Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Natusia wielkie gratulacje!! Maleństwo sliczniusie Niezla jesteś - po gazie było Ci wesoło - ja po gazie jak i przed jedynie wyc chciałam. Wczoraj z karmieniem Olki było lepiej, wydłużylam przerwy miedzy karmieniami. Może rzeczywiście próbowałam karmić jak nie byla dosyc glodna Arvena Twój Alex niekoniecznie musi mieć kolki. Nie wystraszaj sie jeszcze. W takim wieku trudno jest maluchowi zrobić kupkę nawet i bez kolek. I takie przężenie sie i tak dalej to normalna sprawa. Ciesz sie ze Twój przynajmniej robi je często, nie tak jak moja. U nas wlaśnie minęła druga doba bez. A dzijaj odgrzewamy kurczaka pieczonego wczorajszego plus coś, jeszcze nie wiem co, i salatka ze szpinaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duuużo szpinaku i to co mam, dzisiaj pomidory, awokado, plus oliwa z oliwek (sok z cytryny jeśli bez pomidorów).proste szybkie i jakie zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) ja właśnie wstałam. z mężem doszliśmy do wniosku, że nasz maluch ma nocne adhd. wczoraj w ciągu dnia spał z przerwami 15 min. żeby dać o sobie znać, a wieczorem jak ja się już położyłam do spania urządził sobie takie party, że myślałam że wyskoczy mi z brzucha. i tak sobie urzędował do 4 rano. już nie wiem co tu zrobić bo takie nieprzesypianie nocy to nic fajnego. w sobotę było super bo się uspokoił ok 1 w nocy ale myślę, że sobotni długi spacer a później walka z odkurzaczem wymordowały go tak jak mnie, ale nie będę codziennie sprzątać bo dziury w dywanie zrobię. albo mój mały typ tak ma po mężu i niestety muszę się jeszcze niecałe 8 tygodni przemęczyć. już z górki:) borówka ten pomysł z sałatką ze szpinaku jest super, jak nie będę miała lenia i wyjdę na zakupy to może dziś zrobię taką sałatkę i jakieś mięsko. bo ostatnio to nie mam weny na gotowanie a lenia takiego mam, że nawet z domu nie chce mi się wychodzić. idę zrobić sobie jakieś śniadanko, bo już mi w brzuchu burka i się trochę ogarnąć. miłego dzionka dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja od rana po mieście biegałam, musiałam pozałatwiać kilka spraw i kupiś jeszcze kilka niezbędnych rzeczy dla dziecka, także mam już prawie wszystko poza biustonoszami do karmienia, poczekam jeszcze z kupnem, bo może cyce podrosną jeszcze. Aniapud mója mała też czasem intensywnie się rusza, wieczorami przed snem szaleje i wczesnym rankiem mnie budzi, ale mam na nią sposób w ciągu dnia, jak bardzo fika przez długi czas, to idę na spacer, zazwyczaj dość długi bo do miasta, a mam do miasta jakieś 25 minut, po powrocie jest już bardzo spokojna, chyba to lulanie jak chodzę ją usypia. Wieczorem chodzę z mężem na spacery i to też dobrze mi robi, także dużo ruchy dobrze wpływa na takiego wiercipiętka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesc nie jesc
Witam, pomozcie mi kochane .Zaczelam karmic piersia niedawno i mam straszny dylemat co jesc a co nie jesc.Wszedzie wkolo sa sprzeczne informacje, w jednych ksiazkach pisza jesc wszystko, polecaja brokuly a w drugiej kaza uwazac i kategorycznie zabraniaja jesc wszystkie warzywa wzdymajace-pokrewne kapusty (kalafior, brokuly itd )Karmie miesiac, jem w miare wszystko, ale nie wiem czy dobrze robie bo maly ma straszne gazy .Help ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez tu dzis pusto, anecia slonce a co u Ciebie? jesc nie jesc, to zalezy od Ciebie. ja osobiscie moge powiedziec co ja robila i czego sie wystrzegalam,a co zrobisz to Twoja sprawa :) jadlam PRAWIE wszystko. wystrzegalam sie rzeczy smazonych, i calkowicie (bez zalu) zrezygnowalam z kapuchy, zarowno surowej jaki przetworzonej. uwazalam tez na czosnek bo ponoc zmienia smak mleka (pozniej mojej pannie nie przeszkadzal), mleko,jaja,truskawki,pomidory ze wzgledu na uczulenia. pozniej wprowadzalam wszystko z powrotem do diety obserwujac dziecko. w sumie w 4 miesiacu przed wprowadzeniem pokarmow stalych jadlam juz wszystko :) jesli chodzi o brokuly, groszek zielony i inne warzywa staralam sie by nie byly przetworzone (np groszek mrozony a nie z puszki itd) a raczej \"pamietaly\" skad pochodza :). staralam sie tez nie zbyt czesto pic napoje gazowane ale to juz ze wzgledu na swoj zoladek :D obserwuj malucha na co reaguje zle, pamietaj ze problemy z ukaldem trawiennym maja prawie wszystkie niemowleta niestety. dzieje sie tak nie dlatego ze jest on slabo wyksztalcony i \"nieprzyzwyczajony\" do dzialania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Witam wszystkie przyszłe mamusie jak miło zobaczyć ze nie jest sie samą... my mamy jakis 25tydz i mieszkamy sobie w zach. czesci londynu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jesm wszystko, ale ja coraz mneij karmie, ale gazowanych nie pije no i czosnku nie jem, ale ostatnio nawet ogorka kiszonego zjadlam i bylo oki. chyba kazda kobieta czuje. co powinna a co nie. ja jem wszystko to samo co w ciazy ,ale ja mam male doswiadczenie, kazdego dziecka organizm jest inny a ja wyslalam moja mame na spacer z malym alexem :) a wogole to jakos dzisiaj strasznych spazmow maly dostal :( normalnei nei wiem czeu z niczego obudzil sie poprezyl i plakac zaczal :( dalam mu cycka i sie uspokoil. najgorzej boje sie jak bede samam zacznie plakac bardzo!!!! i ja nei bede wiedziala w czym problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry... no i wróciłam z Torunia. Sama jechałam samochodem i nie było tak źle, chociaż dzisiaj oczywiście zafundowałam siostrze mały stres, bo jak mi robiła pedicure u siebie w salonie to powiedziałam jej nagle, że zaraz zemdleje.. jak to już ostatnio ze mną bywało z tymi zasłabnięciami. Ale przeniosła mnie na fotel, i kontynuowała gdy leżałam więc przeszło. Ja już nie wiem co robić żeby tak się nie działo Moje baby kopie jak wróbelek :-) wiec mam dużo łatwiej niż Aniapud Jutro znów je zobacze na usg, ale nadal nie chce znać płci, a wszyscy znajomi pytają i pytają..a wiesz co będzie.. a wiesz co będzie... :P Natusia GRATULUJE PIĘKNEGO SKARBA, SUPER, ZE MASZ TO JUZ ZA SOBA, Teraz dołączysz się do dyskusji.. jak karmić, ile karmić, o której itp.....hihi :D Mamo Eli jakie pusto, ja od wczoraj nie zaglądałam i już dwie strony czytania do nadrobienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny kurde mam problem czemu jak wychodze z malym na wor cala jego buzka sie robi czerwona!!!!!!! czym mam ja mu smarowac??????? nie wiem co to jest :( posmaraowalam sudocreamem ale nei wiem czy dobrze. poradzcie cos :( tak jakby byla poparzona czy cos :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesc nie jesc- ja jadlam wszystko na co mialam ochote przy karmieniu piersia. Jedynie w bardzo ostrych i kwasnych potrawach powinno sie ograniczac oraz alkoholu. Moj Julek walasnie dzis konczy roczek❤️🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvene ja bym nie smarowała sudocream\'em, może delikatna skóra Alexa tak reaguje na zimno lub słonce, ja smarowałabym kremem ochronnym, dobry jest krem nivea dla dzieci w tubce na każdą porę roku z filtrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sto lat Julkowi!!!i 1000 buziaków :) :) Mada dopiero teraz zauważyłam , że też masz córeczkę Olę :) A kiedy spodziewasz sie zostac mamą po raz trzeci? Hihi wścipska jestem co? Ja również jadłam i jem wszystko karmiąc piersią i nie widze by to mialo wpływ na moje maluchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka- dzieki za zyczenia. Co do trzeciej pociechy to na dwojgu skonczylsmy haha. Teraz to czekam az cos moj brat zmajstruje ale cos ciezko im sie zabrac do roboty hihi arvena- tak dziecko moze reagowac na poczatku. Smaruj buzke kremem ochronnym, nivea, johnsons jest jeszcze kilka z innych firm. Tutaj nawet wazelina smaruja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola moze masz racje moze dzis cos kupie jakis kremik albo co, podjade z mezem jak wroci z pracy. mam nadizej eze nie zaszkodzilam ale na sudocreamie napisane ze na poparzenia sloneczne itp wiec myslalam ze dobrze robie :( a krem mozna tak jak on jutro konczy alex znaczy dopiero dwa tygodnie :( mada sto latek dla synka z okazji urodzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesc nie jesc
dzieki a lot :) uspokoilyscie mnie, bo sie strasznie obwinialam za problemy natury odbytowej mojego malenstwa , a faktycznie byly dni ze jadlam bardzo uwaznie i nic to nie zmienialo.......widocznie takie to uroki naszych malenstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was kochane do page up/down-ubranka w tej firmy nie sa drogie.bardzo duzo jest ich w Primarku i kosztują pare funtów,np 7 par body z krótkim rekawkiem-4,5Ł,kocyk-3Ł,itp.zalezy na jaki wiek dziecka.a paczka z Angli do POlski to koszt ok 1,20 za kg-tez zalezy jaka firma kurierska. arvena-ja smaruje Julke od urodzenia kremem Bambino(oczywiscie przywiezionym z POlandu)i jak dotąd nie było problemów.nie smaruj Alexowi buzi Sudokremem,raczej spróbuj jakąs oliwką,lub kremem ochronnym.Sprawdz na opakowaniu czy jest napisane\"from birth\"-tzn-od pierwszych dni dziecka,i raczej nie polecam Johnsona bo duzo dzieci ma na tę firmę uczulenie,wiec moze skoro on taki delikatny to lepiej nie ryzykuj.Najlepiej podejdź do apteki,tam ci doradzą. Mada744-wszystkiego najlepszego dla Julka.🌻👄 A mojej Julce chyba idą zęby!Strasznie jest nieznosna od kilku dni,a dzis od rana na rączkach,nie ma mowy zeby ja położyć.mierzyłam temperaturkę ma 36,8.własnie przed chwila udało mi sie ja uspic.ale mam problem bo musze jej obciąc paznokcie(juz ma dluzsze ode mnie) a nie jestem w stanie zrobic tego inaczej niz w trakcie jej snu-mam nadzieje ze sie nie obudzi. Buziaki dla was,wpadne potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziekuje w imieniu Julka za zyczenia. W stopce wklejam aktualna fotke Julka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ i z niego przystojniak!A jaki elegancik, no no... widzisz, Mada, sama w ciąży już nie jestem ale tu zaglądam, i zapominam, że inne kobitki też tak mogą :) , ja to pewnie tak do późnej starości tak bede, dopuki będe trafiać w odpowiednie literki na klawiaturze :D . Ciekawe ile stron bedzie ftedy mialo to forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieeee no jaki elegancik, cudny ten Twoj Julek Mada! borowka prawie jak dziecku neostrady Ci sie napisalo :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam babki wieczorową porą. Nie do końca jestem w temacie bo taka dziś jestem śpiąca. Jazda samochodem, potem jeden spacer do lasu i nie dawno drugi z tatą i duuużo mniej śpie niż w Anglii Wszystkiego naj dla solenizanta, to udało mi się przeczytać, ide zaraz lulu, ale spróbuje inne łóżko, bo to z kamiennym materacem mnie chyba wykończy :D A co do jazdy samochodem Arveno.. mysle, że nie ma przeszkód, żebym prowadziła, może nie powinnam sama, ale niestety nastąpiły pewne zgrzyty.... i musiałam jechać sama, ale przynajmniej dużo i głośno mogłam pośpiewać mojemu dzidziusiowi przez te dwie godzinki, hihi życze wszystkim dobrej nocki i mamusiom i maluszkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczorek dziewuszki mam pytanie-powiedzcie mi jak wygląda sprawa house benefitu i czy jest to jedyny zasiłek jaki mozna wziąć na dom? czy ten benefit mozna dostac na dom,ktory sie wynajmuje z agencji? i do jakiej kwoty mogą dofinansować-całość wynajmu czy tylko część? generalnie chodzi o samotna matkę z niemowlakiem.I jak długo sie na to czeka? mamo eli ty pewnie wiesz jak to jest,pomóz proszę.i w ogóle to jakie benefity przysługuja matce samotnie wychowującej dziecko.z góry dziękuje za pomoc. a tak poza tym-znów mnie cały dzien bolała głowa,kark mam sztywny ze ledwo moge szyja krecic,w ogóle czuje sie do kitu,pewnie nerwy przed podróżą.Jak do tej pory nie bałam sie latać a teraz mam jakies złe myśli co do naszego lotu(pewnie po ostatnich katastrofach lotniczych)mój małżonek mnie pociesza,że jak zginiemy to wszyscy we trójkę,ale żadne to dla mnie pocieszenie:( moje poddenerwowanie udziela sie chyba Julce,dziś musiałam ją wziąć na przejażdżkę przed 19:00 bo taka była nieznosna-oczka jak szparki ale spać nie pójdzie.usnęła ale tylko na chwilę.dziś wieczorem wypróbowałyśmy nowe smoki do butelek-z 3 dziurkami-oprócz tego że sie upaprała mlekiem dosłownie aż po pachy(musiałam jej założyc czysta piżamkę)to zjadła 240ml wiec nie wiem o której mi sie w nocy obudzi,moze juz rano,fajnie by było:).ale musi sie jeszcze do tego smoczka przyzwyczaic,bo jej za duzo leci-wczesniej musiala włozyć w ssanie wysiłek teraz juz nie musi. Monika2-nie gniewaj sie ze nie oddzwoniłam ale nie miałybysmy nawet jak pogadac bo młoda mi cały czas dzis wisiała na rękach(oprócz nie całej godziny,bo ja poszłam sie połozyc a Tomek ja próbował uśpić w wózku)Jutro spróbuje do ciebie tyrknąć choć mam duzo załatwien na miescie. za 2 tyg. o tej porze juz będziemy w domku(mam nadzieję) :D dobranoc dziewuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Witam wszystkie poranne mamusie!! mam pytanie ! przez rok pracowalam dla agencji-pewnie jak to agencja nie wyplaci macierzynskiego-czy ktos moze wie lub byl w podobnej sytuacji-co najlepiej zrobic? do porodu zostalo troszke czasu ale malenstwo takie jest zywotne ze wiekszosc czasu spedzamy w lozku wiec dalsza praca jest niewskazana...zastanawiam sie co moge zrobic!Dziekuje z gory za wszelkie rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! witam w ten \"piekny\" angielski poranek :) . u mnie leje, a u Was? Mona moja rada jest taka: w kazdym job centre plus jest komorka a przynajmniej jedna osoba zajmujaca sie doradztwem dla samotnych rodzicow. niech kolezanka sie tam wybierze (jest mozliwosc wziecia tlumacza). jakis czas temu rozmawialam z ta pania na play group i mowilami ze wystarczy sie z nia umowic na spotkanie a ona (i jej podobni) sa w stanie wyliczyc ilosc wszystkich benefitow jakie tej osobie przysluguja. wg tego co ta babka mowila to Twoja kolezanka powinna sie dowiedziec o housing benefit, council tax benefit, income support i oczywiscie tax credit (child i working). jest sporo tego o co moze sie starac ale wiadomo ze dojdzie to tylko do jakiejs kwoty, bo nikt jej nie przyzna kokosow, choc wystarczy na to by godnie przezyc. jesli chodzi o doplate do mieszkania to wszystko jedno jak je wynajmuje, wazne by miala kontrakt lub list od landlorda. Mona rozumiem Twoj strach, sama nienawidze latac. nie martw sie jednak slonce, wszystko bedzie ok :) ide zrobic kawe bo zaraz zasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewuszki:) Umnie slonko swieci,narazie,wczoraj wieczorkiem deszcz i wiatr. Nie bylo mnie przez 2dni,bo maz mial wolne i troszke sprzatania i bylismy w leicester wczoraj,kupilam sobie BLENDEREK robie dzisiaj placki po wegiersku w koncu Wczwartek mam skan w Oakham,czy ktos tam mial??? Co do taxow to mozna sie starac o counsil tax benefit(doplata do taxu) i o housing benefit czyli doplata do wynajmu. Ja tez sie boooooooje latac,moja mama sie do nas wybiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×