Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość agnes252
Do do Jerema Wisniowiecki - Hmmm no tak z tego co napisałaś wyżej wnioskuje że jesteś kobietą, bo skoro to forum On Turek ja Polka i piszesz "nie przeżyłaś tego co ja"...... Widzisz nie znam Twoich przeżyć ale chętnie opowiem o swoich. Nie mieszkam w Stolicy ale wczoraj byłam gościem w domu Turków mieszkających w Warszawie. To otwarci, życzliwi ludzie, nie ma w nich agresji i z przyjemnością przyjmą i ugoszczą każdego kto ma pytania i szuka informacji o Islamie. Jestem muzułmanką , ale wczoraj gościłam w Warszawie z 2 braćmi i koleżanką, którzy są katolikami. Zostaliśmy poczęstowani Turecką herbatą, Tureckim posiłkiem.....nasi gospodarze z przyjemnością przez kilka godzin odpowiadali na różne czasem trudne pytania. Mój brat był z dziewczyną więc mieli dużo pytań odnośnie małżeństwa w Islamie, roli męża, żony. Model rodziny muzułmańskiej wywarł na nich ogromne wrażenie.....dlatego dziwi mnie podejście wielu osób na tym forum, skoro macie pytania pytajcie, są tu żony Turków-muzułmanów, jest Inżynier Nocny oni odpowiedzą jak jest... Macie informacje od kogoś...bo ktoś,kogoś skrzywdził....może i to prawda, ale skoro jeden Turek był zły, skoro on nie był dobrym muzułmaninem to nie znaczy ze wszyscy są tacy sami!!! Wyobraźcie sobie że Ci "obcy dla nas przecież ludzie" dali nam jeszcze jedzenie na drogę......nie przywykliśmy do takiej gościnności w Polsce, a dla nich było dziwne że chcemy jechać kupić kanapki na drogę, skoro oni mogą dać.....mówili:cokolwiek wam potrzeba my dajemy.... Dodam jeszcze że do Warszawy przyjechaliśmy na zaproszenie Turka muzułmanina, to on wczoraj pokazywał nam Stolice....nawet nie pozwolił płacić za taksówkę, autobus......byliśmy jego gośćmi..... I wiecie co najbardziej zostanie w pamięci mojego młodszego 10-letniego brata z wczorajszej wizyty w Warszawie? Właśnie gościnność i życzliwość Turków .... Jak czytam Wasze wypowiedzi wstydzę się za Polaków takich jak Wy, bo potraficie tylko krzyczeć i obrażać...jaki Wy dalibyście przykład mojemu bratu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sobieski
Bleeeeeeeeee jak zjadłam kebaba to myślałam że sie zżygam , to jest ochydne, co za idiota to wymyślił? moj kuzyn to zjadł 1 kiedyś to żygał 5 dni i musiał do szpitala jechać, ale na szczęscie nic mu sie nie stało, a kupowaliśmy w osobnych restauracjach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i do góry bo ciekawa jestem
a jadłaś kiedys mądralo prawdziwego kebaba? czy uważasz, że doner kebab sprzedawany w Polsce jest taki sam jak w Turcji np? Mylisz się, więc nie osądzaj. Zastanawia mnie zawsze jak to ludzie którzy niewiele w życiu widzieli są tak bardzo przekonani o tym, ze to co jest napisane w książce, gazecie czy w necie jest prawdą i KONIEC, nie ma czarne/białe jest tylko czarne. I są tak przekonani o swojej nieomylności nie widząc nawet na oczy Turka a co dopiero wiedzieć cokolwiek o ich życiu. Pewnie jakaś ciotka ciotki Wam opowiedziała bo większość z Was nawet nie była w żadnym kraju muzułmańskim i nie ma żadnego porównania między Turcją, Syrią czy Egiptem. Dla Was to wszystko jedno nieuki i tumany jedne. A o wyjeździe możecie sobie tylko pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
To bylo prawie 5 lat temu, gdy dopiero bylem w Polsce... Spacerowalem gdzies w Warszawie... Widzialem jakis bar napisane "kuchnia turecka". Widzialem döner kebab... Zostalem sczesliwy troche bo widzialem cos znany w tym obcym kraju. Przychodzilem do sklepu... I to jest dialog... - Merhaba (czesc)... - Slucham?! - Merhaba! - Nierozumiem... - Hm... Where are you from? - xxxx xxx ... Wedlug czas, widzialem ze kebab jest zrobiony nie tylko przez Turkami, nawet Wietnamczykow robia kebaba. Gdzies indzej widzialem bar kebabu, napisane "DINNER KEBAB" zamiast döner kebab, moze poprostu zle zrozumial albo tak zrobil. Ech sobiesku... Jesli chcesz jesc kebab po Turecku, poszukaj bary napisane "kebap" zamiast "kebab". Ale mysle ze twoj problem nie jest z kebabem z Turkiem... Mysle ze moze bedziesz powiedziala "fuj" nawet pierogi byloby zrobione w Turcji :) A jescze powiem cos... "Joghurt" tez produkt Turecki. Nawet w swiata nie ma inne imie jak dobrze wiem. Po Turecku "yoğurt". Moze tez ktos pojechal do spitalu przez joghurta? Anybody here?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
oj zjadłabym mój ulubiony kebap iskender..mniam...mniam...do tego pida z masłem :P a na deser? ulubione revani...niestety muszę długo czekać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Dish of the day... Pierogi Ruskie w Tureckim stylu Pierogi Ruskie Joghurt Czosnik Pieprz czerwony (polecone nie granulowany) Jak to zrobione: Gotowac albo nie gotowac pierogi.. Zalezy od was (Muzulmanki - prosze o sczegolniej ostroznosc jesli kupicie pierogi zamiast sama zrobic) Potem w oleju roslinnym, szmazyc pierogi. W innym miejscu sciskac czosniku i mieszac z joghurta. W innym miejscu, podac troche olej (moze 2-3 lyzki) i smazyc bez niczego np. 10 sec. Potem dodac papryki na tej oleju. Olej bedzie czerwony. Ale uwazac, nie palic papryki. Wtedy kolor bedzie czarny. Najpierw pierogi, na to joghurt, na to ten olej z papryka. Zapamietac o soli, jesli nie wystarczy. sobiesku... fuj? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
Inżynier znasz moze strony z rozkładami jazdy autobusów? Interesuje mnie Marmaris, chciałabym dostać się stamtąd do Fethiye. Szukam i szukam w google i nic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Galatasaray www.wezyrholidays.pl www.reformtravel.pl Popytac im

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
ALe mi nie chodzi o nasze biura podróży bo oni nigdy nic nie wiedzą. Mi chodzi o rozkład jazdy autobusów w Turcji. Trudno, poradzę sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
Tesekkur ederim :) o to mi chodziło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Rica ederim :) A moze nam wysylasz kartki z Turcji, prosze z duuzym flaga Turecka :) Albo z mapa Turecka, nie ma w karcie "ztad jestem" ale jest "tu jestem (i'm here)" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sobieski
ja nie moge ale z was debile! czy ja powiedzialam że jadłam tego kebabpa zasranego w polsce? jadłam go właśnie w turcji, i było tam napisane kebap, czy dupa to wie,i normalnie to była ochyda! (czytałam posty inżyniera i mnie to zdźiwiło ż eprzedtem pisł po polsku jak ja po chińsku, a teraz od razu pisze jak mickiewicz!i dziwi mnie to ż eon wszystko tak rozumie) wiesz co przestań udawac bo wszyscy to widzą... a zreszta to chyba wy nie wiecie co wyrabiaja w Turcji te ludzie.. moja ciotka była ożeniona z turkiem, nie wiem co jej palneło ale chyba była pijana całe wesele,to on ja po weselu tak pobił że ona juz nie istnieje! teraz jego bracia grozili całej rodzinie, że jak bedziemy zeznawac to policji to terrrorystów naśla i zabija nas więc... przestańcie pier**lić!że turki to są cacy duap i gracy każdy naród ma jakąś mentalność;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
sobiesku... W jednym reke podziekuje ci, a w drugim nie mam co powiedziec... Przed chwila kolezanka mnie powiedziala kim jest miszkiewicz :) Ale twoja historia dla mnie wygladala jak bajka wiesz... Nienawidzisz kebaba, ale kebab w Turcji... Powiedz mi gdzie bylas, moze kuzyn pamieta imie szpitala. Ja powiem co Turek robi w wesele... Jesli on pije i pije, przygotujej jego pistolet i zaczyna palec na gory... To moze maly pistolet to moze kalasznikow, zalezy od miejsca... Jescze jedno, %99 pewny jestem ze nie pozwola taki wypic na wesele, bo w nocy on musi pamietac co robi ;) Jesli jestes serio, daj mi miejsce szpitalu i miejsce weseli... Wiec, sobiesku nienawidze joghurta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
"Nihansın dideden, ey mes-i nazım, Söyle bana ey sobiesku, sana ne yapmak lazım?" Jesli ktos z wami uda sie pzetlumaczyc taki Turecki wtedy bede przeznac ze ja tez nie jem pierogi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Wiecie co... po wyslaniu 1. wiadomosc troche zalolem... Myslalem ze "jesli to prawda... ona strasila jej siostra a ja jej smieje". Potem jedna zarowka palila w moim glowie jak "Jestes idiotem? Ty tez masz siostra, wymysl... Ktos porwaje jej siostry i ona zaczyna napisac od kebaby zamiast powiedziec ta situacja od razu... Jej siostra nie ma wartosc az tak jednym kebabem?" Wiec, nie zaufamy twojej zdaniy sobiesku... Jesli az tak nienawidzisz joghurta, kup sobie serek... Ale ser tez ma na imie "Turek"... co ma zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sobieski
CO?? wogule nie rozumie nic z tego! nightfershtein!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZb
InzynierNocny Taki z ciebie turek, jak ze mnie turczynka. Ale ściemniać potrafisz. Gratuluje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Nigdy nie myslalbym ze musze potwierdzic ze jestem Turkiem :) Wiec, tak jak anna maria jopek mowi... "Aale jeestem ;)" XYZb, her zaman beklerim (caly czas zapraszam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
dla sobieski: "Czego nierozumiesz sobiesku, Musze powtarzac po angielsku? Jesli przestac klamiec, Zostaja ciebie w spokoju" Bylo jak mickiewicz? Chyba jescze kawalek czywiczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pierdoły na tym forum sie porobiły... ale nie dziwne skoro same pomarańcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Oo... dziadzia wrocil z Jeruzalemu z wojny krusadera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yamunen
czesc ja turek, wale polskie blachary jak doda, sex z nimi, i dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Cierpliwosc yaska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZb
InzynierNocny nigdy się nie poddajesz?? Znam jednego Turka, on bardzo nie lubi być obrażany, ty nie dajesz sie sprowokować. Ponoć Turcy mają fioła na punkcie swojej godności i na obrażanie reagują eksplozywnie. Gdybyś naprawdę był Turkiem rospętałaby się tu prawdziwa wojna. Oczywiście moje mnienanie na ten tmat, chociaz poparte autopsją może okazać się mylne i niezgodne z powszechą prawdą. Każdy człowiek jest przecieź indywidualnością, ale chyba jednak każdy naród posiada zwoje specyficzne i izomorficzne cechy, jak np. Porywczość wśród Turków. Zwrócę się jednak z apelem do moich rodaków. Proszę bądzie trochę bardziej tolerancyjni. Kultura wymaga tego, aby szanować każdego człowieka bez wzgędu na to kim jest, jaki ma kolor skóry, jakiej jest narodowości i jak sie odnosi do nas. Na Zachdzie Europy , co poniektórzy nasi rodacy wypraowali nam "solidny" wizerunek,, jednakże nie znaczy to, ze jesteśmy tam na każdym kroku poniżani i porównywani do reprezentacyjnejekipy Polaków. Na każdy wizerunek trzeba sobie zasłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
XYZb, W jednym reke mysle ze masz racje, Moglbym byc mniej "zabawny". Po za tym... Jesli ktos mowi brzydkie rzecy od razu ignoruje. Ale pytam, co daje wam pisac brzydkie posty w imienina Turka albo klamac ze "Turkow tak robili". Polecam zebyscie zauwazili ze ciala jest jak ubranie dla ducha. Nie mowicie "idz sobie!" gdy nie spodobali wam ubranie wasza przyjaciela, po co ten rasizm? Ani zaakceptuja ani nie, w Polsce sa Turkow, i nie ida bo kogos nie chce zeby mieszkali tutaj. Polecam zebymy sie uczyc zyjc razem. XYZb, uwierzysz albo nie, lubisz albo nie, jestem Turkiem. Nie dostaje pieniadze od napisanie jako Turek, wiec prosze nie oskarz mi z klamaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes252
Do XYZb : Podoba mi sie Twoja druga cześć wypowiedzi, dotycząca nieodpowiedniego zachowania naszych rodaków na tym forum. Nie widziałam Cię wcześniej na forum , więc mogło to uciec Twojej uwadze, że Inzynier Nozny jest Turkiem ale jest rownież moim bratem muzułmaninem. W Islamie każdy praktykujący muzułmanin stara się żyć według Ahlaku, czyli dziedziny wiedzy której przedmiotem jest islamska etyka i moralność. Muzułmanin charakteryzuje się takim cechami jak łagodność, przebaczenie i tolerancja. Są to tak naprawdę oznaki szczerej wiary – imanu, dowody silnej osobowości i jej wielkości. Zapłatą za zło jest zło jemu podobne. Ale kto przebaczy i naprawi, to znajdzie zapłatę u Boga. Zaprawdę, On nie miłuje niesprawiedliwych! (Sura Asz- Szura , 40, [42: 40]) Jeśli ciekawi Was ten temat podaje link http://www.halal.pl/kmp/publication/ahlak/Ahlaki_hamide_dobre_cechy_zjawiska.htm poczytajcie proszę zanim zaczniecie oceniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosemja222
XYZb - muszę się z Tobą zgodzić turcy to prawdziwe wrzaszczki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sobieski
Turki to maja o sobie wysokie mniemanie, wyżej sraja jak dupe noszą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turk
inzynier nocny czy ty znajac tak dobrze polakow wzial bys sobie za zone polke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×