Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość Kinia10
nic sie nie zmieniło! Nie gadaj z tym cwelem, przecież to jest za tępe, żeby cokolwiek zrozumieć . Tak go wychoali i tyle, już nie zmądrzeje 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
a co dziewczyny mają powiedzieć jak ty do nich też taki jesteś? i w większości to ty zaczynasz? je też ponosi. a możesz mi napisać dlaczego aż tak nie nawidzisz turków miałeś wogóle kiedyś jakiś kontakt z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Supermaaan
Pewnie prezesika panna sie puściła na emigracji z bardziej opalonym gentelmenem :) i teraz ma schizy biedny człowiek. Takie wyzwiska może rzucac tylko zakompleksiona istota. Prezes to jeden wielki chodzacy kompleks :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A najlepsze jest to
że Supermaan ma racje i dlatego prezesik tak mało ma do odpyskowania na jej/ jego posty :) dlaczego? Bo ten debil prezes wiertło nie wie czy to facet czy baba jest, dlatego nie bardzo wie czy wyzwac Superman od szmat czy może pedałów. Mwiac krotko: Prezes to ograniczony tłumok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Supermaan
Jasne, było wiele tematów w których zwykła dyskusja na temat została przez ciebie rozwalona bo wyjeżdzałeś ze śmiesznymi przypuszczeniami ( z kosmosu chyba :D ) i zaczynałeś wyzywanie. I teraz jeszcze zaprzeczasz i twierdzisz że ty tu jesteś ofiara? Jesteś żalosnym typkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
a dlaczego nie odpowiesz na moje pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
a widzisz i tu cie mam o kimś chcialbys wiedziec jak najwięcej i nie ważne czy to pomarańczka czy czarna a o sobie nic nie chcesz powiedzieć. to w takim razie dlaczego najeżdzasz na pomarańczki skoro jak sam napisałeś pomarańczką nie odpowiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Supermaaan
Odpowiada pomaranczkom :) prezesik kiedys kłócił sie ze mna przez kilka dni (oczywiscie swoim prostackim sposobem). On tylko nie odpowiada na niewygodne pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
w takim razie nadal czekam na odpowiedz na zadane pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
owtórzę 'a możesz mi napisać dlaczego aż tak nie nawidzisz turków miałeś wogóle kiedyś jakiś kontakt z nimi?'' i co oni ci zrobili że ich tak nie lubisz tylko szczerze bez ściemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
miało być powtórzę klawiatura mi szwankuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
dziewczyny ale po co znowu zaczynacie poczekajmy co prezes-wertyp odpisze o ile wogóle odpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my na ciebie naskakujemy?? haha dobre sobie :D to cofnij się do poczatku jak ty każda dziewczynę wyzywasz od szmat i nie tylko ze z brudasami sie zada, Oj takie biedny i poszkodowany, co nie pasuje ci że trafiłeś na kobiety które potrafią sie odszczeknąć :D oj malo w życiu przeżyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
ok czyli racja była po mojej stronie że jakaś dziewczyna z którą byłeś "zadała" się z jakimś muzułmaninem i stąd twoja nienawiść do tej nacji! wiesz ja ci coś napiszę mam koleżankę mogę nawet śmiało powiedzieć że przyjaciółkę która ma ojca a raczej ojczyma turka (jej ojciec zmarł jak była bardzo malutka) i on ją wychowuje mówi do niego tato chociaż ma pewien dystans co do tego słowa on o tym doskonale wie jest z jej matką juz ponad 20lat jest super jako mąż i przybrany ojciec (wiem bo dość blisko jestem z tą rodziną) mogę nawet powiedzieć że jest pantoflarzem:) poza tym znam małżeństwo z 7 letnim stażem i 3letnim dzieckiem (polka-turek) dziecko wychowują w wierze katolickiej uczą 2 języków on świetnie mówi po polsku, dziecko codzi do przedszkola oni oboje pracują są świetnym małżeństwem nigdy nie bylo żadnch zakazów, nakazów. ja znam ich od tej strony -dobrej wiem że są ludzie i ludzie to prawda co piszesz że turki,araby itp. traktują polki jak dziwki ale uwierz mi nie wszyscy są tacy ci których znam (małżeństwa) są wierni i kochają swoje żony mówią o tym publicznie i publicznie okazują przy wszystkich uczucia bez żadnego skrępowania. a wszystko to zależy od dziewczyny zgadzam się z tobą że większość leci na urodę bo jest inna i to je pociąga ale jak dziewczyna ma ROZUM na swoim miejscu i do wszystkiego podchodzi z dystansem również do ich słodkich słówek to na pewno nie pójdzie na taki układ chyba że wcześniej milion razy to przemyśli. owiem tak jeżeli ktoś kogoś kocha szczerze i prawdziwie to reszta nie ma znaczenia a kobiety będące z kimś w związku (nie ważne czy polak czy turek) które zdradzą faceta to dla mnie też nie mają szacunku i są szmatami. to moje osobiste zdanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
aha napisałeś że miałeś zamiar o tym napisać ale to trudne wiesz czasem dobrze się wygadać komuś anonimowo:) bądz komuś bliskiemu coś tak czuje że trudno ci o tym zapomnieć. no nic jak będziesz sam chciał to napiszesz. pozdrawiam i życzę szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
ukrainki nie zdradzają??????? haha dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
to znaczy że naprawdę ją kochałeś!!!!! mimo wszystko życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes ja ci mojej paranczki nie napisze bo znowu bedziesz bez sensu na mnie krzyczal. Ale ja cie w sumie rozumiem. JaK sie dowiedzialam ze moj facet okazal sie pieprzyc wszystko co sie rusza to tez znienawidzilam wszystkie te dziewczyny i kraje z ktorych pochadza. Nie wyzywałam sie co prawda na nich ani na ich rodakach (bo wtedy nienawidzilabym wszystkie polki tez), ale po prostu byl to niezly szok. Bo dotarlo do mnie ze takie jest życie, każdy z każdym sie pieprzy i tego sie nie da ominac. nie ważne ze dziewczyna jest mężatka, nie wazne ze to kobieta najlepszego przyjaciela...on chyba pieprzył wszystko co miało dziure. Fuj! No ale ja pomimo tej mojej traumy nie puszczam sie na prawo i lewo (co pewnie zrobilaby czesc ludzi), mam swoje zasady i staram sie nie szufladkowac ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmm:)
odwrotny? o co ci chodzi? no skończ tą historię, a nie zostawiasz niedopowiedzenia! ja Polak, ona Turczynka?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko na czas wyborów
ja tylko czekam na wojnę najlepiej religijna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
A ja jakoś nie wierzę w opowiesci wertypa i w jego skruchę. Raczej uważam, że to jakaś kolejna gierka z jego strony. Obym to ja sie pomylila, ale tak cos czuję, że mogę się jednak nie pomylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Supermaan
Mi też coś śmierdzi z ta skrucha wertypa ;) jak z takiego wkurzonego rasisty od razu widzimy wielka zmiane? Pewnie was zmiekczy i wroci z podwojna sila zeby was zjechac...albo pod innym nickem. No zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieniło!
to już jego sprawa jak chce żyć życiem innych bo nie ma swojego to jego wybór! a tak wogóle to pustki tu są że niewiem nikt nic nie pisze widocznie ten wątek istniał (istnieje) dzięki tym wyzwiskom. piszcie coś dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmm:)
już raz był tutaj spokój. chyba 2-3 dni, później wertyp wrócił z istną wścieklizną :) na razie są obawy, że i tym razem będzie podobnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
Ja stawiam na cisze przed burzą. Robimy zakłady? Hehehe. No u nas bez zmian, jakos leci do przodu, jest Ramadan, w piatki, soboty i niedziele jestem w meczecie, panowie nam gotują, oprócz modlitwy jemy potem kolację. Mialo być tak przez tydzień a w sumie jakoś tak wyszło, ze przez cały Ramadan w piątki, soboty i niedziele. Dopiero teraz widać ile w naszym mieście żyje muzulmanów i muzułmanek. My kobiety jesteśmy w oddzielnym pomieszczeniu, po kolacji wygłupiamy się, smiejemy, ogólnie jest czas skupienia, modlitwy ale i czas na trochę zabawy, fajnych opowieści, przychodza też kobiety, ktore przyjechaly i mieszkają obecnie w Polsce, z Tunezji, z Egiptu, z Uzbekistanu itd. Tyle mogę od siebie napisać. Może ktoraś z dziewczyn tez jest muzułamanka i może się podzielic jak to wygląda u nich w Meczetach. Wiem, że np. w Krakowie dopiero od niedawna meczet dostepny jest dla kobiet, wcześniej mogli tam chodzić tylko mężczyźni. Całkiem tak jak w Uzbekistanie, nasza siostra mówiła, ze tam chodza do Meczetów tylko mężczyźni, ze jest zdziwiona jak w Polsce jest inaczej, że może przyjść, pomodlić się, poznać inne muzułmanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
maluczki przyjdzie czas, zobaczysz. Miłego dzionka :) Samo IP, oj nie doceniasz, nie doceniasz, no i jak z fotką? Matrycę ci w aparacie trafiło jak chciałeś zrobic sobie fotkę czy masz jeszcze taki na klisze i klisza pękła, jak chyba kiedys pewien sprzęt twoim rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z muzułmanami trzeba ostrożnie
Proponuję Wam dziewczyny najpierw dowiedzieć się więcej na temat kultury kraju, z którego pochodzi Wasz wybranek i religii, którą on wyznaje. Porządnie sięwczytać, poszukać w internecie. A zazwyczaj będziecie miały doczynienia z muzułmanami. W przypadku ortodoksyjnych środowisk muzułmańskich: 1) Wiecie już na pewno, że zgodnie z Koranem mąż może bić żonę za nieposłuszeństwo - tzn. najpierw ją upomnieć, a gdy ta nie staje się posłuszna może ją pobić. Chodzi tu głównie o sprawy łóżkowe, gdy kobieta nie chce dać mężowi. 2) Wiecie już na pewno, że jeszcze w wielu krajach muzułmańskich 6-7 letnie dziewczynki są obrzezane, aby stały się czyste, niektórzy zaś uważają, że to pozwala im dopiero na pielgrzymkę do Mekki. Obrzezanie jest wbrew woli dziecka, w niehigienicznych warunkach, dochodzi do zakażeń, chorób dróg rodnych, nawet śmierci, a dziecko ma traumę do końca życia. 3) Wiecie już na pewno, że Mahomet był pedofilem, godził się na pedofilię i na pedofilię jest zgoda w Koranie - seks można uprawiać już z 9-letnią dziewczynką, nawet jeśli nie miała okresu. wiele jest przypadków pedofilii, molestowania dziewczynek, a nawet śmierci nieletniej małżonki po seksie ze starym dziadem. 4) Wiecie już na pewno, że żona ma być posłuszna mężowi, nie może sama wychodzić z domu, musi iść ktoś z nią, nawet po zakupy, a najczęściej robią te zakupy mężczyźni. 5) Wiecie już na pewno, że kobieta nie powinna się uczyć i najczęściej ma to zakazywane lub siłą wybijane z głowy albo małżeństwem jeszcze jako dziecko. 6) Wiecie już na pewno, że kobieta ma zajmować się domem, mężem, dziećmi, więc nie powinna iść do pracy, nie powinna uczyć się zawodu, bo to mężczyzna ma zgodnie z Koranem obowiązek utrzymać rodzinę. 7) Skoro wiecie to, co powyżej, to wiecie już na pewno, że mężczyzna może mieć skok w bok, jest mu to darowane przez Koran w przypadku, jeśli gdyby nie ulżył sobie seksualnie mogło to doprowadzić do jakiś złych wydarzeń (nie są one sprecyzowane, ale przekaz oczywisty - mężczyzna w sumie może z kim chce i kiedy chce się spotkać na seks). 8) Mężczyzna może też, aby nie zrobił czegoś niedobrego zawrzeć związek krótkotrwały, taki na seks - ślub wziął, ulżył sobie i nie zrobił nikomu krzywdy przez napięcie seksualne. W zw. z tym napięciem, te gwałty i molestowanie, o którym słyszycie, to wynik właśnie prawa koranicznego - mogą to zrobić i nie spotka ich raczej za to kara, bo przez to nie zrobili czegoś złego, a musieli sobie ulżyć. 9) Kobieta nie powinna być samodzielna i niezależna, nie powinna p[rowadzić samochodu, ani udzielać się publicznie, jej domeną jest dom, mąż i dzieci. 10) Wiecie już na pewno, że mąż może się rozwieść z żoną mówiąc 3 razy, że się z nią rozwodzi i nawet nie wiecie, że się rozwiodłyście - wszystko zgodne z Koranem. Mąż może zabrać dzieci, bo się rozwiedliście i niekoniecznie się z nimi jeszcze kiedykolwiek zobaczycie. 11) Wiecie już na pewno, że gdyby jakiś muzułmanin oskarżył Was o zdradę męża (nawet jeśli niekoniecznie byłaby to prawda), możecie zostać pobite, wychłostane, ukamienowane, okaleczone, zmuszone do samokaleczenia, podpalone, zmuszone do podpalenia się, polane kwasem lub zmuszone do polania się kwasem, zabite lub zmuszone do tzw. samobójstwa honorowego. 12) Gdyby jakiś muzułmanin oskarżył Was o związek z drugą kobietą (nwet jeśli nie byłoby to prawdą), może Was spotkać to, co powyzej - choć najczęściej jest to 3 razy hłosta, a za czwartym razem zabicie albo kamienowanie a potem zwalenie na Was ściany. To nie są żarty, to nie są informacje wyssane z palca. Wiecie na pewno, że równie dobrze Mahomet mógł wymyślić sobie tzw. wiarę, gdyż zasady powstawały w trakcie rzezi na nie chcących przejść na nową religię - żydach, chrześcijanach, swoich. Chadżidża - niezależna finansowo, bardzo bogata i poważana przez jej społeczność businesswoman przygarnęła Mahometa - o 15 lat młodszego mężczyznę. Zajmował się jej sprawami księgowymi - coś jak sekretarzo-księgowy. Chadżidża miała o 15 lat młodszego mężczyznę, ktory z nią był i ją nie zostawił dla młodszej, więc go wspierała i nie chciała puścić. Wydaje się Wam to znajome? Zatem, gdy Mahomet wymyślił sobie, że miał jakieś objawienia, Chadżidża go poparła, powiedziała, że mu wierzy i przekonywała do tego innych, a że była wpływowa to jej się to udawało. Oczywiście, aby cycać z bogactwa Chadżidże, korzystać z jej gościnności, rodzina Mahometa też poparła jego rzekome objawienia. No i się zaczęło. Mahomet chciał się uniezależnić finansowo od Chadżidży, więc rozpoczął podbój religijny - po trupach do celu. No i długo by tutaj pisać, ale Mahomet odbywał stosunki z 9 letnią Aiszą, którą pojął za żonę, gdy miała 6 lat!!! Pedofil. Zgodził się na pedofilię. Koran zezwala na pedofilię. A teraz o krajach nieortodoksyjnych: -możecie się ubierać, jak chcecie - nie musicie się zasłaniać od szyi do kolan i głowy; - możecie się kąpać w strojach kąpielowych, -nie musicie się okrywać, gdy do Waszego domu przychodzą inni niż mąż mężczyźni, - możecie mieć psa ( w przypadku ortodosksów pies jest zwierzęciem nieczystym, zamiast psa można mieć osła), - możecie chodzić same na zakupy, - możecie kierować samochodem, - możecie się kształcić, - możecie się uczyć zawodu, - możecie być niezależne i nie musi Was utrzymywać mąż i możecie się dokładać do utrzymania domu, jeśli chcecie, - nie będziecie obrzezane i nie musicie odbywać stosunku już w wieku 9 lat i nie musicie wchodzić w związek małżeński od 6-7 lat, - mąż Was nie pobije za tzw. nieposłuszeństwo, - możecie obchodzić Walentynki, - nadal nie są tolerowane związki w przypadku osób chorujących na homoseksualizm czy lezbijstwo, ale zdecydowanie lepiej jest z tym w przypadku krajów o mniej ortodoksyjnych zasadach islamu. Itd, itp. Czyli, warto się najpierw dowiedzieć, gdzie ewentualnie byście trafiły z Waszym ukochanym, bo mozecie trafić dobrze, a możecie też trafić źle - czyli do piekła na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
Oczywiście, dlatego ja uważam, że najlepiej byłoby aby to mężczyzna został w Polsce. W naszej spoleczności kobiety maja duże prawa, mogą studiować, pracować, prowadzić auto, wychodzic same, czy nosimy hijab to zależy głównie od nas aczkolwiek jesteśmy poprostu zwolenniczkami noszenia, przynajmniej wiekszość z nas, owszem niektóre siostry chodzą w hijab tylko do Meczetu, lub nawet do Centrum Kultury Islamu przychodzą bez nakrycia głowy i zostają tak wpuszczane, są to głównie kobiety, które wyszly za muzułmanów a nie przyjęly islamu. Aktualnie kiedy jest Iftar są one częstowoane tak samo jak kobiety, które sa muzułmankami i trzymają post. Nie ma tu żadnej dyskryminacji, poza taką, że niezmuzułmanki nie idą na modlitwe, choć poza Ramadanem, jest możliwość jak któraś się zaczyna interesować islamem zobaczenie jak wygląda modlitwa oczywiście w miejscu gdzie modlą się kobiety. Meczet jest hmm, jak to nazwać żeby było ok. zbudowany przez Polską Ligę Muzułmańską. Sa tam nauki dla kobiet o islamie, nauka języka arabskiego, śluby (oczywiście po uwcześniej zawartym ślubie cywilnym, zatem mężczyzna nie rowiąże malżeństwa po trzykrotnym wypowiedzeniu, że nie chce być jej mężem ( poza tym aby rozwiązać tak Kontrakt Małżeński wpierw są rozmowy dotyczące pogodzenia się, poźniej dopiero, jesli żona wyrazi zgodę ! mąż może tak rozwiazać kontrakt), niemniej cały czas zostaje mężem w związku z zawarciem związku małżeńskiego w USC, zatem zostaje mu sąd, tak jak i w małżeństwach chcrzescijańskich, ateistycznych i innych gdzie zawarty byl ślub w USC. Ponadto aby mąż mógl mieć drugą żonę (w Polsce nie ma takiej opcji, chyba, ze np. będzie mial tu jedną i w Iraku np. drugą na Kontrakcie), niemniej i tutaj na drugą czy trzecią żonę poprzednia czy poprzednie muszą wyrazic zgodę a wzięcie kolejnej żony nie może byc zachcianką a spowodowane jest to przeważnie jakimiś względami powaznymi. Niemniej jednak jeśli żona nie zgodzi się na drugą żonę a mąż weźmie z druga mimo to ślub, pierwsza żona ma prawo do rozwodu oraz uzyskania dalszej opieki materialnej dla siebie i dzieci do czasu ponownego wyjścia za mąż lub dożywotnio. Ponadto gdy w Polsce mąż pobije zonę ta może zawsze iść do Imama oraz na policję (która wiadomo jak przeważnie zachowuje się w takich sytuacjach), a gdzie może iść żona chcrześcijanina pobita przez swojego męża? Na policję, która mało co zrobi? W razie jakichś pytań prosze pisać, odpowiem w miarę mojej wiedzy lub po dopytaniu się osób mądrzejszych w tym zakresie ode mnie. Na zakończenie tylko tyle, że u nas wlaściwie żadna kobieta jak dotychczas ( i oby tak zostało) nie skarżyła się na męża. A te, które zdecydowaly, że nie będą pracowały a zajmuja sie domem i dziećmi. Szczerze, chciałabym aby moj przyszły mąż tak właśnie zechciał. Mają mnóstwo czasu, są wyspane, wypoczęte, zajmują się tylko domem, ida na zakupy, spotykają się z innymi kobietami, mają czas na wszystko a mąż ma obowiazek dac tyle pieniążkow, aby kobieta idąc na zakupy nie zastanawiała się czy kupić sok za 7 zł czy wodę mineralna, bo tańsza, czy kupić dobej marki kaszę kus-kus czy najtańszy ryż. Czy może sobie kupić nowy hijab czy inne rzeczy, czy nie starczy na oplaty i życie. Ja się mogę chętnie zgodzić na takie rozwiazanie. Moge zajmować się psami, domem i dziećmi, mogę gotować, sprzątać i robić zakupy, choć akurat to robimy zawsze i teraz razem, nawet do mojego tylko domku, bo zostalo ustalone, ze ja nie będę dxwigała tych zakupów. Mąż niech martwi się o to by starczało na wszystko co potrzeba a i na drobne przyjemnosci jak np. zakup nowej chuty czy nowego ubrania. Aktualnie, my kobiety, jesteśmy przewaznie dobrze wyksztalcone, znamy swoją wartość, znamy też Koran, mamy nauki o islamie i znamy swoje obowiązki ale znamy tez swoje prawa. Chce kobieta iśc do pracy może, nie chce nie musi, w obowiązku męża leży to aby utrzymać kobietę. piszę tu teraz o Uzbekistańczykach, Arabach, Turkach, niestety pewna zakałą są Czeczeni, gdzie oni właściwie nic nie robią, kobieta nie dość, ze utrzymuje przeważnie dom to jeszcze w nim wszystko robi, praca-dom-wychowanie dzieci. Tu prosze wszelkie kobiety o rozwagę, a co do innych muzułmanów, nic na gorąco, na spkojnie pobyć razem, do slubu się nie spieszyc, mieć do siebie szacunek i nie iść do łózka przed zawarciem związku małżeńskiego, jechać do jego rodziny (o ile to możliwe, bo są kraje gdzie lepiej nie wyjeżdżać), poobserwować stosunki w rodzinie i wyciągnąć dobre wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z muzułmanami trzeba ostrożnie
Podważyć można każdą religię i kwestia wiary to indywidualna sprawa każdego z nas, dlatego nie chciałabym, aby ktoś odebrał moją wypowiedź jako obalanie islamu, a jedynie moją subiektywną ocenę, opartą na Koranie, przekazach uczonych muzułmańskich i niemuzułamńskich, informacjach uzyskanych z książek, tv, czasopism i internetu. Moim zdaniem to wymieszanie wydarzeń ze świata religii żydowskiej oraz chcrześcijańskiej i wplecienie ich przez Mahometa oraz stopniowe dostosowywanie zasad islamu do sytuacji, np. gdy Aisz się pytała o coś Mahometa, to potem znajdowało to odpowiedź w zasadach, które nagle magicznie się zmieniały, gdyż poprzednio były inne. Jak mi sie przypomni konkret, to podam. Cieszę się gamma48, że dobrze Ci jest w Twoim związku, że mąż Ciebie szanuje. O rozwodach, gdy mąż bierze ślub bez zgody pierwszej żony z inną, kolejną żoną, nie wiedziałam. W ogóle nie poruszyłam sprawy wielożeństwa. Wiem, że istnieją one w islamie. Dla mnie to nie do zaakceptowania, ale są też Mormoni i tak sobie żyją. Tutaj jest uznane, że jak mężczyzna ma popęd i jedna żona jest piękna, kochana, ale jeszcze nie wystarcza, dzieci też jeszcze nie wystarczają (jako dzieci, a nie obiekt grzesznych związków rodzic-dziecko, tylko dziecko, jako dziecko - żebyśmy się dobrze zrozumiały /eli), to chce poślubić kolejną. A jak jest z kobietami? Czy kobieta też może poślubić kilku mężów? Z Koranu pamiętam, że Mahomet zezwolił na do 4 żon, więcej może mieć tylko prorok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
Nie, kobieta może mieć tylko jednego męża, ale ma aktualnie duże prawa i to rownież w krajach arabskich typu Tunezja, Maroko, Egipt ect. Oczywiście rozwody nie są mile widziane w tej religii, obojetnie czy chce tego kobieta, czy mężczyzna czy obydwoje. Uważamy, że właśnie dlatego powinno się pewne próby przejśc aby wiedziec w 100% czy chcemy i czy bedziemy się starali wytrwać (bo to czy wytrwamy wie tylko Allach) w tym związku. Stąd też myslę utrzymanie czystości do ślubu, jest to proba, ale też poddanie się Bogu, nie sprzeniewierzanie sie jemu. Ja aktualnie nie jestem jeszcze mężatką, mam póki co narzeczonego, więc mamy od jakiegos tam czasu próby. Nieraz jest gorzej, nieraz lepiej, staramy się rozwiązywac problemy według Islamu. Niestety u nas jest tak ciut dziwnie. Ja wpierw przyjęłam Islam, potem poznalam obecnego narzeczonego. On nie jest zbyt religijny, jest to ciężka próba, bo raczej to ja bardziej podążam tą drogą, ja się modlę, ja chodzę do Meczetu, ale myslę, że może da się z niego zrobić jeszcze dobrego muzułmanina. Oczywiście bedzie to jego wola i jego wybór. Nigdy nikt nikogo do niczego nie zmusza aczkolwiek wiadomo, planuje wychować dzicko czy tam ew. dzieci w religii muzułmańskiej, chciałabym aby nie tylko mama, ale i tata prowadzil dziecko od małego tą drogą. Co do 4 zon, tak muzułmanie mogą miec do 4 żon, tak jest napisane w Koranie, w niektórych jednak krajach, nawet arabskich jest to już niemile widziane, oczywiście w krajach europejskich nie ma w ogóle takich mozliwosci, bo żeby zawrzeć Kotrakt, trzeba wpierw mieć ślub zawarty w USC, dopiero Imam na tej podstawie zgodzi się na zawarcie Kontraktu. Oczywistym jest, że w krajach gdzie jest monogamizm muzułmanin już nie ma mozliwości aby mieć wiecej niż jedną żonę. Może tak jak pisalam wczesniej, w niektórych krajach, tam u siebie wziąć tylko na Kontrakt drugą, trzecią czy czwartą, ale za zgodą poprzedniej czy poprzednich żon. Musi też zony traktować jednakowo, zapewnic każdej wysoki standard życia, osobny dom (są plemiona gdzie oczywiście zdarza się jeszcze, że żony mieszkają niedaleko siebie lub praiwe, że obok siebie i dzielą sie obowiazkami) niemniej nie tak to powinno wyglądać. Szczegolnie jest to właśnie tam gdzie kobiety nie mają szans edukacji, nie wiedza jakie mają prawa i godzą się na to co mąż powie, bo boją się, że gdy nie wyrażą zgody to albo stanie im sie krzywda, albo mąż się z nimi rozwiedzie, nie wiedzą nawet, ze nawet w takim wypadku musi dalej ja i dzieci utrzymywać. Ale wrócimy do cywilizowanych krajów. Tak jak pisałam kobiety mają wiele praw, szczegolnie w Turcji w stronnictwie alewi to już prawie jak w Europie, w Kurdystanie jeszcze u ortodoksyjnych Kurdow mają obowiązek nosić hijab (po turecku turban) oraz zakryć cialo. W innych krajach arabskich są przepieknie zdobione dżaballe, piekne hijaby, można ubrać się przeslicznie a jednocześnie nie eksponować swojego ciała tak, moim zdaniem niepotrzebnie. Dlaczego jacyś faceci mają mnie ogladać i ślinić się, bo mam sukienkę z dekoldem do biustu i długości za 4 litery. Niemniej to jest mój wybór. W krajach muzułmańskich sa tez hodowle psów i to nie tylko ich rodzimych ras, jak w krajach arabskich charty, głównie saluki, sloughi, azawagh, afgański, czy w Turcji, anatolian karabash, kongal, akbash dog. Sa tam hodowle psow ras z Europy, ludzie Ci płaca po kilkadziesiąt tysiecy euro za psa, bo kupuja juz utytułowane, piekne i psy tam naprawdę mają dobrze. Nawet do mnie swego czasu dzwonił Pan z Egiptu odnosnie sprzedaży mu 2 suk szczeniaków, ale w ostateczności nie zgodzilam się, troche za goracy klimat jak na psy, które hoduję. A i ja jestem osoba, która zyczy sobie miec kontakt z nabycami szczeniąt, a jak sprawdzę warunki psów w Egipcie? Polecę na wakacje, ok. to raz i tyle. Od 4 żon, skonczylam na psach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×