szczepionce? moja mala zwykle miala podwyzszona temp w noc po szczepieniu magdae ja kupilam pare ubranek newborn, tak na pierwszych pare dni - wiedzialam ze Ola nie jest duza- i pare 0-3, zdarzyly sie tez3-6, tak na przyszlość. A jak Ola przyszla na świat dokupilam wiecej newborn. Teraz widze ze na dlugo one nie wystarcza, 2-3tyg, ale przynajmniej nie topi sie w nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W Coventry pada i jest baaaaaaaardzo ponuro.Mimo pogody jadę do Rugby, do pracy, oczywiście nie żeby pracować, ale nasza sekretarka odchodzi i wyjeżdża do Dubaju.Świetna z niej babka, więc jadę sie pożegnać, bo to pojutrze koniec roku szkolnego... i wakacje. Borowka - Czarek przespał noc tak jak zwykle, chyba nie miał temperatury, nie sprawdzałam, bo spał całą noc z dwiema przerwami na żarełko.Marudził tylko wczoraj popołudniu, jak mu ta nóżka spuchła.Dałam mu wtedy paracetamol (lekarka mi przepisała na wszelki wypadek), wtedy też temperatury nie miał.Nie wiem czy to się dziedziczy, ale ja nigdy nie chorowałam z temperaturą, chyba,że było już bardzo źle. Chciałam się też pochwalić,że moje dziecko nie dawało koncertu wieczornego od trzech dni.Bardzo długo zasypia (około godziny), ssie rączkę, smoczek, wierci się, ale nie płacze i w dodatku nie chce na ręce tylko w łóżeczku ładnie leży. Zaczynam łapać się na tym,że nie mam co robić, gdy mały śpi.Chyba pójdę do biblioteki... Ubranka - już kiedyś pisałam,że 4kg dziecko ponosi newborn przez kilka tygodni 2-3, potem trzeba zakładać 0-3m-cy.Moja półka z zaciasnymi rośnie niemal z dnia na dzień.Teraz Czarek waży 6.15kg (we wtorek) i 0-3 są tylko tylko.Wszystko też zależy gdzie ubranko jest kupowane.Niektóre 0-3 są do 5.5kg inne do 6.5kg. Znajomy dał nam namiar na carboot sale niedaleko gdzie można kupić fajne firmowe ubranka dla niemowląt i inne akcesoria.Wybieramy sie w niedzielę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×