Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość ex prezes wertyp
queen of kingston sorry za te teksty. w sumie nie mialem pewnie racji. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z muzułmanami trzeba ostrożnie
zeta48 - No tak, wyalienowanie Turczynek i Turków oraz rządzenie się, to próba odciągnięcia uwagi od ewentualnej dyskryminacji. Oni pokazują, że jak się ich nie posłucha, to będzie źle - Niemki mają się domyślić - pobicie, zaczepki, zaszczucie, oblanie czymś. No i te się boją. Naet jeśli w trakcie II wojny światowej było okropnie ze strony Niemców, to niczemu nie winne dzieci, nie powinny cierpieć - za tamte czasy. Dzieci, to dzieci, a rozlicza sie z przywódcami i mordercami. No cóż taka kultura i Niemcy tak sobie na to pozwolili. Przykre to zaszczucie. Bardzo dobrze, że w Polsce tak nie ma i tacy wyalienowani są odrzucani przez Polaków - chcesz być odludkiem, chcesz się bić, to proszę w swoim domu,w swojej społeczności, a nie na polskich ulicach czy w polskiej szkole czy na polskim ogródku. Ma być spokój. Bardzo dobry film o uczniach niemieckich i szkoda ich. A gamma48 się nie odezwala, czyżby imam nie znał odpowiedzi na moje pytania? Nie ironizuję, jestem jak najbardziej ciekawa tego, co on powie. Gammo czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z muzułmanami trzeba ostrożnie
Ups, niewinne powinno być napisane razem, poprawiam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulka 33
czy ktoras z was moze poszczycic sie udanym zwiazkiem z Turkeim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokum
Nulka 33, chyba nikt... Ja ze swoim jestem 2 lata, stwierdzilam, ze to juz nie ma sensu. Caly czas mnie oklamywal. Jest tez miedzy Nami spora roznica wieku. Ja, nastolatka, on, juz facet przed 30. Oni sa dobrzy tylko jako wakacyjny romans. Po tak dlugim czasie w koncu musze swierdzic, iz to, co pisali tutaj wszyscy, to szczera prawda. Owszem, zdazaja sie wyjatki lecz niezwykle rzadko. Jezeli juz koniecznie pragniecie byc z Turkami, to polecam tych z Istanbulu, Ankary. Sa wyksztalceni, szarmanccy, kulturalni, wysocy... Zadnee chlopki-roztropki z Riwiery, Pewnie jeszcze ze 2 miesiace temu nie pomyslalabym, ze napisze tutaj cos takiego. Ja juz do niego nie bede pisac, niech teraz on sie postara. :D Niech pokaze, ile jestem dla niego warta. Trudno zapomniec, ale po jakims czasie ''totalna olewka'' sama przychodzi. Badzcie silne! Trzymam za Was kciuki! Oni obracaja Turystki na lewo i prawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Lokum...
to bylas z nim tylko przez interneta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokum
Nie, nie przez Internet. Często się widzimy. Zeta48, pamiętaj, że są w tym kraju jeszcze dziewczyny, które preferuję "seks po ślubie", pewnie trudno Ci w to uwierzyć, ale tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
z muzułmanami trzeba ostrożnie, spokojnie i nie tak nerwowo. Poczytaj trochę, we wtorek skończył się Ramadan, ja jestem muzułmanką i raczej wybieram święta niż pisanie na cafe. W Meczecie bylo ok. 300 osób, uważasz, że był to dobry moment na pytanie się o cokolwiek Imama, pewnie jeszcze z tydzień będzie dużo ludzi. Będzie czas to Ci odpiszę. Grunt to cierpliwości trochę a nie od razu wyzwiska, zresztą naprawdę żalosne jest jak odzywają się tu do Kobiet gownierzez z Polski. Robicie sobie wstyd tym wszystkim, dobrze, że ja w chwili obecnej, od momentu przyjęcia islamu nie mogę się wiazać z chrześcijanami, żydami oraz wyznawcami religi politeistycznych bo jeszcze coś by mnie podkusiło. Pewnie zapytacie dlaczego. Dlatego, że będąc w związku z muzulmanem zawsze mam większe szanse na to aby sprowadzić go do pionu w razie jakiego ale, w momencie gdy byłabym z wyznawcą innej religii to nawet gdy poszłabym do Imama i poprosiła o pomoc to co on może? Same widziecie jaką "kulturą" wykazują się tu Polacy, ponoć chrześcijanie, żenada, zero akceptacji dla muzułmanow, muzułmanek, mimo iż siedzą na wątku własnie takim gdzie przynajmniej jedna ze stron jest muzułmaninem. Co do Imama to wyobraź sobie "z muzułmanami trzeba ostrożnie", że owa osoba skończyła studia na jednej z lepszych uczelni w Paryżu, nauki humanistyczne, studiowała religioznawstwo, jako główny kierunek islam. Poczytaj może jakie trzeba spełnić warunki żeby zostać Imamem, jest to też wysoko postaTo, że Ci z Turkiem nie wyszło, sorry, życie, nieraz wyjdzie, nieraz nie. Jak Allach che tak da. Mozna tylko to przyjąć i schylić czoła. Ja jestem cały czas ostożna, mimo, że jesteśmy razem już długo, czy mi wyszło, będę mogla powiedziec gdzieś za 20 lat. Narazie jest ok. i tyle. Wprawdzie trochę za późno już na życzenia, ale Mubarak Eid. I zyczyłabym więcej tolerancji dla nas, muzułmanow, muzułmanek. Coby rozwiac wątpliwości, ja wpierw przyjęcłam islam potem poznałam mojego obecnego narzeczonego, któremu nie chodzi o kartę stałego pobytu, bo nią bez mojego udziału w marcu przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
Napisalam długiego posta i nie ma go. Hmmm, ok, to w skrócie, aktualnie było święto z okazji końca ramadanu, ok. 300 osób w meczecie to raczej nie czas i miejsce na rozmowy z Imamem. jego kompetencji proponuje nie negować, skończył studia na jednej z lepszych uczelni we francji, poza tym aby zostac imamem można sobie sprawdzić co trzeba wiedziec, jest tez wysoko postawioną osoba w Polskiej Lidze muzułmanskiej. Z okazji końca Ramadanu dla wszystkich muzułmanow tu przebywających, spóźnione ale szczere Mubarak Eid. Życzylabym sobie więcej tolerancji i życzliwosci dla nas muzułmanów i muzulmanek. Na pytania odpowiem jak bedę miala czas, w takim ukladzie nie umawiam się na żaden konkretny termin, cobym potem znow wyzwisk nie słyszala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
O to teraz mam 2 podobne posty :D No cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an-ka87
Ciekawa jestem czy prezes kiedyś mi powie 'sorry" za te teksty.., ale chyba raczej się nie doczekam na cóz. mimo wszystko Prezes pozdrawiam Cie! LOKUM co zrobisz, jak wszystko się jeszcze zmieni..? jak on się zmieni? a może tacy jak on?oni się nie zmieniają.. ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex prezes wertyp
anka ogolnie zakonczylem juz swoja dzialalnosc tutaj. zrobilem sporo bledow. zachowywalem sie bardzo zle. przedewszystkim zaluje ze wyzywalem dziewczyny nie majac podstaw do tego... chodzi mi o te, ktore z nimi nie spaly. i o takie, ktore przeszly na Islam i tworza z nimi zwiazek 1 kulturowy. maja prawo do innej wiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an-ka87
prezes, ale właśnie o mnie nic nie widziałeś a z góry skreśliłeś.. ja na islam nie przeszłam, ja z turkami nie spałam, mimo tego wsiadłeś na mnie nie mając ku temu podstaw. OK spoko, było minęło, co się stało to się nie odstanie :) Powodzenia życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex prezes wertyp
no to sorry. jak wchodzilem na ten watek to juz bylem nastawiony na wojne, na krucjaty. uznawalem ze kazda, ktora tu pisze sypiala z Islamistami. to bylo zle, i krzywdzace. juz nie wyzywam. np. kiedys bym juz atakowal lokum, ale widac, ze jest pozadna. bo nie poszla z nim do wyra. chyba... :) to nie bylo mi potrzebne. ta agresja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokum
Ex prezes wertyp, zapewniam Cię, że nie poszłam z nim do wyra. An-ka87, nie wiem, czy on się jeszcze zmieni. Każdy zasługuje na drugą szansę, niezależnie od pochodzenia, religii i kraju pochodzenia. Pozostaje tylko czekać, a na razie-pełen reelaaxik! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex prezes wertyp
no ale ja religia Islam uwaza cie za gorsza? a jak jest zdrada... nie wierze by Turek wytrzymal 2 lata bez burdelu np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulka 33
Lokum ten moj jest z istanbulu i wlasnie skonczyl medycyne zaczyna prace jako lekarz jestesmy ze soba 2 lata i to chyba juz koniec te jego ataki zazdrosci zaborczosci kontroli brak zaufania mowi ze mi wierzy a ciagle widze ze nie ufa mi wcale choc jestem ucziwa osoba i calkowicie mu oddana wiele razy od niego odchodzilam i wracalam naprawde go kocham choc to trudne nie wiem juz co robic mam mega dosc a tak ciezko odejsc to czasem tak fajny mily kochany chlopak ze skrajnosci w skrajnosc co ja mam robic nie wiem :( chamskie komentarze sobie darujcie pisze do tych normalnych dziewczyn ktore moga sie podzielic ze mna swoimi doswiadczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
Porozmawiaj z nim ale tak na poważnie i bez emocji, wyjaśnij, że jeśli nie zmieni się, nie przestanie być bezzasadnie zazdrosny to odchodzisz na zawsze. Wtedy jeśli się nie zmieni to chyba już nic innego Ci nie zostanie. Druga opcja, przy najbliższej kłótni z powodu bezzasadnej zazdrości, powiedz, że masz dość i mimo iż obiecywal zmiany to tego nie zrobil zatem odchodzisz. potem nie odbieraj tel. nie uginaj się przez kilka dni, bo znając Turkow będą sms-y, prezenty, przychodzenie pod dom z przeprosinami, pisaniem (mówieniem) jak on kocha. Ok. kochasz to się zmień, niech przemysli sobie temat przez kilka dni nie kontaktując się z Toba i potem niech odpowie czy da radę się zmienić czy nie. Jeśli przemyśli, nie będzie nachalny przez te dni kiedy nie będziesz chciała się z nim widzieć, uszanuje to, możesz (jeśli oczywiście chcesz, bo decyzja należy do Ciebie) dać mu jeszcze jedną, ostatnią szansę. Natomiast jeśli złamie dane słowo lub się nie odezwie, lepiej skończyć i nie żałować. A teraz przemyśl sobie temat, bo to Ty go znasz i Ty znasz swoje uczucia czy dasz radę w razie czego bez niego żyć czy wolisz mimo wszystko życ tak jak robisz to teraz. Sama pisałaś, ze odchodzilas już kilka razy i wracałaś. Myślę, ze najwiekszy problem w tym, ze Ty sama nie wiesz czy dasz radę życ bez niego a to niefajna sytuacja dla Ciebie, dla nich trzeba być silną psychicznie kobietą i nie dać się manipulować. Pozdrawiam i pisz co tam wyszło z tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulka 33
gamma48 ja z nim juz rozmawialam milion razy wiele rozmow tlumaczenia obiecanek itd i bylo dobrze na troche fakt po takicgh rozmowach bylo lepiej ale na krotki czas on sie staral ale to silniejsze od niego po pewnym czasie bylo jak dawniej czyli znowu zle probowal nad tym za[panowac ale nie daje rady sie zmienic gdybym go nie kochala odeszlabym i juz ale go kocham mimo tego wszystkiego z drugiej strony jestem tak psychicznie wykonczona ze nie daje rady tkwic w tym nadal za duzo lez za duzo zalaman odchodzilam i wracalam bo nie umiem zyc bez niego z drugiej strony zyc z nim tez juz nie umiem , kiedys jak sie klocilismy to zawsze zabiegal prezenty smsy tak jak piszesz teraz po klotniach milczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
"a czy coś realnego gammo48 dzieje się z dziewczynkami obrzezanymi w wieku 6-7 lat? Dlaczego nadal są obrzezane? Czy wiesz coś na ten temat? I czy wiesz dlaczego pedofilia jest akceptowana wśród niektórych muzułmanów i uprawiają seks, a raczej zmuszają do niego małe dziewczynki? Czy rozmawiamy tu o jawnych pedofilach? Jak zapatrujesz się na pedofilię Mahometa i jego zachwycanie się dzieckiem karmionym piersią, o której to dziewczynce Mahomet powiedział, że chce, aby była w przyszłości jego żoną? Czy uważasz, że to sprawiedliwe, ze mężczyźni mogą mieć więcej niż 1 żonę, a kobiety tylko 1 męża. Rozumiem, że się nie godzisz i nie zgodziłabyś się na kolejne żony, a co z kobietami, które chciałyby mieć kilku partnerów i uczynić to sprawą jawną? Kobiety, które nie chorują na homoseksualizm wolałyby mieć więcej partnerów, a nie kolejne żony swojego męża. Ja nie jestem muzułmanką, a tknęłam Koran - przekład, a jak ktoś tknie Koran to co się dzieje? Ktoś go będzie gonił? Czy wiesz coś o zabójstwach i samobójstwach tzw. honorowych i dlaczego muzułmanie tak okrutnie, nawet w tych czasach karają zdradzających? A co z kobietami, które zostały zgwałcone? Dlaczego one trafiają do więzieni wraz z napastnikami i dlaczego napastnicy nie dostają odpowiednio ostrych kar? Czy nadal jest tak, że słowo mężczyzny jest o wiele więcej warte niż kobiety i gdy kobieta chce coś udowodnić przed sądem, to musi jeszcze kilku mężczyzn świadków przyprowadzić i zdarza się, że mężczyźni zrobili coś złego kobiecie, ale jeden świadczy dla dobra drugiego, ze to nieprawda i kobieta kłamie i kobieta idzie do więzienia? Czy będziesz się uczyła, pracowała, jeździsz sama samochodem, możesz sobie iść do sklepu kiedy chcesz i z kim chcesz, możesz sobie iść do praku itp np. sama lub z koleżankami? Masz jakiegoś przyjaciela domu czy to dopiero po ślubie? Zdrady są okropne. Nie chciałabym zdrady męża - jawnej czy niejawnej, nigdy. A małżeństwo z kolejną tak bym traktowała. Nie jestem muzułmanką, nie chcę nią być, mi wystarczy być dobrą i szanować innych i w tym jest Bóg, nie zastanawiam się nad objawieniami, wniebowstąpieniami, dziewictwem Marii itp. To jest już poza mną, mam na to swoje wytłumaczenia. I pomimo, iż większość religii opartych jest na kłamstwach, manipulacjach, podawaniem ludziom to, co ktoś uznał za stosowne, to ja już nad tym nie dumam. Teoria ewolucji połączona z religią wyklucza kazirodztwo i tego uczą młodych księży. Gdyby tylko ktoś się tym bardziej zainteresował... Mi wystarcza to: być dobrym dla siebie i innych, nie ranić innych, a wierzyć to sobie może każdy w co chce - w stół, krzesło, talerz, chusteczke - wszystko jedno, oby być dobrym dla innych, nie krzywdzić innych. Dzieci wychowuję w religii chrześcijańskiej, ale podejrzewam, że za jakiś czas dojdą do tych samych wniosków co ja, a ktore to wnioski przekazał mi tata. Jak możesz gammo - odpowiedz na moje pytania. Dziękuję. No i życzę Ci szczęścia w Twoim związku." Ok, na część pytań sprobuję Ci odpowiedzieć, skopiowalam to co pisałaś kilka stron temu żeby mi nie umknęło. Zatem, dziewczynki nie powinny być obrzezane, niestety stosuje się to jeszcze w niektórych krajach, w większości tylko chlopcy są obrzezani, dziewczynki, kobiety zostawia się w spokoju. Tak mi sie wydaje, że czytałaś "Kwiat Pustyni" czyż nie? Co do pedofilii to owszem również w niektórych krajach, w biednych rodzinach niestety to rodzina wypycha małe dziewczynki i oddaje za mąż dużo starszym mężczyznom aby pozbyć się kłopotu i nie musieć karmić, ubierać dziewczynek, oczywiście jest to w zacofanych, ubogich wioskach gdzie kobiety nie znają ani swoich praw ani nie są posyłane do szkoły i żyja tak, bo innego życia nie znają. Są to jednak wcale nie częste przypadki jak popatrzeć na społeczność muzułmańską. Aktualnie nawet w krajach muzułmańskich większość kobiet jest wykształcona, znają swoje prawa i nie dadzą sobie zrobić krzywdy, a i mężowie traktują swoje żony z szacunkiem i milością. Niestety i w Polsce można znaleźć przykłady pedofilii, wśród chrześcijan i to co najgorsze przeważnie robi to ktoś z rodziny, wujek lub o zgrozo włany ojciec. Sprawa z kilkoma żonami wyszła wtedy gdy wielu muzulmanów ginelo w wojnach, ktoś musiał zająć się kobietami, które zostaly same, często bez rodzin a z dziećmi. Aktualnie spójrz, ilu muzułmanow ma więcej niż 1 żonę? Może w Arabii Saudyjskiej są takie przypadki, w Turcji nie można mieć więcej niż 1 żonę tak całkiem legalnie, bo tylko z 1 można wziąć ślub cywilny, w wiekszości krajów arabskich (Turcja jest krajem muzułmańskim nie arabskim) rownież niemile patrzy się jesli mężczyzna ma więcej niż 1 żonę. Co do moich preferencji to wolę monogamię i nie chciałabym mieć więcej niż 1 męża, ani oczywiście przy tym jakichś tam partnerów, poprostu sobie tego nie wyobrażam. Oczywiście, że jak tkniesz przeklad Koranu nikt Cie nie będzie gonił, aczkolwiek wzięcie oryginału Koranu jest poprostu dla nas taką samą profanacją jak muzułmanin wziąłby Torę, Biblię i np. ją podpalił, chyba Żydowi czy chrześcijaninowi nie byłoby zbyt miło z tego powodu, prawda? W krajach muzułmanskich malżeństwo traktuje się naprawdę poważnie i jeśli nie jesteś zdecydowana lepiej nie bierz ślubu a jeśli jesteś nie zdradzaj. Tak okrutne kary są tylko wśród skrajnych muzulmanów, którzy stosują prawo Szariatu, niemniej każda zdrada jest bardzo piętnowana zarówno ze strony męża jak i żony. Słowo kobiety jest aktualnie przeważnie brane tak samo poważnie jak słowo mężczyzny, ponadto są dopuszczane, w sprawach o gwałt itp. badania DNA oraz inne z medycyny sądowej i one świadczą jako dowód. Owszem slowo mężczyzny w pewnych odlamach islamu jest traktowanie ciut poważniej ponieważ mężczyźni nie są tak emocjonalni jak kobiety, ale jeśli znajdzie się świadek mężczyzna dla mężczyzny a kobieta znajdzie 2 kobiety jako świadków to te zeznania są równoważne. Co do praw muzułmanek w Polsce to mamy naprawdę bardzo dobrze tutaj. Owszem mogę wychodzić do sklepu, parku, uczyć się, pracować, mogę w miejscach publicznych spotykać się nawet z kolegami, oczywiście to miejsca publiczne typu park np. z psami na spacer, nie mogę spotykać się z kolegami w domu, ale i ja bym sobie nie życzyła tego aby mój mąż spotykał się z kobietą w domu. Z koleżankami rownież mogę wychodzić kiedy i gdzie chcę, poza porą nocną, ale to chyba oczywiste, że ja wiem gdzie, kiedy i z kim wypada mi się spotkać, znaczy gdzie chcę, wiadomo, że do dyskoteki nie pójdę, ale to nie wynika z tego, że ktoś mi zabrania a poprostu z tego, że sama wiem, że nie jest to odpowiednie miejsce dla mnie. Wolę się spotkać z siostrami muzulmankami, zresztą spotykamy się często. Jeśli chodzi o muzułmanki w Polsce to jesteśmy bardzo szanowane przez muzulmanów mężczyzn. We wtorek na modlitwie sam Imam część słów właśnie powiedział "kieruję teraz część słów do Kobiet" i było bardzo długa przemowa do nas oraz podziękowania dla nas, że jesteśmy, że potrafimy przychodzić na nauki, modlitwy, że bardzo chcemy wiedzieć dużo o islamie. Zatem naprawdę bylo to bardzo miłe. Przez caly Ramadan w piątki, soboty i niedziele był Iftar w CKI, w budynku którego jest Meczet. To mężczyźni nam gotowali, my siedzialyśmy a oni nam przynosili jedzenie, picie, co tylko chciałyśmy, my po modlitwie jadłyśmy a potem siedziałyśmy, rozmawialyśmy, było wesolo i miło. Każdy wybiera swoją drogę życia. Dziewczynom rozrywkowym nie polecam interesowania się islamem oraz zmiany religii, po pierwsze, nie polecam zmiany religii kobietom dla kogoś, po drugie takim, które nie będą potrafiły żyć według nauki islamu, bo wymaga to, dla jednych kobiet wyrzeczeń, ale są kobiety, ktore z całą świadomością wybrały tą droge i są muzulmankami już i po kilkadziesiąt lat, mają już wnuki i wcale nie żałują, że wybrały taką drogę życia. Ja osobiście też nie żałuję, ismal przyjęlam sama dla siebie, nie dla kogoś po zapoznaniu się z wiekszością rzeczy zwiazanych z tą religią, wybrałam tą drogę z calą swiadomością i wcale nie żałuję wyboru. Myslę, że na część pytań udało mi się Tobie odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokum
Gamma48, ja chyba tego nie przeczytam :(. Nulka 33, gamma48 ma rację. Jestem w podobnej sytuacji, co Ty. Próbuję, ale nie mogę zapomnieć... :(... A uwierz mi, mam całą młodość przed sobą. Będę mieć 40, a on 52. A co do zazdrości... oni tacy są, Nulka 33. Mają taką mentalność. Wiem, że jest to chorobliwa zazdrość, ale w ten sposób pokazuje Ci, jak bardzo Cię kocha!!! Masz szczęście, że trafiłaś na wykształconego Turaska! Szczęścia, Kochana! :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
nulka 33 To musisz wybrać sama, z tego co piszesz skoro on milczy to pewnie Ty się odzwywasz, bo nie wytrzymujesz, takim sposobem on sie nie zmieni. Nie wiem co mam Ci poradzic skoro piszesz dwie przeciwności, z jednej strony, ze bez niego życ nie możesz a z drugiej, ze z nim. Może rozstańcie się naprawdę na tydzień, dwa i czas pokaże czy kochacie się na tyle, ze wrocicie do siebie sami i oboje dobrowolnie z jego inicjatywy czy rozstaniecie się już na zawsze. Z tego co piszesz to ja to odbieram tak, ze Ty jesteś "urabiana" przez niego a w dodatku zagubiona, tu byc chciala skończyć, tu nie chcesz, może boisz się zostać sama? Jak to moja dobra duszyczka mówi zawsze, nieraz trzeba przejść przez wiele prób z wieloma osobami aby znaleźć to prawdziwe szczęście, a Bóg daje nam tyle schodów do pokonania ile damy radę pokonać, każdemu inną liczbę, ale Bóg wie ile każdy da radę wytrzymać. Nieraz Ci ludzie najbardziej doswiadczeni przez los potem mają najlepiej. Oczywiście wiem, że pewnie zaraz coś zostanie wykorzystane przeciwko mnie, ale jak każdy czlowiek i ja nieraz mam pod gorkę, w pewnym momencie moja mama powiedziała mi tak "Wiesz, ja Cie podziwaim za to, że Ty tak dobrze sobie radzisz i się nie zalamujesz, bo jak ja bym się dowiedziała o tych sprawach o których dowiedzialam się ja to moja mama stwierdzila, ze ona już by sie dawno zalamała a ja pokonałm wszystko i jest coraz lepiej". Nabralam tez dystansu do wielu spraw i patrzę na życie troche inaczej a nie wiem jak by było gdyby zycie potoczyło mi się w pewnym momencie bez żadnych komplikacji, gładko i prosto z gorki. Pozdrawiam i podejmij słuszną decyzję. Możesz, jesli chcesz, napisać tutaj jaka podjęłaś, w końcu po to jesteśmy tu, aby sobie popisac o naszych związkach, posmiać sie ale i pomóc nawzajem choćby dobrą radą czy dobrym słowem dla drugiej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
Lokum, ta dluga lektura to moja odpowiedź do "z muzułmanami trzeba ostrożnie", nie musisz tej epopeji czytać :D Znalazłam trochę czasu to odpisałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex prezes wertyp
Lokum zadrosc nie oznacza milosci. oj nie. zadrosc wynika z przedmiotowego traktowania kobiety. jako swojej wlasnosci. facet zazdrosny czuje ze nie ma kontroli nad swoja kobieta, ale moze rownoczesnie ja zdradzac... tym bardziej jak nie ma powodow. ogolnie dobrze ze tym z nim nic nie robilas, to spokojnie znajdziesz sobie innego. niestety wiesz chyba doskonale ze polki po egzotycznych przygodach nie sa traktowane powaznie przez polakow. masz blone wiec gwarant ze nic nie robiliscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulka 33
jak on milczy to ja tez i on odzywa sie po jakims czasie nie wiem naprawde co robic bo kazde wyjscie jest zle ciezki ma charakter jest piekielnie inteligentny i bardzo porzadny zero kolegow picia palenia imprez w wolnym czasie to gra na gitarze uczy sie slucha muzyki spokojny normalny chlopak z normalnej rodziny ale ten jego charakterek :( tyle rozmow tlumaczenia i chwilowy rezultat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokum
ex prezes wertyp, myślisz, że wszyscy Turcy są tacy sami, że nie ma dobrych mężczyzn wśród nich? Uważasz, że wszyscy, bez wyjątku są źli? Prezes, Ty chyba miałeś tu zakaz wstępu, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamma48
Nulka, sama musisz pojąć decyzję, ja Ci doradziłam, ale to Twoje życie i nie chcę mieć Cie na sumieniu, że cos źle doradzilam. Przemyśl, przespij się z tym, przeanalizuj za i przeciw, przecież nie musisz decyzji podejmować z chwili na chwilę, masz czas. Jednak to zwiazek i nie da się tak hop i w ta albo hop i w tamtą stronę. Lokum a Ty jak i gdzie poznalas swojego? Bo czytac nie chce mi się poprzenich stron a trochę bym miała do nadrobienia. Jeśli to faktycznie przygoda wakacyjna, hmm, ja bym nie liczyla na więcej, jak to mawiamy, muzułmani pracujący w hotelach to najgorszy sort, jeśli chcesz prawdziwego muzulmanina, porzadnego, tam go nie znajdziesz na 99%, bo może jest jakiś 1%, ale gwarancji nie daję :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulka 33
no wlasnie czas pokaze jaka podejme decyzje na ta chwile nie jestem w stanie jednoznacznie zdecydowac , mysle tak i mysle od jakiegos czasu eh:* ale dziekuje za rady bede tu wpadac na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokum
gamma48 no właśnie, mój chyba należy do tego 1% :D Ale ja to traktuję wszystko z przymrużeniem oka. :) Sama nie jestem święta. To tylko zapełnienie mojego życia, taki element urozmaicający :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×