Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

A Twoje dzieci też muzłumanami są ??? Hmm... Mogłabyś cos napisać o islamie... NP ... Jak islam postrzega kobiete? :)itp/..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
elif - ja też mam szacunek do starszych, rola matki we wszystkich znanych mi polskich rodzinach też jest bardzo ważna, a na ulicy nie zwracam się do ludzi per "k***" albo "ch***" - proszę Cię, nie generalizuj tak... nie porównuj zwykłej rodziny dobrze wychowanych Turków z naszymi menelami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
sarsin Dobrze wiesz ze w polsce na codzien wszedzie mozna uslyszec jak to sie w tych polskich rodzinach dzieje . uwierz mi ze w turcji to nie jest chleb powszedni. NİE UWAZAM ZE KAZDY NAROD JEST İDEALNY CDN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
Edunia w tej chwil nie mam czasu wszystkiego poisywac. Wystarszczy poczytac np na stronie planeta islam na temat roli kobiety w islamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
elif - byłam w Turcji i też zauważyłam kilka rzeczy, które mi się tam bardzo podobały, i których mi brakuje w Polsce, jasne :) ale mimo wszystko tutaj u nas nie jest tak źle, straszne i okropne rzeczy dzieją się wszędzie, ludzie są chamscy wszędzie - czasem mniej a czasem bardziej widoczni zakochałam się w Turcji i jestem do niej strasznie pozytywnie nastawiona, do wszystkiego co jej dotyczy, ale nie jestem totalnie bezkrytyczna w stosunku do Polski też staram się być w miarę obiektywna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iviarzenie...
tak kochana...tylko ze ja nie bylam z turkiem tydzien czy dwa tylko ponad rok...i on zdazyl poznac zwyczaje w moim domu a ja w jego....nie jestem jakas ulomna zeby nie zczaic o co ci chodzi...i szanuje zdanie kazdego kto sie wypowiada...no moze procz tych obrazliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaonka
cześć w sumie rzucił mi się temat w oczy jak skakałam szukałam swojego no i zerknęłam, przejrzałam 2 strony z początku, 2 z końca i postanowiłam napisać. Jestem związana z obcokrajowcem, Duńczykiem, wyznanie ma inne, ale nasz związek kontrowersji nie budzi. Ale chcę o czymś innym napisać. W czerwcu tego roku pojechałam na konferencję do Istambułu na tydzień, znajomi przestrzegali mnie, że jadę sama itp., że Turcy niebezpieczni... no i szczerze powiedziawszy bałam się troszkę jechać, ale powód był inny... bałam się, że znajomość angielskiego nie wystarczy i się zgubię, a wieeelkie miasto jakim jest Istambuł (dla porównania Dania jako państwo ma \"tylko\" 5mln mieszkańców, a kolega na konferencji mi powiedział, że co 4 minuty ktoś emigruje do Istambułu)... na miejscu poznałam koleżankę z Francji (oryginalnie z Tunezji) i we dwie już było nam raźniej... a później poznałam ludzi różnych narodowości, głównie jednakTurków, ze względu na lokalizację konferencji. I powiem tak ... nie poznałam na tej konferencji milszych ludzi... każdy jeden szarmancki, miły, kulturalny, ogólnie nie narzekam w Polsce na mężczyzn z którymi przebywam, ale tam... no nie do opisania. Do tej pory utrzymuję kontakty z nimi :) a co do ostrzegania ludzi, że będą mnie nagabywać, wciskać mi na bazarach jakies towary itp... to raz jak zajrzałam po kolegę do sklepu i powiedziałam mu że już czekamy w pewnym miejscu i odwróciłam się do wyjścia i sprzedawca wtedy zawołał \"Miss. stop\" odwróciłam się i spojrzałam na niego, powiedział \"i need your money\" to mu odpowiedziałam \"i need my money too\" i zaczęłam się śmiać. Efekt był taki, że dostałam od niego 100% gratis zestaw cukierków i herbat ze szklaneczkami:) ogólnie jak cokolwiek kupowałam to zawsze panowie obdarzali mnie sporą sympatią i upominkami :) kelner w pubie nawet nie kazał nam za piwo zapłacić...po powrocie weryfikowałam zdanie znajomych na temat Turcji i Turków ale .... jak grochem o ścianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
jasne :) ja nie chcę w żadnym razie robić za jakiegokolwiek specjalistę, z moim jestem parę miesięcy i cały czas jestem w fazie fascynacji (przeplatanej strachem przed nowością i innymi mniej fajnymi uczuciami, ale mimo wszystko to nadal fascynacja) ja po prostu jestem uczulona (od zawsze) na atakowanie tego co polskie, nie znoszę po prostu naszego marudzenia i tego, że za płotem trawa jest bardziej zielona, ja zamiast narzekania staram się budować w miarę pozytywny obraz Polaka i Polski - i w Polsce i poza nią, poza tym grzecznie i z radością chodzę na wszystkie wybory, jestem patriotką lokalną do bólu i staram się robić różne drobne i prozaiczne rzeczy, żeby jakoś u nas wszystko szło w lepszym kierunku :) więc przepraszam, jeśli przesadzam z reakcjami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
jaonka - dzięki :D miło coś takiego poczytać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć jaonka : To racja,....Turcy są bardzo , ale to bardzo uprzejmi ,gościnni i otwarci... Ja osobiście nie byłam w Turcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale moja przyjaciółka była i twierdzi że tam są bardzo uprzejmi ludzie :)... Zreszta mieszkam kolo NIemiec , tam jest wiele Turkow .. To naprawde bardzo uprzejmi , mili ,pomocni ludzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Widze,ze sie tutaj zrobilo troche goraco.. Chcialam sie odniesc do \'i kolejny raz\' .. Milo mi Cie jest poznac .. Anyways co chcialam napisac...\'\' 90 % z was nawet nie ma 18 lat a pisze na temat slubow i doroslego zycia\'\' wydaje mi sie,ze zle to obliczylas.. ja z tego forum znam tylko 2 osoby co nie maja 18 lat to jestem ja i Edunia.. reszta jest powyzej 20 !! Nie wszystkie kobiety na tym forum poznaly swoich panow na wakacji .. a czy to cos zlego ?? Zgodze sie z Toba, ze niektore Polki (bo sa takie, znam i osobiscie) pchaja sie do Turkow na wakacjach.. bo to cos nowego.. cos czego jest trudno spotkac w Polsce.. Ale nie mozesz mowic,ze kazda taka jest.. znam wiele Turkow w Londynie co oni sie pchaja jak tylko uslysza slowo \'POLKA\'.. wiece razy zostalam zaczepiana na ulicy .. pytana o numer telefonu czy nie chcialabym isc na drinka.. nie sadze,ze Polki czy Polacy by tak postapili.. albo naucza sie paru slowek i potem na ulicy krzycza \'ej ladna dupa jestes\'.. itp Oczywiscie nie mowie,ze kazdy taki jest .. ale wiekszosc z nich niestety :( \'\'a potem jak taki chlopak po powrocie do polski sie nie odzywa i nie pisze smssow kochane dziewczyny psuja reputacje turcji..\'\' teraz mi wytlumacz.. to po co Turcy w ogole sie z takimi dziewczynami zadaja? skoro wiedza,ze nic z tego nie bedzie.. Jak ja nie widze sensu znajomosci to nigdy jej nie zaczynam.. a Turcy wiedzac o tym i taak to robia.. Zgodze sie do kolejnego puntktu z Toba,ze Polacy mowia o Turkach \'brudasy\' nie zgodze sie z tym w ogole.. bo to sa czysci ludzie i zawsze zadbani.. nie wiem niektorzy tak pewnie mowi z zazdrosci ,ze nie jeden Turek prezentuje sie lepiej niz Polak. \'\' wszedzie na kazdym rogu grupa meneli ) dziewczyny z piwem na ulicy ..\'\' do tego sie nie zgodze.. nie wiem gdzie Twoja babcia mieszka, ale u mnie w miescie nie spotkasz takich osob.. prosze nie generalizuj.. \'\'zanim zacznecie kogos ocenac poparzcie na siebie!!!!!!!!!\'\' do tego sie zgodze, to sa madre slowa.. niestety polacy najpierw patrza na innych potem na siebie... Chcialam to skomentowac.. bo niestety gdzie niegdzie troche przesadzilas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazze..
,,ja mam 27 ..mustafa 29 ..ja czuje sie teraz jak zakochana gówniara..i to piekne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazze..
..czy wasi facei w czasie ramadanu naprawde was nie całują..dotykają...mustafa mnie pocałował wczoraj ale widziałam ze potem zle si,ę z tym czuł...czy to naprawde az takie wazne w ramadanie zeby powstrzymywac sie przed okazywaniem uczuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 25 lat a i tak wpadlam po uszy mimo iz mam dzieci i męza,ale mniejsza z tym. Napewno się podpisuję pod slowami poprzedniczki ze Turcy są bardzoooooo mili i sympatyczni.Na kazdym kroku to widac.A u nas gbury :(Turcja to piękny kraj a Turcy lepiej sie prezentują od naszych facetów,tez są wyksztalceni itp I nie dam sobie złego słowa powiedziec na Turków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez poznalam jednego Mustafa ale on mial 25,zresztą mustafa to bardzo popularne imie w turcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazze..
.ja znam turków..którzy cieżko pracują..odkładają każdego funta żeby zrealizować swoje targety...nie to co polacy..co marudzą jak im ciężko..jak to anglik nimi poniewiera...podziwiam ich ze mimo wielu przeciwnosci kazdy turek pomoze swojemu ..nasza nacja to juz nie ta bajka..w londynie kazdy polak polakowi wilkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazze.. zgadzam sie z Toba... widze, ze tez chyba mieszkasz w Anglii .. zaden Turek nie da zrobic krzywdy swojemu !! zawsze sobie pomoga .. nawet jezeli im rowniez jest ciezko... otrzymalam wiele razy pomocna reke wlasnie ze strony Turkow.Turczynek, lecz niestety nie Polakow:( A co do Twoje pytania o tym calowaniu i dotykowi to niestety nie wiem. Moj nie obchodzi Ramadanu.. Ale z tego co slyszalam to moga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
do jazze- podczas ramadanu maz moze oczywiscie robic wszystko ze swoja zona wtedy kiedy skonczy sie ( 4 azan tzn. akşam ezan ) az do czasu kiedy skonczy sie 1 ezan tzn sabah ezan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
do sarisin wspomnialas o AKP dla Twojej wiadomosci wiekszosc tureckiej spolecznosci jest za ta partio i ja do nich naleze. Oni robia bardzo duzo dobrego w porownaniu do polskich politykow ( PO cz PİSu) Wiadomo ze dla ateistow osob malo wiezacych partia typu AKP jest niewygodna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! :) Właśnie wrociłam z proby spiewu z kolezankami (ale zimno na dworze ) Elif : NIe wiem czemu ale czy mi się zdaje czy ty ciągle krytykujesz Polske ?? w,, Turcji lepsze to i tamto .\'\'..a to wcale nie prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
zdaje ci sie nie krytykuje polski rtlko stwierdzam pewne fakty. pozatym co ty mozesz wiedziec jak jest w turcji skoro tam nigdy nie bylas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
elif, nie jestem muzułmanką, ale gdyby katolicka partia miała taki program i takie założenia jak AKP to trzymałabym się od niej z daleka, robią z Turcji drugi Iran... a to, że większość społeczeństwa ją popiera - z całym szacunkiem, dla mnie to nic nie znaczy, a już na pewno nie świadczy o wartości partii czy o tym ile to dobrego dla kraju robi (vide PiS) - no ale każdy ma prawo do swoich przekonań, całe szczęście mnie się AKP nie podoba i to mało znaczy, bo głosu w ich wyborach nie mam, ale i mój facet i jego rodzina i znajomi są bardzo przeciw, mimo tego, że oczywiście są muzułmanami - praktykującymi, ale nie fanatykami religia religią, ale niech się trzyma z dala od świeckiego państwa - i dotyczy to każdej religii, żeby nie było... wydawanie milionów PLN na kolejną świątynię też mnie wkurza... a tak przy okazji - skąd w Turcji jesteś? i od jak dawna tam mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
jestem z İstanbulu i zyje juz tu przeszlo 7 lat apropo AKP co ci sie nie podoba podaj przyklady. a ty skad jests ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ...ze nigdy nie byłam ... Ale mam wielu znajomych Turków i Turczynek .... A Tobie co się w Polsce tak nie podoba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
co mi się nie podoba? ojej... kilka przykładów odnośnie tolerancji - skoro mieszkasz w Stambule, wiesz ile tam meczetów, podstawą w demokracji jest poszanowanie praw mniejszości, a mniejszości wyznaniowe nie mają prawa budować sobie świątyń (w teorii oczywiście mogą, w praktyce jest to utrudniane), mają także problemy z remontem istniejących budynków (wszystko w imię poszanowania uczuć religijnych muzułmanów, którzy w Polsce i w Europie podnoszą krzyk jak nie mogą meczetu wybudować, w Kolonii obecnie powstaje największy meczet w Europie, poproszę o największy w Azji kościół w Stambule lub Ankarze) odnośnie praw jednostki - dlaczego osoby popierające otwarcie Ataturka są aresztowane na każdym kroku? dlaczego nie można w Stambule przeprowadzić pokojowej demonstracji z hasłami Ataturka na sztandarach? i dlaczego mimo tego AKP na forum międzynarodowym i pod publiczkę w Turcji popiera jego założenia? jak do świeckości ma się umieszczanie info o religii na dowodzie osobistym? jak do poszanowania praw jednostek ma się fakt utrudniania zatrudniania osób, które nie wyznają Islamu? jak do praw demokratycznych, takich jak wolność słowa ma się usunięty ostatnio z KK artykuł mówiący o poszanowaniu tureckości, który był nadużywany wobec niewygodnych politycznie ludzi? polecam książkę "Między Islamem a kemalizmem" Adama Szymańskiego, jakieś 500 stron przykładów... a ja jestem z Poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×