Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość nie arab
masz rację Inzynier Nocny jesli ktos decyduje się na poważny związek z obcokrajowcem musi poznac jego kulturę i zwyczaje i zaakceptować bo jesli tylko patrzy w jegi piękne oczka i uwielbia śniadą karnację to nic z tego nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosemja222
InzynierNocny - wszystko rozumiem poza 4 punktem. "Mój" Turek po tym jak się poznaliśmy, wrócił do Turcji i się ożenił. Jak przyjechał znowu do Polski dowiedziałam się o tym zupełnie przypadkiem, nie od niego. Cały czas mówił, że nie jest żonaty, nawet nie ma dziewczyny ect. Czytam sobie to forum i widze, że takich turków jest więcej, a ja nie jestem pierwsza i pewnie nie ostatnia. Stąd mój wniosek, że turcy nie szanują polskich kobiet bo zostałam potraktowana jak rower na jeden sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Sam nie slysialem taki glopot w calym zyciu... krypto szatanizm... Przed kilku wiadomosci napisalem cos takiego "miec pomysl ale nie miec informacja" prawda? Bardzo prosze jednym wielkym przykladem. Zaraz wroce o tematy szatana. "Opisał to w szatańskich wersetach, czyli Koranie" szatanskie wersety: Ksiazka napisane przez Indyczyk-Angliczyk niewierny ma na imie salman rushdie. Zostal napisane w rok 1988. Nie warto o tym wiecej mowic. http://pl.wikipedia.org/wiki/Salman_Rushdie tutaj jego biographia jesli ktos interesuje poczyta. Pierwszy werset Kur'anu zostal wyslany w roku 610. Kur'an jest slowy Allaha. Istnieje wersja oryginalna nawet bez zmien kropke. Ktokolwiek chce, znajdje... Wroce do ten tematu... Nawet przed czytaniem Kur'anu musimy to szukac ucieczki u Allaha przed "szatanem przekletym" tak istnieje w Kur'anie. Allah (CC) w Kur'anie juz dawal odpowiedz dla takiego ludzi (!) wiec ja wiecej nie pisze, tylko wykleje od tlumaczenia Kur'anu Sura Isra (17) Werset 53 53. I powiedz Moim slugom, zeby mówili to, co jest lepsze. Zaprawde, szatan wznieca spory pomiedzy nimi; zaprawde, szatan jest dla czlowieka wrogiem oczywistym! Sura An-Nalh (16), Werset 98-105 98. Kiedy recytujesz Koran, to szukaj ucieczki u Boga przed szatanem przekletym! 99. Nie ma on bowiem zadnej wladzy nad tymi, którzy uwierzyli i którzy ufaja swojemu Panu. 100. Jego wladza jest tylko nad tymi, którzy biora sobie jego za opiekuna i którzy przez niego sa balwochwalcami. 101. A kiedy My zmieniamy jeden znak na inny - a Bóg wie najlepiej, co zsyla - to oni mówia: "Ty jestes tylko oszustem!" Lecz wiekszosc z nich nie wie. 102. Powiedz: "Zeslal go swiety Duch od twego Pana, z cala prawda, aby utwierdzic tych, którzy uwierzyli, i jako droge prosta i radosna wiesc dla muzulmanów." 103. My wiemy, ze oni mówia: "Jego uczy tylko zwykly czlowiek." Jezyk tego, na którego oni wskazuja, jest obcy, a ten - to jezyk arabski, jasny! 104. Zaprawde, tych, którzy nie wierza w znaki Boga, Bóg nie poprowadzi droga prosta i spotka ich kara bolesna! 105. Jedynie klamstwo wymyslaja ci, którzy nie wierza w znaki Boga; tacy sa klamcami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
tosemja222, mysle ze nierozumiesz jeden punkt. Kazdy czlowiek jest inny, wyglada poprostu trafilas na niedobrym przykladem i tyle. Ja mieszkam w polsce prawie 5 lat, nie chcalabys co widzialem / slysialem tutaj. 1. Przyjaciolka moja byla dziewczyna... Ma 20 cos lat, miala zwiazek z zonatym Polakiem. On powiedzial ze niedlugo rozwod bedzie, bawili sie bawili sie potem co, nie rozwod. Nawet dla zony nie bylo problemu bo zona miala swoja prywatna zycia a meza miala swoja. 2. Jedna Polka wiedziala ze jej tata (biznesmen) zostawil duzo pieniadze w magazynu, ona zadzwonila jej kolegi, oni zwiazali Turka (jej facet) i palili magazynu. Jego tata znalazl tylko pol ciala bo 2. pol nie isnielo juz. 3. Moj znajomy, go osobiscie znam, go porwanili i chcieli 100.000 usd albo zabic. Jego rodzina placila, on juz wolny. A 2. osoba, mimo od poznienia najpierw wysylali jeden palec potem rzesta. Mam wiecej przyklady narazie tylko tyle popisze. Co chcalem powiedziec ze my nie powiedzielismy dla kazy Polakow / Polki "oni tak robia bo Polak bo Polka". Moze tez kiedys znajdjesz odpowiednego Turka i myslisz ze "nie kazdy Turkow sa tacy" Niestety jest taka wrazenia w Polsce. Jesli Pan Turek jest dobrym czlowiekiem w Polsce "Pan Ahmet jest dobry". Jesli Pan Turek jest zlym facetem... "Turkow sa zle". Taka wrazenia nie daje sciesliwice, nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Correction: zamiast Jedna Polka wiedziala ze jej tata (biznesmen) Jedna Polka wiedziala ze tata "jej faceta" (biznesmen) mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosemja222
InzynierNocny - no tak, takiej odpowiedzi się spodziewałam, że generalizuje! Słyszałam tylko, że to dosyć częsta praktyka żona w Turcji, "dziewczyna lub dziewczyny" w innych krajach. Tylko szkoda, że po fakcie !! A możesz mi wytłumaczyć jeszcze raz punkt 4 bo nie rozumiem: 4. W Islamie religii dzieci chodzi od taty, jesli kandydata jest religijnym Muzulmanem, badz gotowa slysiec "nie chce "nie Muzulman" dzieci". Jesli to jest problem dla ciebie, od razu koncz zwiazek aby nie zlamac zycie twoje, meza i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Ja widzialem wiecej rodziny zjya w spokoju niz slysialas takiego faceci. Wiec jesli nie zaufasz moje zdanie nie szukasz Turka ponownie i juz. Punkt 4, w Islamie ludzi sa odpowiedzialni o religii dzieci. U nas nie ma np. "mamy 2 dzieci, jeden Muzulmanka jedna inna moze byc". Jesli partnera jest religijnym Muzulmanem, on nie pozwoli zeby dzieci urosnic jako katolika. Ja tez uwazam ze bez sensu powiedziec "dzieci moge decydowac religii potem jak dostaja dorosle". Mamy przyslowo w Turcji, drzewo pochyli sie gdy swieze. (Ağaç yaşken eğilir) Jesli nie nauczysz dzieci o religie bardzo oczekiwany ze beda ateisty. Nauczyc 2 religii razem takze nie ma, a co bedzie... "Jezus jest syn Boga czy tylko Prorokiem mama, nierozumiem!?, Bog jest 1 czy 3..??" Bedzie zamieszany, nie bedzie ani katolika ani Muzulmana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
2. przyklad jak widac.. Ja pisze tlumaczenia wersetu on pisze bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako że nie znoszę islamu staram się go poznać, to co napisał ten przygłup, no nie całkiem, możesz sobie przeczytać w googlach wpisując hasło "islam" ja to zrobiłem i przeczytałem to samo, więc się nie gorączkuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosemja222
InzynierNocny ;) nie będe szukać bo Turcy nie są w moim typie, tylko on był. Jaka się ma za dużo czasu to się za dużo myśli. A probuje sobie to jakoś w głowie poukładać. Ale nic mądrego nie wymyśle. Wesołych Świąt i smacznego jajka życze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Bardzo mily blondyn, szukac informacje o Islamie z google absolutnie nie polecam. Tak jak ten glopot wczesniej, ktos pisze cokolwiek chce w imienie Islamu, i ludzi zaczynaja wyznac. Nawet wiem ze kogos pisze z biblii i pisze ze to Kur'an (Koran). To nazywa sie dezenformacja Ktokolwiek chce poznac Islamu chetnie Muzulmany pomoga, takze ja, jak najbardziej znam Islamu. Krotki opis, Islam jest ostatna religia. Islam jest dla wszystkich ludzi. Wyznajemy ze Bog jest jeden (Allah (CC)) nie ma wspolniku, nie ma syn Boga ani corka. Inny niz wszystkie. Nie w formie czlowieka. Wszystko zostal tworzony (have been created) przez Allah. Rzeczy, czas, miejsce itd. Hz. Muhammed (SAV = Pokoj z Nim) jest ostatnim Prorokiem, Wyslannikiem Allaha. My wyznajemy wszystkich Prorocy 114.000 albo 224.000 Prorocy takze Jezus (Isa), Mojzesz (Musa), Dawid (Davud), Suleyman (Salamon chyba?), Abraham (Ibrahim), Noah (Nuh), Adam (Adem) (Pokoj z Nim wszystkim). Sczegolnie o Jezusie, w Islamie On jest jednym wielkim Prorokiem (Adem (Adam), Nuh (Noah), Ibrahim (Abraham), Musa (Mojzesz), Isa (Jezus), Muhammed (Pokoj z Nim wszystkim)) Kur'an jest nasza ksiazka, zostal wyslanny od Allaha. Teraz w ziemi nie istnieje wersja oryginalna biblia (Incil, Indzil poczytane po Polsku) i tez tora (Tevrat w Islamie) ale Kur'an istnieje, nawet bez zmian kropki. Pierwszym Chrestianami tez byli sa Muzulmanami bo Hz. Isa (As) (Jezus) tez zaprosil im uwierzyc w Allaha. w Kur'anie mozna znalesc wersety o Jezusie, nawet jest Sura "Meryem" (Maria). W Islamie pomodlimy sie tylko Allaha. Jesli mamy grzech, poszukujemy wybaczenia tylko od Allaha, nie inny ludzi jak ksiadz. U nas grzechy nie musi byc wytlmaczony do ludzi. polecam zebyscie poczytali: http://sonoftherain.nazwa.pl/cuda (Cuda Kur'anu) Tak jak pisalem ostatni... Zamiast szukac informacje o Islamie od Muzulmanami poszukac na google... i jesli uwierzycie to wasz biznes. "Zamykac oczy zrobi noc tylko dla siebie" (Bediuzzaman Said Nursi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes252
Panowie, od jakiegoś czasu obserwuje dyskusje jaka prowadzi mój brat muzułmanin z Wami. Urodziłam się w Polsce i zostałam wychowana w wierze katolickiej, jednak kilka miesięcy temu poznałam i pokochałam Islam. Jestem dumna mogąc być muzułmanką. Dopiero teraz czuje obecność Boga- Allaha w moim życiu. Nie chce porównywać obu religii , ale zastanówcie się czy jako katolicy czujecie więź z Bogiem? Czy nie jest tak że modlitwa jest dla Was jedynie powtarzaniem słów jakie was nauczono? Czy ktoś z Was myśli o słowach jakie wypowiada podczas modlitwy? Muzułmanin modli sie 5 razy dziennie, cały porządek dnia opiera się na porach modlitw...dzięki temu człowiek stale przypomina sobie że to miłość Allaha zajmuje miejsce w jego sercu....wszystko inne jest przemijalne, nikt z nas nie zabierze ze sobą pieniędzy czy samochodu po śmierci. Pomyślcie zanim zaczniecie oceniać i "zamykać swoje oczy"...... na ziemi spędzamy jedynie kilkadziesiąt lat życia , czy naprawdę potem chcecie wieczność spędzić w piekle? Inżynier nocny próbuje Wam coś wytłumaczyć, pokazać, jesli Allah pozwoli uwierzycie.... Niestety do tej pory jedynie atakujecie, nie chcecie prowadzić dialogu, tylko oceniacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
islam jest religią, która wyznawna nie fundamentalistycznie, jest taka sama jak chrześcijaństwo. Największym nieszcześciem dla obu wyznań jest działalność skrajnych sekt, nic nie znaczących ale krzykliwych i robiących bardzo wiele złego. Działalność sekty Koresha w USA dała zły obraz chrześcijaństwa, a prawda jest całkiem inna, podobnie jest z islamem. Odłamy nawiedzonych szaleńców kreślą zły obraz myślę ogółowi bogobojnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same pojeby
sie tutaj wypowiadaja jezeli chodzi o facetow!!!Ja pracuje od kilkunastu lat z turkami i musze wam powiedziec,ze oni bardzo szanuja kobiety,jezeli ona sama sie szanuje.Pracuje ze mna kilku turkow,ktorzy maja zony polki i wiecie co-to sa naprade dobre malzenstwa.Wy wszyscy palanci,ktorzy tutaj tak wyzywacie te kobiety i turkow,to macie ogromny kompleks,bo nie macie jaj.Nie dziwie sie polskim kobietom,ze nie chca polaka,bo jak popatrze co wy wyprawiacie,to mi wstyd za kazdego polskiego faceta chociaz sam nim jestem.Wy jestescie powaleni do konca,brakuje wam jaj i chcesie ,zeby kobiety wybieraly was,niby dlaczego mialyby to robic,skoro swoja postawa pokazujecie tylko jaki polak moze byc wulgarny ,bez jakiejkolwiek kultury.Wasze kobiety pusily was dla turkow i teraz was to boli,ale turek ,to przynajmniej facet,a wy to zakompleksione eunuchy,ktorzy nic w zyciu nie osiagneli.Dajcie sobie na luz,bo wasza postawa jeszcze bardziej pokazujecie kobietom,ze nie jestescie nic warci i ze polak,to potrafi,ale tylko szczekac morda,a jak co doczego przyjdzie to cale gowno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herba selasje
same pojeby - skad ty mozesz wiedziec, jak im sie malzenstwa ukladaja? ale ty jestes glupia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze i jestem
GLUPI,ale watpie zeby im sie malzenstwa ukladaly,bo jaka normalna kobieta wytrzyma z takimi facetami,a pozatym oni nie maja szycunku dla drugiego czlowieka,to jak maja go miec dla wlasnej kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mocherbabka
matkoooooooooooooo INżynierNocny to fikcja:/ czy wy nie rozumiecie że ktoś se z was jaja robi? i nie piszcie mi tu bajeczek żę turki szanuja żony! BO to jest G. Prawda! tylko maja walenie w głowie! a jak jesteście takie debilki, do liżcie im tyłki, bo waszym zdaniem to deska jest cieczą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaher
Ja szanowac ojca zone bic jak nieposlusznosc jest i wsadzic jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes252
do "może i jestem" - tak sie składa że przebieg tej dyskusji świadczy o tym , że to m.in Tobie brakuje szacunku do drugiego człowieka. Inzynier nocny spokojnie wyjaśnia Wam jakieś kwestie, ale na jakikolwiek przejaw dyskusji Wy odpowiadacie złościwością i obrażaniem. do "Mocherbabka" zapewniam że Inzynier nocny nie jest fikcyjna osobą, i cieszę się że ktoś zechciał Wam spokojnie wyjaśnić kwestie dotyczące naszej religii - Islamu. Co do statusu kobiet w Islamie to z przykrością stwierdzam, że posiadacie znikomą wiedzę, a raczej mity uslyszane gdzieś przypadkiem. Jestem kobietą i model życia rodziny muzułmańskiej uważam za wzorowy. Mężczyzna muzułmanin , żyjacy według zasad Koranu nie podniesie ręki na swoją zonę, jest jej winny szacunek i oddanie. Mężczyźni w Islamie w swoim życiu powinni naśladować Ostatniego Proroka (SAV). A oto kilka dowodów: Al-Miqdam przekazał, że Wysłannik powiedział: "Zaprawdę, Allah nakazuje wam abyście byli dobrzy dla kobiet." (At-Tabarâni. Hadith Hasan wg. Szeicha al-Albâni) Abu Hurayrah przekazał, że Wysłannik powiedział: "Najlepsi z was to ci, którzy najlepiej traktują swoje żony." (Ahmad, Tirmidhi i inni. Sahih wg. Szeicha al-Albâni) Abu Hurayrah przekazał, że Wysłannik powiedział: "Wierzący (mężczyźni), którzy posiadają najdoskonalszą wiarę to ci, którzy mają najlepsze maniery; a najlepsi z nich to ci, którzy najlepiej traktują swoje kobiety." (at-Tirmidhi i Ibn Hibban. Sahih wg. Szeicha al-Albâni) Z przykrością stwierdzam ,że opieracie się nieprawdziwych informacjach. Zainteresowanych tematem odsyłam m.in http://www.muzulmanka.pl/page2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
dziadzia, ty tez miales Tureckiego faceta i on nie szanowal ciebie? :) Ok rozumiem kobiety sa tutaj i mowia doswiadczeny. My Turkow jestesmy i powiemy jak z naszym stronie. A wy po co jestescie tutaj :) tylko wrzucic slogany, mowic brzydkie i uciekac? Dajcie spokoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Mocherbabka... u was jest przyslowo tak.. "kto pyta nie bladzi" ;) jak nie wierzysz poczytaj ksiazki Muzulmanskiej. Ale nie o to chodzi. Situacja jest tak.. "ale ale... ja wcale slysialam inny, nie moze byc, nie musi byc... ale oj..." Uwolnij siebie od sterotypu... Jak nie lubisz Turkow no to nie chodz za meza, ale w Islamie tak jak napisalem. Jak nie wierzysz meczety sa w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do inżyniera nocnego: poczytaj sobie koleś moje posty wcześniejsze w tym temacie oraz w ,,Przydała by się IX wyprawa krzyżowa" to sie o mnie dowiesz co cie interesuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
powiedz mi ktorym stronie jest.. nie mam czasu poszukac 48 strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na stronie 47 w on turek ja polka, ale zobacz też mój temat o 9 wyprawie... na dyskusji ogólnej jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Teraz rozumiem o co ci chodzi... Najpiwew postaracie podbóc sercy Polki, potem swiata Islamu tak? Poprosze zaczynajcie z Turcji ok... Mocherbabka, tak sie robi fikcje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co mi Turcja??? tam nie ma fundamentalistów a jeśli sie takich znajdzie to wasze władze zamykaja ich w więzieniach!!! nie słyszałem o terrorystach z Turcji, na tym temacie atakowałem Turków i Polki w związkach z nimi!!! jasne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Bo ja ci %99 gwarantuje ze jesli bedzie wojna religii, Turkow nie sziedza i pogladaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze i jestem
agnes252 to byla moja odpowiedz dla herba selasjie, ja uwazam jak najbardziej,ze muzulmanie szanuja swoje zony,bo obracam sie w ich srodowisku i nic zlego nie moge powiedziec.Stwierdzenie,ze malzenstwa im sie nie ukladaja dotyczyly polskich mezczyzn,ktorzy swoim zachowaniem tylko to potwierdzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes252
Do "może i jestem" masz racje źle zrozumiałam. Sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×