Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zosia pytalska

Babki, szukam porady... Pomocy!

Polecane posty

Gość Zosia pytalska

Za miesiąc mam sprawę rozwodową. Mamy nastoletnie dziecko. Mój mąż nieźle zarabia, ale odgraża mi się, że niedługo może stracić pracę, bo dzieje się coś złego z firmą .... Powiedzcie, dziewczyny, czy jeśli na rozprawę przyniesie zaświadczenie z wysokimi dochodami i sąd na tej podstawie zarządzi wysokie alimenty, a za miesiąc on naprawdę straci tę pracę, to to orzeczenie sądu będę mogła sobie powisić w ramce? Czy on może za dwa albo trzy miesiące założyć znowu sprawę o alimenty, gdyby chciał (mógł?) płacić mniej, niż mógłby teraz .... Jestem zestresowana, bo nie wiem na czym będę mogła polegać .... POMÓŻCIE Babeczki!!!!! Mam 34 lata....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak
mojej przyjaciolce urodzilo sie dziecko w sierpniu poniewaz starala sie o pieniadze dla samotnej matki miala przedstawic dochody ojca z calego roku wtedy jeszcze nawet nie bylo dziecka na swiecie przeciez w ciagu roku moze sie tyle wydarzyc ze szok oni biorą pod uwage jakis tam okres pracy wlasnie chyba rok i nie interesuje ich ze ktos ta prace stracil tylko podliczają srednia dochodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babki szukam porady... Pomocy
jeżeli sąd uzna że stać go na wysokie alimenty to mu takie przysądzi ale gdy straci prace będzie mógł się starać o bniżenie alimentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia pytalska
A jeśli on nie znajdzie pracy, to co z moimi alimentami ???????? Pewnie będę mogła sobie tylko pomarzyć, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobiazg
może poszukasz sobie pracy co ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia pytalska
A czy ja coś pisałam o tym, że nie pracuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobiazg
Lepiej płatnej jeżeli ją masz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia pytalska
Czy to prawda, że jeśli on będzie płacił na dziecko jakąś kwotę, to ja muszę zabezpieczyć taką samą kwotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobiazg
nie musisz ale żeby nie wpadł na pomysł i chciał kontrolować wydatków na dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia pytalska
Dzięki za Twoje rady, Drobiazgu ... :-)) A powiedz mi jeszcze, czy ja muszę się wyliczać przed nim z wydatków na dziecko? I czy on może wówczas np. stwierdzić, że niektóre wydatki to tylko moje widzimisię i zakwestionować je? Kurcze, jestem załamana. Pójdzie do sądu i powie, że potrzebuję połowę tej kwoty, bo resztę wydaję na bzdury, i co? A tak na marginesie, czy kwota, o którą zamierzam się ubiegać musi wynikać z jakiegoś zestawienia, czy wystarczy, że powiem, że chcę np. połowę (albo jakąś inną część) tego, co zarabia. I w ogóle, czy tak mogę zażądać. A jak on powie, że ma np. kredyt (bo za chwilę weźmie na mieszkanie) i powie, że połowa jego pensji idzie na ten kredyt, to co? Sorry, że tyle pytań, ale szukam pomocy i porady Was, bo pewnie niejedna już to przeszła ... Gdyby jeszcze ktoś szepnął choć słowko. DZIĘKI Z GÓRY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobiazg
napewno połowy jego pensi nie dostaniesz i zależy ile macie dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia pytalska
Mamy jedno nastoletnie dziecko, ale on ma jeszcze jedno swoje dziecko 17 letnie ze związku z kobietą sprzed 18 lat .... na które cały czas płacił pieniądze.... Nie wiem jednak ile ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobiazg
Więc w sądzie się dowiesz że płaci na dwoje dzieci i że nie możesz dostać więcej niżeli 300 zł góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia pytalska
On zarabia ok. 5 tys na rękę .... to co? też 300 zł ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do
prawnika który zajmuje się rozwodami i alimentami nie do takiego ogólnego bo oni biorą tylko kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do
czy będzie to udokumentowane te 5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia pytalska
Pewnie przyniesie takie zaświadczenie .... Na ile mogę wówczas liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia pytalska
Co, już Was nie ma... :-(( SZKODA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do
ja muszę pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiety do placenia juz
ja uwazam, ze jesli rozstajesz sie z nim, to co cie obchodiz ile on zarabia/ ? z iloma to kumplami bylas zarabialia i jakos nie chesz alimentow od nich. tak smao yteraz. dziecko wspolne zatem jak obliczysz ze na miesiac wydajesz na dziecko 1500 to na spolke skladasz sie z ojcem dziecka czyli 700 on 800. i powiem ci gdyby bylo na spolke to zaden facet nie wymigiwalby sie od placenia, no bo co to za prawo, ze facet traci prace albo ma 70 zl a jak ma 2 dzieci to mu zabieraja calosc/ znam taki przypadek, a babak co? do pracy, juz minely czasy ze za kase babka rodzila dzieci, a chlpop za kase bral zone by dzici urodizla, synow:) a potem kazdy mial swoich kochankow. 18 i 19 wiek minal. a dzieci to wspolna sprawa, nie tylko ze wzgledu na zaplodnienie jajko plemnik, ale i finanse. nie tylko facet powinien placici, babka tez. a z jakiej racji rodizcie? oni maja 5 lat, corka i syn pelnoletni zatem oni nie ponosza odpowiedizlanosc za czyny syna i croki, jak syn ukradnie to kto idzie do wiezienia? on bo to jego czyn, zatem to samo z alimentami. ona i syn maja dziecko ona i syn placa. sa odpowiedzialni finansowow. inaczje do wiezieni jak nie zlpaie sie zlodzieja powinno sie wsadzac rodzicow, ale glupota!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do
przyniesie zaświadczenie na 5000 nie wierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia pytalska
Przyniesie... a co ma zrobić? Wystawić sobie inne? ....No dobrze, ale dalej nie wiem, czy sąd ustali kwotę od zarobków czy jako kwotę potrzebną do utrzymania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadpwa
sąd ustali kwotę od zarobków czy jako kwotę potrzebną do utrzymania powinien od utryzmania, inaczje koszty utrzymania dziecka wynosza np 1000 bo ma ono 14 lat a mtaka doi od zarobku bo wynosza 3000 i tak 2000 ma na czytsko, na dziecko i tak daje 1000. to nie fair. tym bardziej, ze facet to czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×