Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

jestem :) pospałam, wzięłam prysznić, szykuję obiadek...jakoś rozruszałam się troszkę ;) ale widzę że dzisiaj mamusie urzędują więc ja niestety :( bladego pojęcia o mamusiowaniu jeszcze nie mam... usuwam się do kuchni, potem zaglądne...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam przeczucie ze to dziweczynka :) dalej nic nie wiemy, ale w sumie to ja nie chcialam wiedziec wiec mam czego chcialam :) mego meza za to ciekawosc zżera :D ogolnie czuje sie jak mawiaja moje kolezanki "fat and fed up" , ale czego mozna oczekiwac po ostatnim stadium ciazy? pytalam o wage boja przybralam teraz zdecydowanie mniej niz powinnam. probuje sobie tojakos wytlumaczyc bo w sumie jem tyleile potrzebuje, nie dam rady wiecej a moj przyrost zatrzymal sie na 9 kg i ani drgnie. w poprzedniej ciazy przybralam ok 13kg wiec nie wiem co jest grane. polozna nic nie mowi ze dziecko jest duze a skanu juz na pewno nie bede miala. ide wyciagnac topielice z wanny,zaraz wracam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) ja widzę, że dziś to chyba wszystkie ciężarkówki miały kiepską noc. ja najpierw nie mogłam się ułożyć i usnąć a jak już spałam w najlepsze to musiało mi się zachcieć wędrówek od 2 do toalety i wtedy mały się obudził i już miałam resztę nocki z głowy. o 6 rano zjadłam z mężem śniadanko i dopiero usnęłam. a żebra mnie tak bolą po dzisiejszej nocy jak bym dostała oklep bejsbolem. Kamila_black i Kamila26 wszystkiego najlepszego z okazji imienin, zdrówka i radości no i żebyś mogła jak najszybciej spotkać się ze swoim maluszkiem :):):) Kamila26 na żylaki i pajęczaki w ciąży nic nie poradzisz. różnica jest taka że pajęczaki jak nie są duże znikną ci jak twoje ciało wróci do \"normalności\" natomiast żylaki zostaną. możesz je usunąć jedynie chirurgicznie:) jak zaczęły mi się pojawiać na początku ciąży to chodziłam z tym do lekarzy i się dowiadywałam z różnych źródeł. jedyna rada jaką dała mi lekarka to codzienne ćwiczenia nóg wtedy przyśpiesz się przepływ krwi w nich. a do tego celu poleciła mi elektrodiody, które przyczepiasz do nóg i one wysyłaja małą wiązke prądu i pracują wtedy mięśnie i nie robią się zatory które powodują żylaki. od kiedy zaczełam tego używać nie wyskakuja mi pajęczaki, nie mam bolesnych skurczów łydek i pojawił mi się tylko jeden mały żylaczek który jest prawie niewidoczny. a te które mi wyszły zanim zaczełam to stosować już mi zostaną:( a z rozstępami to nie wiem jak to jest. ja od początku jak się dowiedziłam, że jestem w ciąży zaczełam się smarować cała oliwką dla dzieci codziennie po kąpieli i żadnego u siebie nie zauważyłam:) ale może ja mam taką skórkę. nie wiem. uciekam do sklepu po jakieś zakupy bo zrobiłam biegun w zamrażalniku:) miłego dzionka dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej przerpaszam ze sie nie odzywalam, ael jakos czasu braklo, nawet nie doczytalam was jeszcze :( maly ciegle chory ale dostal w koncu antybiotyk a w piatek na kontrole idziemy szkoda mi strasznie go bo cierpi bardzo, dobrze ze goraczki nie ma i apettyt ma. a mnie nadal szef boli, chyba moge sie spytac lekarza jak z alexem na wizycie bede, bo mi sie cos nie podoba :( a wogole to plecy mnie bola zajebiscie, i nogi jakies slabe, jakby sily nie mialy, ciekawe czy to skuttek epiduralu???? kurcze doczytam was kochane potem bo maly sie budiz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena plecy bola po porodzie bo miesnie brzucha sa zwiodczale i nie trzymaja postawy jak powinny. ja kupuje sobie pas na \"po porodzie\" ;) ponoc troche latwiej w tym pasie i nie ma takiego bolu plecow, podobno tez szybciej wraca sie do sylwetki sprzed ciazy. nie wiem jednak czy bedzie to wygodne po cesarce. pewnie ze jak bedziesz u lekarza to go zapytaj o szew! strasznie mi szkoda twego maluszka,ale dobrze ze nie ma temperatury. a jak Ty sie czujesz Gosiu? cos mi sie wydaje ze masz dola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena strasznie ci wspolczuje!!!O plecy sie nie martw przejdzie,staraj sie nie obciazac:) MamoEli pisze,ze 1year to under 6 years-one to two 5ml spoonfuls 3-4 times daily tzn,ze dwie te miarki co sa zalaczone do syropku? Czuje sie fatalnie:(obiadu ni bedzie...adasko tez bledziutki i ma chyba goraczke bo glowka goraca,musze poszukac termometru,starszy syn sobie mierzyl ostatnio i oczywiscie nie pamieta gdzie dal!NORMALKA!!! Dzisiaj maz jedzie z Danielem na wyciecie czegos tam co mu na dloni wyroslo cos jakby kurzajka,i chyba z nimi sie zabiore do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadlas mamo eli, troche mam dola, mam nadziejej ze niedlugo przejdize. a wogoel to ostatnio mam faze na slodkie i zamiast chudnac po porodzie to pewnie sie roztyje a tylko 2-3 kg mi zostalo do wagi sprzed ciazy,a chcialam wiecej schudnac bo mamy w grudniu slub koscielny w polsce i chrzciny malego i chcialam wygladac ladnie a dola mam tez jak patrze na swoje cialo, niestety mam duzo rozstepow nie czuje sie atrakcyjna, wrecz oblesnie sie czuje :( doradzicie co moge kupc mezowi na urodziny??? i to najlepiej przez net bo z domu nie wychodze maly chory to tylko ewentualnie z nim do lekarza. bylismy fotke zrobic malemu do paszportu, i chyba jest zla, na pewno raczej, bo maly przeziebiony i usta ma rozchylone i tylko jedno ucho widac, wiec pewnie nie zaakceptuja, w przyszlym tygodniu jak wyzdrowieje pojade nastepna zrobie juz bilety do polski kupilam, na miesiac w grudniu lece, kupilam drozszy troche ale bede miala tez bagaz dla malego, wiec bede wygladala ja wozek i dwie walizki i podreczny!!!! wielblad. a kupilam w britishu, bo w wizzair maly nie ma zadnego pagazy a z dokupieniem jego to kurde dwa razy drozej wychodzi, a w locie nie kupilam bo czytalam ze bliski bankructwa jest, tak samo z centrawings i niestety kupilam w british ale przynajmnije normalne jakies reguly maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia podawaj malemu lyzeczke do herbaty 3 razy dziennie. na noc mozesz podac poltora. to jest dobre lekarstwo, ale Adas jest jeszcze maly i jesli jest drobny to lepiej nie przedobrzyc.ja do tej pory podaje Eli mniejsze dawki lekow bo wazy 11,5 kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena to jest tak zwany "baby blues" tez tak mialam :) w jednej chwili jestes szczesliwa do granic mozliwosci a za chwile placzesz bo swiat jest do dupy, bo wygladasz fatalnie, bo dziecko placze, bo dziecko nie placze (na pewno cos mu jest!) bo nie masz w co sie ubrac, bo siedzisz jak ten glupek sama w domu a maz swinia smial pojsc do pracy! :D:D:D itp, itd... to wszystko minie! jak wroci Ci rownowaga hormonalna sprzed ciazy wszystko bedzie ok. niektore kobiety odczuwaja to bardzo silnie a niektore prawie wcale. recepta jest prosta: idz do fryzjera, przestan sie objadac slodyczami, zacznij wychodzic z domu do ludzi i taki maly drobiazg - maluj sie delikatnie, chocby dla siebie (o ile sie wczesniej malowalas).poszukaj jakiegos play group w swojej okolicy, czasem fajnie jest przeprowadzic dorosla rozmowe nie czekajac az maz wroci po poludniu do domu ;) przy okazji na kazdej play group jest HV, nursery nurse i studenci pielegniarstwa. zawsze mozesz zadac im sto tysiecy pytan a oni sa tam po to by Ci odpowiedziec. poza tym spotkasz tam inne matki, ktore zazwyczaj chetnie Ci pomoga i beda swietnym zrodlem wiedzy ;) jesli chodzi o bilety to czasem warto jest zaplacic troszke drozej i podrozowac w spokoju niz uzerac sie z tanimi liniami, ktore notabene nie zawsze sa tansze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mamo Eli masz świetą rację, zobaczysz Arvena ze bedzie ci lepiej, chociaż sama wiem wyjście kosztuje czasem troche wysilku, bo to trzeba i to i tamto i samemu sie ogarnąc troche, ale warto. też tak mialam ale to jeszcze w ciąży. Teraz mam inne podejście do życia - trzeba sie nim cieszyc i korzystac bo jest bardzo bardzo krótkie...To znowu tez nie jest pocieszające ale pomaga zmobilizowac siły mamo Eli jak Ci sie udało wychodować taki brzuszek przy 9 kg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny-witam juz z Polandu powiem tak-nigdy wiecej nie polece z bmibaby-niedpowiedzialna firma.pomijam 1,5 godzinne opóźnienie,ale to co odstawili potem-przeszli samych siebie.w trakcie podejscia do lądowania w krakowie,z powodu wiatru(który nie przeszkadzał innym samolotom bo ladowaly i wylatywaly z krakowa) kapitan stwierdzil ze lecimy do Pragi(coz najblizsze lotnisko-warszawa zamknieta,w katowicach tez wiatr-masakra-innych lotnisk nie ma w polsce...)wysadzili nas w Pradze,kazali odebrac bagaz i czekac na autobusy ktore mialy nas zabrac do krakowa(do tej pory sie nie pojawily)masakra,matki z dziecmi spiacymi na podlodze.ja bez jedzenia dla julki(kazali mi w birmingham przelac z kartonikow do butelek i mleko bylo do wywalenia po 2 godzinach)czekalismy 2 godziny,nikt nic nie wie normalnie\"czeski film\",chcieli sie nas pozbyc z lotniska i powiedzieli ze pociagjest o 5 rano-w krakowie o 15 popoludniu,nie zapewnili wody,jedzenia i zostawili na pastwe losu(wiele osob wzielo taksowki-420Ł do krakowa...)ciekawe czy nam zwroca.mam dosc .nie spie od wczoraj od 7 rano-nie latajcie z bmibaby! a Julcia była grzeczniutka,jestem z niej dumna,nie plakala prawie wcale,caly lot przespala.jak odespie to sie odezwe Buziakli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila26
aniapud dziekuje za zyczenia choc tego dnia nieobchodze gdyz urodzilam sie 18 lipca a akurat w kalendarzu pisalo imieniny Kamila (nie Kamili)i tak zostalo mama zawsze robila mi imieniny i urodzny razem czyli 18 lipca,ale i tak dziekuje. Sluchajcie jak bylam wczoraj u poloznej to mowilam o swoim przeziebieniu(tak wogole to gardlo juz nie boli tylko katar zostal)no i pytam czy musze isc do lekarza czy wystarczy do apteki?i ona mowi ze wystarczy isc do apteki oni tam sie znaja i maja dobrych farmaceutow.Sluchacie ide,wchodze do apteki i mowie babce ze potrzebuje cos na katar,moze inhalacje albo jakis syrop.a ONA DO MNIE ZE MOZE MI DAC TYLKO PARACETAMOL sluchajcie tak jak stalam i rozesmialam sie, tak wyszlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila26
mona7712 wspolczuje ci ja nigdy nie mialam takich przygod na szczescie.Zawsze latam wizzairem.Jescze z malutkim dzieckiem i zadnej pomocy wspolczuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paracetamol - cudowny lek na wszystko!!!;) mona ale mialas hardcore, az trudno uwierzyć.dzielna dziewucha z Twojej Julci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu wciąż mamusie... ależ dużo się można tutaj dowiedzieć... brzuchatki śpicie?? ;) a Kamila26 pojawiła się... no czytając to co napisałaś nie ma siły...choćbym miała dużego doła to i tak roześmiałabym się...:D pozostawię to bez komentarza ;)... a co do kataru, to jak gdzieś wcześniej napisała mama***Eli, leczony trwa tydzień a nieleczony 7 dni...także trzeba odczekać... jedynie jak masz zapchany nos to mogę polecić inhalacje z vicvaporup... pomagają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Arvenko glowa do gory!!Przejdzie!!Dla meza i malenstwa i tak jestes najpiekniejsza kobieta na swiecie wiec nie martw sie!!! jak mowia dziewczyny-przejdzie potrzeba tylko czasu taka juz nasza dola... Mona-ta ja ci wspolczuje takiej podrozy-normalnie zamiast skrocic to wydluzyla Ci sie droga..ale przynajmiej Prage widzialas ;) Kamila26 wiesz ja tez juz nie moge sluchac jak przepisuja te paracetamole-jakby to byl najlepszy lek na swiecie-ale wiecie ze chemia to chemia a zwlaszcza te przeciwbolowe..moj prof zawsze wysmiewal reklamy przeciwbolowcow i mowil ze to wielkie oszustwo-bo poniekad takie jest!!Ale to dlua chemiczna droga!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila26
Dziewczyny a ta wogole to tutaj po urodzeniu dostajemy jakis paszport czy dokument dla dziecka aby leciec do Polski?czy trzeba przez ambasade Polska cos zalatwiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga nie narzekaj, ja tu jestem od świeta ostatnio wiec nie ma probl ;) Monika2 wiesz ja tez czasem mysle ze mam za malo mleka, mozliwe ze tak jest ale nie zamierzam dawac malej modyfikowanego bo to tylko pogorszy sytuacje, przynajmniej dopuki ładnie przybiera nawadze. A waga malutkiej idzie idealnie po krzywej.wczoraj skonczyla 10tyg i waży prawie 5kg, a byl taki chuderlaczek jak sie urodzila. slyszalam ze bawarka i ciemne piwo dobrze robia na laktacje, jeszcze nie probowalam. Daj znac czy u Ciebie coś skutkuje. wiecie co wlasnie dalam malej pieluszke tetrowa a ona ją gryzie jakby byla najlepsza na swiecie!smieszny widok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzeiki za pocieszenie dziewczyny mam nadzieje ze przejdzie, bo czuje sie okropnie, jeszcze brzuch mnieboli i blizna chyba cos nadal nie tak nawet ze antybiotyki bralam :( ja zrezygnowalam z karmienia piersia, i tak nie mialam prawie pokarmu a wogole stresowalam sie strasnzie i spinalam, niestety przykre to moze zle zrobilam ze sie poddalam trudno, stalo sie :( a co do wagi borowka kurde 10 tygodni i prawie 5 kg, moj ma 4 tygodnie dzis i wazyl w zeszlym tygodniu 4.6 kg, to teraz na pewno z 5 wazy bo duzo wiecej zaczal jesc. ale urodzil sie spory nawet. i wiecie co moje dziecko ma dosyc duze stopy, i polozna sie pytala czy tata wysoki a my z mezem to troche takie kurduple jestesmy, ciekawe, no ale mam rodzine wysoka, moze bedzie przystojniacha :) a wogole a policzkach ma takie krostki prawie niewidoczen ale takie bardzo chropowate, nie wiem czym smarowac :( na glowce tez cos sie robi, nie wiem czy to ciemieniucha, takie krostki z bialymi koncowkami ale malo tego. smaruje mu oliwka glowe i przecieram potem. doradzicie?? a ktore to linie bmibaby?? ja jeszcze z nich nei korzystalam. a co do wizzair to bilet znalazlam dla siebie i dla malego za 116 futnow na miesiac w zime, no i w miare spoko cena, tylko ze bagaz tylko jeden, i jak wybralam zeby bagaz dokupic i kg to kurde wyszlo 260 funtow!!!!!! oszaleli za pierdniecie niedlugo trzeba bedzie placic klimatyczne w tych samolotach!!!!!!! i kupilam w british. a wogole teraz to nei wiadomo wszystko bankrutuje a szczegolnie tanie linie. a lot np tez jest na liscie do bankructwa do konca roku tego!!! paracetamol, tutaj na wszystko daja. ja teraz z malm alexem bylam chyba e 4 razy u lekarza i dopiero teraz dostal antybiotyk, ael poszlmd oinnego lekarza. ehhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena głowa do góry, napewno wszystko będzie dobrze. tak jak pisała mama***Eli najlepsze lekarstwo to wyjść do ludzi mimo, że to kosztuje czasami dużo wysiłku ale się opłaca. a dla swojego męża i tak jesteś najpiękniejsza:):):) mona7712 ale miałaś hardcorowy lot. współczuję, ale dobrze, że już jesteś u siebie. teraz wypoczywaj po takim locie.:) kamila26 jak imieniny to imieniny. nie pojawiłaś się rano więc nie wiedziałam czy dziś je obchodzisz czy nie ale zawsze lepiej złożyć życzenia niż później sobie w brodę pluć. ale tym sposobem dla nas obchodzisz imieniny jeszcze dziś:):) a jeśli chodzi o paszport to musisz się sama o to zatroszczyć i udać razem z mężem do naszego kochanego konsulatu z całym kompletem dokumentów i oczywiście dzieciaczkiem, odstać w kolejce a później jeszcze poczekać ok 4-6 tygodni na paszport:) podobno droga przez mękę. ja będę przez to przechodzić w listopadzie bo chcemy z naszym dzieciątkiem do polski na święta lecieć i mam nadzieję, że uda mi się do tego czasu załatwić paszport dla malucha. borówka czasami rzeczy, które nam wogóle przez myśl nie przejdą są najlepszymi zabawkami i gryzakami dla naszych pociech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borówka* ja Cię bardzo przepraszam jeżeli poczułaś się dotknięta... :o ja tylko chciałam dowiedzieć się jak się mają dzisiaj brzuchatki... ja czytam i staram się zapamiętywać wszystko o czym piszecie, w końcu mi też to się przyda... piszcie jak najwięcej :) i borówka wpadaj tu częściej... a ten widok małej, która gryzie pieluszkę musi być słodki :D Kamila26 ja słyszałam że tutaj trzeba załatwiać paszport dla dziecka w ambasadzie, oczywiście naszej... chyba że jedno z rodziców ma angielski paszport wtedy też dziecko dostaje taki... http://www.londynkg.polemb.net/?document=96&PHPSESSID=e27740cc7121528417f7efcbd7c130c8 Arvena4 trzymaj się kobieto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no! oddalam swoje niedobrzatko niani :) choc 2 razy w tygodniu po 3 godziny moge posiedziec przy kompie i cokolwiek zrobic bez ogonka ;) borowka strasznie mi Cie tu brak, ja wiem ze wszystkie bedziemy tu po rozpakowaniu zagladac rzadziej, ale i tak mi szkoda ze tak tu rzadko zagladacie bo jestem z Wami prawie od poczatku ciazy. wiesz co nie wiem jakgo wychodowalam tego mego brzuchola, ale mam wrazenie ze te 9 kilo to tylko brzuch wlasnie :) a jesli chodzi o najlepsiejsze zabawki to u Eli number one jest niebieskatorba z ikea za 30p ;) :D Mona, zobaczylas Prage i jeszcze narzekasz :D:D:D wspolczuje Ci slonce, daj znac jak juz szczesliwie dojedziesz i odpoczniesz. buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Arvenko a te krostki na policzkach myslisz ze to moze byc tzw skaza bialkowa??Ja oczywiscie nie mam pojecia ale sama od dziecinstwa mam taka skorke i wlasnie to skaza...ale to moze byc zupelnie co innego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może rzeczywiście my mamuśki niebrzuchate powinnyśmy sie przeniesc na inne forum...ale ja to mam sentyment i pozatym ciekawa jestem co u moich towarzyszek z czasów wielkiego brzucha. Monika2 widzialam jest forum "matek polek w wielkiej brytanii" cos jakby kontynuacja tego tutaj Mamo Eli mam wielka prośbę, czy moglabys mi polecic, Ty to taka suoper kucharka jesteś, przepis na pieczeń wołową? prosze, napewno znasz jakis ktory zawsze sie udaje.Mamy chrzest malutkiej wkrotce i chcialam sie wykazać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ty Oleniga nie przejmuj sie, to nie tak. ja bedac w ciazy tez czesciej gadalam z brzuchatkami, po prostu poruszaly tematy ktore i mnie dotyczyly. normalne. a tutaj i tak bede zagladac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniapud ja też będę niedługo załatwiała paszport, jeszcze w październiku mam nadzieję ze wybiorę się do ambasady bo też chcemy jechac na świeta do Polski... wiesz ja słyszałam ze wyrobienie takiego paszportu trwa do trzech miesięcy... ale wersja ok. 4-6tyg. bardziej mi odpowiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×