Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ikalia

studia w Wilekiej Brytanii lub Irlandii

Polecane posty

Gość Ikalia

Obecnie jestem w 2 klasie liceum ogólnokształcącego na profilu językowym. Jestem bardzo zainteresowana studiami za granicą. Problem polega na tym że nigdzie nie mogę znaleź konkretnych informacji dotyczacych rekrutacji na wyższe uczelnie. Jakie dokumnety są konieczne? Czy certyfikat FC wystarczy? Ogólnie czy jest dużo chetnych i jakią opinie mają studenci z Polski? Jeszcze interesują mnie koszta utrzymania, chodzi mi głównie o kwatrę(zwłaszcza internaty). Błagam pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram sie pomoc chociaz troche. Studiuje we Francji, ale obecnie jestem na stypendium w NUI Galway (Irlandia), wiec orientuje sie co nieco. Po pierwsze musisz wiedziec, ze studia na uczelniach wyzszych w obu krajach sa zazwyczaj platne. Po dokladne informacje, odsylam Ci na strony interentowe interesujacych Ci uniwerkow (dokladnie szukaja na pewno znajdziesz wiekszosc interesujacych Cie informacji). Ponadto polecam Ci napisanie maila na wybrana przez Ciebie uczelnie z prosba o przeslanie Ci jakiegos folderu o uniwerystecie, naborze na studia, kosztach utrzymania etc. Oni maja takie rzeczy, wiec nie wahaj sie o nie pytac. Jesli chodzi o koszty utrzymania, to w Irlandii nie polecam internatow - sa dosyc drogie ok. 400€-500€ miesiecznie i czesto trzeba zaplacic z gory za pol roku. Taniej wychodzi wynajecie pokoju. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania-swift
Witaj Ikalia, Polscy studenci mają za granicą bardzo dobrą opinię i cokolwiek by nie powiedzieć o naszym systemie nauczania - są uważani za jednych z najzdolniejszych i świetnie sobie radzą. Pracuję dla uniwersytetów w Anglii, które przyjmują Polaków na studia: Luton, Huddersfield i Kingston. Aby podać Ci więcej szczegółów musiałabym wiedzieć jakie kierunki Cię interesują. Ogólnie dokumenty wymagane to: matura (min. 60% punktów z jakichkolwiek przedmiotów), certyfikat co najmniej Cambridge Advanced, FCE nie wystarczy, oraz dokumenty aplikacyjne. Generalnie aplikacje na uczelnie w UK składa się przez UCAS, ale my pracujemy bezpośredio dla uniwersytetów, więc my przyjmujemy aplikacje lub pomagamy ją wypełnić i kierujemy ją do UCAS (jeśli jest to wymagane na niektórych kierunkach). O przyjęciu na studia niekoniecznie decyduje ilość chętnych, ale rodzaj kierunku i termin złożenia aplikacji. Czasem trzeba się śpieszyć, czasem jeszcze we wrześniu można złożyć dokumenty. Koszty zakwaterowania: różnie.... ok. 50-80 funtów za tydzień. Jeśli jesteś zainteresowana szczegółami, zapraszam na stronę: www.studia-uk.pl lub śmiało pisz na maila: advisors@studia-uk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko
a jeśli skończyło się filologie ang ale nie ma się certyfikatu to można się ubiegać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania-swift
oczywiście, a chodzi Ci o Bachelors czy Masters?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko
nie miałam nic konkretnego na myśli ;) zaciekawiło mnie to...jestem na 4 roku i może przemyślę kwestię studiowania w UK. a za szkołę ile się płaci? ile mniej więcej wynosi miesięczne studiowanie (uczelnia, mieszkanie, zycie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania-swift
Jeśli jesteś już na czwartym roku to warto zapytać na uczelni, czy stosuje transfer punktów. Jeśli tak to uczelnie w Anglii uznają nam część toku studiów i nie musimy zaczynać od początku, ale to sprawa indywidualna, nie potrafię nic generalnie teraz powiedzieć. Wydatki: czesne: 3 000 GBP/rok (nie trzeba mieć gotówki, rząd brytyjski udziela kredytu, który spłaca się po skończeniu studiów, ale tylko jeśli zarabiamy minimalnie 15.000 funtów. Jeśli nie zarabiamy - nie spłacamy) mieszkanie: 40 -100 GBP na tydzień jedzenie, rozrywki, etc: 60 GBP na tydzień lub ile kto może ;-) przelot już od 40 GBP Jedni mówią, że 500 funtów na miesiąc wystarczy (mniejsze miasto), inni twierdzą, że minimum to 800 funtów (Londyn). Wszystko zależy od gospodarowania pieniędzmi. Uczelnie udzielają gwarantowanych stypendiów socjalnych i pomagają znaleźć pracę, więc jest to osiągalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania-swift----->napisałam do Ciebie maila, ale nie wiem czy dotarl:( Jesli nie, to napisze raz jeszcze tutaj... otoz, juz za kilka tygodni, przeprowadzam sie na stale do Londynu, gdzie chce dokonczyc studia(fil.angielska).Mam zaliczone 1,5 roku, stad tez moje pytania: -jakie dokumenty musze przedstawic, aby zostac przyjeta na uczelnie? -czy 1,5 roku wystarczy, abym wskoczyla na 1 rok tam? Bardzo podoba mi się Kingston...czy moglabys mi pomoc w wypelnieniu dokumentow??? Bede wdzieczna, Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bw
ania-swift-----prosze jeśli możesz udzil mi informacji...na wakacje chce jechac do Anglii(manchester), pozniej mam zamiar zacząć tam studia (2007r), studiuje tu na 1roku filologii ang ale chce przerwac tu studia i kontunuować nauke tam.Nie mam certyfikatu ale znam dobrze język (rózwniez nam niderladzki- konczyłam szkołe w Belgii)...Jakie dokumenty potzrebuje, kiedy musze sie dowiadywać, czy musez jakies kursy przygotowawcze skonczyc, ? Mieszkanie bede miała więc o to nie mam się co martwic...Jakie uczelnie możesz polecić?? chodzi mi o studia w zakresie języków (ang lub niderlandz, ewentualnie psychologia lub inne humanistyczne)...z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anglia
bw-------->jestem teraz na GG, mozesz porozmawiamy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bw
anglia----ja jestem teraz w pracy , na gg bede diopiero wieczorkiem (zazwyczaj jestem kolo18)...teraz mam remont wiec nie wiem czy dzis dam rade...jak bede odezwe sie ...zostaw mi wiadomośc najwyzej to sie odezwe...buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macowa
Bw -----> a co z egzaminami wstepnymi? Czy tez sa takie trudne jak w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bw
macowa----z tego co czytalam egzaminy nie są az tak trudne (zależy od kierunku), a na niektóre kierunki wogóle nie ma (biorą pod uwage świadectwo) - tylko trzeba miec zdane ponad 60% jesli chodzi o ocenki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania-swift
jestem na chwilkę, pracę kończę dopiero wieczorem certyfikat jest obowiązkowy, jedynie uczelnia w Luton organizuje własny wewnętrzny egzamin językowy (bez słuchania i ustnego - jedynie pisemny) podaję dla wiadomości wszystkich zainteresowanych ;-) Do podjecia/kontynuowania studiow bedzie wymagane: - kopia matury (nie trzeba jej tlumaczyc) - transcript of records z wszystkich zaliczen i egzaminow z obecnej uczelni - zaswiadczenie o znajomosci jezyka - CAE, CPE, IELTS, TOEFL - wypelniona aplikacja nie ma egzaminów wstępnych tak jak w Polsce, na maturze nawet nie trzeba zdawac przedmiotów związanych z kierunkiem przyszłych studiów Jakie uczelnie mogę polecić? No cóż znam te, które reprezentuję: Luton, Huddersfield i Kingston. Wyboru dokonujemy mając na uwadze jakość uczelni, wybór kierunków i koszty życia tu jest obiektywny link - ranking wg. kierunków: http://www.timesonline.co.uk/article/0,,716-1628873,00.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macowa
Mam jeszcze jedno pytanko: Jak dokladnie wyglada transcript of records, czy dostane go na mojej uczelni, czy mam go tlumaczyc u tlumacza, czy jest na to jakis formularz itp. Z gory dziekuje za odpowiedz i za uczynnosc osob podajacych informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania-swift
transcript of records powinien wydawać dziekanat uczelni. jak to wygląda można znalezc w internecie, np. wyszukac na google - jest sporo plików z różnych uczelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bw
mozesz mi cos bliżej napisac o uczelni w LUTON?? jak daleko jest od Manchesteru??jakie są kierunki (interesuje mnie poniewaz nie mam certyfikatu) ...a jesli chce go zrobic w Anglii jak to wygląda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też w przyszłym roku chcę iść na studia w UK, ewentualnie w Irlandii. Już od stycznia wertuję wszelkie możliwe strony internetowe, wysyłam mejle. Ale ja jestem tzw Mature Student :) w dodatku po przejściach :) Chciałabym studiować Interior Design. Jeśli macie jakieś pytanie odnośnie studiów w tych krajach, to mogę coś podpowiedzieć, szczególnie o studiach w Irlandii :) bo sporo na ten temat szukałam i mam znajomych, którzy studiują w Dublinie :) Kto jeszcze na studia na Wyspy się wybiera albo już studiuje? Wchodźcie :) Podzielmy się obawamy, opniniami. Zawsze to raźniej :) ania-swift -> jeśli jeszcze tu jesteś to mam pytanie odnośnie studiów na Kingston. Chciałabym zdawać tam na Interiors Design. W tym roku kończe dwuletnbie studium w tym kierunku. Czy muszę jeszcze robić foundation? Czy można ten mój diploma zaliczyć jako \"foundation\". Poza tym, na co zwracają uwagę unis jeśli chodzi o mature students? Ciężko jest się dostać na Interior Design? Ja mam portfolio i trochę pracowałam już w tym kierunku, więc... może akurat :P I jeszcze o jedno chciałam spytac. Jak to jest z tymi godzinami na uczelni? czy mogłabym jeszcze sobie po zajęciach trochę \"dorabiać\"? Wiadomo, oczywiście w granicach rozsądku, nie jakaś full time job, ale part time lub coś dorywczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna iness
Ja też chciałam iść na studia w Wielkiej Brytanii, ale chyba mnie nie stać na to, poza tym mam tu chłopaka i ciężko by mi było wyjeżdżać :( Szczególnie, że on studiuje to i nie chce wyjeżdżać nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfgsgwarg
uniwerek w Luton,najgorsze miasto w UK to i pewnie najgorsza szkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wejdz na strony internetowe
uniwersytetow.Lepsze uczelnie kaza sie czyms jeszcze wykazac( co wymieniaja) jak zaaakceptuja wstępnie jest rozmowa kwalifikacyjna. Do najlepszych trzeba skladac papiery duzo wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do każdych trzeba składać papiery dużo wcześniej. Bo do połowy stycznia :) A to wszytsko jeszcze zależy od tego czy student idzie na studia od razu po maturze, czy robi sobie tzw \"gap year\" czy też jest \"mature\" czyli powyżej 21go roku życia ( w Irlandii powyżej 23go roku zycia ). a co do Luton to ja sien ie wypowiadam, nie znam tego Uni, w mieście nie byłam, tylko na lotnisku, ale to się ni liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owocowa11
Tiger Liily, ile masz lat? Ja takze jestem starsza i po przejsciach;) Chcialabym bardzo isc na studia, ale szczerze mowiac nie wyobrazam sobie studiowania z 18latkami...Czulabym sie outsiderka i nie wiem co robic.Szkoda, ze za granica nie ma takiego czegos jak studia zaoczne, gdzie wiekszosc ludzi jest starszych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 23, w przyszłym roku, tzn kiedy pójde na studia będę miała 24... owocowa11 -> w Wielkiej Brytanii wiele osób studiuje \"po przejściach\", średnia osób po 21wszym roku życia na Londyńskich uczelniach to 49% więc prawie połowa ;) Ponoć Mature Students mają łatwiej jeśli chodzi o rekrutację ;) Poza tym godzin masz niewiele tygodniowo :) Więc wiele czasu z tymi ludźmi nie spędzasz :) Na kierunki artstyczne to już w ogóle idą starsi, bo kończą wcześniej specjalne roczne lub dwuletnie foundation courses, albo mają jakieś diploma już :) A na niektórych unis są kierunki part time, tylko trwają np rok dłużej. full time undergraduate trwają 3 lata, a part time - 4 :) Najważniejsze - nasz polski Magister jest tam równoznaczny z ich Bachelor\'s Degree :/ a nie Master\'s jakby się wydawac mogło. Chyba tylko medycyna jest brana inaczej pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a studia w Dublinie
są płatne czy bezpłatne? Da się pracować i studiować jednocześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona...
Mam pytanie ---jakie dokumenty musze mieć aby zapisać dziecko do szkoły za granicą ( Jrlandia)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o szkołę w Irlandii to mam tu linka - http://www.polskidublin.com/index.php?option=com_content&task=view&id=279&Itemid=0 no i odsyłam do forum gazeta.ie tu kilka tematów: http://www.gazeta.ie/forum/index.php?showtopic=26954&hl=szko%B3a http://www.gazeta.ie/forum/index.php?showtopic=23455&hl=szko%B3a http://www.gazeta.ie/forum/index.php?showtopic=13861&hl=szko%B3a jeśli nie znajdziesz dal siebie odpowiedzi na tych topikach, to zapytaj tam ich na tym forum, powinni się świetnie orientować :) Ale chyba większych problemów nie ma, mojego br

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ucięło mi :) mojego brata dziewczyny brat :P posłał swojego synka do szkoły już 3 lata temu i żadnych problemów nie miał, tylko akt urodzenia i już :) ale to było dawno, nie wiem jak jest teraz. Poza tym on szedł do ierwszej klasy. a studia w Dublinie -> są i płatne, ale możesz uzyskać zwolnienie z opłat pod warunkiem, że są to Twoje pierwsze studia, albo kontynuujesz naukę w tym samym kierunku. No zazwyczaj jeśli studiujesz full time od razu po szkole średniej to masz Free Fees, więc wychodzi na to, ze nic nie trzeba płacić, poza jakimiś tam Admission i Student Levy - jodnorazowa opłata w wysokości ok 900e. Normalnie studia, dla tych, których nie obejmuje Free Fees Option płącą około 4000e. Zależy od kierunku. A co do pracy i studiów ... to moze być ciężko. Zajęcia kończą się czasem o 15 a na niektórych uczleniach o 17. Więc zostaje tylko praca wieczorowa i weekendowa. A przecież trzbea mieć czas jescze żeby się uczyc :) Niektóre kierunki można studiować part time. Tj dwa dni w ciągu tygodnia ( najczęściej roboczego ), lub po kilka godzin popoludniami, albo rano, codziennie. Tu tez każda uczelnia ma inne rozwiązania. Takie studia sa już full płatne, ale za to tańsze niż full time. I możesz na nie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×