Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

anecia1702--nie wiem dokładnie czy jest jakis termin w którym musisz zarejestrowac dziecko w Polsce-gdzies mi sie obiło o uszy ze 12 miesiecy od urodzenia dziecka ale nie jestem pewna(my akurat wracamy na stałe wiec musze to zrobic bo bez tego dziecko nie dostanie nr.PESEL)poza tym jak nie mozesz leciec do Polski to moze to zrobic ktos z rodziny(mama,tata,siostra,brat) aniapud-daj znac czy mój mail doszedł do ciebie Jola25-wysłałam,mam nadzieje ze dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos sobie z tym rejstrowaniem poradze,tylko zapomnialam,ze to tyle zalatwiania,meldunek,pesel...ja mam przeciez w Polsce pelnomocnika to pewnie bedzie mogla to zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia cesarke mi robili w nocy z niedzieli na poniedzialek ;) :D Mona pomeczylabym HV w koncu za to jej placa. Aneta_s szukalam w mojej madrej ksiazce ale nic tam takiego nie ma. pisza tylko o podobnych kupkach w przypadku przeziebienia (???). poszukam jeszcze w drugiej czesci tej ksiazki. sluchaj a moze tez pomecz HV. zawsze mozesz do niej zadzwonic, albo wpasc w czasie baby clinic. przepraszam ze nie jestem w stanie Ci pomoc :( jesli chodzi o mala ilosc wod plodowych to... tak, dopompowuja przez amniofuzje lub kroplowke jesli nie jest jeszcze az tak zle (jesli jest daleko do terminu porodu). w moim przypadku skonczylo by sie to wywolywaniem porodu (wczoraj, o zgrozo!). polozna skierowala mnie do szpitala bo wg niej moja macica jest zbyt mala w stosunku do tc. (oczywiscie mierzona miarka krawiecka ;) welcome to the NHS :D ). malowodzie jest w niektorych przypadkach niebezpieczne dla plodu. we wczesnej ciazy moze doprowadzic do znieksztalcenia stopy lub zacisniecia pepowiny. w koncowej fazie ciazy moze dojsc do stanu zagrozenia plodu. aneciama jednak racje z ta kolezanka. w wiekszosci przypadkow ciaza przebiega normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona7712 - bardzo Ci dziękuję, książki doszły:) Zaraz prześlę mężowi, żeby mi wydrukował w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to jestem dosc szczupla wiec moze dlatego tak tego dzidziora widziala. jestem w 35 tc i do tej pory przytylam 8,5 kg. troche sie zdziwilam jak wczoraj stanelam na wage. w sumie to troche za malo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mona7712 właśnie odebrałam maila, doszedł i bardzo dziękuję:):):) jak będę miała jakieś konkretne pytanka to pozwolę sobie do Ciebie napisać. kamila_black poduszki u mnie to historia sprzed dwóch tygodni. po moich pobytach w polsce i badaniach okazało się (na ile to będzie prawda to się przekonam jak urodzę) że mój maluszek jest dużutki. ja też nie należę do big kobitek więc on w tym brzuchu już ma bardzo ciasno i strasznie się rozpycha, więc spanie na którymkolwiek boku nie wchodzi w grę bo zaraz dostaję kopniaki, że gdzieś go tam uciskam. Pozostaje mi spanie na plecach ale w moim przypadku to męczarnia bo mam bóle dolnych partii kręgosłupa. Ale tak przesypiam max 2 godzinki a później pozostaje mi living i noc w objęciach komputera. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych pomysłów na spanie. Może tym masz jakieś o których rzadko się mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh te sny ja za bardzo przezywam jak mi tu kolezanka opowiadala jedna to mowila,ze ok,inna ze okropnie,ale ona krzyczala o epidural,a tu nie ma!Ja tam bolu sie nie boje,boje sie OKROPNIE CESARKI!!!Noi zeby z dzidzia bylo ok!W nastepny czwartek mam skan...To dopiero 10tydz,a sny...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli ile ???????? Ja aż wstyd powiedziec ile już zgarnęłam kilogramów :( :( :( pocieszam się, że moja mama też przy pierwszej ciąży sporo przytyła i wszystko zgubiła. Jeśli chodzi o rejestracje dziecka to postaram się to załatwic w Anglii, bo słyszałam, że na pesel czeka się miesiąc i na paszport też i trzeba podanie dac osobiście i odebrac paszport też wiec nawet jak tutaj to długo będzie trwac to ja i tak do Polski szybciej niż po 6 miesiacach pewnie sie nie wybiore, pewnie dopiero na chrzest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz ta kolezanka co miala malo wod przez cale te ciaze 9kg przytyla!Ja z jedna i druga 12 to w sumie 3kg roznicy nie wiem czy to malo czy duzo przytylas,gdzies mam ile co ma wazyc dziecko,wody,lozysko itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow... to ciężko. Ja jestem duża sama w sobie, jakie jest moje dziecko cięzko powiedziec, ale dzieki bogu pozwala mi spac na boku bo ja inaczej nie potrafie!! tzn uwielbiałam na brzuchu, ale to wiadomo odpada :D to ja śpie jak królewna skoro tobie jest tak ciężko ale przecież w ciągu kilku dni wszystko może się zmienic polecam relaks, duuzo relaksu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam,ale jest w procentach baby 39% blood22% amniotic fluid 11% placenta9% breats8% to z anglielskiego poradnika:)heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia22
natusia22.........18.08.2008....41....Londyn.....córcia ....Nikola asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby......... ..... ?...........? onyx1.............18.09.2008......32....Ealing.......Ma ksymilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....34...Londyn......synek... ............? mama Eli...........02.10.2008.....34.....WGC........???.........? ?? monika820227....15.10.2008.....28.....Londyn..........?. ...............? ania 3...............25.10.2008.....31....Boston.....synek....... .Dawid magdzikm..........27.10.2008.....31....Redditch....synek ....Maksymilian aniapud............29.10.2008.....32.....Enfield......sy nek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....30.....St Albans..........?..............? kamila_black.......04.11.2008....29........Hatfield..... ....?................? Asanna.............11.11.2008.....21......Wood Green.......corcia......? mala79.............14.11.2008.....28......Londyn....corc ia.............? Patinka26.........30.11.2008.....20......Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25.........06.12.2008r...25....Cheshunt.......?? ?.......????? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Mi83...............24.03.2009.....10......Leicester.... .......?............? anecia1702.......24.03.2009.....10......Melton.......... .....?.............? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvena4-Gosia....19.08.08...4100g..Basingstoke..chlopak. ..Aleksander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia22
hej brzuchatki i mamuski:) co tam u Was slychac? u mnie dalej bez zmian, dzidzia dalej w brzuszku. z USG mam termin na dzis ale ani widu ani slychu. wiec jak bym byla w polsce to jeszcze bym tak z 2 tyg chodzila, a jutro mam wywoalnie. nie boje sie porodu tylko tego czy sie dogadam bo moj angielski jest slaby. no ale chyba duzo tam gadac nie bede musiala. jutro o 6 rano mam zadzwonic do szpitala i dowiedziec sie na ktora godzine mam przyjechac, troche to dziwne dlaczego polozna nie umowila mnie na dokladna godzine. a wlasnie dziewczyny powiedziec mi jak jest po angielku 'wywolywanie porodu' ??wiem ze kiedys pisaliscie o slowniczku ciazowym ale nie moge go wlasnie znalesc. a czy moze mi ktos powiedziec na czym wyglada to wywolywanie ?? czy ja dosatne zastrzyk czy jakas kroplowke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ile waży pod koniec ciąży płód - 3,5 kg macica - 1 kg łożysko - 0,8 kg płyn owodniowy - 1,2 kg piersi - 0,5 kg woda zatrzymana w organizmie - 1,5 kg zwiększona ilość osocza krwi - 1,5 kg Razem 10 kg Cała reszta (powyżej 10 kg) to tłuszcz. Ile możesz przytyć? To zależy od BMI przed ciążą... BMI=waga ciała /(wzrost )2 Na przykład BMI (indeks masy ciała) pani ważącej 49 kg i mierzącej 160 cm wynosi: 49:(1,6)2, czyli: 49:2,56=19,1. Pożądany przyrost wagi w ciąży obrazuje poniższa tabela: Indeks masy ciała przed ciążą Najlepiej, jeśli w ciąży przytyjesz Niski (poniżej 19) - niedowaga 13-16 kg Normalny (19-26) - prawidłowa waga 11-13 kg Wysoki (26-29) - nadwaga 10-11 kg Bardzo wysoki (powyżej 29) - otyłość do 10 kg NIE WIEM ILE W TYM PRAWDY,WYDAJE MI SIE ,ZE OCZYWISCIE KAZDA INACZEJ:):):)MOZESZ PRZECIEZ JESZCZE PRZYTYC PRZEZ TE OSTATNIE TYGODNIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia tu dziewczyny pisaly,ze w jednym szpitalu kroplowka,a arvena zdaje sie,ze pisalam o zelu... Umnie w slowniku wywolac-stir up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniapud nie powinno sie spac na plecach. idealnie jest spac na lewym boku.lezac na plecach(jak i na prawym boku uciskasz wszystkie duze naczynia krwionosne. kopanie i wierzganie ustaje po ok 20 minutach jak dzidzior sie juz ulozy. staraj sie przytrzymac ten okres i potraktuj go jak zabawe "na wciskanie kolan i lokci" tam gdzie ich miejsce (delikatnie oczywiscie). ja np klade sie najpierw na prawym boku i kiedy jestem atakowana najpierw walcze z napastnikiem a pozniej robie zwod i przekrecam sie na lewy bok (w tej pozycji zazwyczaj zasypiam, napastnik tez :) ).poduszka czasem mi pomaga a czasem przeszkadza, zazwyczaj wkladam ja miedzy kolana lub lydki. natusia wywolanie porodu to induction. dasz rade slonce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia no to ja przybralam za malo. w pierwszej ciazy przybylo mi 12 kg ale teraz to jakies nieporozumienie... a wazylam sie na tej samej wadze co w 4 tc. kurcze tylko ja nie moglam wiecej jesc bo nie mialam miejsca na zoladek.teraz nadrabiam bo brzuch mi juz opadl i mam wilczy apetyt :). moj maz patrzy na mnie z przerazeniem :D:D:D potrafie zjesc wiecej niz on! moze tym razem dziecko bedzie mialo normalna wage a nie 4kg jak Ela. juz sama nie wiem co o tym myslec. kamila nie martw sie, moja kolezanka przytyla w ciazy ponad 20 kg (przy wzroscie 160cm). jej maly ma w tej chwili 2 lata a ona wrocila do wagi sprzed ciazy (48kg o zgrozo!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoEli nieraz tak jest,ze sie nadrobi w ostatnich tygodniach kiedy brzusio opada!A ty masz w dodatku wilczy apetyt!Ja narazie jem wszyyyyyystko na poczatku nie mialam checi na mieso,wedliny,wedlin to w sumie nadal nie jem tylko pomidory,ogorki,bialy ser i zolty,owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia22
no mam nadzieje ze dam rade:) juz sie nie moge doczekac mojego kochaniutkiego dzidziusia. a wlasnie czy po wywolywaniu porodu,rodzi sie dluzej czy krocej?? nad znieczuleniem sie zastanawiam, bo nie chce zeby moja dzidzia byla wyciagana kleszczami, a pomeczyc sie dla niej kilka godzin wiecej tez mozna-tyle pozniej szczescia. no chyba ze naprawde bedzie tak bolalo to sie zgodze. tak jakos mysle ze tyle kobiet przezylo porob bez znieczulenia to i ja moge. Moj mezus troche zaczal juz panikowac, a mi sie smiac z niego chce. az jestem ciekawa na ktora mnie umowia, troche to dziwne bo kazali mi zadzwonic o 6 rano aby sie umowic na wywolanie. wlasnie sie zwazylam i mam 22 kg na plusie, no mam nadzieje ze po ciazy wroce do mojej wczesniejszej wagi. a wlasnie kobietki ja juz sama nie wiem co mam stosowac na rozstepy, nie mam duzego brzucha ale normalnie skora mi peka, wczoraj w nocy obudzilam sie dwa razy, normalnie tai bol jak by mnie ktos skalpelem nacinal. pol oliwki w siebie wsmarowalam. oj takie uroki ciazy, ale mojej kochaniutkiej coreczce wybacze wszytsko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia22
heheh ale i tak sie pocieszam, ze ja to laska jestem w porownaniu z moimi siostrami, moja dwie siostry w ciazy przytyly po 35 kg, a jedna z drugim dzieckiem 30 kg. udalo im sie to zgubic to wszytsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie Natusia bedzie dobrze,ja nie mialam zadnego znieczulenia i nie bylo zle,kazdy ma inny prog bolu,ja sie nie boje,bedzie bolec to bedzie nagroda za to................❤️i szybko sie zapomina o bolu,a wlasciwie to nie masz czasu by o nim myslec!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki mamo***Eli dziś spróbuję małego przetrzymać na boku bo nie ukrywam, że moja ulubiona pozycja do snu to lewy bok. a co do spania na plecach to jest max 2 godziny i później do rana w livingu na siedząco no i w ciągu dnia 0,5 godzinne drzemki. mamo powiedz mi, z tą mała ilością wód płodowych jak położna zabrała cie na badania to miałaś jakieś specjalne czy co. nie ukrywam że dałaś mi trochę do myślenia ja przy wzroście 174 i normalnej wadze sprzed ciąży 56kg przytyłam do teraz 8 kg. wszyscy mówią że mało ale brzuch mam duży bo dzidzia podobno duża ale o wodach nikt mi nic nie wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o spanie
Dziekuje Wam za cenne rady , bede musiala faktycznie popracowac nad rutyna, stopniowo ale konsekwentnie :) Jestescie the best ;) Monia odezewe sie na maila w sprawie ksiazki , dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za podpowiedzi.. no ja mam jeszcze 10 tygodni a tu juz jakos 20 kg na plus !! :( Chociaz najlepszy motyw ostatnio u znajomych którzy maja świeżego maluszka.. Powiedzili mi, że schudłam, hehe. Może 3 tygodnie wcześniej byłam jakaś spuchnięta na twarzy albo coś ;/ Super komplement dla kogoś kto czuje się jak słoniątko. Mam wrażenie, że teraz większosc idzie mi w brzuszek, ale rozstępy mam głównie na udach i piersiach, jeszcze nie na brzuchu. Po tym bolesnym opisie rozstepów natusi myśle, że jeszcze troche kolorków mnie czeka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malowodzie polozna stwierdza po zmierzeniu brzucha.jesli macica jest za mala w stosunku do zaawansowania ciazy to sa dwa wyjscia: albo zle wyliczony termin porodu albo malowodzie wlasnie. w szpitalu podlaczyli mnie do ktg ( bo dodatkowo w ciagu ostatnich dwoch dni dziecko mi sie mniej ruszalo) i polozna jeszcze raz zmierzyla i pomacala brzuch. powiedziala ze powinni mi zrobic usg w razie watpliwosci ale ona takich watpliwosci nie ma. wielkosc macicy mierzona od konca kosci lonowej do dna macicy w centymetrach powinna byc rowna tygodniowi ciazy. czyli w moim przypadku powinno byc 35 cm a polozna w surgery domierzyla sie 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tak jak myslałam-everything it\'s fine. zasypałam pania HV tysiącem pytań,w końcu płacę NI więc czemu mam nie korzystać.dowiedziałam sie dlaczego moje dziecko nie chce jesc wiecej na raz niz 120 ml,i ciagle posiłkw jest 6,7 na dobę-wszystko wina smoczka do butelki-nadal uzywam tego dla \"new born\" i małej ciężko się ssie,męczy sie i dalej juz nie ma siły ssac i zasypia.kazała mi zmienic smoczek na taki z większa iloscia dziurek-spróbujemy. z kupkami tez ok-powiedziala ze dopóki nie beda zielone to nie mam sie czym martwic(mamo eli-ty powinnas byc HV z twoja wiedzą) aniapud i Jola25-ciesze się że maile podochodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×