Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mam pytanko

PREZENT NA KOMUNIĘ

Polecane posty

Gość @kokoszanel
Ja mam w tym roku dwie komunie i też za bardzo nie wiem co mogłabym dać :( i pewnie skończy się na tradycyjnej kopercie :( Myślałam jeszcze o ramce cyfrowej. Widziałam całkiem niedroga na electro. Myślicie, że to byłby dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Komunia za rok
Ludzie tak narzekają, że komunie, że fortune wydzadza. Pisza ze wsadza w koperte 300 zl, bo i ich na to nie stac itp. Ale przeciez wiecie kiedy chrzesniak sie wasz urodzil. No chyba, ze nim sie tak interesujecie, ze o komunii dowiadujecie sie razem z zaproszeniem. To wspolczuje :o Zwykly gosc moze dac 300 zl i ok. Ale chrzesny jak tyle daje to jest to porazka! Ja mam 23 lata w przyszlym roku komunie ma moja chrzesnica. I już od 2 lat powoli zbieram pieniadze zeby dac jej cos ciekawwego i nie skapic, ze nie mam pieniedzy. Najlepsze jest to, ze jeszcze studiuje i nie mam pieniedzy. Zarabiam 1000zł za co oplacam sobie pokoj, kupuje jedzenie itp. Ale odkladam co miesiac po ok. 50 zł. Nie odczuwam tego w ogole, a za rok akurat bede miala 2000zł. I nie bede jeczec jak to bardzo uszczuplilo mi budzet. Bo sie na to przygotwywuje od dawna. Nie dalabym na pewno dziecku 300zl jako chrzesna :o Ok ma to byc przezycie duchowe, ale np. moja chrzesnica to skormna dziewczynka bardzo pukladana i nie liczy na nic. Nie moze juz sie doczekac swojej komunii, bardzo przezywa to juz teraz chodzimy do kosciola razem, ona stara sie nie grzeszyc, swiadoma jest tego co robi, bo chce przed przyjeciem Jezusa byc w pelni przygotowana. jest to dla niej naprawde ogromne przezycie. Widac to. Nie moze jeszcze sie spowiadac w konfesjonale, ale kiedy źle sie zachowa lu zrobi cos co uwaza za grzech modli sie w swoim pokoju i przerasza Boga za to. Czeka i jest swiadoma tego co ja czeka za rok. Dlatego moj prezent wiem, ze jej nie zepsuje, a wiem, ze bedzie jej naprawde milo, bo za wiele nie ma. Rodzice nie maja kasy i nawet komputera stacjonarnego nie posiada, a co tu mowic o laptopie czy innym "wypasionym: sprzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslisz, że jej będzie miło? wiesz ja w wieku 9 lat niespecjalnie interesowałam się pieniędzmi i nie wiedziałam za bardzo co i jak w tych sprawach i dziwię się, że twojej chrześnicy będzie "miło" jak dostanie od ciebie 2tys. bo to oznacza, że mała już dobrze kalkuluje i dobrze wie co to 100 a co to 2000 i co za to można, to ja nie wiem czy ona jest taka pięknie poukładana ponadto nie oceniaj mnie i innych, tak, ja dam pomiędzy 300-400 złotych a mąż jest chrzestnym, tak wiemy, że komunia ma być w tym roku od dawna bo to dziecko jego rodzeństwa ale my też mamy jakby rodzinę, swoje życie i nie ma obowiązku dawać nie wiadomo czego na komunię, ile dałabyś na ślub tej chrześnicy w przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie z innej
tak powinno się dać na komunię 2tys. i człowiek powinien żyć tylko tym wydarzeniem, że jego chrześniak kiedyś będzie miał komunię, to powinien być cel życia tego człowieka, daruj sobie te durne gadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie z innej
chyba oszalałaś, według ciebie chrzestny ma żyć tylko tym wydarzeniem, że jego chrześniak będzie miał komunię? to powinien być jego sens życia? myślisz, że rodzice tego dziecka tak codziennie myślą i chrzestnym dziecka, wspominają itd.? myślę, że każdy żyje swoim życiem. poza tym jesteś wolna więc masz większe możliwości, ja mam rodzinę, odkładałam na komunię tak jak ty i wiesz co? przyszedł taki moment, że niestety musiałam te pieniądze przeznaczyć na coś innego, na nasze życie, pewnie według ciebie jestem teraz pazerną s... bo powinnam olać swoje życie i mojej rodziny ale ja tak nie uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Komunia za rok
Ja nie powiedzialam, ze dam jej 2000. Po prostu tyle uzbieram na ten cel, a co kupie nad tym jeszcze sie nie zastanawialam. Widac jak Wy macie gleboko w powazniu swoich chrzesniakow skoro uwazacie, ze to, ze ktos juz wczesniej mysli ojego komunii to nie ma wlasnego zycia, a komunia dziecka to jedyny cel w zyciu. Dla mnie komunia mojej chrzesnicy jest bardzo wazna, ale potrafie i zyje tez dla innych. Mala sie na pewno ucieszy i tak bedzie jej milo, bo nie ma nic kompletnie nic. Wiec w przeciwienstwie do tych wszystkich dzieci co tyle sie czyta na forum, ze wymagaja tego i tamtego to ona doceni to i tak bedzie jej bardzo milo i bedzie szczesliwa. Zapewne bylaby szczesliwa dostajac tez drobiazg, ale ja chce jej dac wiele. A myslenie o swojej chrzesnicy jest bardzo wazne. Wy zapewne nawet nie macie czasu o niej pomyslec czy o nim, bo macie to gleboko gdzies. I rodzice malej nie musza o mnie wspominac by dziecko o mnie pamietalo, bo jestem blisko zawsze. Jak Wy pomagacie wychowac te dzieciaki w wierze katolickiej? ja to robie. Na slu rownie dobrze moge dac rowniez 2000 nie jest powiedziane, ze trzea dac wiecej niz na komunie. "pytanie z innej" wiadomo, ze jak ktos nie ma na zycie to inna sprawa, ale jesli komus wiedzie sie normalnie to moglby wczesniej pomyslec o tym i latwiej byloby odkladac po te 2-50 zl niz na raz wyjac kilka stowek i marudzic jak ta komunia odciazyla kieszen. Bo wy te prezenty dajecie z laski, z obowiazku, a nie z serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem fajnym prezentem mógłby być aparat fotograficzny. Pamiętam ,że dawno temu sama dostałam aparat na komunię i bardzo się z niego ucieszyłam. Chodziłam wszędzie i robiłam zdjęcia. Niedawno sama szłam na komunie i szukałam podobnego prezentu i tak trafiłam na medialux.pl gdzie jest bardzo duży wybór aparatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to zbieraj te 2 tysiace
:D a ja jako chrzestna daję 200 zł i wystarczy. I tak uważam, że to dużo. Taka sama uroczystośc jak inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia:D
jejku jak ja pamiętam jak miałam komunię i pamiętam marzyłam tylko o tym aby pójść do kościoła w mojej białej sukience którą szyła mi mama bo powiedziała że nie będzie kupować bo woli uszyć sama i ta sukienkę z komunii mam do dzisiaj a wtedy jedyne co chciałam w prezencie to wrotki albo rolki i to takie najtańsze ale dostałam encyklopedie z której do dzisiaj korzystam złoty łańcuszek medalik i kartki i takie tam dostałam również pieniądze ale jak tylko zobaczyłam że je mam od razu powiedziałam że chce je przeznaczyć na rolki i tak jak u nas pojechaliśmy w niedziele na kapłanówke bo wiedziałam że tam są tańsze niż w sklepie i jak tylko zobaczyłam stoisko z rolkami od razu rodzice wyciągneli te pienądze i kupiliśmy miałam frajde taka że szok po prostu i wtedy to pamiętam były takie lepsze bo miały gumowe kółka których nie było słychać i jak tylko wróciliśmy do domu odrazu je założyłam i poszłam z tata i bratem aby nauczyli mnie jeździć i tak szczerze powiedziawszy mam 20 lat a na tych rolkach jeżdżę do dzisiejszego dnia i nadal jest rozmiar dobry i nawet nie są zniszczone także rolki to jest bardzo dobry pomysł dla dziecka na komunie. Ja co prawda za 2 lata mam komunię mojego chrześniaka ale zawsze jak ma urodziny czy jak jest w polsce to sie go pytam co by chciał dostać i jak mu proponuje gre to sie krzywi jak mu proponuje jakies modele to sie krzywi i w końcu wychodzi na to że mówi cukierka i autko; kupiłam mu jajko niespodzianke i tablice do pisania to ucieszył sie porysował na niej 1 dzień i leży w kącie a jak odpakował jajko i zobaczył że jest tam malutki samochodzik to z tego samochodzika mial wieksza frajde niz z tej tablicy. A jeżeli chodzi o prezenty komunijne to popieram pomysł z rolkami ale można również kupić coś czym dziecko sie zaciekawi może jakas ksiażke z doswiadczeniami albo encyklopedie moze teraz sie tym nie zainteresuje ale w pozniejszych latach nauki w szkole napewno bedzie do nich zagladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dream Project
Polecamy książkę IDĘ Z JEZUSEM PRZEZ ŻYCIE, w której dziecko będzie głównym bohaterem. Poniżej streszczenie książki: "Podczas zabawy jedno z dzieci ulega groźnemu wypadkowi. Dzieci widząc to zdarzenie dziwią się jak to możliwe, że nic poważnego się nie stało? Odpowiedź na to pytanie zna babcia głównego bohatera, która opowiada o Jezusie Chrystusie, o Bogu Ojcu i Eucharystii." Kilku forumowiczów już zakupiło nasze książki i serdecznie je polecają. Więcej informacji na www.dreamproject.pl http://dreamproject.pl/Jezus_przykladowe_strony.html ps. Wszystkim dotychczasowym klientom serdecznie dziękujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkms19
pomysl z rolkami jest fajny. a moze ma ktos jeszcze ciekawe pomysly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalija
Ja też uważam, że w komunii nie chodzi o prezenty. Jako chrzestna chciałam kupić dziecku łańcuszek z medalikiem lub inny tego typu prezent. Rodzice dziecka "polecili" mi jednak (w miarę możliwości fiansowych) gameboya! Wiem, że dziecko się ucieszy, bo uwielbia gadżety, ale ja byłam.... rozczarowana. No i chyba kupię tego gameboya, co by rozczarowania nie było i dokupię jakiś komunijny prezent tańszy jako dodatek. A swoją drogą, nie przeznaczę na komunię odromnych kwot, pomimo że mnie stać na to. Dziecko ma mieć chrzesną nie tylko na komunię, dostaje prezenty przy okazji innych okazji ;) a poza tym zabieram małą na wycieczki, spacery, poświęcam jej czas. Zapamięta chrzestną nie tylko jako "ciocię co sypnęła kasą" ale też naszą fajną relację i przyjaźń. Warto czasem podarować innym trochę czasu :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6545677
ja ide w tym roku na komunie,brata córki chrzestna nie jestem ,mysle zeby dac z 500zl i jakis prezent tylko niewiem wlasnie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayola
Czy fontanna czekoladowa z białą czekoladą i truskawkami to dobry pomysł na prezent dla dziecka na Komunię i gości? Co myslicie o fontannie czekoladowej zamiast tortu komunijnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6545677
nie zabardzo te obrazki z bozia są ładne . dam kase i kupie cos ze zlota .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caragan
Hej! A co powiecie na coś takiego jako prezent na komunie: http://www.landkiting.pl/sklep/latawce-pociagowe-fullpower/393-ozone-imp-2line.html Syn moich dobrych znajomych ma w tym roku i zostałem zaproszony na imprezę :P Wiem, że chłopak lubi wszelkie sporty i jest zafascynowany wszystkim co lata. Jak sądzicie, sprawdzi się taki latawiec na komunię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agamemnonek
witam wszystkich :) w tym roku i mnie dopadło - jestem ciocią "komunisty" ;) (nie chrzestną) już wiem co kupię , ale podczas poszukiwań wpadło mi do głowy kilka pomysłów na prezent dla CHŁOPCA, więc się podzielę : 1) Teleskop na statywie (od 100 paru zł wzwyż) - o ile się interesuje 2) Gra- konsola PSP 1004 (od 400 zł) , np. w Saturnie widziałam z grą "Auta" 2 za 418zł. 3) Zegarek z kompasem i "bajerami" 4) Samochód lub samolot RC (zdalnie sterowany) 5) Rolki - tylko trzeba zwrócić uwagę na to gdzie mieszka przyszły obdarowany 6) Klocki drewniane np.Eccolo (można z nich zbudować dosłownie WSZYSTKO) - są różne wersje cenowe 7) Telefon komórkowy w kształcie samochodu (są na allegro) 8) mp3 / mp4 Mam nadzieję, że pomogłam trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agamemnonek
mam parę propozycji DLA CHŁOPCA: 1. Konsola PSP 1004 2. Teleskop na statywie 3. Zegarek z kompasem i innymi bajerami 4. Samochód/ samolot RC (zdalnie sterowany) 5. Rolki 6. Telefon komórkowy w kształcie samochodu 7. MP3 / MP4 8. Drewniane klocki np. Eccolo z których można zbudować prawie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agamemnonek
przepraszam za powtórkę, ale pierwszy post mi się nie pojawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wamm pow
a ja podpowiem swietny prezent: trampolina, taka duza,z siatką ochronną-do 500 złotych:) REWELKA!!!! lbo wypasiony basen. oczywiscie po wczesniejszej konsultacji z rodzicami obdarowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisja
ale ludzie ja nie rozumiem jednego, jeden ktos tu proponuje prezent do 400zł, kolejny do 500 zł co to jest ja sie pytam??? KOmunia Sw jako okazja do dostanie drogich prezentow??? a gdzie jakies propozycje typu:np album lub ksiazka Biblia dla dzieci? Czy tu chodzi o to zeby dzieciak mial sie CIESZYC Z PREZENTOW??? czy CIESZYC Z FAKTU KOMUNII?? to nie dziwne ze glupie mamusie lataja z coreczkami do solariow,fryzjerow, kosmetyczek jak do tego kazdy sprowadza ta ceremonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja raz na swoje urodziny dost
moja córka ma w tym roku komunie wiem na pewno że dostanie złoty łańcuszek, złota bransoletkę, złote kolczyki, x box z kinectem , a od reszty to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Komunisty
Prezent na komunię! Jestem matka takiego komunisty i aż mi przykro jacy ludzie podobno rodzina lub przyjaciele są wredni!!!!! Wszyscy mówią, że bachory rozpuszczone, rodzice łapę położą na kasie a jak podchodzą do tego Goście??!! Szanowne Towarzystwo założyło, że mały Komunista czyha aby ich oskubać!! Takie pytania ile się daje - mam wrażenie że pytający obawia się dać za dużo!!!! A co to znaczy, że rodzice łapę położą na kasie??!! To tak jak ja bym mówiła, że goście przyjdą, zeżrą wszystko, narobią bałaganu a ja się tylko narobię bez sensu. To nie dzieci są nastawione na materializm tylko dorośli wokół nie tylko rodzice!! Łatwo dać kasę i z głowy a czy ktoś zastanowił się czym zaskoczyć dzieciaka?? Czy ktoś osobiście porozmawiał ze swoim chrześniakiem, bratankiem lub siostrzeńcem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgaDZAM sie z mamą wyżej
własnie przeżyłam komunie swego dziecka i powiem ze najprzyjemniehjh zaskoczyli mnie własnie chrzestni .Klasycznie ale zegarek ,rower złoty medalik i pieniądze ale naprawde symbolicznie .Kazdy z gosci podarował jakis pfrezent ipieniądze .Jesli prezent drobny to np 300zł a lesli droższy prezent to w pamiątce np 100zł .Powiem ze przyjecie robiłam w domu i nie żałuje .Wszyscy zadowoleni.Miejsca mam dość ,ludzie zadowoleni a dziecko za zebraną kwote chce kupic cos ze sprzetu RTV i dokupic wyposazenie do roweru typu kask ochraniacze itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kupiłam chrześniakowi w tym roku fajny mebelek i zarazem legowisko do zabawy :) prezent nietypowy, praktyczny, bardzo twórczy i przede wszystkim nie rozbestwiający. mój chrześniak - Maciuś ma problemy z układem ruchu i nawet do rehabilitacji polecali mu coś takiego więc ma prezent i urządzenie do rehabilitacji i ćwiczeń w jednym king dla małego króla :) http://sklep.fatty.pl/p/pl/15/fatty+king+ekoskora.html Pamiętam czasy zegarków i obrazków. Teraz ludzie się zapożyczają przed komuniami i wydają krocie... jeśli wydajesz na komunię chrześniaka 2 tysiące to ile mu dasz na ślub???? 50? opanujcie się ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dreamproject
Polecamy książkę IDĘ Z JEZUSEM PRZEZ ŻYCIE, w której dziecko będzie głównym bohaterem. Poniżej streszczenie książki: "Podczas zabawy jedno z dzieci ulega groźnemu wypadkowi. Dzieci widząc to zdarzenie dziwią się jak to możliwe, że nic poważnego się nie stało? Odpowiedź na to pytanie zna babcia głównego bohatera, która opowiada o Jezusie Chrystusie, o Bogu Ojcu i Eucharystii." Kilku forumowiczów już zakupiło nasze książki i serdecznie je polecają. Więcej informacji na www.dreamproject.pl http://dreamproject.pl/Jezus_przykladowe_strony.html ps. Wszystkim dotychczasowym klientom serdecznie dziękujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariasas
produkty artess! Tanio, niewiele ponad 100 zl dalam, a pamiatka naprawde sentymentalnai i elegancka.Chrzesnica zadowolona po dzis dzien ma w pokoju na wierzchu owa pamiatke.zobaczcie sami!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceylon
Rok temu syn znajomego dostał taki samochodzik http://www.rcwroblik.pl/model+elektryczny+terenowy+1+3a16+truggy+hunter+niebiesko+zolty+2+2c4,57627498,01,i2.html kupiłem sobie taki sam i razem śmigamy na podwórku, zabawa jest przednia robimy sobie tory przeszkód i ścigamy się na czas 100% fajnej zabawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina1155
Ja też mam w tym roku komunię, nie wiem co kupić dla dziewczynki. Wiem że juz będzie miała lapotop od rodziców, rower od babci. Może jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×