Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

moppy czy mi sie wydaje czy on gada o tym przykazaniu ktore zmienil kosciol?? ja zaczelam od drugiej czesci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesluchalam wszystko generalnie jest to to o czym ja caly czas mowilam, wyciagnac wniosek mozna tylko taki ze hmm wierzac tylko w Biblie nie mozna nazwac sie katolikiem.. i dalej wychodze z zalozenia ze ten nasz katolicyzm to moze i od Boga pochodzi ale jest tak przez ludzi przerobiony ze z tym Bogiem to juz ma malo wspolnego.. moppy szukalam i znalazlam aska.m miala racje.. nie mozesz jako niemuzulmanka pojechac do Mekki.. jest to niemozliwe!!! chociazby ze wzgledu na wize!! aby ja dostac musisz miec odpowiedni dokument zaswiadczajacy o twojej wierze.. to jest tak zwana wiza religijna.. to po pierwsze, po drugie pielgrzymkami zajmuja sie specjalne biura podrozy to wiem bo przeciez na pielgrzymce jest wlasnie moja przyszla tesciowa.. jesli chodzi o wize turystyczna to nie jest tak jak w Turcji ze kupujesz za kilkanascie euro.. sa one wydawane wylacznie czlonkom zorganizowanych i wczesniej zaakceptowanych grup realizujacych scisle ustalony program.. oprocz tych wiz sa jeszcze dla biznesmenow, do pracy oraz w celu odwiedzenia najblizszych krewnych i tranzytowe.. na podstawie tych wiz mozesz poruszac sie tylko w miejscach ogolnodostepnych a dla turysty Mekka jako miejsce modlow nie jest miejscem dostepnym.. to by bylo chyba na tyle :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to z wikipedii zeby nie bylo :) Mekka (pełna nazwa: Makkat ul-Mukarramah, znana również jako Makka; ar. مكة) – święte miasto islamu, miasto w zachodniej części Arabii Saudyjskiej, stolica prowincji Al-Hidżaz, położona u podnóża masywu górskiego (277 m n.p.m.) Dżabal al-Karnajt, w wąskiej i piaszczystej Dolinie Abrahama. Zamieszkuje ją ok. 1,7 mln ludzi. Trzecie co do wielkości miasto kraju. Centrum religijne islamu i najświętsze miasto muzułmanów, DOSTĘPNE TYLKO DLA WYZNAWCÓW TEJ RELIGII. Według wyznawców islamu miejsce urodzenia Mahometa (w 571) oraz miejsce objawienia sur mekkańskich. Od powrotu proroka z Medyny w 630 cel pielgrzymek wszystkich muzułmanów z całego świata. Zarządzana przez członków rodziny kalifa Alego (Alidów), od 960 noszących tytuł szarifów. Szarifowie Mekki zachowywali niezależność od kalifatu, którą zdołali utrzymać także po włączeniu Mekki w skład imperium osmańskiego (1517). Od 1924 należy do Arabii Saudyjskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko, ze jadac poprzez biuro, ktore taka "wycieczke"organizuje, to oni wszystko zalatwiaja; ja zrozumialam,ze chodzi o to, ze nie moge tam jechac ze wzgledu na to, ze jestem CH, ale w innym znaczeniu; a jesli chodzi o to,ze nie moglabym sie tam dostac, to juz wczesniej o tym rozmawialismy/okolo 3miesiace temu/; jego wujek pracuje w alferdoos, zajmuja sie tymi sprawami, wiec nie byloby problemu; ja zrozumialam ja w innym sensie; o tym to wiem kochana, chcielismy jechac na ten kurban bayrami, ale no troszke/tzn duzo wiecej niz troszke ;) / to kosztuje, wiec... w takim razie aske przepraszam, ale i9naczej ja zrozumialam, ale reszta zostaje ;) ja naprawde nie jestem przeciw ani mojemu mezowi ani muslim, kto wie, moze za jakis czas i ja wypowiem szachade/nie wiem czy dobrze napisalam, ale wiecei o co chodzi/ co do tego ksiedza, to wlasnie bardzo wiele mowi, o tym, co jest nie tak w KK, a czego ludzie nie wiedza. Ja do tej pory np nie moge zrozumiec Eucharystii, przeciez to jest wymysl kosciola, moim zdaniem czysta profanacja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i o to i o to; wiem, ze kazdy wiem jak to wyglada, ale pzrzytocze cale to przeistoczenie, bo chcialabym sie do tego odniesc: "Kapłan odczytuje z mszału tekst zawierające opowiadanie o Ostatniej Wieczerzy, jednocześnie wycierając ręce o korporał bierze do rąk Hostię. Wznosi oczy ku niebu, potem pochyla głowę, żegna Hostię znakiem krzyża i wymaga słowo konsekracyjne nad Hostią, trzymaną obiema rękami, mówiąc - To jest bowiem ciało moje. Po wymówieniu tych słów i przez wymówienie tych słów już nie ma chleba na ołtarzu. Jest tylko ciało Chrystusa, dlatego kapłan przyklęka na prawe kolano dla oddania czci Chrystusowi, podnosi Hostię, kładzie ją na korporale i jeszcze raz klęka. Kapłan odkrywa kielich z winem, bierze go do rąk i odczytuje dalszy ciąg opowiadania o Ostatniej Wieczerzy. Pochyla głowę, żegna kielich znakiem krzyża i wymawia nad nim słowa konsekracyjne - Ten jest bowiem kielich krwi mojej nowego i wiecznego przymierza. Po wymówieniu tych słów, nie ma już wina na ołtarzu jest tylko krew Chrystusa pod postacią wina, dlatego też kapłan kładzie Pana Jezusa na ołtarzu, klęka dla oddania Mu czci, podnosi Go do góry, ponad swoją głowę, by wierni mogli cześć oddać Chrystusowi" /zaczerpniete z katechizmu o mszy swietej z internetu/ a wiec/tak wiem nie zaczyna sie zdania od a wiec ;) /: KK naucza że w Eucharystii zawiera się prawdziwe, rzeczywiste i substancjalne ciało i krew Jezusa Chrystusa, wraz z Jego duszą i Bóstwem.Można powiedzieć że kapłan na mocy Transsubstancjacji staje się właściwym stwórcą samego Stworzyciela.Naprawdę można się zastanowić czy aż tak olbrzymia władza została złożona w ręce człowieka, w ręce kapłana. Co do reszty to ocziwiscie chrzciny malych dzieci. KK głosi przeciwną naukę nauce Biblii i mówi o chrzcie niemowląt, który absolutnie nie znajduje swojego odzwierciedlenia w Słowie Bożym. Chrzest Biblijny wg świadectwa zarówno Ewangelii jak i Dziejów Apostolskich, a także Listów Apostolskich był zawsze wykonywany na człowieku dorosłym, który jako wyznanie swojej wiary dawał się ochrzcić, był to znak, zewnętrzny znak tego co się dokonało w jego sercu. Był to zewnętrzny znak mający wewnętrzne znaczenie. Dlatego że on wskazywał na to, co się dokonało w sercu tego człowieka. Nigdzie nie jest napisane w Nowym Testamencie, w Dziejach Apostolskich, że apostoł Paweł odprawiał Mszę Świętą ubrany w stroje liturgiczne, niosący "monstrancję", klękający przy ołtarzu, nie ma o czymś takim mowy. W Słowie Bożym/z tego co pamietam/, zupełnie inaczej wyglądało spotkanie Kościoła w trakcie którego następowało łamanie chleba. Nigdzie nie ma mowy o tych wszystkich zewnętrznych rzeczach, które w tej chwili praktykuje KK. Łamanie chleba wyglądało zupełnie inaczej. a to co znalazlam: Czy Chrystus ofiaruje się w eucharystii? Pomijając to, że w l Kor. 10 i 11 nie ma nawet najmniejszej wzmianki o tym, że obchodzenie pamiątki łamania chleba i picia wina jest związane z jakimś systemem ofiarniczym, Biblia uczy wyraźnie, że w przeciwieństwie do starego przymierza, kiedy codziennie były składane ofiary, wieczne zbawienie dokonało się raz na zawsze przez jedną jedyną ofiarę Jezusa Chrystusa złożoną na krzyżu. "Chrystus wszedł raz na zawsze do świqtyni (...) z własnq krwiq, swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia". (Hebr. 9,12) "Ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu, przez ofiarowanie samego siebie" (Hebr. 9,26). "Tak l Chrystus raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują" (Hebr. 9,28). "Mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze" (Hebr. 10,10). "Lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej" (Hebr. 10,12). "Albowiem jedną ofiarą uczynił raz na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni" (Hebr. 10,14). "Takiego to przystało nam mieć arcykapłana, świętego (...) Który nie musi codziennie, jak inni arcykapłani, składać ofiar najpierw za własne grzechy, następnie za grzechy ludu, uczynił to bowiem raz na zawsze, gdy ofiarował samego siebie" (Hebr. 7,26-27). "Umarłszy bowiem dla grzechu raz na zawsze umarł, a żyjąc, żyje dla Boga" (Rzym. 6,10). "Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga" (IPiotra 3,18). Wyżej przytoczone przekazy z Biblii świadczą wyraźnie o tym, że nauka kościoła rzymskokatolickiego o ofierze mszy jest ciężkim błędem, gdyż ubliża dziełu zbawienia naszego Pana. i cos jeszcze do poczytania http://haereticus.blox.pl/2009/06/RZECZYWISTOSC-CZY-SYMBOL.html uwazam, ze slowa Jezusa "oto krew moja, oto cialo moje" zostalo wziete doslownie, a chyba nie o to chodzilo, tak mi sie wydaje... przepraszam, ze tak duzo tego, ale czasem krocej sie nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
interesujace /ilginç ;) / tylko facet ma troche irytujace glos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak cos odpisze w poniedzialek, musze troche od tego odpoczac :) troche za duzo tych wszystkich informacji :O juz wszystko mi sie miksuje :O milego weekendu :) /p.s. kiedy wraca twoj askim?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz moppy ja dzisiaj nie mam juz glowy tyle sie naogladalam tych filmikow na YT ze mam dosc.. sama widzisz kosciol uczy inaczej czasami nawet niezgodnie z Biblia.. wiesz czasami sie zastanawiam co by bylo gdybym nie spotkala mojego canim.. pewnie nawet do glowy by mi nie przyszlo zeby przeczytac Biblie i to wszystko odkryc.. masz racje z jednej strony trudno odrzucic cos co wpajano nam od malenkosci jednak z drugiej strony nie wiem jak Ty ale ja czuje sie oszukana bo mowili mi o czyms boskim co od Boga tak naprawde nie jest.. widzisz sam fakt tego ze w czasie tej eucharystii ludzie klekaja.. czyli hmm klaniaja sie ale Jezusowi ktory jest w postaci chleba i wina.. nie Bogu a w Biblii jest napisane ze mamy nie klaniac sie nikomu procz Boga wiec hmm JCh jest Bogiem.. czasami mam wrazenie ze tak traktuja go katolicy i sa przekonani o jego boskosci a przeciez w Biblii jest napisane ze to czlowiek.. to takie bledne kolo.. ogladnij te filmiki naprawde dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canim wraca za rowniusienki tydz znaczy 19 ma samolot z Indii wiec bedzie tutaj 20 grudnia.. bo roznica czasowa.. tam jest teraz jakos kolo 4 w nocy.. a mnie tutaj szlag trafia ze tak napisze ale przynajmniej kocica korzysta bo spi ze mna na poduszce a przy nim to raczej nie mozliwe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogladnelam wszystkie filmiki; dodam jeszce tez takie filmiki, ale dotyczace Koranu/ja poprzez nie jestem juz totalnie zakrecona/ jest 13 czesci, ale jest interesujace warte obejrzec: http://www.youtube.com/watch?v=rhUE2tg9igg&feature=related to pierwsz czesc, a nastepne po prostu sobie sledz na youtube do zobaczenia w poniedzialek :) jutro mam day off rowniez od tych rozmyslan, bo zwariuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ty co jeszcze nie spisz hehe ja wlasnie ogladam niemiecka edycje mam talent.. polacy to wariaci ale Ci co byli tutaj dopiero maja w glowach.. :) pewnie jak nie bede mogla spac to obejrze filmiki :) ja znalazlam jeszcze ciekawa rzecz ale juz zostawie ja do poniedzialku :) udanej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Napisze tu jedna wydarzenie o Naszego Proroka (s.a.s.) ale zanim powiem jak wyglada situacja "odkupienia gzechy z punktu widzenia Islamu". W Islamu odkupienia grzechy tak jak chrestianiny rozumieja to nie ma. Tylko jest jeden temat ktory "podobny" a nie tak samo, w ostatnym sadu, w trakcie ustalenia sprawiedlosci miedzy ludzmi. Np. Pan X, gwalci prawy Pana Y. To moze byc ukrasc jego pieniadze, smuczenie, obdagywanie o niego, lub oskarzac czyms co on nie zrobil itd itd itd. W ostatecznym sadu wtedy Allah (c.c.) daje do Pana Y od nagrody Pana X ktory gwalcajacy, aby byc sprawiedliwosc. Jesli nagrody Pana X konczy, wtedy on zaczyna sobie zainstalowac grzechy Pana X o wartosci gwalty jego prawa. Drugi temat to temat "szefaat". Szefaat jest chyba po polsku "interweniowac" nie jestem pewny. Czyli, niektorzy madrzy ludzi moga powodowac z pozwoleniem Allaha (c.c.), zeby zostal wybaczone nasze grzechy. Kilka grupy ludzi moga wykonac szefaat. Np. Prorocy moga, martyry moga, naukowcy moga, przyjaciele Allaha (c.c.) moga... Ale to nie jest odkupienie grzechy, wykonujacy szefaat, nie do siebie zainstaluje ich grzechy i nie pali w Piekla. Allah (c.c.) poprostu wybaczy tych grzechow. Oczywiscie te grzechy nie musi zawierac szirk czyli oskarzac partnerstwo Allaha (c.c.) oraz kufr czyli bluznierstwo. Ich nie zostanie wybaczony wcale. Po drugi, podczas "miradz" (Allah (c.c.) sciagnal Naszego Proroka (s.a.s.) do Nieba i z Nim rozmawial to sie nazywa miradz, modliwa 5 razy na dzien zostal przekazany w tej wydarzeniu) bylo jedna wydarzenie: Allah (c.c.) nakazywal Hz. Muhammeda (s.a.s.) zeby patrzyl na prawa. On (s.a.s.) patrzyl, widzial morze ktory nie widac koniec. W tej morze jeden wyspe, w tej wyspie jedna drzewa, w tej drzewie jeden ptak, na buzi ptaka jeden maly kamien. Wiemy ze to co reprezentuje... morza.. Litosci Allaha (c.c.). Wyspa, ziema. Drzewa, wykorzyszci ziemy. Ptak, ludzkosc, kamien, grzechy ludzkosci. Jesli ten ptak wrzuci tego kamiena na morze, czy morza ukrywa tego kamienu, oczywiscie. O ile nie jest ten kamien jest kufr. Bluznierstwo nie zostanie ukrywany w Litosci Allaha (c.c.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inzynierze ja tego nie rozumiem :( czytam to po kilka razy i nie rozumiem o co chodzi z tym panem X i Y nie wiem ale wychodzi na to ze jesli pan X zrobi zle panu Y to wtedy pan Y dostaje od Allaha nagrody, ktore sa zabrane od pana X zeby bylo sprawiedliwie tak?? i co sie stanie jesli te nagrody sie koncza nie wiem w jakim sensie napisales zainstalowywac ?? i z tej ostatniej wypowiedzi wychodzi ze jesli ten kamien zakryje woda to tak jakby Allah wybaczyl grzechy ludzkosci oprocz tego bluznierstwa?? ja wlasnie dzisiaj skonczylam ogladac caly ten film na YT ktory link przeslala moppy i w zwiazku z nim mam pytanie: mowia tam ze Koran dzieli sie na 2 czesci ta czesc ktora zostala napisana jak Muhammed byl w Mecce i druga jak byl w Medynie ponoc jedna czesc zaprzecza drugiej co do traktowania niewiernych w tym nawet ludzi ksiegi.. i za dobra czesc znaczy ta wlasciwa muzulmanie traktuja ta ostatnia w ktorej jest napisane aby walczyc z niewiernymi i stad sa te ataki terrorystyczne, mordy na chrzescijanach itd wiec moje pytanie jesli islam jest nazywany religia pokoju stad ten fanatyzm?? ta wiara ze zabijajac robisz dobrze.. moze lepiej ogladnij ten film bo nie wiem czy dobrze wytlumaczylam to o co mi chodzi.. :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniska to tak: Powiedzmy ja ukradlem od Ali 50 zl. Nie oddalem, Ali nie wie o tym lub wie, nie wazne. Po koncu swiata, sad jest tak... W sadu, ja nie moge do Ali oddac ten 50 zl jako 50 zl. Musze oddac do Ali od swojej nagrody o wartosci 50 zl na ziemy. Jesli mam dosyc nagrody u siebie, to oddam, a powiedzmy moja cala nagrody porywa tylko 40 zl, wtedy Ali do mnie odda od swojej grzechy o wartosci w ziemi 10 zl. Ja zostanie ukarany za jego o tej wartosci grzechy. Oczywiscie jest opcja, Ali moze mnie wybaczyc, wtedy nie ma nic miedzy nami. O tej wideo, widac to propaganda. Sami nie znaja Islamu, otworza Koran, "czytalem ten ten ten i taki mam informacje". Nie znaja kronologia ayatow, ktory ayat wczesniej ktory pozniej, jescze temat nesih-mensuh nie znaja, bo w Koranie sa ayatow, ich szeriat zostajeli anulowane przez innych ayatow lub hadisow. W sumie niezgodnosc w Koranie nie ma, zamiast czytac z tlumaczen Koranu by czytali tafsir czyli wytlumaczenie Koranu, moze by zrozumieli. Jescze wazna informacja, Koran nie zostal NAPISANY. Zostal ZESLANY. Nasz Prorok (s.a.s.) nie napisal to od Siebie, Koran slowo Allaha (c.c.). Nie sie mowi napisane w Mekce, w Medynie. Ayaty zostali zeslane w Mekce lub w Medynie. Jescze mowia 11ego Wrzesznia 11ego Wrzesznia... Niby przed 11ego Wrzesznia nam kochali, a potem zauwazyli ze jednak nie kochaja. Tez mielismy inna etykete. Roznie badania pokazywaly WTC nie mogl sie zlamac przez 2 samolotow, jescze dziwniejszy, przez roketem nie dasz rade atakowac pentagon, atakujesz z samolotem cywylnym, jescze mowia "dobrze ze z powodu remont czy cos ten budynek byl pusty". Powiem, glowny powod pierwszy ataku Irak bylo po to, Saddam Huseyin zaczynal sprzedawac patrol przez euro. To gleboko temat. Nie zamieszac glowy. Jescze mnie niepokoi ten, ze niektorzy ludzi naprawde szukaja odpowiedzi, a niektorzy maja zamieszane glowy, inni tez zamieszaja. Czytam niektore posty, nie rozumiem poprostu cel, czy pisarz chce miec odpowiedz na swoja pytania czy poprostu ma pretensje do Islamu lub religi. Czasem czuje sie tak jak wypowiedzi w Turcji, "jeden szalony wrzucil kamien na dolku, 50 inteligentnych ludzi nie dali rade tego wysunac". :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inzynierze ja nie chce zebys ty mnie zle odczytal o nie.. ja poprostu nie rozumiem wielu rzeczy.. hmm wiesz ja to mowie zreszta pewnie juz kiedys to slyszales bedac w Polsce :) 'jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze..' zobacz ta prosta zasada mozna nawet wytlumaczyc cala inkwizycje katolicka itd.. nie rozumiem tylko dlaczego ludzie powoluja sie na Boga przeciez on nie chce zeby miedzy soba walczyc on chce pokoju, to on dal nam prawo zycia wiec to on powinien miec prawo zeby je odebrac.. pamietam jak kiedys nawet tutaj na forum tlumaczylam te ayaty na temat zabijania niewiernych, wiem ze po przeczytaniu calosci nie chodzi o to zeby zabijac ale o to ze Allah pozwala sie bronic.. wiec to co uslyszalam tam hmm poprostu zglupialam.. mam nadzieje ze niczym Cie nie urazilam jesli tak przepraszam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inzynierze ja nie chce zebys ty mnie zle odczytal o nie.. ja poprostu nie rozumiem wielu rzeczy.. hmm wiesz ja to mowie zreszta pewnie juz kiedys to slyszales bedac w Polsce :) 'jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze..' zobacz ta prosta zasada mozna nawet wytlumaczyc cala inkwizycje katolicka itd.. nie rozumiem tylko dlaczego ludzie powoluja sie na Boga przeciez on nie chce zeby miedzy soba walczyc on chce pokoju, to on dal nam prawo zycia wiec to on powinien miec prawo zeby je odebrac.. pamietam jak kiedys nawet tutaj na forum tlumaczylam te ayaty na temat zabijania niewiernych, wiem ze po przeczytaniu calosci nie chodzi o to zeby zabijac ale o to ze Allah pozwala sie bronic.. wiec to co uslyszalam tam hmm poprostu zglupialam.. mam nadzieje ze niczym Cie nie urazilam jesli tak przepraszam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I'm back ;) "O tej wideo, widac to propaganda. Sami nie znaja Islamu" ale np facet ktore sie tam wypowiada byl muzulmaninem, wiec jakias tam chyba znajomosc ma; "Zostal ZESLANY."no dobrze, ale tak czy siak zostal zeslany w dwoch roznych miejscach i zawiera calkiem sprzeczne rzeczy i jesli to prawda, ze trzeba brac pod uwage te drugie bardziej niz tepierwsze to juz nic z tego nie rozumiem :( po co Bog mialby zssylac te pierwsze, zeby w niedlugim czasie zsylac te drugie, tzn co, odwoluje te pierwsze, bo tego pojac nie moge; dlaczego ? Dlaczego Bog, nieomylny dodajmy, robi ludziom taka wode z mozgu? to, nie jest tak ze ja robie jakas propagande Islamu, nie, ogladalam te, ktore Mooniska mi wyslala o katolicyzmie, a ja znalazlam, te o Islamie; i szoklo mnie troszke to o tych dwoch czesciach, naprawde jesli to prawda, to juz calkiem nierozumiem :( mooniska z tym IHS/z tego filmiku sie nie zgadzam/.Napisali tam że IHS jest skrótem od jakiś egipskich bóstw solarnych ale znów z innych źródeł znaczy to grecki skrót imienia IHSOUS (Jezus). W średniowieczu odczytano błędnie literę H (czyli "e") i tłumaczono jako interpretację skrótu: 1) Iesus Hominum Salvator (Jezus Zbawiciel ludzi). 2) In hoc signo (vinces) ("w tym znaku zwyciężysz"). W XVII w. IHS przejęli za swe godło jezuici, ale jeżeli to znaczy Jezus dlaczego katolicy nie mieliby posługiwać sie tym skrótem. Skrótów nie można porównywać. Np.w dzisiejszym świecie IHS znaczy również Instytut Historii Sztuki. No i do tych budowli. Budynki czy place są w porównywane do starożytnych budowli, to nie zapominaj że te prace, zostały powierzone architektom. Poza tym taki np plac Watykański Został zaprojektowany w 1656.a że tam jest obelisk, zdobiący dawniej cyrk Kaliguli. po co ma on być zburzony skoro Wedle tradycji był świadkiem męczeńskiej śmierci św. Piotra i innych chrześcijan. Poza tym pochodzi z XIII więc tym bardziej takich rzeczy się nie wyburza. Wiec to uwazam akurat nie ma nic do rzeczy, ale inne tak. Te wszystkie statuetki, pomniki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa z naws..
poewiem wam dziewczyny ze nie kazdy turek jest taki zły. kto ma związek za sobą w tych krajch muzumanskich faceci śą bardziej dojzali wolą dziewczyny dojrzałe takie z gracją itp jestesm z moim mezem 5;lat a wyszłam za mąż jak odrazu pełnoletniosc skonczyłam jak tu mowi ten chłopkak nie kazdy turek jest zł duzo jest słyszane ze turcy kobiety traktują jak niewolniece . Na samy początku miałam z moim teraznieszymi tesciami koszmar jak ktos mowił własnie w turcji czesto polki mylą i z ukrainka , słowianami ze są kur...mi rodzina na poczotku nie zaakceptowała ale jak mnie poznała i widziała jak moj mąz mnie kocha do zmieniała powoli o mnie zdanie az tak zmieniła jak mnie poznałam ze traktują mnie jak własną corke . jestem strasznie szczesliwa i wiem ze własnie to jest ten mamy sliczą coreczke ::):) jak dziewczyna jest mądra to wie co jest dla niej najlepsze i czuje gdzy jest cos nie tak i kiedy powina sie wycowac papapa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw zaczne od tego ze ten filmik napewno byl troche przesadzony nie mniej jednak na wyobraznie dziala.. i co do tych wszystkich kultow to ja sie zgadzam.. a wiec hmm zaczne od tego ze ja juz troche sie dowiedzialam i co do tego brania pod uwage tego drugiego a nie tego pierwszego w Koranie czyli tej calej waznosci wiec :) podam na przykladzie tak jak tlumaczono mi :) wiec na poczatku tych objawien Koranu Muhhamed byl w Mecce stopniowo sie tam tworzyla cala muzulmanska spolecznosc coraz wiecej ludzi przyjmowalo islam tam objawiono np ze kto zamierza sie modlic nie powinien spozywac alkoholu i byc pijanym podczas modlitwy.. czytajac to pomyslec mozna czyli nie pije przed i w trakcie modlitwy ale pije po.. przeciez nic nie pisze wiec najwrazniej mozna.. dlatego potem by prorok byl w Medynie objawiono mu dopelnienie tego ze pic nie mozna wcale.. a co do faktu o ktorym mowia w tym filmiku znaczy o przyzwoleniu na zabijanie wiec tutaj tak naprawde trzeba przesledzic historie Muhammeda i wtedy dowiemy sie ze gdy muzulmani zostali wygnani, pozbawieni wlasnych majaktow prosili go aby dal im przyzwolenie na walke jednak minal bardzo dlugi czas zanim Allah objawil przyzwolenie.. i gdy w koncu zostalo one objawione nie chodzilo o atak ale o obrone wlasnej religii, wiary, rodziny.. wiesz moze ten gosciu byl szyitem bo z tych jego wypowiedzi tak wynika cala ta jego historia o podlozeniu jakiejs bomby.. zobacz ze on zna fragmenty tylko o zabijaniu a nie przywoluje innych fragmentow Koranu tylko te o zabijaniu.. jakby tylko to zostalo mu wpojone.. a co do tego co przeslala Laurka przeczytalam i mysle ze przeciez oni musza jakos tlumaczyc sam fakt tego ze ludzie katolicy nie znaja Dekalogu z Biblii a znaja ten z katechizmu.. wiesz jesli byloby tak jak tam pisze i skrocono by go tylko po to aby bylo sie latwiej uczyc to powiedz mi dlaczego moja droga nie mowia o tym w kosciele na kazaniach?? chociazby przystepujac do bierzmowania dlaczego o tym nie wspominaja?? przeciez tez trzeba odbebnic ze tak napisze nauki.. juz nie wspomne o tym ze jest religia w szkole.. to po co ta religia skoro oni nawet o tym nie mowia?? wiesz dlaczego bo niejeden czlowiek poczulby sie oszukany.. a cos co ludziom sie wpaja jako od Boga trudno jest potem powiedziec ze jednak cos zmienilismy.. zreszta w Biblii jest napisane "nie bedziesz mi budowal oltarzy z kamieni ciosanych" a zobacz na koscioly.. nie wspomne o bazylice w Licheniu.. ktora jeszcze kilka lat temu widzialam sama na oczy.. to cale zloto dla Boga?? po co mu zloto.. hmm jeszcze co chcialam przytoczyc to fragment z Ksiegi Powtorzonego Prawa o czystosci zwierzat.. o tym tez kosciol nie naucza.. 3 Nie będziecie jedli nic obrzydliwego. 4 Oto zwierzęta, które możecie jeść: wół, baran, koza, 5 jeleń, gazela, daniel, koziorożec, antylopa, bawół i kozica. 6 Możecie jeść wszelkie zwierzę o rozdzielonym kopycie, to jest parzysto rozłożonej racicy, i które przeżuwa. 7 Nie będziecie jeść spośród tych, które przeżuwają albo mają kopyto, to jest rozdzieloną racicę, jak wielbłąd, zając i królik. Te przeżuwają, lecz nie mają podzielonych kopyt - uważać je będziecie za nieczyste. 8 Wieprz, który ma racicę rozdzieloną, lecz nie przeżuwa, jest nieczysty, mięsa jego jeść nie będziecie i padliny jego się nie dotkniecie. 9 Z tego, co jest w wodzie, będziecie spożywali wszystko, co ma płetwy i łuski. 10 A nie będziecie spożywali nic z tego, co nie ma płetw i łusek. Uważać to będziecie za nieczyste. 11 Wszelkie ptactwo czyste jeść możecie; 12 tych zaś spośród ptaków jeść nie będziecie: orła, sępa czarnego, orła morskiego, 13 3 wszelkich odmian kani, sępa i sokoła, 14 żadnego gatunku kruka, 15 strusia, sowy, mewy, żadnej odmiany jastrzębia, 16 puszczyka, ibisa, łabędzia, 17 pelikana, nurka, ścierwika, 18 bociana, żadnej odmiany czapli, dudka i nietoperza. 19 Każdy owad skrzydlaty jest dla was nieczysty, nie będziecie go spożywać. 20 Wszelkie ptactwo czyste możecie spożywać. 21 Nie będziecie spożywać żadnej padliny. Dasz to do spożycia przychodniowi w twej miejscowości albo sprzedasz obcemu, bo ty jesteś narodem świętym dla Pana, Boga twego. Nie będziesz gotował koźlęcia w mleku jego matki5. jesli komus sie bedzie nudzic i poszuka tego fragmentu to zaraz po nim jest nakaz dziesieciny.. to chyba cos podobnego do jalmuzny ktora muzulmanie daja biednym pod koniec trawania ramadanu.. tak tylko wspominam :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam jeden przyklad. O zakazaniu pycie drinki. O tej czasie ludzi i tak duzo wypili wino itd. Allah to zakazywal w kilku etapach. To nie znaczy ze jeden jest przeciwny drugiego. Zobaczmy: 1. Baqara (2:219), co oznacza w jezyku Polskim: "Pytaja ciebie o wino i gre majsir. Powiedz: "W nich jest wielki grzech i pewne korzysci dla ludzi; lecz grzech jest wiekszy anizeli korzysc z nich." Beda ciebie pytac o to, co maja rozdawac. Powiedz: "To, co jest zbyteczne." Tak Bóg wyjasnia wam znaki. Byc moze, wy sie zastanowicie." Tutaj jest znak ze wino oraz gre majsir jest zle. Od tej pory niektorzy przestajeli wypic, niektorzy kontinuowali. 2. Nisa (4:43) co oznacza w jezyku Polskim: "O wy, którzy wierzycie! Nie zblizajcie sie do modlitwy, kiedy jestescie pijani, dopóki nie bedziecie wiedziec, co mówicie, ani tez bedac nieczystymi - chyba ze jestescie podróznikami w drodze - dopóki nie dokonacie ablucji. A jesli jestescie chorzy albo jesli jestescie w podrózy, albo jesli którys z was przyszedl z miejsca ustronnego, albo tez gdy dotykaliscie kobiet i nie znalezliscie wody, to posluzcie sie czystym piaskiem i obcierajcie sobie twarze i rece. Zaprawde, Bóg jest poblazliwy, przebaczajacy! " Tu jest podkreslenie, ze nie powinni sie zblizac do modlitwy gdy jest pijany. To skoro jest modlitwa 5 razy na codzien... Bylo jasniej ze Allah nam wspomina zebysmy nie wypili. 3. Maida (5:90-91) co oznacza w jezyku Polskim: "O wy, którzy wierzycie! Wino, majsir, balwany i strzaly wrózbiarskie - to obrzydliwosc wynikajaca z dziela szatana. Unikajcie wiec tego! Byc moze, bedziecie szczesliwi! 91. szatan chce tylko rzucic miedzy was nieprzyjazn i zawisc przez wino i majsir i odwrócic was od wspominania Boga i od modlitwy. Czyz wy nie zaprzestaniecie! " Juz zostanie zakazany. Jesli ktos przeczyta w dowolnym kierunku a nie kronologicznie itd, oczywiscie bladzi, sciagna rozne komentarzy. moppy, Musisz zmienic Twoje podejsce do Islamu, jesli szukasz odpowiedzi, to nie jest sposob. Mnie brzmi ze caly czas szukasz bledy Allaha. Jesli cos nierozumiesz, zaczynasz uwazac ze to blad. To nie jest sposob. Przede wszystkim w Koranie nie ma niezgodnosci. Moze i tak niektorzy ludzi zle skomentuja, zle zrozumieja lub maja inna intencje. Mowisz "trzeba brac pod uwage drugi czesc" a od poczatku akceptujesz wtedy ze Allah bladzil (nie mozliwie) ten podobny sposob zydow wyznajeli o niektorych wersetach ktory ich waznosc zostal wysuniety przez innych wersetach, powiedzieli "Bog probowal, widzial nie dziala, zmienil" niby Allah nie wie wszystko! Wiemy ze Allah wie wszystko, wtedy to musimy zrozumiec ze niektorzy rozkazy dostajelismy step by step. Musisz sama siebie wytlumaczyc co chcesz. Czasem ja sie tu czuje intencja nie jest jesc winogron, ale jest wybic rolnika. Jesli nie bedziesz zobaczyla pozytywnie do tematu, ze co Allah nam mowi, zawsze mozna znalesc sztucznie powodow zeby odmowic. W koncu to jest religia. Kwestia wiary. My tutaj na max w stanie jestesmy wytlumaczyc to co jest. Nasz Prorok (s.a.s.) jako cuda, podzielil ksiedzyc na 2, nawet ludzi widzieli od daleka, ale nadal niektorzy ludzi nie Go (s.a.s.) uwierzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a cos mi sie przypomnialo :) wiec hmm pisze "Nie wolno ci zrobić sobie figury ani żadnego obrazu tego, co jest w niebie na górze, ani tego, co jest na ziemi w dole, ani tego, co jest w wodzie pod ziemią. najbardziej chodzi mi o to co jest w wodzie to nawet bylo w tym filmiku ryba jest znakiem chrzescijan..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drEndorfina
Witam ponownie, piszę też ponownie bo widze, że moje wypowiedzi wywoła tutaj niezamierzony skutek w postaci tego iż ktoś poczuł sie urażony. Otóż przeczytałam tutaj większość postów i moje posty były odpowiedzią ogólną, a nie odnoszącą się do konkretnych osób, przynajmniej nie taki był mój cel. Dziewczyny, pisząc te słowa:" (....) chyba, że chodzi o przelotny romans (....)" nie atakowałam, nie oceniałam Waszych związków, z całym szacunkiem:). Jescze raz powtarzam mój post był ogólnym stwierdzeniem po przeczytaniu całości forum. A co do drugiego postu dotyczącego tego gdzie powinno się szukać informacji dotyczacych wątpliwości religijnych to uważam, że był on w pełni zasadny. Tutaj narobiło się zamieszania, kazda dorzuciała coś swojego i same piszecie, że już macie zamęt, więc tak tylko wtrąciłam swoje zdanie,że można sie zwrócić gdzie indziej, to były tylko przykłady nic więcej:)), zostałam źle zrozumiana. Przepraszam. A co do religii, to to jest wszystko kwestia osobistej wiary, wątpliwości nachodzą zawsze kazdego, myśle że nawet najsilniej wierząca osoba też doświadczyła kiedyś takie stanu zawachania. Jeśli sie z czymś nie zgadzam, albo coś wydaje mi się niedorzeczne i niemożliwe dla mnie do uwierzenia to może lepiej dać sobie spokój, poczekać, nie szukać odpowiedzi na wiele pytań naraz, dać sobie czas, tyle. A i tak na świecie są rzeczy, które się nawet filozofom nie śniły:) Pozdrawiam Was serdecznie i życze powodzenia w dochodzeniu do prawdy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drEndorfina ten caly zamet napewno wychodzi z niewiedzy ale po to tutaj piszemy zeby ta niewiedze zniwelowac do zera.. jesli wszystko przeczytalas powinnas zauwazyc ze na wiekszosc naszych pytan sa odpowiedzi :) brakuje tylko nam jakiegos ksiedza haha nie wiem czy zauwazylas ale ja jestem bardzo sceptycznie nastawiona do ksiezy i calego kosciola wiec podejrzewam ze na kazde jego tak ja mialabym nie.. prawde mowiac ksiadz to tez czlowiek.. czesto jest tak ze oni nauczaja tego co ktos nauczyl ich wiec dla mnie to jest reakcja wiazana.. dla mnie tez ich nauka czesto nie ma odbicia w Biblii.. jedno z drugim tak naprawde ma niewiele wspolnego ale coz.. to jest tylko moje zdanie.. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×