Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

heh może coś się rozkreci zaraz ale ja mykam zaraz bo nie można całego dnia na kompie heh ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
dobranoc kochane :D i niech Wam się Wasi askimowie snia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwa
dobranoc wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry kobitkI;) Wiele z was sie pytalo jak to jest ze slubem koscielnym z turkiem. Hmm wiec zadzwonilam dzis do znajomego ksidza i on podal mi fajna stronke na ten temat :) No ale niestety jest ona tylko po niemiecku. http://www.cibedo.de/christlich_muslimische_ehe.html w skrocie : A mianowicie mozna wziasc normalnie slub koscielny i nkt nie musi rezygnowac ze swojej religi. Jedyne co trzeba zrobic to chrzescijanka powinna podpisac umowe ze jesli przyjada dzieci na swiat w tym zwiazku to ze ona zrobi wszystko zeby byly wychowane w relidze katolickiej i beda dopuszczone normalnie do chrzstu i komuni. I przyszly maz musi o tym wiedziec.. I podwojny slub jest wykluczony.Czyli jak wezmiecie slub koscielny to nie mozna wziasc po moslemsku. Wogole fajnie jest opisane roznice miedzy naszym slubem i ch. Np.ich religia pozwala ze moslem moze poslubic kobiete innej religi ale np.turczynka nie moze poslubic faceta innej religi. Pozdrowionka :* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iviarzenie...
KILKA PRZYDATNYCH ZWOROTOW:) proste= kolay Hayir- Nie tak = evet Lütfen- Proszę ja = ben Dün- Wczoraj Chcę ciebie - seni istiyorum Bugün- dzisiaj merak etme - nie martw się Yarin- Jutro ty = sen Güzel- ładne i = ve Maalesef yok- Niestety nie kocham cie = seni seviyorum Nerede- gdzie? my love = askim Anlamiyorum- Nie rozumiem my honey = balim Şahane- super ja tez = bende Bilmem-nie wiem zaden problem-problem degil kusura bakma-przykro mi dzien dobry = gunaydin affet=przebacz jak sie masz= nasilsin moim zdaniem-Bence sevinmek-cieszyc sie nie ma za co-Bir şey degil. aile=rodzina nauczyc sie-ögrenmek Ben istiyorum- ja chcę twoje usta-dudaklarini canim-moj drogi,moj mily,moja duszo nauczysz sie-ögreneceksin çok-bardzo dlaczego?-nicin fakat-ale kto? -kim Hadi- teraz co?-ne öpmek-pocalowac kiedy?-ne zaman seni-ciebie jestes bardzo ładna-sen cok guzelsin nie wiem-bilmem jak?-nasil Co to znaczy? - Bu ne demek(demektir)? Gdzie jest...? - ...nerededir? Gdzie? - Nerede? dziekuje -Teşekkür ederim dobranoc-Iyi uykular trening czyni mistrza-Meşk kemale erdirir zgadzam sie z toba-Size katiliyorum to wydaje mi sie zabawne-Bana çok eglenceliymiş gibi görünüyor zazdrosc-kiskançlik zgadza sie-Bu dogru z przyjemnoscia-Memnun oldum nie ma za co-Rica ederim JAK MOGE POMOC-Size nasil yardimci olabilirim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
cześć dziewczynki, czy u Was dzisiaj też taka ładna jesienna pogoda? ja poszłam do miasta i wróciłam z kieszeniami pełnymi kasztanów :D wróciłam też z szalikiem Lecha i dwoma flagami Polski (nie mogłam się zdecydować na rozmiar :D ) dla taty mojego H :D wiem, że mam jeszcze masę czasu do wyjazdu, ale teraz nic nie robię, to przynajmniej potem nie będę musiała na gwałt latać i szukać :) i tak się zastanawiałam jeszcze - czy jak się jedzie do Turcji to potrzebne jest normalne ubezpieczenie turystyczne (takie miałam ostatnio) czy mogę wystąpić o jakiś świstek z NFZ i on obowiązuje też tam? bo wiem, że na pewno jest coś takiego na UE, ale jak poza tym...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Islamie religi dzieci chodzi od religi taty, jesli oni nie sa dorosli. Narazie tak moge powiedziec bo to duuzo temat. Nasze religia pozwala slub z katoliczka ale to nie znaczy pozwala wchowywac dzieci jako nie Muzulmaninem. To obowiazek rodziny zeby wchowywac dzieciom jako Muzulmaninem razem, jesli mama nie jest Muzulmanka wtedy taty. Nie znam wiernego Muzulmanina ktory moze pozwalac udoroslic dziecom jako nie Muzulmanina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
czesc dziweczynki:-))) dzieki za info....a swoja droga to te sprawy slubu, religi, lepiej ze swoim przedyskutowac bo wychodzi na to ze kazdy mowi cos innego w zaleznosci od zrodla jest czas nie ma co panikowac pozdrawiam:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delii
hmmm tak sobie myslze ze to zalezy czy Turek jest bardzo wierzacy czy nie.... ja znam takie przypadki ze np jedno dziecko wychowywane jest w religii taty a drugie w religii mamy, wiec to roznie bywa.... ja nie wiem jak by to mialo wygladac u mnie ale mysle ze moj O. chcialby zeby nasze dzieci byly muzułmaninami.... on jest wierzacy, mysle ze w sumie nie bylby to dla mnie duzy problem.... bo przeciez ta religia nie jest sama w sobie zla.... ja wiem jedno ze ja bym nie zmienila wyznania i przynajmiej sproboalabym porozmawiac z moim ukochanym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna....
hej ja wlasnie ostatnio poznalam Turka.. czytajac wasze posty mniej wiem czy warto z nim byc niz wczesniej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja droga mialam tak samo po przeczytaniu tego forum i nawet czesto zaluje ze w ogole tu zagladalam, ale moze czasem warto wiedziec i podchodzic do wszystkiego z lekkim dystansem, ale kochac oczywiscie kochac......... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
czarna, ymmm - co Was tak przestraszyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwa
sarisin, ja tez bylam przerazona po przeczytaniu niektorych wpisow... takich bardzo negatywnych... az szkoda cytowac nawet na mojego H. zaczelam patrzec podejrzliwie i nieufnie, ale na szczescie na razie mi przeszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna....
wczesniej rowniez wiele slyszalam na ich temat i nigdy bym nie powiedziala ze kiedykolwiek chcialabym byc z turkiem. po prostu sie ich balam. a teraz chce i sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
ja się sama nakręcałam przez jakiś czas, cieszę się bardzo w takim razie, że nie trafiłam tu wcześniej... :) teraz już chyba do mnie nie trafia większość głupkowatych argumentów o śmierdzeniu, brudzie i innych cudach, na szczęście :D najwyżej sama się przejadę na nim i na byciu z nim, moja sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
a dzisiaj tutaj tak cichutko dziewczyny ja myslalm ze o takiej godzinie to sie tutaj bedzie dzialo a tu nic........:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merhaba :) do czarna.... ja tez taak mialam,ze po przeczytaniu tych postow zaczelam watpic.. w mojego .. ale nie rob tego bo bedzie Ci ciezko.. zobaczy jaki jest .. ale nie osadzaj Go ze jest taki sam jak inni .. byly tutaj kobiety ktore maja dzieci z Turkami i mowily,ze to co tutaj jest napisane jest nie prawda.. z reszta moj tez taak mowil :) nie masz czego sie bac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna....
no chcialabym, bo wydaje mi sie byc naprawde fajnym kolesiem. z jego zachowania widze, ze jest inny niz koledzy a spotykam ich na codzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
czarna nie ma co wyciagac zadnych wnioskow kazdy jest inny i to wcale nie zalezy od kraju pochodzenia jak ktos przewidzial dla Ciebie meza skur'y'yna to to nie zaleznie od tego skad on bedzie takiego dostaniesz czego oczywiscie nie zycze nikomu poki co staraj sie poznac kolesia wybrobuj go sobie po swojemu i sama zobaczysz jak to dlaej bedzie jak tak robie nie slucham nikogo bo pod koniec dnia sama zasiebie bede musial odpowiedziec :-))))powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwa
ja bym sobie nigdy nie wybaczyla gdybym zrezygnowala z faceta tylko przez to ze ktos cos mowi albo mysli... zalowalabym tego do konca zycia, lepiej sprobowac a zawsze sie mozna wycofac gdyby cos bylo nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos tu dzis ciiiicho........ tez bym sobie nie darowala jak bym nie dala szans swojemu turkowi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
hallo anybody is there????????????:-)))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
nom cichutko wszyscy juz spia czy jak???? co tam slychac canim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjj dzis mnialam ciezki dzien ;( Ide zaraz wziasc goraca kapiel ;PA U ciebie kochana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
a ja jestem chora i caly dzien w domku siedzialm :-((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×