Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ikalia

studia w Wilekiej Brytanii lub Irlandii

Polecane posty

Gość zagubiona...
Dziękuje Ci z całego serduszka i pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie za ma co :) ja też pozdrawiam i życze maluchowi powodzenia w nowej szkole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona nastolatka 2
I trudno jest sie dostac na takie studia? Trzeba zdawac egzaminy czy wystarcza oceny z matury? a jak to jest z jezykiem? jakie trzeba miec kawalifikacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona...
Mam już dosyć takiego życia mąż w Jrlandi a ja z dzieckiem w Polsce(to już rok) także chcemy by nasze dziecko kontynuowało nauke w Jrlandi choć przyznam ,że trochę się tego wszystkiego boje.Myślę ,że jakoś się ułoży:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona...
Tak bardzo tęsknie za mężem :-( Rozmawiamy codziennie na skype ale mi to nie wystarcza -popadam z tego wszystkiego w depresje -ta rozłąka to dla mnie koszmar:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czego się bać. Wiele polskich rodzin tam żyje. Dziecko da sobie radę, dzieci się szybko przystosowują :) A i Ty może znajdziesz jakąś robótkę. Fakt, Irlandia to nie taki raj jak ją opisują, ale bardzo przyjemny kraj. Szczególnie, że mąż tam pracuje. To lepiej wyjechac i dołączyć do niego niż prowadzic małżeństwo w trybnie korespondencyjnym. Przecież zawsze możesz wrócić :) W życiu trzeba czasem ryzykować. A jeśli chodzi o birokrację i załatwianie czegokolwiek ( np szkoły ) to w Irlandii pod tym zględem jest okej :) Zresztą - pobuszuj na forum gazeta.ie. Tam znajdziesz osoby w podobnej sytuacji :) Pozdrawiam i życze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona...
Serdecznie Ci dziękuje za podbudowanie mnie na duchu :-) ( 13czerwca wylot)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szalona nastolatka -> Nie wiem czy trudno. To wszystko zalezy od kierunku i uczelni jaką wybierzesz. Wiadomo - na medycynę czy prawo jest się cięzej dostać ale nie jest to niemożliwe. Tak samo z najlepszymi Unis - im więcej kandydatów tym poprzeczka idzię w górę. Chociaż jak masz same 5 na świadectwie, to nie powinni robić żadnych problemów :) No i ważny jest też dobry statement :) egzaminów nie trzeba zdawać, może na poszczególne kierunki, takie jak architektura czy medycyna w Dublinie. Ale w UK nie. Trzeba czasem robić foundation/access course wcześniej. Wystarczą oceny z matury. chociaż całkiem inczej aplikuje się w Irlandii niż Anglii. Z językiem to jest tak, że trzeba mieć ITELSa na conajmniej 6 - 6,5 pkt albo TOFELa na ponad 600. I tyle odnośnie języków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagubiona... będzie dobrze ;) zobaczysz, spodoba ci sie :) a co do szkoły, to pamiętaj o zapisaniu pociechy w czerwcu przed zakończeniem roku! Bo w wakacje tam wselkie edukacyjne instytucje pozamkane na cztery spusty :) Powodzenia jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona...
:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a studia w Dublinie
No to ja sie chyba lapie na te Free Fess, bo to by byly moje pierwsze studia. Ale chyba trzeba cos jeszcze miesiecznie miec kasy,zeby jakos zyc, jedzenie, ubrania, przybory do szkoly, bilety. Ile na to potrzeba? tak miesiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssss
potrzeba okolo 1000 funtow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssss
ksiazki do szkoly sa drogie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssss
akademik 400 funtow na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o Dublin, no to na utrztmanie, dobra, skromne utrzymanie potrzeba Ci będzie - ok 350e na mieszkanie, 100e na jedzenie, co do przyborów szkolnych to nie wiem, ale około 50e. No i bilet stuydencki 80e kosztuje, telefon, zależy ile dzwonisz, ale tak powiedzmy 20e. Tak z 600euro najbidniej :) A co do Londynu, to 1000funtów to może troche lekka przesada. 400f mieszkanie, 100 travelka, 100 jedzenie i 100 wydatki typu przybory szkolne. Wiadomo, że jak chcesz biegać na balety co weekend i żyć w większym standardzie ( a włąściwie w normalnym standardzie ) to potrzeba Ci będzie 2 razy tyle. Ale ogólnie można dorwac jakąś dodatkową robotę i wyciągnąć jeszcze około 100 - 150 euro lub funtów tygodniaowo. Trochę można odłożyć w wakacje i jakoś to wszystko posklecać. W końcu jedziesz studiować, to jest taka inwestycja w siebie. Po dobrych studiach w Anglii nie ma problemu z pracą, nawet w Polsce czy w jakimkolwiek innym kraju. Co do studiów w Irlandii to jest podobnie, wtedy nie ma pracy z problemem na wypach, bo przecież wiadomo, że skoro kończysz te studia u niech to po 1. znasz język ; a po 2. wiedzą, jakie są Twoje kwalifikacje. A wracając do Polski tez masz większe szanse na pracę, tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani donovan
A czy te 600 euro tygodniowo to troche nie za malo? No nie przesadzajmy, za to ledwo sie wyzyc da!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani donovan
miesiecznie chcialam napisac a nie tygodniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ile pani potrzeba w takim r
azie? pani donovan? miesiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi np wystarczyłoby 1000 euro spokojnie, ale bywało na poczatku, że miewałam mniej i jakoś sobie radziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 600 euro
co ja sobie za to kupie?! wiaciki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiger z praca w czasie studiow
jest troche kiepsko, zupelnie inaczej niz w USA. W Anglii jest raczej zle widziana i nie ma na nia czasu , przynajmniej na bdb uniwersytetach.Co najwyzej mozesz sie zaczepic na uczelni np w bibliotece, ale nie sa to duze pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani donovan
Od razu robicie wielka afere. 1000 euro to minimum, jesli sie chce zyc na normalnym poziomie. W Irlandii wszystko jest drogie, a juz napewno w Dublinie, ktory jest najdrozszym miastem w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o pracę i studia w Anglii to nie zgodzę się z Tobą. Można dorabiać sobie, ale uczelnie proponują, żby to nie było więcej niż 12 godzin tygodniowo, bo możesz sobie nie dać rady z nauką. Wiadomo, ze jak jeszczesz studiowac medycynę czy prawo, to jest inaczej, musisz poświęcić więcej czasu nauce, a nie pracy. Ale wiele osób pracuje, i to na najlepszych Unis. Mam znajomych na UCL i wielu Anglików pracuje dodatkowo, uczelnie nie mają nic do tego, to zależy wyłącznie od Ciebie. Zależy też od tego jaką masz pracę, czy wyczerpującą, czy mniej, ile zarabiasz na godzinę itp. Właśnie w UK jest wielu mature studentów albo takich którzy maja już dzieci, i jakoś uczelnie dają im szanse, nawet te najlpsze. No, może Oxford czy Cambridge nie, bo oni selekcjonują najlepszych, ale wiele innych owszem. A co do DUblina, to większość tych z College pracuje popołudniami i w weekendy, tam jest taka moda, i jak się nie pracuje, to właśnie źle patrzą na to. A w USA, to nie wiem czy studenci pracują.. raczej nie :) Jeśli ich stać na studia, to stać też na utrzymanie :) Jeśli już to pracują w campusach. Mowa tu o Amerykanach. Bo Polacy pracują, ale nielegalnie, bo mają ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze co do pieniędzy to nie przesadzajmy, że to 1000 euro to minimum. Jeśli ktos odkłada jeszcze, inwestuje w dom, w rodzinę, to napewno tak. Zresztą sama uważam, że 1000 euro to taka suma, która pozwala żyć normalnie. Ale nie każdego stać na to, a uważam, że ten okres studiów można przeżyć skromnie, ale się wykształcić i zodobyć to dobre wykształcenie. Przemęczyć się jakoś a to potem zaprocentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A coooo
juz nie ma w polsce dobrych uczelni? Wziac sie do roboty i moze któras tutaj przyjmie. Za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bone
Pewnie że są, al ejak ktoś ma ochotę studiować za granicą, to czemu nie? Ja mam pytanie odnośnie magisterki w Anglii. Właśnie kończę licencjat i chciabym gdzieś do Anglii na magisterkę. Jakie to trzeba dokumenty złożyć i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bone wydaje mi się, że licencjat nie uprawnia Cię do kontynuowania studiów na magisterce w UK przynajmniej... niestety. No ale musisz poszukać, pisać mejle do uczelni, pytać, szukać sama. Od czego masz google? Od czego masz britishcouncil?? Wejdź na stronę UCAS, tam jest wszystko. Chociaż na postgraduate aplikujesz nie przez ucas tylko bezpośrednio do uczelni, więc pisz do nich mejle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bone
jak to? dlaczego nie mozna isc na magisterskie po licencjacie? przeciez tam tez sa dwustopniowe te studia! Cos mi sie wydaje, ze to nieprawda. Znajoma poszla wlasnie robic magistra na studiach w anglii i skonczyla tu tylko licencjat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nieprawda Cocainee Zależy to od uczelni, dlatego trzeba szukać. General requirements for postgraduate/research courses Applicants should have achieved good grades at Licencjat or Inzynier level. The exact grade requirements will differ according to the course applied for. In general, a grade point average of 4.5 (B or 4+) would meet the minimum entry requirements for many courses at The University of Manchester. ** Ale np na Westminster University już jest całkiem inaczej. I Cocainee ma racje - trzeba mieć magistra, żeby ubiegać się o przyjęcie na studia \"magisterskie\". Postgraduate Entry: Students applying for a Masters degree (MA. MSc and LLM) at Westminster will be required to meet the English Language Requirements and have one of the following qualifications: Holders of the Magister/Magisterium when awarded after 4 years will be considered for postgraduate study. Holders of the Diploma from a university with high grades may be considered for admission to Postgraduate Diploma courses or masters level courses where they have additional relevant work experience. Applicants without a first degree but with 5 or more years of relevant work experience may also be considered on an individual basis for some masters programmes. Please note that this list should be used as a general guideline and qualifications not listed here may also be acceptable for entry. Please contact the admissions offices directly to seek individual advice. *** Oczywiście słyszałam o takich przypadkach, gdzie tym studentom z licencjatem kazano po prostu studiować rok dłużej. Trzeba pytać wysyłać mejle, dzwonić itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bone
Ja robię licencjat ze stosunków międzynarodowych. Co to za przedmiot w Anglii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×