Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

ufff juz po obiadku, dzis ciut pozniej. Aniu my zawsze mamy obiad o 18, a kolacji po prostu nie jemy, ja ewentualnie cos przekasze przed snem, ale to teraz jak jestem w ciazy i mnie ssie :) Sasiadka wrocilaaa... Ed jedzie grac na koncert, powiedzial, ze jesli bedzie muzyka jak wroci czyli na pewno po polnocy, to poleje sie krew :P :D ;P Pisalismy juz do spoldzielni i wyslalismy taka liste na ktorej notuje sie halasy ale dopiero to 3 dni temu poszlo. No ja nie recze za siebie dzisiaj, chociaz z moim bebzolkiem, to ja sie ledwo ruszam :( Zamowilam dzis lozeczko dla dzidziusia, mysle, ze juz dobry na to czas, trza bedzie poscielki poprac. ide na sjeste, zajrze pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki sliczne! to balsam dla duszy czytac takie rzeczy o swoich dzieciach :) borowka Tobie dziekuje po trzykroc :D:D:D herbatka z malin: polecam bo ona i pozycja pionowa przy porodzie zalatwily u mnie sprawe (tak mysle). mozna ja pic 2 razy dziennie. ja rodzilam opierajac sie o oparcie lozka na kleczkach ale poprzednio skonczylo sie epiduralem i strzemionami (proznociag i kleszcze tego wymagaja) magdae jesli chodzi o bol to... no coz napisze tylko, ze wieczorem bardzo bolalo mnie tez gardlo ;):) gdybym nie byla w takim szoku i byl na to czas pewnie prosilabym o morfine ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniapud....wiem do czego to służy urządzenie:)tylko chciałam sie dowiedzieć co o tym myślicie i czy któreś z was to pomogło ,ale bardzo dziękuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam A ja jestem z okolic Kłodzka, woj dolnośląskie Aniagrimsby - pamiętam cię, twój finisz a moje początki na forum, witaj znów Krakersik - ja pożyczała TENS ze szpitala na czas porodu, pożyczaja na 2 tyg przed terminem i trzeba oddać do dwóch tyg po porodzie.Wpłacałam kaucję (u nas był czek) na 20f.Kaucja zwrotna przy zwrocie TENS. No i bardzo sobie chwalę to urządzenie.Wspierało mnie dzielnie ponad połowę porodu.Potem była wanna.Szkoda,że razem nie można ich stosować ;).Tens normalnie masz cały czas podłączone i prąd jest pulsujący a na czas skurczu włączasz prąd stały.jest tam tez skala do 10.Trudność polega na przyklejeniu plastrów na plecy, ale tego uczą na specjalnym spotkaniu, przy wypożyczaniu.Poza tym TENS przyspieszają akcje porodową wytwarzając endorfiny w mózgu poprzez impulsy elektryczne.Bardzo polecam.Ja miałam tylko TENS, gas&air i wodę.Było suuuuuuuuuuper.Jestem bardzo zadowolona ze swojego porodu. A nawet jak Ci nie podejdzie to urządzenie, to zawsze możesz ściągnąć, nic nie tracisz. MamoEli - Jakub jest fajniusi. Magdae - ten ból porodowy jest potrzebny i to jest \'dobry\' ból.Poza tym mija i masz najwspanialszą nagrodę na świecie.Nie nastawiaj się negatywnie.Potraktuj poród jako zadanie do wykonania. Maja - Czarek ma już swój pierwszy ząbek, też.I słoiczki wcina.Ja zaczęłam od marchewki z ziemniaczkiem (najprostsze jakie znalazłam), potem będzie mix warzyw i będę tak powoli urozmaicać.Ryżyk na mleczku tez próbowałam i czekam na reakcję na mleko krowie. Powiedzcie mi dziewczyny co robić,żeby dziecko nie miało krostek na buzi po jedzeniu.Jak karmię Czarka to jedzenie jest prawie na całej twarzy, potem w tych miejscach ma krosteczki, które schodzą, ale nie wygląda to estetycznie. KamilaB - lepiej stopery do uszu naszykuj, może wystarczą zamiast rozlewu krwi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki, borowka, za informacje o chbtroche sie martwie bo duzo listow przychodzi jeszcze na stary adres a ja nie mam czasu tam jezdzic. wpadne pozniej, na razie max przy cycu ledwo na oczy widzi ale spac nie pojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ponownie. Wiec zrobilam test i okazalo sie ze jestem w ciazy. Po niecalym roku wracam na ta stronke tylko ze teraz w gorszym nastroju. Moj maz twierdzi ze powinnam usunac dziecko bie nie damy sobie rady. Wiem ze chodzi mu raczj o to ze jemu bedzie niewygodnie. Sama nie wiem co myslec to najgorsze co moze byc zeby bliska ci osoba kazala ci zostawic to co dla ciebie najcenniejsze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2...dzieki bardzo za taka wyczerpujaca odpowiedz ,ale teraz juz wszystko wiem i chyba sie zdecyduje :)bo bardzo bym chciala rodzic w wodzie .🌼 to dla Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaGrimsby - co to znaczy,że nie dacie sobie rady w UK, państwie socjalnym???Trzeba tylko trochę formularzy powypełniać.A taka kruszynka życie człowieka zmienia.Nowe życie, jaki to cud.Więc witaj znów w kółku wzajemnego wspierania.Ja już 5 m-cy po i nadal tu urzęduję codziennie...Towarzystwo doborowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosbaprosbaaaa
hej, biore udział w promocji PAMPERS, bardzo chciałabym wygrać bo można dostac roczny zapas pieluch, wiadomo, że dziecko to skarbonka, więc taka wygrana umozliwiłaby na przeznaczenie środków finansowych na inne rzeczy związane z maleństwem, wystarczy tylko raz kliknąć w link, i zagłosowac, można oddać jeden głos dziennie z jednego maila, dla was to tylko 2 minuty a dla nas troszke mniejsze wydatki, bardzo prosze o pomoc. oto link http://www.pampers.pl/spiezdrowo/gallery_view.php?type=photo&id=1373

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssak odpadl od cyca, a ja tymczasem zapomnialam, co wam chcialam napisac. zdajesie nie bylo to jakies objawienie, hehe :) starosc nie radosc... no nic, ide umyc podlogi i moze mi sie przypomni. pozdrawiam wszystkich, co sie czuja niedospani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo to jest tak dziewczyny. On jest ode mnie starszy o 18 lat i jak to mowi chcialby sobie juz odpoczac i ze dziecko to kolejne pieluchy itd. Mowi ze jemu z tym bedzie niewygodnie ale przeciez to na mnie wszystko spoczywa. Nie wiem co robic ale pewna jestem ze nie usune dziecka predzej jego z mojego zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno finansowo sobie radzimy dobrze on jest kierowca ciezarowki ja tez staram sie pracowac nie nazekamy na brak kasy to jego lenistwo i samolobstwo. Nie spodziewalam sie takiej reakcji z jego strony owszem ja tez jestem zaskoczona bo nie planowalismy. On nie zrobil nic w tym kierunku zebym nie zaszla w ciaze a teraz znowu zwala wszystko na mnie bo skoro tylko ja mialam dbac o antykoncepcje czyli w moim przypadku kalendazryk to teraz sama mam sobie poradzic z tym problemem. Tyleko ze dla mnie dziecko to nie problem. O pierwsze dziecko sie staralismy tak dlugo byl przy porodzie a teraz taka postawa zygac sie chce za przeproszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale triller obejrzalam, uff, chyba nie powinnam sama hieh One missed call, moze ktoras widziala ?? AnnaGrimsby masz bardzo silna osobowosc i podoba mi sie twoje podejscie. Walcz o to co uwazasz za stosowne, szczegolnie jesli chodzi o dziecko. Ja np nie potepiam jezeli kobieta decyduje sie usunac, ale NIE jesli to facet tego chce, bo jemu cos nie gra. Tu sa dwie dziewczyny ktore maja maluchy i sa teraz w ciazy i z tego co odnosze wrazenie nie zaluja, bo przeciez czy jest cos lepszego nic byc matka, to duze poswiecenie ale tak jak wiele z nas mowi, warte swojej ceny Zycze ci aby wszystko poszlo ok... oby nie kosztem rozpadu zwiazku, bo nie dosc ze macie juz jedno to jeszcze lepiej jak jest dwoje a nie kobieta pozostaje samotna. Mnie az wygielo od siedzenia w jednej pozycji przy tym filmie wiec ide juz sie polozyc, i tak mnie maz obudzi jak wroci w granicach 1 i pewnie jakis czas nie zasne... chwala bogu ze on nie chrapie, hehe no nie cipka z gory znow podglosnila :( jednak stopery sie przydadza dopoki moj Ed nie wroci. milej nocki wszystkim zycze i do juterka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniagrimsby przykro jest czytać o Twojej sytuacji, ale dopiero jak Tobie musi być przykro...naprawde współczuję. Trzymam kciuki by Twoj partner zmienił nastawienie jak najszybciej i razem z tobą cieszyl sie drugim malenstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam jestescie kochane nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy Wasze slowa..... Jak czekalam na porod Dawidka czesto czytalam jak dziewczyny pisaly o podobnych problemach myslalam ze to straszne ale jednoczesnie bylam taka duma z dojzalosci psychicznej mojego meza. Nie ma nic gorszego jak zostac odrzuconym przez ukochana osobe A oto zdjecie mojego meza i Dawidka (mial wtedy niecale 2 miesiace http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79a443495e1692e3.html Moj maz na prawde kocha synka a i on jest za nim chyba bardziej niz za mna we wszystkim go nasladuje i namietnie od rana wola tata. Przeciez mozna kochac niejedno dziecko zwlaszcza ze jest Twoje z Ciebie najkochansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! dopiero teraz doczytalam. annogrimsby, wspolczuje ci, spotkalam sie z podobna sytuacja, kiedy moja kolezanka w zwiazku ze starszym mezczyzna zachciala dziecka. problemy ciagnely sie pare lat, ale ostatecznie bardzo dobrze oboje na tym wyszli, bardzo to umocnilo ich zwiazek. teraz staraja sie o dziecko :) trzymam kciuki, zeby i u ciebie wszystko sie wyprostowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny ok dosyc smartwien hehe moj niolek spi smacznie wiec dolacze do niego a mam pytanie do dziewczyn ktore juz maja dzidzie ile maluszek spal z Wami w sypialni bo nasz Dawid ma ju zprawie rok i 24 sie przeprowadzamy planujemy zeby spal juz w swoim pokoiku myslicie ze to dobry pomysl????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Mój głodomorek chwilowo jeszcze śpi ale coś się już przeciąga i mlaska także jesć bedzie wołał niedługo :) zjada 120ml co 3-4 godz. to chyba dużo co?? jak na tygodniowego szkraba... Monika2 Ty jesteś z Kłodzka a ja z Barda... ależ ten świat mały :D ... może się nawet znamy...:) AnnaGrimsby smutno mi z powodu tak strasznej reakcji Twojego męża... co za chłop... ja pewnie myślałbym tak jak Ty, że jeżeli coś zmienić to tylko jego... co za chłop :o ... miejmy nadzieję, że to była tylko jego chwilowa niedyspozycja umysłowa ... mamo***Eli - fajny Twój maluszek 🌼 gratuluję :) ...a córcia jaka do Ciebie podobna...:) aniołki takie śliczne :) Prosbaprosbaaaa - masz mój głos :)... Frugo05 ja próbowałm taką małą nakładkę silikonową w szpitalu, no troszkę pomogło ale nie ma to jak z bótli dla mojego Mikołaja :)... nawet podoba mi się ten sposób karmienia - odciągnę sobie pokarm kiedy chcę (staram się co 5 godzin), no i sutki mam nie pokaleczone...jedynym minusem jest to, że zabiera trochę czasu takie pompowanie... acha dziewczyny mam pytanie...czy lepiej ściągać mleko częściej niż 5 godz.?? może to zabrzmi głupio ale nie chcę mieć później obwisłych cycuchów, dlatego odciągam co 5 godz.... ale czy częstość odciągania będzie miała wpływ na późniejszy wygląd piersi?, wiem że im częściej pompujesz tym więcej produkujesz pokarmu ale czy piersi będą przy tym dużo większe?? doradźcie coś... Dziewczyny staram sie czytać wszystko ale jak coś ominęłam to wybaczcie...mam nadzieję że jak wprawię sie w rolę mamy to bede miała więcej czasu, bo jak narazie to nawet z koszuli nocnej w ciągu dnia nie wychodzę...:o :) Dziękuję za wszystkie gratulacje i komplementy dla MIkołaja :) 🌼... postaram się dalej doczytywać póki mój maluch śpi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Mamo Eli widzialam fotke huhuha jaki chlopak:) Dzieki dziewczyny za rady zywieniowe chyba poczekam z 2 tyg jak skonczy 6 miesiecy i zaczne go karmic papkami:) AnnaGrimsby... gratulacje...chyba musisz wytlumaczyc mezowi, ze dla ciebie tez nie jest to latwe, ale usuniecie ciazy ... to najgorsze rozwiazanie, podsun mu jakas literature do poczytania co przezywaja kobiety po tym zabiegu, nie sadze by chcial tego dla ciebie.Pozatym tak naprawde to jest to super sytuacja na ktora ciezko sie swiadomie zdecydowac.Bedziecie mieli zamkniety temat rodzenstwa, ciuszki i wszystkie potrzebne rzeczy juz masz, a w Anglii jest tyle benefitow ze jesli chodzi o finanse to na bank sobie poradzicie.Trzymam kciuki buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam rankiem dziewczynki:) nockę miałam dziś fatalną, prawie wcale nie zmrużyłam oka. każda pozycja mnie bolała, nawet w środku nocy poszłam do livingu na kanapę się zdrzemnąć ale też nici z tego bo nawet siedzenie mnie bolało. to chyba oznaki zbliżającego się finishu a boję się z dnia na dzień coraz bardziej. kamila_b jak tam twoja \"urocza sąsiadka\". polała się krew?? annag moje gratulacje z powodu z powodu dzidziusia. mam nadzieję, że mąż przemyśli wszystko na spokojnie i zmieni zdanie bo dzieciaczki to największy skarb. idę się trochę ogarnąć i może jakieś ciacho i kawecza bo zaraz usnę. miłego dzionka wszystkim życzę i buziaczki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello hello Ja ciut pozniej niz o stalej porze, ale normalnie ta noc byla inna niz wszystkie. Tak jak mowilam, Ed wrocil po 1 z koncertu i czulam ze jakis czas przez to nie zasne (ostatnio jak gral to chyba ponad 2 godz nie spalam) Dzis w nocy bylo podobnie, tyle, ze nie zasnelismy az do po 6 !!! I zeby wam nie przyszly do glowy jakies \"be be rzeczy\" ze niby robilismy, nie, nie, ja po ostatnich skurczach juz mowie dziekuje. Po prostu mial gadane i mielismy dobry humor, sasiadka do tego tez troche muzyki puscila wiec dala nam inspiracje co zrobimy z jej drzwiami jak znow wyjedzie na caly tydzien.... :) Wiec nie moglam przestac sie smiac no i oczywiscie kregoslup do tego mnie bolal. Bylo naprawde wesolo a od 5 to juz prosilam zeby przestal gadac!! No a o 6 stwierdzilismy ze jestesmy glodni wiec robilam tosty. Wiecie to meczace, ale z drugiej strony to bardzo mily czas, bo jego ciezko w ciagu dnia namowic na gadanie. suma sumarum jestem nie wyspana i pewnie postaram sie wrocic do wyrka, chociaz pachwiny i dol tak mnie bola ze zobaczymy. Acha jeszcze mialam kilka skurczow w nocy :) Oleniga nie odpowiedzialas dlaczego w sumie nie karmisz Mikusia piersia tylko odciagasz ? Ciesze sie ze dobrze ci idzie, ja sobie to ciagle jeszcze tylko wyobrazam i zblizam sie do tych chwil wielkimi krokami Zajrze pozniej babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moje dziecko ma kolki. po wieczorno-nocnym koncercie najmlodszego w rodzinie tenora maz postanowil zaopatrzyc nas w infacol ;) teraz biedactwo spi zmeczone a ja nie wiem co robic... tez isc spac i zostac za chwile zerwana ze snu czy moze lepiej wziac sie za jakas robote :) Kamila_B, przynajmniej tej nocy nie przespalas na wlasne zyczenie, a nie na zyczenie \"wydry\" z gory, a to robi ogroooomna roznice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja juz myslalam, ze forum sie zepsulo.. bo wszystkie chyba spia! No nie wiem czy na wlasne zyczenie, lista pytan filozoficznych Eda byla jak stad do Chin, on po prostu nie mogl sie zamknac. Zaczal np pytac jak to dokladnie mnie boli, gdzie i dlaczego skurcze bola?! Przeciez nie powinny. Czy to miesnie sie napinaja, czy macica... albo pytania o oddychaniu, jak my oddychamy itp. Wiec ja nie wiem co go naszlo. Smiesznie bylo ale wplywu na to ja nie mialam a teraz oczywiscie nie idzie go dobudzic a ja juz od 10 urzeduje. Ide wieszac pranie, pokazal mi przed chwila na paluszkach ze mam wrocic o 2 i go obudzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja juz myslalam, ze forum sie zepsulo.. bo wszystkie chyba spia! No nie wiem czy na wlasne zyczenie, lista pytan filozoficznych Eda byla jak stad do Chin, on po prostu nie mogl sie zamknac. Zaczal np pytac jak to dokladnie mnie boli, gdzie i dlaczego skurcze bola?! Przeciez nie powinny. Czy to miesnie sie napinaja, czy macica... albo pytania o oddychaniu, jak my oddychamy itp. Wiec ja nie wiem co go naszlo. Smiesznie bylo ale wplywu na to ja nie mialam a teraz oczywiscie nie idzie go dobudzic a ja juz od 10 urzeduje. Ide wieszac pranie, pokazal mi przed chwila na paluszkach ze mam wrocic o 2 i go obudzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Moj głodomorek chwilowo jeszcze spi...ale coś zaczyna pojękiwać...:) znowu jeść będzie niedługo... no ma w sumie jeszcze niecałą godzinę do następnej porcji... Kamila_b sorki ... już piszę... Mikołaj jest dość dużym chłopcem i strasznie niecierpliwym... po porodzie próbowałam go karmić piersią - dwa dni starań :o ale mały nie dość, że nie mógł złapać bo mam takie szerokie te sutki, nie mam takiej owystającej brodawki :( ... to czuł że mało mu leci... niby pierwsze dwa dni po porodzie to siara schodzi - i tak było u mnie, dobrze ze jakaś położna dała mi maleńką strzykawkę żebym do niej zbierała siarę i potem na języczek Mikołajowi dała to może go to pobudzi... no wiec na napakowałam kilka mililitrów i wstrzyknęłam mu na kilka razy do buzi - przynajmniej trochę zjadł, nikt oczywiście nie był zainteresowany że dziecko krzyczy już drugi dzień a on po prostu był głodny :( ... na trzeci dzień dostałam pokarm i też próbowałam go karmić, ale bez rezultatów - wiercił się i krzyczał, nie dało się go przystawić w żadnej pozycji :(... całe szczęści w wielkim nieszczęsciu ze przyszli nas zabrać na inny oddział ze względu na infekcję Mikołaja, tam jka się dowiedziałam są bardziej doświadczone położne i one od razu zainteresowały się tym że Mikołaj jest poprostu głodny i dlatego płacze... dały mi końcówkę silikonową - wypróbowałam to tylko raz, zjadł ale niewiele i do tego bardzo go to drażniło że czuje smak a tak mało mu leci... no więc po rozmowie z lekarzem stwierdziłam, że będę używac pompy do odciągania pokarmu i to okazało się rewelacyjnym rozwiązaniem... do odmu też kupiłam sobie pompkę co prawda tylko na jednego cycucha ale mechaniczną :)...no i odciągam zwykle 120ml na raz z dwóch piersi a czasem nawet 200ml...Mikołaj je 120ml na jedno posiedzenie :)... karmię go swoim mlekiem 5 razy na dobę czyli odciągam mleko 5 razy na dobę a 2 razy daję mu \'formula milk\' - sztuczne mleko (Mikołaj je w sumie 7 razy na dobę)... nie chcę odciągać częściej mleka niż co 5 godzin, gdyż obawiam się, że za bardzo urosną mi piersi i potem będa obwisłe... no i tak to wygląda :) Nakarmię go niedługo i chyba pójdę się drzemnąc... jeszcze prasowanie mnie czeka... Aniapud i Kamila_B to już nieługo :) ... łączę sie z Wami w cierpieniach...🌼 ... z tym odpoczywaniem to na serio dziewczyny, odpoczywajcie teraz jak najwięcej i dużo śpijcie...bo potem to masakra... ja z koszuli nocnej nie wychodzę - to mój chwilowy ubiór na 24godziny, myję sie kilka razy dziennie bo spocona jestem jak szczur - ale za to chudnę...już 9kilo w dół :D ... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×