Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

no wroclaw fajny jest,ale dla mnie za tloczno tam,Lubin jest taki maly,cicho i spokojnie zero korkow na ulicach...oj dlugo mnie tam nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Moj maluch spi a ja mam chwile bo pompuje mleko :) Wydaje mi sie ze unormowal nam sie czas jedzenia i ilosc...Mikolaj je 120ml co 4 godz.... to chyba dobrze...co?..a jak jest albo było u Was? Jola25 on nie wyglada na swoja wage bo jest poprostu długi :) ... przepraszam, ze wystraszylam Cie swoim porodem, nie martw sie na zapas, bedzie dobrze :) ... Onyx ja nie chce sobie robic problemow, chce zapomniec o tym bolu... poza tym to szpital Uniwersytetu Cambrige - wiec bez komentarza... nie wygram... Gosiulka ja mialam tylko dwa scany - w 12 iw 21tyg...wiedzialam ze bedzie wiekszy bo brzuch byl duzy, tylko tyle...ale nie sadzilam ze bedzie az tak duzy...tylko ze jet dlugi i tej wagi tak nie widac...musimy malucha w koncu zmierzyc bo oni tutaj tego niestety nie robią... ja tez mialam przygotowane rzeczy na \'newborn\' i na \'0-3m\'... :) mamo***Eli pokarz synusia...:) dziewczyny dawalyscie albo dajecie maluchom herbatke z kopru wloskiego z hippa??... staram sie zeby Mikolajowi odbilo sie kilka razy wczasie jedzenia ale czasem i tak mu jeździ w jelitach... pozdrawiam wszystkie mamy i brzuchatki :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga nie przepraszaj, no co Ty, dobrze, że napisałaś jak jest, trzeba być na wszytsko przygotowanym! Rzeczywiście dziwnie, że nie mierzą dziecka, a ciuszki na new born wykorzystałaś, czy od razu wcisnęłaś synka w większe? A czemu pompujesz mleko, nie dajesz prosto z cyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie oleniga zapomnialam sie ciebie spytac jakiej firmy masz ta pompka i gdzie kupilas bo ja tez chce juz kupic,rzecz przydatna.ja kupilam ubranka na 56 i 62,a mama mi pare przywiezie na 74,w sumie dzidzia szybko rosnie.a i ten koperek tez juz mam,to chyba na bol brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuchy Ladne słoneczxko dzisiaj mamy, co?a ja siedze w domu z moja chorybzdą, jeszcze chyba za wczesnie na wyjście Maja2008 to zależy czy Tymona karmisz piersią, czy nie. Jeśli tak to pokarmy stałe wprowadzasz po 6m-cu. Ja zaczęłam troche wcześniej,zaraz po 5m-cu, nie moglam sie doczekac robienia Zuzi tych rożnych papek:) .A zaczęłam od pure z gotowanej marchewki, tak przez kilka dni, raz dzienniePierwszy raz dalam łyżke, później coraz wiecej, mala jadla z wielkim apetytem.Potem były ziemniaki i też stopniowo zwiekszalam.po ok 2-3 tyg stracila apetyt na takie rzeczy i zaczelam dawac kaszki bobowity. wtedy okazalo sie za ma alergie na bialko mleka krowiego, wiec robilam je na sojowym. W miedzyczasie wprowadzilam sok z jablka utartego, potem utarte jablko, banana, awokado. I później juz poszlo jak z gorki. Dawalam jej rozne warzywa i owoce, ale nigdy nie wprowadzalam wiecej niż jedno nowe warzywko czy owoc na raz. jak karmisz butelka to można już wcześniej, ok 5 m-ca.Słoiczkow nie podawalam przez dlugi czas, zaczelam cos ok7m-ca. A z tą gróźlica to prawda, też uważam , ze dziecko powinno byc zaszczepione, do polski napewno każda z nas poleci z dzeckiem a i tutaj tez mysle ze jest zagrożenie. U mnie jest nieobowiązkowe to szczepienie ale moglam zapisac sie na nie w szpitalu, lista oczekujących jest b. dluga. Ole zapisalam juz w lipcu dopiero na zaraz przed Bożym Narodzeniem. Onyx co do Chb, oni przyśla Ci jeszcze forme z zapytaniem o zasilki w Polsce, wiec przygotuj sie na to , ze bedziesz musiala im podac NIP, i nr zasiłku lub renty, jak takie mialaś/masz Ty lub partner w Polsce. Czekasz ok 2 m-cy, może byc dłużej. Ale nie martw sie, onidadza Ci pieniążki nawet za 3 m-ce wstecz od daty otrzymania wniosku. Gosiulka ta pani nazywa sie Hanna Barakat, znalazlam ja przez internet, przyjmuje na Ealing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola25 też się zastanawiam nad tym samym.. Oleniga dlaczego nie chcesz próbowac głownie karmic piersią. Ja oczywiście nie wiem jak pójdzie, ale mam wrazenie, że warto długo próbowac i karmic TYLKO piersią. W pewnym momencie pare razy dac butelke, żeby później dziecko to już znało, ale z drugiej strony jak się tylko pompuje to ja nie wiem czy to nie stworzy jakichś problemów z karmieniem. Zauważcie, że większosc dziewczyn szybko rezygnuje z karmienia i są problemy. Trochę się boje, ale butelek ( w razie w mam kilka od siostry), strerylizatora czy pompki to ja jeszcze nie kupilam, bo liczę na to, że uda mi się karmic. Jeżeli kiepsko to będzie szło wtedy kupie pompke i zrobie po jakimś czasie troche zaopatrzenia w zamrażalce Moja siostra żadnych pompek nie używała i karmiła synka do 10 i małą do 8 miesiąca i pokarmu jej nie brakowało w jakichs początkowych fazach. no ciekawa jestem jak pójdzie. A moje małe strasznie upierdliwie się rusza, nie kopie a co chwila rusza przy samej wątrobie, może to ta muzyka, hehe a co do szczepień to tu nie dawno w tv mówili, że problem braku szczepień u dzieci do 5 roku życia jest powazny. Rodzice po prostu omijają szczepionki, np na różyczke i jest coraz większy problem. Ale szczepionki przewidziane są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny -podczytuje Was już długo ale dopiero dziś pisze bo może moje spostrzeżenie komuś pomoże.Oleniga ja nie wiem oczywiście jak jest u Ciebie ale moja córka nie chciała cyca ale moje mleko z butli było dobre wiec kupiłam sobie takie silikonowe nakładki na piersi i tak ją oszukiwałam a ona ciągła jak szalona oczywiście po pewnym czasie nie byly nam juz potrzebne a teraz jestem w 25 tc z drugą dzidzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz różnie jak to w ciąży raz lepiej raz gorzej ostatnio często boli mnie macica,pod koniec 22tc byłam na scanie(3)i powiedzieli mi że z dzidzia wszystko ok a w czwartek mam wizytę u midwife

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra nie mogla tez karmic bez tych silikonowych nakladek,bo na poczatku tak ja ta mala pogryzla ze masakra,zle ja do piersi przystawiala a potem niunia sie przyzwyczaila do tych nakladek i samego cyca nie bardzo chciala. Ja oczywiscie jak najbardziej bede sie starala cycem karmic a ta pompka to jak mnie niuniek pogryzie albo jak bede chciala odciagnac cos mleka na zapas jak bedziemy gdzies wychodzic.moja siorka odciagala mleko jak szla do szkoly i mi niunie zostawiala do wykarmienia,to ulatwia sprawe. dzieki borowka za to nazwisko,juz zapisalam w razie czego.a ile ona bierze za wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olenigi przez cesarke sie rodzil to nie jest czerwony,nie przeciskal sie a twoje skarby sa cudowne mamoEli🌼GRATULUJE!to zdjecie jak spia razem jest swietne!duzy mialas na koniec ten brzuch az dziw bie rze ze Jakub ponad 4kg nie wazyl,ale i tak jest duzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo***Eli super masz Kubusia a to zdjęcie jak śpią razem twoje skarby to rewelka :D brzusio miałaś pokaźny na finiszu:) frugo05 gratulacje z powodu fasolki i witamy w gronie brzuchatek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie słodziasne masz maluchy mamo Eli!takie dwa aniolki se spią...czekam na wiecej zdjeć! Ty masz super, ja jeszcze nie moge zostawić Zuzi z Olą razem, nawet teraz,Zuźka jest za mala. A tylko 5-m-cy różnicy jest miedzy nią a Elą.A brzuchol to masz niesamowity, taka półeczka:) W sumie też mialam podobny ale troche mniejszy Gosiulka ja bylamu niej prywatnie w domu na wiz, placilam rok temu 60 a za wiz kontrolna 30, wiem ze też przyjmuje w klinice ale tam to juz wiecej biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie słodziasne masz maluchy mamo Eli!takie dwa aniolki se spią...czekam na wiecej zdjeć! Ty masz super, ja jeszcze nie moge zostawić Zuzi z Olą razem, nawet teraz,Zuźka jest za mala. A tylko 5-m-cy różnicy jest miedzy nią a Elą.A brzuchol to masz niesamowity, taka półeczka:) W sumie też mialam podobny ale troche mniejszy Gosiulka ja bylamu niej prywatnie w domu na wiz, placilam rok temu 60 a za wiz kontrolna 30, wiem ze też przyjmuje w klinice ale tam to juz wiecej biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie słodziasne masz maluchy mamo Eli!takie dwa aniolki se spią...czekam na wiecej zdjeć! Ty masz super, ja jeszcze nie moge zostawić Zuzi z Olą razem, nawet teraz,Zuźka jest za mala. A tylko 5-m-cy różnicy jest miedzy nią a Elą.A brzuchol to masz niesamowity, taka półeczka:) W sumie też mialam podobny ale troche mniejszy Gosiulka ja bylamu niej prywatnie w domu na wiz, placilam rok temu 60 a za wiz kontrolna 30, wiem ze też przyjmuje w klinice ale tam to juz wiecej biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka juz tyle czasu sie nie odzywalam. Moj maly ksiaze w listopadzie skonczy rok a tu niespodzianka mam podejzenia ze jestem w ciazy. Czyzbym znowu miala dolaczyc do grona szczesciazy hehehe..... Kupilam sobie tescik i juro rano bede wiedziala. Najgorsze jest to ze okolo 2 tygodnie temu miaalam operacje a podejezewam ze moge juz byc w 2 miesiacu. Mam nadzieje ze jezeli jestem to dzidzi nic nie grozi z racji tej operacji. No dosyc o smutkach pozdrawiam wszystkie mamusie te obecne i przyszle na tym zdjeciu mial 5 miesiecy http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d25a22ee688e10f7.html a na tym 2 dni http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce32fccb274ac66e.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam,no dzisiaj troche sie rozpisalyscie. Ja jestem z Dolnegoslaska a dokladnie z Jawora. Tak Kamilo_black czytalam co mi o poloznej pisalas.Tak na drugi tydzien ide do poloznej,ja od poczatku dostawalam listy z wyznaczona data do szpitala na badania albo do poloznej itd, co miesiac mialam umowiona wizyte a teraz chyba pod koniec o mnie zapomnieli wiec dlatego sie was pytalam o te spotkania. A, dziewczyny ktore juz rodzily,mam pytanie czy to prawda ze tu w Anglii nie koniecznie rodzi sie na tzw samolocie. Aniapud gdzie masz swoj szpital. Oleniga i Mamo Eli fajne te wasze maluszki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala79 to prawda polozne zaczecaja Cie wrecz do zmiany pozycji najlepszej dla Ciebie ja powiem tylko ze osobiscie nie mialam ani sily ani chceci na zmaiane czegokolwiek. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziewczynki jestem z Łodzi. mala79 ja będę rodzić w Chase Farm Hospital. a jeśli chodzi o tzw. samolot to tutaj od tego odchodzą. rodzisz tutaj w takiej pozycji jak ci wygodnie a położna ci w tym pomaga. samolot to przeważnie przy epiduralu jak jesteś znieczulona od pasa w dół i nie bardzo możesz chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny trochę pospalam .byłam dzisiaj u midwife z Zuzia wszystko ok .czy któraś z was kupiła sobie ,albo wypożyczała tens machine? Bo podobno to fajna sprawa wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli fajny ten twoj maluch:)ale mialas brzuszek przed urodzeniem:) mam jeszcze pytanko ile razy dziennie moge pic ta herbatke z lisci malin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakersik tens machine to takie urządzenie elektryczne, które ma takie samoprzylepce i je przyklejasz na kręgosłup i one wysyłają wiązkę prądu jak masz skurcze. niektórym to pomaga a niektórym nie. to zależy od siły skurczów. w uproszczeniu to taki elektryczny masażysta. ja mam coś takiego ale ja to kupiłam jak miałam skurcze łydek i budziłam się w nocy z płaczem. po tygodniu używania przeszło mi i po porodzie mam zamiar to stosować żeby zrzucić zbędne kilogramy bo to ci napina mięśnie tak jak byś ćwiczyła na siłowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×