Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ikalia

studia w Wilekiej Brytanii lub Irlandii

Polecane posty

Całkiem możliwe, że na niektórych uczelniach wprowadzili taką możliwość. Ale w większości nie można. A i tak pewnie potem weryfikują to przy aplikacji. Co do tych stosunków medzinarodowych, to właśnie jakoś tak brzmi :) Bone, musisz trochę sama poszukać, nikt nie dostarczy Ci gotowych odpowiedzi. W tym momencie, musisz wejsc na TSR albo na britishcouncil i poczytac co i jak. Bedzie to tez swietnym sprawdzianem dla Twojego angielskiego. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że mozna, trzeba po prostu pytać. Wiem, ze na UCL trzeba miec piecioletnie studia magisterskie zeby rozpoczac postgraduate. Bone - poszukaj w necie, przeszukaj forum britishcouncil, wyslij mejle do wszystkich mozliwych uczelni. Masz troche czasu, bo jak pisalas, konczysz licencjat w tym roku pewnie, a juz chyba za pozno na aplikacje... w tym roku, wiec pewnie w przyszlym dopiero bedziesz mogla, masz duzo czasu na zastanowienie i wyszukanie informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w tym roku. Ja sie tak uwzielam na te studia za granica, a moj angielski pozostawia wiele do zyczenia :( chyba musze zapisac sie na jakis kurs :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma takiego kierunku
bo tutaj juz wiedza ,ze jest bezuzyteczny i na nic sie nie przyda.... a jak skinczysz studia to smaam sie przekonasz z emaja racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety musze się zgodzić z tym :( są jakieś nauki politics za to... No nie wiem, a nas ciągle tyle tych kierunków bezużytecznych niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studia w iRLANDII
Informacje znjdziesz na www.cao.ie (tam składa się też podania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.daycourses.com www.nightcourses.com Moim zdaniem bardziej pomocne w wyszukiwaniu sobie kierunków i szkół w Irlandii :) www.ucas.ac.uk - wszystko o stuidach undergraduate, dosłownie WSZYSTKO, w UK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powiedzcie bo ciekawy jestem
czy to prawda ze na niektore uczelnie przyjmuja ludzi bez matury, tylko ze swiadectwem ukonczenia szkoly sredniej? Kolega ktory w Anglii mieszka tak twierdzi, ale nie bardzo mu wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi się, żeby uczelnie typu college, czy uniwerki przyjmowały ludzi bez matury. Może jakieś szkoły, tak jak i u nas studium. Można się zapisać na różne kursy, jednak masz po tym \"certyfikat\" :) A może jemu chodziło o to, że aby złożyć papiery na uczelnie nie trzeba mieć matury? Bo nie trzeba, ale trzeba być w ostatniej klasie. Składasz papiery, oni Ci dają warunki - na jakie oceny masz zdać poszczególne przedmioty i Ty zdajesz, dosyłasz dokumenty i dopeiro Cię wybierają albo i nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d86
ja mysle ze ewentilanie moga przyjmowa bez matury jezeli ktos ma doswidzenie juz w kierunku jaki ma zamair studiowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzw mature students? No nie wiem... nie wydaję mi się raczej... chyba ten egzamin dojrzałości trzeba mieć zdany niestety.... jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie wiem w czym wy macie
trzeba mieć zdany egzamin koniecznie. I nawet jak się długo pracuje już to średnią szkołę trzeba skończyć> nie róbie sobie nadziei, że pojedziecie studiować za granicę bez matury. Tak jest się ciężej dostać na dobre studia niż tu w Polsce, więc nie wyobrażać sobie niewiadomo czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do Tiger Lilly tak jak ty zamierzam pójść Interior Desing i wertuję wszystkie stronki. Możliwości jest naprawdę sporo i szkół również, czy może trafiłaś gdzieś na jakiś ranking szkół czy coś podobnego ??????? Irlandia lub UK oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanIRL
czesc wam:) ja rowniez mam problem jestem w irlandii od wrzesnia mam 20 lat i dobrze zdana mature po ktorej napisaniu od razu polecialam szukac pracy na Zielona wyspe. poczatkowo mialam tu zostac do maja po czym wrocic do Polski i rozpoczac studia ale tak mi sie tu spodobalo ze chcialabym rozpoczac studia tutaj, dokladnie w carlow. niestety zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac, jakie sa terminy rekrutacji itd. czy ktos moze mi pomoc? czy jeszcze moge zlozyc swoja aplikacje by rozpoczac studia w tym roku na jesien? czy juz za pozno? dodam ze chodzi mi tylko o studia zaoczne. z gory dziekuje|:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dcdcdcdcdcd
a jest cos takiego w uk jak studia zaoczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest tzw distance learning najbardziej znany i dlugo dzialajacy to Open Uni zobacz na www.open.ac.uk tam sa wszystkie kursy, wymagania, oplaty:))) tak wiec mozesz studiowac na brytyjskim uniwerku nawet z Polski (aczkolowiek dla rezydentow UK jest taniej:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Myślę o studiowaniu medycyny albo psychologii w UK. Zdawałam starą maturę-z historii, ale z tego, co czytam na forum wynika chyba, że przedmiot, jaki zdawałam nie ma wpływu na przyjęcie na studia. Czy tak? Poza tym skończyłam inżynierkę na kierunku przyrodniczym, może to miałoby wpływ na szanse dostania się? I jeszcze jedno pytanko-czy jak już mam te studia w Polsce skończone, to mogłabym się ubiegać o kredyt na studia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sometimes efka -> jeśli jesteś prosto po szkole średniej to aby dostać się na kierunki artystyczne musisz najpierw zrobić tzw - foundation year na jednej z uczelni - tutaj już się łątwiej dostać, ale też musisz pokazać portfolio - czyli jakieś prace, ryzunki itp, ale poziom jest minimalny. Przez ten rok przygotowujesz się do studiowania na normalnej uczelni - tu już portfolio liczy się najbardziej, oceny z matury mają mniejsze znaczeni. Foundation year możesz zrobić na każdej uczelni, na której jest kierunek interior design, kosztuje taniej niż studia. Jeśli skończyłaś liceum plastyczne, albo jakieś studium w tym kierunku to być może Ci to zaliczą, i nie będziesz musiała robić tego foundation, ale musisz mieć naprawdę dobe portfolio - bo to si najbardziej tam liczy. Do stycznia masz czas na przygotowanie, bo w styczniu ubiegasz się o przyjęcie na studia. Możesz zrobić foundation ja jakiejkolwiek uczelni - a potem zdawać na inne, chociaż POzytywne zakończenie foundation zazwyczaj daje Ci od razu możliwość studioania na uczelni na której go robiłaś :) Ja nie wiem, które są najlepsze w UK, mnie interesoały konkretnie w Londynie i Manchesterze, ale wiem, że w UK jest wiele lepszych od tych londyńskich. Manchester Metropolitan University - ten jest najlepszy ever Northumberia Uni te są najlepsze jeśli chodzi o Interior Design a te najlepsze w Londynie: University of Arts Kingston University Middlesex University Co do Irlandii, to tez orientowałam się tylko w kierunku Dublina, bo ewentualnie tam chcę studiować: tam już jest inaczej - portfolio i oceny z matury tak samo ważne, nie musisz mieć foundation course, ale studia trwają 4 lata, więc na jedno wychodzi. Jedynym wartościowym jest Interior Design na DIT. Może byc tez Griffith College, ale to jest prywatna uczelnia,, raczej dla bogatych i dla obcokrajowców, którzy chcą studiowaćza granicą, no i tam się łątwiej dostać niż na DIT - państwową uczelnię. joanIRL -> jeśli chodzi o Irlandię to może być ciężko ze studiami zaocznymi, bo oni raczej nie oferują tych weekendowcyh. A i kierunki są bardzo okrojone. Terminy to zazwyczaj 15. luty, można też aplikowąc jako late applicant, ale Ci którzy zdąrzyli z deadline mają pierwszeństwo. W tym roku na jesień to raczej nie możńa rozpocząc studiów bo jako late applicant chyba można maxymalnie jakoś tak do maja lub kwietnia aplikować. W IRlandii mogą być studia wieczorowe, albo takie, co się odbywają dwa dni w tygodniu, albo jakoś tak, zalezy od kierunku i uczelni. www.daycourses.com www.nightcourses.com www.cao.ie Tu masz wszystkie storniki i możesz poszuklać sobie wieczorowych - jet pełno takich wieczorowych, ale kończą się uzyskaniem dyplomu, a nie Bachelor\'s Degree. Jest jak najbardziej coś takiego jak studia part time , ale tez nie wszystkie kierunki... W UK studiujesz ok 2,3 dni w tygodniu... w Irlandii to zależy od kierunku i uczelni. Co do Distance Learning - to nie polecam, bo uczelnie patrzą na takie dyplomy z przymróżeniem oka, ale może jak jest zrobiony na jakimś dobrym college to jeśli wykażesz nie możność innej opcji ( jak choroba, czy np dziecko na utrzymaniu ) to wtedy co innego - oceniają determinację. Monique jak się domyślam, to Ty pewnie jesteś już powyżej 21go roku życia, czyli tzw Mature student. Tacy mają łatwiej. Oczywiście, to że sko nczyłaś inżynierkę ma duży wpływ i napewno pomoże :) Jako mature student musisz wykazać, że interesujesz się psychologią, więc miło by było odbyć jakiś wolontariat z ludźmi chorymi, zagubionymi, wiesz, cokolwiek, nawet po godzinach pracy, najważniejsze, zeby to udokumentować. Ale i bez tego jak napiszesz dobry statement, masz dobre oceny z matury, to nie powinno być żadnego problemu z dostaniem się na studia. Mówię tu o psychologii oczywiście. Co do psychologii to radziłabym wybrać jakiś joint- czyli psychologię np z czymś, bo tam są fajne opcje, pn psychologia i marketing, albo psychologia i język obcy i takie tam :) Na pewno dostaniez lona, bez różnicy, czy studiowałaś wcześniej czy nie - tu chodzi tylko o zarobki Twoich rodziców ( lub Twoje - jeśłi utrzymujesz się sama od 3 lat i to udokumentujesz ). Co do medycyny... to powiem CI tak - wiele na ten temat nie wiem, ale to co wiem, to jet ogromny próg punktowy - co znaczy, że musisz mieć świetną maturę - z ocenami z biologii i chemii raczej... chociaż jako mature pewnie błyby jakieś odstpepstwa od tego. No najważniejsze dobry statement i jeszcze są tam jakieś egzaminy, o ile się nie mylę, ale musisz poszukać na www.ucas.ac.uk . Mam nadzieję, ze trochę pomogłam, jakby co ty pytajcie jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studia w londynie
Middlesex to dobra uczelnia? Coś mi się nie wydaje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Middlesex plasuje się na 60tym miejscu jeśli chodzi o uczelnie wyższe w całym UK. Jeśli chodzi o design to być może nie jest najlepszą uczelnią, ale napewno też ma swoją renomę, a poza tym - jeśli chodzi o Londyn - to napewno mieści się w pierwszej trójce ( Interiors Design ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studia w londynie - > a może middlesex pomyliło ci się z metropolitan? metropolitan to jest dopiero shit :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metropolitan mają tylko ładną stronę i niskie progi przyjęć :) Poza tym jak ktoś się wybiera na Metropolitan, to już lepiej niech zostanie na studiach w Polsce, zgadzam się z Cocainee że to jest shit nad shity :) A Middlesex jest całkiem ok. Nie należy do czołówki ale jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ma ladne
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieffolnica Izałra
stronę web :) tak myślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajaka
Boże i znowu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajaka
Raczej napisać i wygląda mi na to, że przydałaby się ta polska szkoła :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej chodzę jeszcze do tej polskiej szkoły i jak widzisz sama - rezultatów brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×