Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

dziewczyny boli mnie ten brzuch, ściska tak dziwnie i cały czas boli mnie kręgosłup w odc. lędźwiowym i do tego to wszystko promieniuje mi na nogi, co mi radzicie 2 paracetamole czy nospę wziąść... nie znoszę brać tabletek, ale to już trwa za długo i jest coraz bardziej nie do zniesienia ... to po tej dzisiejszej wizycie mnie tak wzięło...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Babki:) Ol Aleście napisały przez weekend.. Oleniga- myślę,ze lepszy paracetamol, bo jak bola jeszcze nogi.. a nospa to rozkurczowa.. Mi polozna polecila parac. + ibuprofen, ze razem dobrze dzialają, bo jeden przeciwbolowa, a drugi przeciwzapalnie czy jakos tak..fak, pomoglo, a sam parac. nie chcial... anecia1702- ja rodzilam w Royalu i z calego serca odradzam.. bylo tragicznie.. sam fakt, ze mnie odeslali(ale i tak wrocilam ambulabsem- uparta jestem).. no i oprocz wszystkiego- powiedz czy rodzącą obchodzi, ze akurat dzis jest busy i muszę zrozumieć.. :( nigdy więcej.. od razu powiedzialam poloznej, ze chcę general- duzo lepsze opinie- nie tylko moja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga nospa bardziej rozkurczowo, a jeśli promieniuje ci do nóg to weź dwa paracetamole.. może pomoże. Pociesze cie, że łączymy się z tobą w bólu i rozumiemy. Chociaz ja mam jeszcze 7 tygodni Mój brzuszek jest za to jak balonik. to chyba te BH skurcze, bo wyczytałam, że one z początku nie bolą a brzuch robi się twardy pare razy razy dziennie?? Nie wiem czy dobrze je rozpoznaje, czy po prostu mam czasem twardy brzuch po jedzeniu mamo Eli co ty na to ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila jak robi ci się twardy brzuszek i masz kilka razy dziennie i na początku nie bolały a teraz coraz mocniej czujesz to są to skurcze HB. ja takie mam od kilku tygodni a teraz coraz mocniejsze są. im bliżej końca tym będą silniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja wiem, że ibuprofen nie bardzo...wklejam, fragment ze strony http://www.resmedica.pl/zdart3012.html "Ibuprofen w ciąży w ostateczności W II trymestrrze dopuszcza się stosowanie tego leku. W III trymestrze wykazano, że ibuprofen może hamować czynność porodową, nie należy więc stosować tego leku pod koniec ciąży." Aczkolwiek, jeśli jest to doraźnie na pewno nie wywoła porodu. Dzieki Aniupud za podpowiedź. Mój brzuch waży strasznie dużo. Mam koleżanke na naszej klasie i zdjęcie które wkleiła dosłownie mnie zabiło.. 2 tyg krócej niż ja, a taka chudzina, mały brzuszek, a mój jakby wypchany wodą, sadełkiem, watą i.. dzieckiem oczywiście. Ale moje małe ma już ponad 2 kg, czyli dośc duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila to nie tylko tobie się wydaje że twój brzuch waży 100kg. ja niby takiego wielkiego nie mam - ci co mnie widzą tak mówią, bo przytyłam do teraz 12 kg, ale mam wrażenie jakbym dźwigała tony, a jak odzywa się bolący kręgosłup to już wtedy masakra. mi tydzień temu na scanie powiedzieli że mój maluch waży 2300 i teraz to max tygodniowo będzie 200gram przybywał więc jak się urodzi to nie powinien być olbrzymem. a ty jak dobrze pamiętam masz termin tydzień po mnie. więc pewnie nasze odczucia co do brzuchów to wszystko inne tylko nie nasze maluchy bo ona aż takie wielgaśnie nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lida142
Dziękuje dziewczyny za porady, kurcze mały nie chciał jeśc dzisiaj przez 8 godzin a póżniej jak sie dopadł do butli to zjadł 160 ml od razu może ja coś zle robie juz nie wiem . Ważyłam go w zeszły czwartek miał 6090 i zważyłam go dzisiaj miał 6100 dobrze,że nie spada z wagi ale to żadne pocieszenie dla mnie. Mamo Eli mój mały ma 2 miesiące i 3 tygodnie nie umiem skopiować tej tabelki , jakaś atechniczna jestem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa.. mów mi jeszcze tyle, że ja przytyłam już...22 kg moja droga i mi sie to udziela. Ból kręgosłupa w ostatnich 3 tygodniach mi sie nie udzielał, a teraz czuje, że troche pobolewa. Dobra, nie chce marudzic za bardzo, ale przynajmniej wiem, że nie jestem sama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lida 142 to tak jakbyś zaznaczała jakikolwiek tekst, kopiujesz, a potem wklejasz to w twoje okienko wypowiedzi i dopisujesz dane.. ale oczywiście tabelka musi byc ostatnia używana na poprzednich stronach jak nadal masz problem, napisz swoje informacje i ja uzupełnie tabelke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila_black- ja wiem, ze są rozne opinie.. mi przepisal ibupr. gp, a polozna tylko doradzila połączyc.. bylam juz na koncowce.. ale osemka mi rosla i normalnie mi pol twarzy z bolu sparalizowalo.. ja jestem antylekoman, ale nie dalam rady wytzrymac, a gp kazala mi brac max. 7 dni.. a moj porod.. 10 dni wczesniej, ale chlop zdrowiutki.. takze roznie bywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to odzyskalam kompa :) Kamila jak Ci trwardnieje brzuch i masz wrazenie ze przy tym jakby wiecej wazyl to pewnie jest BH. moje sa \"troche \" bardziej upierdliwe ze sie tak malo elegancko wyraze :D dzisiaj sa takie calkiem bolesne. juz czuje te noc... ibuprom w ciazy to chyba nie jest dobry pomysl. normalnie tak, ale nie w ciazy i nie przez pierwsze (chyba) 3 miesiace karmienia, bo przenika do mleka a dzieci nie powinny go brac przed 3 miesiacem zycia (kurcze, albo i przed 6, juz nie pamietam, az sprawdze ). chociaz gdzies chyba wyczytalam ze w ktoryms trymestrze jest w miare bezpieczny... jutro poczytam co na to moja \"biblia\" i przestane \"chybac i gdybac\". radzilabym paracetamol i ciepla kapiel, jak nie pomoze to albo sie zaczelo albo dzidzior gdzies Cie niemilosiernie uciska. w obu przypadkach bedzie bolalo czego bys nie robila :D:D:D daj znac jak sie czujesz :) mi83 bo my tu sie produkujemy od rana hahaha! ciekawa jestem jak anecia1702... chora jest biedactwo i strasznie mi jej szkoda. Monika2 daj znac jak tam produkcja mleka. juz przeszedl zastoj czy nadal cienko leci? probowalam sie dzis do Ciebie dodzwonic ale nie odbieralas :( sprobuje jutro ;) dobra, lece zlozyc laktator kolezance bo ma ten sam problem co Monika2 . do jutra dziewuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzięłam w końcu ten paracetamol... czekałam że przejdzie ale coraz bliżej do pory spania więc zdecydowałam się zjeść, mam nadzieję, że mi pomoże ... dzięki za radę :) mały wciaż się wierci i tym razem najedzenie się nie pomogło, na dodatek teraz jeszcze dostał czkawkę... bidulka :( a o ibuprofenie można różne opinie znaleźć... może lepiej go nie stosować skoro nie wiadomo do końca jak działa na ciężarne... czekam na efekty działania paracetamolu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila26
Ja slyszalam ze ibuprofen to nie bardzo w ciazy. Moj brzuch jest juz tak duzy a jestem dopiero w 22 tc.Slyszalam ze to dlatego ze to moje drugie dziecko to jak ja bede wygladac przed porodem.!(ale najwazniejszy jest dzidzius)na dodatek zrobil mi sie zylak z tylu na nodze. Czy ktoras z was moze uzywala specjalnych rajstop dla kobiet ciezarnych wlasnie przeciwzylakom, a moze wiecie czy tu mozna takie kupic.Wiem ze sa na aukcjach na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czym uspokoic wierzgającego w brzuchu malucha...? jest w ogóle jakis sposób?... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co...uspokoił się :D chyba zasnął... to ja tez zbieram się do spania, miłych snów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeey wam :/ Miałam średnia noc, w końcu i mnie dopada kickboxing mojego dziecka. I z lewej i z prawej tak kopało, że 3x się budzilam i poszłam spac też późno. Na dodatek boli mnie trochę podbrzusze. Kiepściutko ze mną. Jak z tą pogodą, robię herbate, może później będzie lepiej. Kamila26 nie wiem, czy te rajstopy czasem nie powodują jeszcze i większych żylaków, bo znajoma je nosiła. Mi za to powychodziło coś a la żylaki, czy siniaki/rozstępy wewnątrz ud, ciekawe czy zejdzie? Czy też masz dzisiaj imieniny ?? Jeśli tak to najlepsze zyczenia imienniczko :) ;) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! a mi sie spalo ok. poza tym ze mam skurcze i boli mnie podbrzusze czuje sie rewelacyjnie :) ide po paracetamol i kawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, Kamila rozstepy sa na zawsze :D juz o tym kiedys pisalysmy. jak sie zrobia to koniec. jesli chodzi o zylaki to niestety tez same nie znikna, trzeba je leczyc, zarowno te na nogach jak i hemoroidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... oj nieciekawie spałam :( , po każdej wizycie w toalecie zasypiałam na prawym boku a na kolejną wizytę budziłam się na prawym... zmęczona jestem po tej nocy i zaraz wracam do łóżka, wstałam rano, jak zwykle, z mężem żeby zjeść śniadanko... zawsze muszę wstać bo mam tak odgniecione uda po każdej nocy że mi aż nogi drętwieją... maluch spał w nocy :) teraz troszkę dał o sobie znać ale już śpi...tylko tak się wyciąga że mi aż dech zapiera... strasznie nawalają mi nogi ;( to ta beznadziejna pogoda mi dowala... Wszystkiego najlepszego Kamila_black z okazji IMIENINEK, zdrówka i radości, no i szybkiego spotkania z maluszkiem :) 🌼 👄 i wszystkim innym Kamilom również składam życzonka :D miłego poranka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki!!! Alez ta anglia dziwna,tzn.nie cala i nie wszyscy,ale wczoraj to az mna telepalo!!!MamoEli wyobraz sobie,ze w 2aptekach nie chcieli mi skur.....sprzedac tego medised!!!Sorki za skur...Powiedzieli,ze zawiera paracetamol,i ze dzieciom ponizej 2go rz nie podaje sie go hehe czubki ,maz jej mowi,ze przeciez od 3mz on jest,a ta ze nie i juz zebysmy poszli do lekarza i spytali czy mozna!!!!!Dopiero w 3ciej bez problemow,powiedzialam co chcem i dala!Weszlam tam bez Adaska tylko ze starszym w razie czego bym powiedziala,ze to dla niego. Ale ten Medised jest super spal jak anio;ek,mialam chec sama go wychlac:)Wszystkiego najlepszego dla Kamil!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila to jest dziwne,ze w innych szpitalach sa pieniadze na skany a u ciebie akurat brakuje,a przeciez ty tez placisz ubezp.i te 2ci sie naleza to chore,ze ci zadawala te pytania...nie mam slow! wczoraj jak Adas sie meczyl z tym katarkiem bidulek nie mial nawet jak jesc,a mleko to dopiero dzisiaj wypil,juz mu udroznilo troche,ale sam ten syropek nie pomogl psikalam mi ta woda i sprayem do noska jeszcze,bo jak spal to przestawal oddychac Ciekawe jak Alexander Arveny,biedactwo taki malutki,miala isc z nim do szpitala w piatek jesli dobrze pamietam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
czewc dziewczyny!!! :) dobrze Was widziec z rana :) jak widze kazda a raczej wiekszosc miala dziwna noc...ja mialam tez nienajlepsza wiekszosc przesiedzialam!! Oleniga co do uspokajania maluszka na noc ja czasem robie herbatke-meliske i spokojna jest :) ja tez:) a na rozstepy naprawde dobry jest krem mustula,w polsce bardzo drogi tutaj wychodzi jakos taniej ale naprawde polecam ja mam straszne tendencje do rozstepow i go uzywam i jestem zadowolona... a co do juz istniejacych rozstepow to ponoc jest jakis kremik-dopiero sie pokazal na rynku co je wygladza-ale jak on sie nazywa to nie mam pojecia i czy naprawde dziala tym bardziej nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na rozstepy smaruje sie od pierwszych tc,oliwka dla dzieci,juz 2ke urodzilam i mam malutkie rozstepy na dole brzucha. MamoEli,a ty ile podajesz tego Medisol?Kurcze ja mu 5ml podawalam,a tam pisze,ze 10ml mozna,pewnie za mala dawka i mu ten katarek nie bardzo przechodzil. Kurcze,a ja oczywiscie nic nie moge,dala mi holls,mam tak zawalone gardlo,okropnie boli,dzisiaj chyba wybiore sie do gp,bo moze to angina,w dodatku termometr gdzies nam sie podzial:(pochwalilam sie,ze tu lekko przechodze choroby to mam za swoje!hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Anecia na katarek dziecku nie ma nic lepszego niż tixylix, polecila mi polska doktor, bez recepty. To jest syropek od 1 roku, naprawde czyni cuda!Są rózne, ja podawałam ten na cough&cold i innych nie musialam juz wypróbowywać. Na rozstepy smarowalam sie fissan, z Polski. nie mam zadnego po dwóch ciążach:) . Ja w koncu nie wiem jak to jest z rozstępami, czy rzeczywiście one są już pamiatka na cale zycie. Znajoma mowi ze pojawily jej sie na piersiach, zaczela tym smarowac i zniknęły. może cos w tym jest Mamo Eli jak tam u Ciebie?już coraz bliżej bliżej...Wiesz moja starsza zaczyna mi sie buntować, cos mi sie zdaje ze przyczyną jest Ola. Nie chce jeśc. Oj zdaje mi sie ze to jest nieuniknione jak pojawiaja sie rodzeństwo, tak juz jest, ich dotychczasowy swiat sie zmienia ogromnie. W taki czy inny sposób musza odreagowac. Ciekawa jestem co tam u Arveny. ARVENA ODEZWIJ SIĘ !!!!! i jak spodobal sie leżaczek Alexowi... Powiem, ze na Oli nie robi on specjalnego wrażenia, a wibracje to już wogule, może ich wogle nie być. Ot inne to moje male chyba... jedynie dla mnie jest przydatny bo moge ja zabrac ze sobą. Czasem wiszace zabawki zainteresują ja na chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia idz do GP. niech Ci obejzy gardlo bo teraz rzeczywiscie angina panuje.tylko mu nie mow ze masz angine bo tu ta nazwa oznacza co innego, zdecydowanie bardziej powaznego ;) :) jesli masz zalozone gardlo mozesz potrzebowac antybiotyku. mnie tez pytaja za kazdym razem jak go kupuje czy moje dziecko dobrze na niego reaguje. oczywiscie ze nie! kupuje go po to zeby je otruc! co za glaby, czasem noz mi sie w kieszeni otwiera.ostatnio farmaceuta powiedzial mi ze on swojej zonie w ciazy nie pozwalal brac niczego, wiec szybciutko skonczylam jego wywod stwierdzeniem ze dobrze ze nie jestem jego zona, bo pewnie bylibysmy po rozwodzie :D zamknal sie, ale tez przy okazji obrazil :D.dziewczyny w aptece mialy za to ubaw i sikaly po kostkach, bo jak mi pozniej powiedziala jedna z nich facet jest strasznym gburem i despota i ze jego zona rzeczywiscie sie z nim rozwiodla :D:D:D ale trafilam! teraz jak widze ze ma dyzur to nawet nie wchodze. wracajac do medised :) anecia sprawdz dawke dla Adasiowego wieku. nie dawaj mu pelnej dawki bo mozesz przedobrzyc. ten syropek nie tyle leczy co koi, pozwala spac i odtyka nosek. zapuszczaj mu jednak kropelki lub psikaj sol fizjologiczna do noska zeby go przeplukac to tez pomaga. organizm po czesci sam musi sie obronic przed chorobskiem, z reszta sama wiesz ze katar nieleczony trwa tydzien a leczony 7 dni :) jesli chodzi o rozstepy to niestety wszystko zalezy od skory :( jak ktos ma je miec to swiety Boze nie pomoze. smarowalam sie w obu ciazach, od momentu kiedy tylko sie dowiedzialam ze zaszlam w ciaze. robie to przynajmniej 2 razy dziennie i mam brzuch poorany drobniutkimi rozstepami rozchodzacymi sie promieniscie od pepka na dlugosc ok 15cm. wiec jak widac nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie :( w poprzedniej ciazy smarowalam sie fissanem,mustella, palmersem i vichy a teraz bio-oil,olejkiem clarins\'a i palmersem. tak czy inaczej rozstepy mam i nie wierze ze mozna usunac je inaczej niz przez usuniecie ich w dobrym gabinecie kosmetycznyml ub dermatologicznym. kremy na zmniejszenie rozstepow to mit i placebo! probowalam chyba wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, czyli co? rownie dobrze mozna kupic lezaczek w wersji najtanszej tyle ze z palakiem na zabawki? tak tez myslalam. ja w sumie Ele nosilam za soba w foteliku samochodowym... zastanowie sie w takim razie nad kupnem tego wynalazku ;) dzieki za szczera opinie :) Borowka to Ty pisalas ze drugie dziecko urodzilo ci sie mniejsze niz pierwsze? a przybralas w zwiazku z tym mniej na wadze? bo Ty tez raczej szczupak jestes :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja Zuzia reaguje na Ole dokladnie tak jak ja na swego mlodszego brata... mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie to wersja lagodniejsza bo ja wpadlam w anemie (w wieku 3 lat) i skonczylo sie to zaburzeniami laknienia. pociesze Cie tylko ze bylam przewrazliwionym dzieckiem a sposob wychowywania nas (bardzo tradycyjny) na pewno rozni sie od tego jak Wy wychowujecie dziewczynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na to wygląda mamo Eli. przynajmniej w naszym przypadku. mala jak ma marudzic to tak bedzie i tyle. Zuzię kladlam na matce, Oli, wiadomo, nie moge bo Zuzia biega, przez jakis czas tez byl fotelik samoch ale on byl taki malo stabilny i Ola jakos tak krzywo w nim lezala. teraz przynajmniej wiem ze jest bezpieczniejsz i plecki są prostsze. no z waga wlasnie tak mialam jak Ty. I tez jakas taka szczupakowata jestem.Zuzia wazyla 3.75 aja przybralam 13-14 kg, Ola 3.056 a ja o 12 wiecej. A jak ci lekarze mowią o Twoim "numerze 2"?duży, mały?ja mialam tyle dobrze bo mialam scan w 32tyg i mw wiedzialam ze jeszcze jakies kilo do przodu bedzie malutkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×